» »

Sestava računalnika

Sestava računalnika

Torque ::

Nameravam kupiti nov računalnik (po delih) in me, kljub prebranim forumih, zanimajo še vaša mnenja.
Torej trenutna konfiguracija je kot sledi:

MB: ASRock z77 Pro4
CPU: i5 2500K
GPU: XFX HD7850
RAM: Corsair Vengeance LP 8GB 1600 cl9
HDD: Seagate Barracuda 1TB/64mb cache
PSU: Thermaltake SMART M650W 80+ bronze
CASE: /

"Dileme:"
1. Ker najverjetneje ne bom navijal, bi se mogoče dalo določene komponente zamenjati s cenejšimi in (vsaj približno) obdržati performance?(Procesor in grafična naj ostaneta)
2. Ima kdo posebne izkušnje s proizvajalci matičnih plošč? Perfomance, kvaliteta..(Asus, gigabyte?)
3. Ima kdo posebne izkušnje s proizvajalci grafičnih kartic?(Glasnost, hladnost?) Po prebranih forumih glede Sapphire vs. XFX se nagibam k slednjemu, dodatna možnost bi bila mogoče Asus?
4. Se mi morda splača vzeti OC verzijo grafične kartice, ki je navadno nekje 20 eurov dražja, ker naj bi imele kvalitetnejše dele?
5. Zasledil sem, da bi naj Ivy Bridge dosegal malo višje temperature, kot Sandy, ima kdo izkušnje s tem ali je stvar pač random? Ker ne bom navijal, se mi splača vzeti 3570K ali naj ostanem na 2500K? Razlika je 12 eurov pri hoh.de (kar sicer ni problem)
6. Zanimam se tudi za SSD-je; so kakšni izstopajoči tipi glede performance-a? Tam do 120GB je čistoma dovolj :)
7. Kakšna ohišja vredna omemb, tam do 40, 50 eurov? Dober airflow, morda dust filter in built-in fani.

Vprašanj je malo več ampak hvala v naprej kdor koli si bo vzel čas:)

einstein :P ::

lahko vzameš HD6850 (jo imam tudi jaz) in odlično dela za 140€ sem jo kupil v TTC.si ampak je zdaj nimajo več tam žal. probaj na mlacom (6850 je pa glede glasnosti praktično neslišna tudi pri največjih obremenitvah. ma ni treba OC jemat itak lahko to sam storiš če hočeš - zastonj. glede cpuja bi bilo verjetno bolje vzeti 2500k, ker se baje (čeprav ti ne misliš navijat) lahko zelo dobro navija in je dober za igre. SSD: http://www.mimovrste.com/artikel/206013... Ohišje: http://www.mimovrste.com/artikel/241007...

aja pa še jaz imam sapphire kartico in se mi zdi čisto v redu. sicer sem najprej tudi hotel xfx vzeti ampak je niso več imeli in sem nabavil sapphire in sem 100% zadovoljen z njo.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Torque ::

Grafično bom kar pustil to, želim pa sprobati nekaj drugega kot Sapphire, čeprav jo hvalijo, trenutna grafična, ki je prav tako od sapphire-a je postala nekam glasna(fan), prav tuli včasih ko je pod loadom.

Ohišje zgleda zanimivo, z dovolj airflowa.. le tista odprtina za floppy drive ne vem zakaj je tam :D

mokasin ::

EVGA ima zelo vredu porihtano garancijo. MSI izdeluje najboljše hladilnike.

Torque ::

Hvala za odgovore. Po mnogih prebranih forumih in glede na to, da računalnik sestavljam le za Guild Wars 2 in programiranje/delo z bazami/izdelovanje spletnih strani/nekaj photoshopa oz. similar based stvari(in tudi, ker sem malo budget-omejen) sem se odločil, da navijal ne bom, torej skoraj končna konfiguracija sledeča:

MB: ASUS h77 oz. Gigabyte h77
CPU: i5 3570
GPU: XFX HD7850 2GB Double Dissipation
RAM: Corsair Vengeance LP 8GB 1600 cl9
HDD: Seagate Barracuda 1TB/64mb cache
CASE: Cooltek Karmides (mainly ker ima USB3 vhode s prednje strani in pride z front + rear fani in ima dust filter na spodnji strani

Torej, kot zadnje vprašanje ostaja le PSU. Glede na to, da ne bom navijal in da grafična zahteva min. 500W, kaj bi priporočali?

carota ::

Morda OCZ Fatal1ty 550W, link.

dogo ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gaming računalnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21128918 (10623) Meizu

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635834 (5105) Halfdead987
»

(tihi ?!?) računalnik do 800eur, intel ali amd, ati ali nvidia (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593858 (3131) oemdzi
»

Nakup računalnika do 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7111083 (10307) fr4nc
»

Sestava računalnika ... Spet

Oddelek: Strojna oprema
283064 (2530) novinec09

Več podobnih tem