» »

Šanse, da dobiš ukraden gsm nazaj..

Šanse, da dobiš ukraden gsm nazaj..

«
1
2

darh ::

Ima kdo kake izkušnje z vračanjem ukradenega mobilca?
Excuses are useless! Results are priceless!
  • spremenil: Tomi ()

bosstjann ::

0% Če je bil ukraden
50% Če je bil izgubljen (da se pokličeš in se ti nekdo javi)

Simko ::

Kolega je enga zgubil...pa ga ni več nazaj dobil. To so vse 'moje' izkušnje ;)

||_^_|| ::

Ni glih 0%. Policaji ga loh dost hitr nazaj dobijo, če le je v slovenskem omrežju. Če šou pa vn iz države al pa za rezervne dele pa pozab. (poznam že dost primerov vrnjenih ukradenih telefonov)

ilči ::

Men so ga enkrat ukradl..............mislte, da sm ga še kdaj vidu?!;(

Če ti ga je kdo ukredu, ga sigurno ni z namenom, da ti ga kdaj vrne.
Če pa si ga zgubu...je stvar drugačna.

Oprosti, če je moj post škodil tvoji morali, vendar skušam na stvar gledati realistično.

Vseeno pa veliko veliko sreče pri iskanju!!!:) :) :)
U izi...

darh ::

nene.. nobedn mi ni telefona ukradu.. samo raziskujem možnosti v primeru če bi mi ga...
Excuses are useless! Results are priceless!

ilči ::

Upam, da ti ne načrtuješ kraje in bi rad izvedel, kakšna je možnost, da te dobijo!:D :D :D :D :D
U izi...

MadMax ::

Hehe, xbite, pa te je ILCI pogruntal! :D ;) :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

darh ::

:\ not... :)
Excuses are useless! Results are priceless!

perci ::

A ni neka fora, da ga lahko po IMEI-u izsledijo? Torej, če zamenjaš IMEI, si neizsledljiv? Ne vem, blefiram, neki podobnega sem prebral na mobisuxu enkrat.

MadMax ::

Res je, perci. Telefon se ob vsakem vklopu-izklopu, začetku-koncu pogovora in tudi navmes omrežju predstavi s svojim IMEI.
Težava pa je lahko, če "dobiš" aparat, ki ni prijavljen kot izgubljen/ukraden.
IMEI mu spremeniš-v kater IMEI? Po nesreči si namreč lahko izbereš ravno IMEI telefona, ki so ga ukradli ministru za notranje zadeve...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jackass ::

Js poznam primer k so okradl skor cel lokal! Vrnil so vse, vključno z mobiteli, dokumenti!
Sam keš so pobral z denarnc vn!!
jAcKaSS

perci ::

MadMax: ja vidiš, na to sploh nisem pomislil ;) - najbolj, da si pol izbereš IMEI kolegovega telefona ;) - mogoče veš, če sta lahko naenkrat dva telefona z istim IMEI-om na omrežju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

ahac ::

če ga un pol uporablja v SLO ga lahko dobijo.. samo traja neki časa..

na Krvavcu je nekdo izgubu telefon.. pa en tam zaposlejn ga je odnesu domov in ga dal hčerki..

pol leta kasneje je (mislm da) 80k lažji.. pa hčerka brez telefona..
un ga je enostavno prijavu kot ukradenega.

večina folka o IMEI pa teh stvari itak nima pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Klemenn ::

men so predkratkim ukradli nokio 5510 ;(( ;((

SkIDiver ::

Jap po IMEI-u se ga da izsledit. Sam se zadeve znajo tud dobr uštimat. Recimo, da jz ukradm eno Nokio pa jo prnesem domov prklopm na PC ji zbrišem IMEI in vanjo vpišem IMEI od moje polomljene Nokie. V tem prmeru ni šans, da kdo najde ta GSM ker uporabljam drug IMEI. Sam če pa nesem tak GSM na servis ga pa nikol več ne dobim nazaj po moje. Ker bi mel na nalepki drug IMEI kot pa v software-u.

Če je ukraden z namenom ga 100% ne boš dobil več nazaj. Sploh mobilci vredni 60k in več. Da ne govorim o 140k in naprej. Nikol več v življenju.

Če se bojiš, da bi ti ga ukral si ga pa zavaruj proti kraji in poškodbam. tako boš imel v primeru okvare tud servis krit s strani zavarovalnice. Sam krivda ne sme bit tvoja(potolčen telefon in podobno). Tako smo včasih prakticiral z NMT-ji k so bli zlata vredni, ko se je začela mobilna telefonija v Sloveniji.

darh ::

kevl.. telefon lahko tud zavaruješ?... nism vedu... n33t...
Excuses are useless! Results are priceless!

Klemenn ::

ja..nmtji so bli res..fotr ga je mel..tiste velike 6 številčne vsote..huh :)
čeprov so bli pa praktični..fotr je reku da je bil res telefon za vse..;

enkrat je nekam kurilno pripelja...pa ga je pes napadu..je telefon vzel..pa kresnu psa po lgadi pa je blo..je steku stran ..telefon je pa še delal..ko ga je fotr preklical in sem ga jzst razdru :)

Gh0st ::

Pr zavarovalnici sm dobil zastonj kartico, kjer vpišeš podatke tvojga mobilca (SIM number, telefonsko, model in izdelovalec, serijska cifra,...). Ko ti mobitel ukradejo, neseš un listek na policijo in upaš na najboljše.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

SkIDiver ::

Jebediah:D

Pr nas smo tud žeble zabijal z njim kadar ni blo kladiva pr rok al pa po čem drugem lopal:D

||_^_|| ::

Jst ga mam za podstavk po kolo od avta na klancu>:D

Klemenn ::

lol :\ :\

lepo je vedeti da še cenimo telefone :)

Yohan del Sud ::

Moja rešitev problema:

Telefon je za telefonirat, ne za preseravat.

20000 SIT je IMHO max, kar normalen člouk vloži za ta namen.

Tako tudi škoda ni velika ob morebitnem srajnu...

Tomi ::

Yohan del Sud: če meni ne paše to, da bi moral mobitel polniti vsak drugi dan, sem kar nekako prisiljen, da kupim malo boljši telefon (dobra baterija v slabem telefonu ne dela čudežev). Pa pride mobitel okoli 80.000. Res pa je, da moja trenutna Nokia še vsaj eno leto ne bo šla od mene, kar se pri C35 zgodilo po malo manj kot letu. Kaj pa je sedaj z racionalnostjo?
metrodusa.blogspot.com

Gh0st ::

Moja Nokia ima tudi že sfookano baterijo. SE dve ure pogovarjam, napišem nekaj sporočil pa gre baterija. Če ga ne dam vsako drugo noč polnit, mi noče poslat niti sporočila, čeprov na ekranu kažejo še dve črtice...;(
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Stallone ::

GhOst: pozdravlen!!Jest mam pa tako izkušnjo, da so mojem kolegu ukradli GSM Nokio 8210 in dobu jo je nazaj pri policiji čez 5 mesecev. So rekli da so nardil eno hišno preiskavo in ga našli, pač je meu tip kr veliko srečo:)

Gh0st ::

O, Stallone!
pa kje si ti?! :) :))
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Stallone ::

GhOst!!!!!!!!!!!!!Ma nikamor se mi ne da jet, sam še po privat žurkah hodm :) Ka pa ti kje? KDaj greš zdej kam? Kje bo kej med počitncam dobr žur?

Dr_M ::

Tomi no ponavad glih dragi telefoni nimajo dobrih baterij.
jest mam nokio 5110 staro 2.5 leti pa mi baterija se zmeri drzi 6-7 dni al pa cca 3-4h pogovorov. zanjo sm dau pa okol 20k sit :)) :)) da ne govorim o zdrzljivosti....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gh0st ::

Hehe! :) kukr ti paše.
Zdej si zamudu en NOR party u Lipi (dj misjah, bizzy, dojaja, plotz & shark). oldies goldies, sami legendarni seti! sm mislu d te bom vidu tm, sam pol ne...;)

naslednji dobr party bo zdej Oliver Ho pa Jel Ford u Lipi, 22.2. Sm grem, še prej pa mogoče u Tržič na Kanzyanija. Če bo.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Gandalfar ::

Ghost, Stallone.. kaj ce bi se vidva to kje drgje menla.. zasebna sporocila morda?

Gh0st ::

Sj bi, samo ne znam uporabljat...:)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

snow ::

Sem nasel v ponedeljek zgubljen mobitel na smuciscu, pa sem v torek sel na mobitel najprej vprasat, pa je bil od debitela, sel tja, pa so mi dali telefonsko(eno drugo a ne:D ), pa ga pride ena iskat v petek.

Klemenn ::

če je lušna zahtevaj plačilo..če je taka da ne bo šla čez vrata..ji reči da pošlješ po pošti :D

||_^_|| ::

snow: ti pa si pošten>:D

B-D_ ::

Jaz sem na vlaku zgubu telefon (samsunga c100), šel takoj skenslat cifro, na simobilu so mi rekli, da morm telefon na policijo it prijavit, grem na policijo z garancijskim listom (ki je imel napisan IMEI cifro), podpišem izjavo da je ta pa ta tam pa tam ta pa ta telefon zgubu, da ga je en očitno ukradel ker ni bil med najdenimi predmeti itd... sem podpisal nalog za pregon. Potem so mi pa rekli, da me bodo poklicali na domač telefon če ga najdejo.

Kakšne so možnosti, da mobija dobim nazaj in v kakšnem času?

ali3n ::

možnosti da dobiš mobo nazaj so sila jalove... :\
policija se pa z iskanjem mobitelov ne ukvarja, edin če slučajno naletijo nanj (hišna preiskava kot je en prej omenu)...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

B-D_ ::

Kaj pa izsleditev po IMEI-ju?

Dr_M ::

ce si ga prjavu operaterju kot ukradenga, potem ga dajo na blacklisto in sploh ne dela. ce pa nisi...tvoj problem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ali3n ::

mnja - men so na mobitelu razložil mal drugač (ene 2 let nazaj)- oni blokirajo samo SIM, za blokiranje IMEI je pa že policija vmes...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dr_M ::

sm ze meu blokirane telefone u roki. pa ni vazn kasni sim kartico si dau not (no probaval smo samo mobitelove) ni delu, ker je biu njegov IMEI blokiran. zakaj pa misls da folk spremin ja IMEI cifro?? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blaz ::

heh ce ti ga ukradejo ga ne dobis nikol vec nazaj. itak je folk pametn ga ukrade prvo da spremenit imei stevilko potem ga pa uprablja :) razn ce je ta osebek velikokrat zepaleta s policijo pa da ti slucajno pogleda imie pod baterijo k je napisan original ce seveda ne strga dol.

thramos ::

niso vsi tok pametni. Jest sm ga dubu po pol leta nazaj.

podtalje ::

Meni so ga tudi ukradli in sem ga čez 3 mesece prek policije dobil nazaj.
Kriminalist mi je celo rekel, da dobijo nazaj cca. 50% telefonov.

Fora je, da je IMEI-a na telefonih ponvadi težje spremeniti kot pa samo odkleniti telefon.
Druga stvar pa je, da so pri nas tisti, ki odlepajo telefone toliko osveščeni, da ne
zamenjujejo IMEI številk, ker vsak ve, da je tak telefon ukraden.

Bahula ::

Jest sem pa enga na avtobusu LPP najdu, pa sem ga na policijo nesu.
Bil je pa T310
Intel C2D E6400, P5W DH Deluxe, 2x512 MB DDR2 800Mhz GOODRAM pro,
HITACHI 250 GB SATA2, GIGABYTE 7800GT, ENERMAX Liberty 620W, ...

Stallone ::

Pohvalno Bahula!;)

Jackass ::

Menda lahko operater izsledi telefon po IMEI številki. Frend mi je pripovedoval, da so enkrat iz ene garderobe vsm pokradl mobitele, med lastniki teh mobitelov je bil njegov fotr, pa neki mobitelovih uslužbencov. Čez dva dni so vsi dubl mobitele nazaj!

Kaj vse se da nardit, če se jim da.
jAcKaSS

WinsuckeR ::

No sam tok- nevem ce ste ze napisal ampak telefone se ponavadi kvalitetno krade takole>
(ukrades//> nc ne vem kako...)
odtrgas nalepko z IMAIom
zamenas IMAI z IMAIom od kksne neuporabne regle al pa kksnga novga iz trgovine;(( ;)
in prodas naprej ...

Aja po mojem ni sans da dobis nazaj mobitel... ka ti ze usak siptar zna zamenat IMAI (Motorolam se vcasih ne da:D / ampak sam ce si siptar)

(vse informacije niso iz lastnih izkusen- sam tok)

Zgodovina sprememb…

[SkA] ::

IMEI je serijska številka mobitela, standard ki se ga vsi proizvajalci držijo. Možno ga je zamenjat ampak to ni ravno tako preprosto kot odklepat telefon. Ni to za povprečnega čefurjaTM.

In ja, z podpisano izjavo da so ti telefon ukradli, policija izda nalog za sledenje telefonu. Kar pomeni da isti moment ko ti ukraden telefon, z nespremenjenim IMEIom vklopiš, si tarča policajev, ker se da z ustreznimi izračuni zelo lepo določiti tvojo lokacijo - glede na oddaljenost od oddajalnikov. Nekako tako kot v filmih bi lahko rekli.

Tistim 50% pa kr verjamem. Veliko je budal, ki ukraden telefon kupi od šiptarjev, pa niti ne pomisli kaj se bo zgodilo - dokler ne pride policija.

Če najdete telefon vam pa toplo predlagam, da ga vrnete na policijo al pa v smeti vržete. Znanec je našel na eni zabavi telefon, in iz meni neznanega razloga ga pol leta za tem prižgal. Točno kaj je z njim delu ne vem, vem pa da ima v kratkem zagovor pred tožilko glede vsega skupaj - osumljen je pa kraje telefona. (poudarjam, našel ga je na tleh na zabavi - ga ni pajsnu)

monster-x ::

Enkrat je en kolega izgubil mobitel, medtem ko smo se mal šetal. Pač kličemo na mobitel nakar se javi nekdo in pove kje je našel GSM in kam ga lahko pridemo iskat. So tudi ljudje, ki so pripravljeni vrniti mobitel.. IMHO:)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026583 (8496) nergac
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327479 (10883) Mare2
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115456 (13824) Mcsin
»

izgubljen telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
216810 (5224) overlord_tm
»

Ukraden telefon

Oddelek: Loža
336463 (5578) Tody

Več podobnih tem