» »

Alienware prenosnik

Alienware prenosnik

David92 ::

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup Alienware prenosnika, takoj ko uspem prodat svojega Dell XPS 17. Zanima me, če ve kdo za kakšen ugoden nakup Alienwarea?
Isve 15' ali 17'. Lahko je tudi iz tujine, kolikor je ta opcija ugodnejša.

Pa še eno vprašanje: kar se tiče gaminga, so zaenkrat Alienware najboljša opcija? Dosedaj sem tako zasledil, zato sem odlocam za nakup.

LP,
David

Boobiz ::

Asus G serija, Toshiba Qosmio serija, MSI G serija... mogoče so celo še cenejši kot veleprecenjeni Alienware.
I'm drunk, what's your excuse?

spirit ::

Novega Qosima se izogibaj, no pa tudi starih. Asus in MSi G serija bosta veliko boljša, je pa Asus tudi na pogled bolj podoben Alienware-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

David92 ::

Kaj pa moj sedanji? Razmisljam in gledam specifikacije, pa ni take razlike in nevem ce se mi splaca vlagat tisti ekstra denar za gaming notebook

DELL XPS 17 L702X:

http://www.bolha.com/notebook-dell/prod...

Edino pri GW2 sem zasledil, da se po nekje 3-4 urah igranja začne zelo segrevat.

spirit ::

moraš se zavedati, da specifikacije niso vse kar je važno, še posebej pri prenosniku, tole je sicer Dellova poslovna serija, kar pomeni da imajo boljša ohišja, boljše baterije itd ni pa bil računalnik namenjen dolgotrajnim visokim obremenitvam (gaming) in ima temu primerno slabše urejeno hlajenje, zaradi tega ratuje vroč, da pa ni slab dokazuje to, da se segreje šele po par urah, če bi imel nižjo serijo bi bil tako vroč že po manj kot eni uri ( z enakimi specifikacijami).
To koliko se ti ali se ti ne splača nadgradnja na AW ali kaj podobnega je odvisno od tebe, tvojih financ itd.

David92 ::

Moram se pretehtat. Nasploh sem zadovoljen s prenosnikom, kupil sem si hlajenje zanj, ampak pri zahtvenejših igrah (GW2 npr.) je še vedno vroč, takrat rajši prekinem z igranjem in se ohladi. Drugače pa manj zahtevne igre kar pošteno znese.
Če mi ga uspe prodat, bom verjetno vložil v gaming prenosnik, če pa ne, pa bom ostal kar z njim.

Drugače pa sem razmisljal o MSI GT70 - imate kakšne izkušnje s tem / nasvete ?

Pa prav šokiralo me je, ko sem primerjal cene..... US: 1400-1500$ EU 1500EUR ali več. In kaj je potem seveda problem - US ne dostavlja v EU, ker ti povejo, da imajo tukaj poslovalnice.

Loocas ::

in kaj točno te je šokiralo ob dejstvu, da so v USA cene brez davka....

David92 ::

Pojdi do checkouta, pa bos videl, da se cena spremeni samo za shipping, ne zaradi davka. To je total cost, za 1200€ dobis Alienware M17ko.. tu pa moras odstet 2000€.

bluefish ::

Odvisno od zvezne države. Kalifornija ima recimo okoli 7% davka.
Sedaj pa to isto pošiljko naslovi v Slovenijo in bo potrebno pribiti še 20% DDV + carino,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Transmission ::

bluefish je izjavil:

Odvisno od zvezne države. Kalifornija ima recimo okoli 7% davka.
Sedaj pa to isto pošiljko naslovi v Slovenijo in bo potrebno pribiti še 20% DDV + carino,...


+poštnino

shadeX ::

Kakšni so sploh alienware prenosniki, kar se tiče kvalitete? Gledam tega in se mi zdi kar ugoden za te specifikacije.

A zdržijo veliko ti prenosniki?


EDIT:

hmm nekaj se mi zdi da s ceno ne štima. Na linku jo sploh ne piše ( ker je trenutno prenosnik unavailable ), ampak v iskalniku piše cena: 680EUR. Men se zdi malo premalo za tak prenosnik, če je to prava cena!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell XPS 17

Oddelek: Kaj kupiti
364064 (1444) bluefish
»

Powernotebooks

Oddelek: Kaj kupiti
133092 (2935) bluefish
»

Dell vs Asus vs ???

Oddelek: Kaj kupiti
172795 (2501) Mesar
»

primeren leptop?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91432 (1235) urbancek22
»

Kateri prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
192826 (2425) darksamurai

Več podobnih tem