» »

Srečno življenje...

Srečno življenje...

1 2 3
4
5

Yosh ::

@Me gusta:

Čeprav se sliši zelo preprosto je to enostavno zato, ker dejansko je. Moraš sprejeti stvari tako kot stojijo.
Ljudje se srečamo z težavami v svetu nonstop. Kaj veš, mogoče prav nekdo od tukaj čez par leti dobi raka zaradi kajenja, lahko se zgodi karkoli, sej to veš in to ti pravzaprav mama govori, pa nočeš sprejeti, ker ti je žal da si ti tisti nesrečnik. LAhko sem čez nekaj let to tudi jaz. Težko je vem. Sam se ne morem enačiti s tem, ampak sprejemam življenje takšno kot je, in če me kdaj udari trpljenje v tem smislu, bolezni, mi sve kar preostane je boriti se in živeti. Osebe, ki te razumejo in sočustvujejo s teboj, te bodo sprejele. Kar pa ti moraš storiti je enostavno skušati sprejeti kar imaš in trdno se odločiti da to ne bo ovira v raziskovanju lepote življenja. Vseeno lahko vsak dan opaziš lepe trenutke, greš v naravo, misliš, govoriš, celo poješ in plešeš, bereš, se izobražuješ itd. Nič ni izgubljeno, živ si. Pomisli, živ si, utripaš.Veš kako je to veliko!
Tako da glavo pokonci, močen si in velik si pa sploh ne veš še koliko!
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

IceIceBaby ::

Se pravi, da v resnici pojma nimaš, kaj so ti namerili pri Mensi (ampak sigurno je nekaj imenitnega);)


Kaj točno tebe sploh matra? Kaj je IQ in na kakšen način ga merimo si lahko prebereš na wikipediji. Še vedno mi sicer ni jasno kaj bi rad dokazal.

Nevem, se strinjam z Okapijem, dosežek, trdo delo je bistveno. Primer, če lahko omenim znanstvenika Nikola Teslo, ki je sam omenil da je delal 22 ur na dan, pa lahko samo ugibamo njegov IQ.


Govorimo o inteligenci, ne o dosežkih.

Limit-sky ::

OK, whatever makes you sleep at night.
O kaki članarini govoriš? Nisem član nikakršnega kluba niti društva niti nič. In ja, spretnost reševanja tistega testa so mi izmerili. In spretnost reševanja tistega testa imam boljšo, kot 99% ljudi na svetu. OK?
O mojih intelektualnih dosežkih se pa malo zadrži. Sicer me BK, kar si misliš, ampak kažeš lepo svojo inteligenco s tem. To pa. Mogoče bi tudi ti moral iti opravljati te iste teste. Sploh niso težki. Kvadrati, trikotniki in krogi. Kar bi celo ti zmogel, IMO. Ali pa mogoče ne, kdo ve. Mogoče je to tudi pokazatelj neinteligence.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Limit-sky ::

me gusta je izjavil:

Ne sekiraj se. Stvari se popravijo same od sebe. Le čas jim daj in se obremenjuj z njimi. Ponavadi pomaga, če se ukvarjaš s čemer, kar imaš rad. Lahko ti svojo izkušnjo povem, če ti bo lažje. Čeprav sem rekel, da svojih osebnih zadev ne bom razkrival po spletu.
Imam diabetes že 32 let. Zbolel sem pri 17 letih. V najboljših letih :). Od takrat naprej si vsak dan moram vbrizgavati insulin 4x na dan (injekcije). Nekaj časa sem se sekiral in spraševal zakaj jaz in ali se bolj splača preživeti nekaj let precej kvalitetno (žurke in take zadeve) ali pa živeti po pravilih in živeti toliko dolgo, koliko mi je pač usojeno. Na punce in družino nisem nikoli razmišljal in nič delal v tej smeri. Dokler nisem začel delati zadev, ki me zares veselijo. Potem so se pa zadeve začele odvijati same od sebe. Tako družina, otroci, delo itd. Zavedam se, da so otroci za mano in si ne morem privoščiti, da bi ostali brez mene. Zdaj se mi po teh letih že poznajo rahle posledice. Oči, ledvice in druge posledice bolezni so mi že začele puščati rahle posledice. Seveda naredim vse, kar je v moji moči, da jih preprečim. Zavedam pa se, da bodo posledice prišle. Pa mi na zunaj tudi ni nič videti.
Razlog zakaj to pišem je ta, da včasih pomaga, da slišiš kakšno zgodbo, ki je pa res zagamana. Jaz se ponavadi tolažim s tem, da razmišljam o tem, kakšno srečo imam, da nimam raka ali kaj podobnega. Ker, ko se zvečer vležeš v posteljo si sam s sabo in sebi ne moreš lagati. Upam, da boš zmogel toliko moči, da boš presegel te težave in uspel živeti življenje, v katerem boš našel dovolj užitka in zadovoljstva, da se ne boš obremenjeval s tem.


hvala ti, malo mi je bolje, in upam, da se bodo zadeve urihtale. Tudi sam se včasih tolažim s tem, da nimam kaj hujšega, ampak bolj klavrno pomga. Tudi mati mi govori, da naj bom srečen, da je tako, sama je namreč prebolela raka in še vrsto drugih bolezni.
Sicer pa, do kakega zaključka si prišel? Se splača živeti po pravilih, da bom dolgo živel, ali lahko kar začnem uživati življenje in bom pač umrl 15 let prej (naprimer zaradi posledic kajenja, čeprav ne kadim, dam kot primer)?

Kar sem ti hotel povedati je to, da si najdi en cilj zakaj se splača živeti. Otroci so eden izmed boljših načinov za to. Če boš vse sile uporabil za ta cilj, ti bo čas hitreje minil in ne boš toliko razmišljal o tem. In smo spet pri začetku te teme. Bolj, kot si pameten, več se boš presekiral. In obratno. Bolj kot si pameten, prej najdeš druge zadeve s katerimi se v življenju zamotiš in gredo zadeve svojo smer. Ti samo poskrbiš za to, da je smer prava.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

IceIceBaby ::

Ja, saj to ti že ves čas pravim - da so ti izmerili spretnost reševanja tistega testa. Samo je trajalo nekaj časa, da si to priznal.


Izmerijo seveda precej več, kot reševanje točno določenega testa. Dejansko izmerijo tvoje kognitivne sposobnosti, oz. en dokaj velik del njih. Koliko si sposoben prepoznavati vzorce in koncepte, reševati probleme...

Na kratko. IQ je precej dober pokazatalj inteligence. To, da zadeva ni povsem natančna je verjetno jasno vsem. To, da obstaja zelo močna povezava med IQjem in dejansko inteligenco je pa tudi jasno skoraj vsem.

Okapi ::

Govorimo o inteligenci,
Samo škoda, ker ne vemo, kaj to sploh je. Iz Wikipedije:

when two dozen prominent theorists were recently asked to define intelligence, they gave two dozen, somewhat different, definitions


O.

Okapi ::

Bolj, kot si pameten, več se boš presekiral.
Tudi s tem se lahko tolažiš, ja.>:D To je izvirna jvernova hipoteza - češ, tista srečna oseba je srečna, ker ni dovolj pametna, da bi se zavedala vseh težkih problemov človeštva. Mi ta pametni, ki razumemo vse te probleme, se pa ves čas nekaj sekiramo in nismo srečni.

V resnici je pa ravno obratno - če si dovolj pameten, se ne sekiraš, še zlasti pa ne zaradi stvari, na katere nimaš vpliva.

O.

_IKE_ ::

zanimiva tale tema....predvsem občutljivost tistih z višjim IQ....zgleda da vam je okapi rahlo na žulj stopil ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

IceIceBaby ::

Okapi je izjavil:

Govorimo o inteligenci,
Samo škoda, ker ne vemo, kaj to sploh je. Iz Wikipedije:

when two dozen prominent theorists were recently asked to define intelligence, they gave two dozen, somewhat different, definitions


O.


Vidim, da ti gre jemanje iz konteksta odlično od rok. Vemo kar dobro, kaj je inteligenca.

globalna80 ::

Sreča (hapinness) je odvisna od vas. Lahko imaš vse pa si še vedno nesrečen. Sreča je v glavi, v pozitivnih mislih in zavedanju, v občutku, ki ga imaš.
Če si navezan na katerokoli stvar boš ob izgubi tega nesrečen. Zato nekateri prakticirajo nenavezanost na minljive stvari in sčasoma postanejo bolj srečni. Uživajo v vsakem danem trenutku in ob malenkostih v vsakodnevnem življenju. To ne pomeni, da zapustiš vse ampak le, da nisi več toliko odvisen, navezan ali zasvojen z ljudmi, materialnim bogatstvom, s fizičnimi čutnimi užitki itd...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Sreče nihče ne pozna zares, dokler ni spoznal nesreče. Vsako besedičenje je odveč.

jype ::

IceIceBaby> Vemo kar dobro, kaj je inteligenca.

Hkrati pa nimamo vsi iste predstave o tem.

bargo1 ::

IceIceBaby je izjavil:


Na kratko. IQ je precej dober pokazatalj inteligence. To, da zadeva ni povsem natančna je verjetno jasno vsem. To, da obstaja zelo močna povezava med IQjem in dejansko inteligenco je pa tudi jasno skoraj vsem.



Drži. Zavedati pa se moramo, da pravzaprav ne vemo natančno, kaj na bi to pomenilo, če ima nekdo velik IQ. Je to dobro ali slabo ?

Recimo, da je IQ sekvenčno reševanje problemov. Potem je EQ paralelno zaznavanje ter SQ zavedanje.

Nekako danes poznamo 3 vrste inteligence, ki so med seboj neodvisne in ena sama vrednost nam ne pove kaj dosti.

Smurf ::

@me_gusta za punce ze se bo cas. Pred 20 letom so v vecji meri dekleta (razen redkih izjem) itak se zelo zmedena z veliko nihanje, tako da je z njimi skoraj vec problemov kot koristi. Vem, da je pritisk okolice glede tega mocan, ampak verjemi, jih bos ze docakal. Poznam kar nekaj kolegov, ki so prvo dekle dobili krepko po 20 letom in jim v bistvu sedaj laufajo stvari celo bolje kot ostalim (mogoce zato, ker to toliko bolj cenijo?).

Kot drugo presenecen bi bil koliksno je stevilo ljudi, ki ima kaksen zdravstven problem pa za njih sploh ne ves. Kot je ze nekdo omenil obstajajo ljudje s sladkorno boleznijo, nekateri imajo mocno migrene, ko se ne morejo sploh premakniti, drugi fobije, nekateri imajo zelo krhke kosti in morajo paziti z gibanjem, cetrti imajo problem s strjevanjem krvi in jim ze vsaka majhna rana lahko problem, nekateri morajo ves cas hoditi na dializo ledvic itd. Vecina ljudi se nauci s tem ziveti in jih minimalno ovira, kaksni pa postanejo zagrenjeni. Ampak njihovo zivljenje je tako slabse kakovosti zaradi zagrenjenosti ne zaradi hibe. Pa mimogrede za punce in prijatelje je to, da imas probleme z ocesom popolnoma nerelevantno, recimo to da si zagrenjen pa ti lahko skodi.

Glede sole, poznam nekaj ljudi, ki so diplomirali slepi, ti imas le nekoliko pokvarjeno oko. Vse lahko dosezes, ce bos le hotel.

Dr_M ::

A bomo prisli do zakljucka, da so nekateri srecni, ce se lahko stalno kregajo in vsiljujejp svoj prav. Okapi, si ta trenutek srecen? :>

Okapi ::

tpleko ::

Okapi je izjavil:

Govorimo o inteligenci,
Samo škoda, ker ne vemo, kaj to sploh je. Iz Wikipedije:

when two dozen prominent theorists were recently asked to define intelligence, they gave two dozen, somewhat different, definitions


O.


Inteligenca je sposobnost reševanja problemov. Najbolj čista oblika problemov pa so ravno uganke kot so v IQ testih.

Sicer pa ko opazujem ljudi z visokim IQjem opazim, da izgledajo bolj "alert" in obraz imajo bolj sproščen. Medtem ko imajo neumni ljudje obraz jezen in izgledajo zaspani. Že iz tega lahko sklepamo, da pametni ljudje bolj uživajo v življenju.

guest #44 ::

jype je izjavil:

jverne> Me prav zanima kaj si ti razumel?

Komentiram tvojo romantično iluzijo o tem, da so partnerji sploh lahko nenadomestljivi (no, razen če so edini v bližini, ko se zaplezaš v ledeniku nekje na Antarktiki, ali kaj podobnega).

Ker vsakogar smrt lahko čaka dobesedno na vsakem vogalu, si jaz sploh nočem predstavljati, da bi moja partnerka mene smatrala za nenadomestljivega, pa tudi jaz nje še zdaleč ne smatram za nenadomestljivo, kar pa ne pomeni, da je ne spoštujem dovolj, da bi se zgolj zato ker ni nenadomestljiva do nje obnašal grdo.

Razumem, da lahko partnerja občutiš kot nenadomestljivega zaradi hormonov, a ti vztrajno trdiš, da si analitičen človek, ki gleda globlje. Fino, a če ignoriraš koristne zaključke, ki pridejo iz tega, si lahko kvečjemu še manj brihten od povprečneža, ki sploh ne ve.


Ne rabiš it v ekstreme jype. Priznaj raje, da dobiš dober občutek, ko te šef zaprosi za nekaj narediti, kar znaš samo ti. You feel empowered, important, needed...self-realized. Kar je del sreče.


Okapi je izjavil:

Bolj, kot si pameten, več se boš presekiral.
Tudi s tem se lahko tolažiš, ja.>:D To je izvirna jvernova hipoteza - češ, tista srečna oseba je srečna, ker ni dovolj pametna, da bi se zavedala vseh težkih problemov človeštva. Mi ta pametni, ki razumemo vse te probleme, se pa ves čas nekaj sekiramo in nismo srečni.

V resnici je pa ravno obratno - če si dovolj pameten, se ne sekiraš, še zlasti pa ne zaradi stvari, na katere nimaš vpliva.

O.


Not true.

Sicer pa moja teza ni bla o nesreči inteligentnejših ljudi, ampak o nihanju sreče.

Pametni ljudje iščejo rešitve za probleme, katerih manj "pametni" ljudje sploh ne pomislijo.
Pametni ljudje so kreativni, povzročajo spremembe v svojem okolju.

npr: Tupi ljudje, ko se stepejo v baru, gredo domov spijejo pivo in sploh ne registrirajo dogodek. Pametni ljudje premislijo dogodek in posledice, ga ocenijo in in naredijo zaključek.

Tupi ljudje gledajo olimpjado in kričijo ob vsaki butasti sceni. Pametni ljudje opazujejo, ocenjujejo, premišljujejo.

Skratka izvajajo precej bolj kompleksne operacije, kar posledično pomeni večjo možnost napak ter vpliv na doživljanje.

Dr_M ::

Okapi je izjavil:




Ce ta tolazba tebi odgovarja, blagor... :)

oemdzi ::

Kar se olimpijskih tice ...Folk je jokal ko je Zolnirjeva dobila zlato, vsi ponosni ker je spilala zdravljica (vecina glupih se rado gre nacionaliste) ... Tupi ljudje pac palijo na take zadeve, kruha in iger in vecina tezav je skoraj pozabljenih ... Pameten clovek pa je se vedno nesrecen, ker ga ni tako lahko "utisat"/pomirit/vlozit/whatever ... Pa pustimo zdj kje je meja med pametnem in neumnem cloveku in glede na to da je bil Einstain celo veren ...

darkolord ::

Glede na to, da si lahko srečo (kot že večkrat omenjeno) vsak sam regulira, takšni kot jih ti omenjaš, očitno niso ravno pametni; sploh pa ne takšni, ki vse dojemajo kot veliko teorijo zarote oziroma konstrukt proti njim.

Zgodovina sprememb…

jype ::

oemdzi> glede na to da je bil Einstain celo veren ...

Ni bil.

jverne> Priznaj raje, da dobiš dober občutek, ko te šef zaprosi za nekaj narediti, kar znaš samo ti. You feel empowered, important, needed...self-realized. Kar je del sreče.

Ko sem bil še majhen. Če moram zdaj početi kaj takega, kar znam samo jaz, praviloma delam v paru s kakšnim sodelavcem, da zna potem tudi on (ker nimam časa biti nenadomestljiv).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Zmajc ::

guest #44 je izjavil:

Marsikaj se da postorit, ne zanikam. But some damages persist.

Tokrat bi kar vprašal. Ali so inteligentnejši ljudje podvrženi večjim nihanjem v življenju?


Nehaj se ukvarjat z problemi človeštva, stvarstva, in sploh vsega in se ne sekiraj za vsako malenkost pa bo lažje.

Za začetek nehaj spremljat aktualno lokalno in globalno politiko.

Ignorance is bliss.

tpleko ::

jype je izjavil:

oemdzi> glede na to da je bil Einstain celo veren ...

Ni bil.


spet nimaš prav. je bil, in to močno. za slovenceljne je to težko verjeti, verjamem, ker so tako nastrojeni proti vsaki veri zaradi komunistične propagande. tole je rekel:
"A knowledge of the existence of something we cannot penetrate, of the manifestations of the profoundest reason and the most radiant beauty, which are only accessible to our reason in their most elementary forms—it is this knowledge and this emotion that constitute the truly religious attitude; in this sense, and in this alone, I am a deeply religious man."

na znanost je gledal kot na vero. ko je razumeval svet je doživljal verske občutke, povezanost z bogom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

Smurf ::

tpleko je izjavil:

jype je izjavil:

oemdzi> glede na to da je bil Einstain celo veren ...

Ni bil.


spet nimaš prav. je bil, in to močno. za slovenceljne je to težko verjeti, verjamem, ker so tako nastrojeni proti vsaki veri zaradi komunistične propagande. tole je rekel:
"A knowledge of the existence of something we cannot penetrate, of the manifestations of the profoundest reason and the most radiant beauty, which are only accessible to our reason in their most elementary forms—it is this knowledge and this emotion that constitute the truly religious attitude; in this sense, and in this alone, I am a deeply religious man."

na znanost je gledal kot na vero. ko je razumeval svet je doživljal verske občutke, povezanost z bogom.


Pomoje si ti narobe razlagas, on ni verjel v osebnega boga (nekoga, ki je nad nami), ampak v Spinozism (obstaja slovenski izraz?).

Mipe ::

Huh. Slovenci smo med najbolj vernimi narodi.

Preveč pozornosti posvečaš glasnim manjšinam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

tpleko ::

Smurf je izjavil:


Pomoje si ti narobe razlagas, on ni verjel v osebnega boga (nekoga, ki je nad nami), ampak v Spinozism (obstaja slovenski izraz?).


nič si narobe ne razlagam. vprašanje je bilo, ali je bil veren. bog je bil za njega narava, ki se ne ukvarja z ljudmi.

Mipe je izjavil:

Huh. Slovenci smo med najbolj vernimi narodi.


od kje ti pa to? med najbolj nestrpnimi do vere, to pa že. klasična vera je na neka način bedna, ampak verski občutki, ki so kvalitetni, ki jih dobijo klasični verniki, in tisti, ki sta jih dobivala einstein in spinoza, so praktično enaki. einstein je bil močnio veren tudi v klasičnem smislu do svojega desetega leta. pozneje je ugotovil, da so to pravljice. ampak občutek za vero je obdržal in ga prenesel na znanost. in ta verski občutek je zelo koristen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

Mipe ::

Res smo nestrpni do vere, ko še dandanes hodimo v cerkev na jutranjo mašo...

tpleko ::

10% jih hodi v cerkev vsak teden, 50% jih je nestrpnih, 40% jih je nevtralnih, tako na oko.

Mipe ::

jype ::

tpleko> nič si narobe ne razlagam. vprašanje je bilo, ali je bil veren. bog je bil za njega narava, ki se ne ukvarja z ljudmi.

Ne.

tpleko ::

heh kot bi razpravljal z butalcem. slovenski levičarji ne morejo preko dejstva, da je bil največji genij v zgodovini veren.
še enkrat ti razložim: einstein je verjel v spinozinega bog. za spinozo je bil bog=narava=vse.
pa še Einsteinov citat, če mi ne verjameš. "I believe in Spinoza's God, who reveals himself in the harmony of all that exists, not in a God who concerns himself with the fate and the doings of mankind." zdaj se pa požri. 8-)

mipe v naši družini se tudi imamo vsi za katolične, v cerkev gremo pa samo za pogreb. tako je tudi v večini "katoliških" družin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

globalna80 ::

Ker ste preveč padli not v to inteligenco, naj vam povem, da so ti IQ testi predvsem neke logične naloge, logika pa je zgolj pojem leve polovice možganov. Kaj pa desna polovica možganov? Zakaj se jo toliko zanemarja, njen razvoj?

Šolski sitem, iq testi, furajo predvsem to logično razmišljanje kar pa v življenju ne zadostuje. Zakaj? Zato ker svet in življenje ni samo logika in obstaja tudi desna stran možganov in inteligenca za še kaj drugega kot samo logiko.

In potem boste mogoče najdli to srečo v desni polovici :)
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

jype ::

tpleko> pa še Einsteinov citat, če mi ne verjameš.

Če ga ne razumeš, to na noben način ne spreminja dejstva, da Einstein ni bil veren.

tpleko ::

globalna80 motiš se. logika vlada svetu. desna polovica možganov oziroma intuicija je samo bolj primitivna oblika uporabe logike. brez uporabe logike ni možno razmišljati, sploh.

jupevc, ti ga ne razumeš, ker si preveč obseden s sovraštvom do vere. :)
pa prosim da razpravlajš argumentirano, če boš še kaj odgovarjal meni. veš kaj pomeni argumentirano? da navedeš razloge, zakaj nekaj misliš. bo šlo? moderatorji bi se lahko malo zganili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

Mipe ::

tpleko je izjavil:

mipe v naši družini se tudi imamo vsi za katolične, v cerkev gremo pa samo za pogreb. tako je tudi v večini "katoliških" družin.

Identificirali ste se kot katolike, torej ste verni. PIKA.

globalna80 ::

O tem kaj vlada v svetu je za debatirat. Mislim, da je bolje imeti obe polovici možganov razviti, ne samo eno.

Pa imam eno vprašanje. Kaj če vam iq 150 če lahko z lastnimi očmi vidite samo 10% spektra svetlobnih frekvenc, tistih ostalih 90% pa ne vidite. Če pa imaš razvite subtilne organe in postaneš bolj jasnoviden lahko veš več tudi z manjšim iq logike.

Pa za nekatere je sreča to, da ne nasedajo za materialnim pohlepom in živijo čisto kontra od tistega kar se danes v zahodnem svetu pojmuje kot "uspeh v življenju". mediji in njihovi lastniki imajo dost prste vmes pri propagandi kaj pomeni uspeh in kakšno naj bi bilo idealno življenje vas gledalcev TV ali pa bralcev.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

tpleko ::

ko te vprašajo se izrečeš se za katolika zaradi družinske tradicije. da bi pa kdo tiste pravljice verjel pa mogoče samo še tastara dva. no saj jaz bi se mogoče izrekel za ateista, ali katolika, vseeno mi je. najbrž zanalašč za katolika zaradi nestrpnih levičarjev. :)

jype ::

globalna80> kakšno naj bi bilo idealno življenje vas gledalcev TV ali pa bralcev.

Kar zase govori.

tpleko> najbrž zanalašč za katolika zaradi nestrpnih levičarjev. :)

Levičarji nismo nestrpni, zgolj poznamo lastne pravice, med katere sodi tudi pravica do svobodne veroizpovedi (in nismo mi tisti, ki namišljenemu prijatelju na čast cele dneve tolčemo po plehu).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Limit-sky ()

Limit-sky ::

O, dear... Zdaj bomo prišli tako daleč, da levičarji vozijo kolesa, grdi, grdi desničarji pa 2 tonski pleh...
:|
Saj ne vem, če naj pričakujem kaj takega. Glede na zgornji post, že...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Mipe ::

tpleko je izjavil:

ko te vprašajo se izrečeš se za katolika zaradi družinske tradicije. da bi pa kdo tiste pravljice verjel pa mogoče samo še tastara dva. no saj jaz bi se mogoče izrekel za ateista, ali katolika, vseeno mi je. najbrž zanalašč za katolika zaradi nestrpnih levičarjev. :)

Uradno ste se opredelili za katoličane, torej ste uradno verni. Žal.

genesiss ::

Jaz sem mislil da bo ta tema malo bolj pozitivna in uporabna.
Zdaj pa smo že pri "uradno vernih"... :|

tpleko ::

Mipe je izjavil:


Uradno ste se opredelili za katoličane, torej ste uradno verni. Žal.

in? skušam ti dopovedati, da uradni podatki zavajajo.

oemdzi ::

oemdzi> glede na to da je bil Einstain celo veren ...

Ni bil.


Jaz sem nekje slisal da naj bi bil kao veren(rkc) oz mi je v neki debati nek gorec vernik napisal kot odgovor na mojo trditev, da verniki so ponavadi manj razgledani/pametni in podatka nisem preveril (butec jaz da sploh se nasedam vernikom) ... Napisal sem pa samo zato, ker mi ni slo skupaj genij(high IQ) in hkrati verna ovcica ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

jype ::

Jaz zgolj malce emuliram nestrpneže.

tpleko> pa zvonenja skoraj nikoli ne slišim.

Ker si zaradi konstantnega nabijanja napol gluh.

tpleko> zdaj me pa čudi, kako da ga ti "nonstop" slišiš.

Jaz živim v datacentru, zato nikoli ne slišim zvonenja, samo natolcujem.

tpleko> tukaj spet tvoje sovraštvo udarja ven, isto z opazkami o pedofilskem hramu. ali je pa tole: tat kriči: primite tatu.

Ob kašeljski cerkvi je živel župnik, ki je bil pravnomočno obsojen in kaznovan zaradi zlorabe mnogih otrok. RKC ga je skušala pred pregonom zaščititi s premestitvijo, žrtvam pa je svetovala, da o tem ne govorijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Limit-sky ::

jype je izjavil:

... žrtvam pa je svetovala, da o tem ne govorijo.

Približno tako, kot Mitja Meršol.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Okapi ::

Tupi ljudje gledajo olimpjado in kričijo ob vsaki butasti sceni. Pametni ljudje opazujejo, ocenjujejo, premišljujejo.
Malo si pomešal izraze - tisti, ki se tebi zdi tup človek, je v resnici vesel in sproščen, tisti, ki se ti zdi pameten, je pa zatežen in zamorjen.

In ja, tvoj problem ni pamet, ampak zamorjenost.>:D

O.

oemdzi ::

jupevc, ti ga ne razumeš, ker si preveč obseden s sovraštvom do vere.


fizicno zbiranje podpisov(obstaja preko interneta) za locitev cerkve od drzave in dozivetje:

Proti koncu akcije zbiranja podpisov pa se je zbralo kar nekaj ljudi, ki so želeli na vsak način preprečiti, da bi se ljudje še podpisovali, stali so pred stojnico, izzivali in preprečevali ljudem do stojnice, bil je nek moški, ki se je tako razvnel, da je začel tolči po mizi in agresija se je tako stopnjevala, da sem dejala, da bom poklicala policijo, dejal je naj jo kar, neka žena pa je od besa, ko je videla da so ljudje v vrsti za podpisovanje začela kar pisati po časopisih in plakatih, da smo izdajalci Kristusa, da smo v smrtnem grehu in da bomo odšli v pekel.



link: http://www.locitev-drzave-cerkve.org/

jype ::

Limit-sky> Približno tako, kot Mitja Meršol.

Tako je, isti so.

Mipe ::

1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inteligenca: AI vs Naravna

Oddelek: Loža
324641 (3866) FrRoSt
»

IQ test (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
658115983 (36276) gruntfürmich
»

iq test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111849 (10353) PrimozR
»

Človek brez ciljev v življenju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12927111 (22912) [D]emon
»

IQ Test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120452 (17527) tsh2

Več podobnih tem