» »

Radeon 9500@9700 tv out

Radeon 9500@9700 tv out

planetparty ::

Ne morem priključiti kartice na tv.
Po dolgem mučenju mi je uspelo, samo na TV-ju mam črno belo sliko. Kako naj to odpravim?
Je kakšen program za to?

gonilniki so c3.0+riva tuner:D

||_^_|| ::

Preveri če ni na kablu slučajno odlomljen pin za barvo (to se je men enkrat zgodil). Pol pa poglej če si zbral taprav standard (PAL B).

Muflon1 ::

Privzeto je NTSC standard (vsaj če maš Saphirra) spremeni v PAL in svet bo v barvah:D

planetparty ::

Ja mam sapphira, ampak mam že privzeto na PAL B, tako da res ne vem kaj pše naj naredim. Res bi rabil barvno sliko, ker hočem gledati en dokumentarec z naslovom 2. svetovna vojna v barvah, povdarjam, v barvah!!

Clemento ::

Dej gor catalyse 3.2...mogoce TV ne prebavi al pa je nepravi kabel??? veliko moznosti!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

planetparty ::

Sem dal gor 3.2 gonilnike, pa je isto sranje.:'( Glede kabla: Imam istega, kot sem ga mel pri Geforce, mi je pa čudno, ker tisti priloženi je pa veliko tanjši, ampak tudi krajši, tako de glih ne doseže od TV do compa. Samo jaz dvomim, da bi bil kabel.
Še kakšne ideje?

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

uporabi priloženi kabel in catalyste3.1 in se malo špilaj z farbami

planetparty ::

Če pa original kabel ne seže!!;((

boštjan ::

pri meni tudi ne,pa pač TV dvignem al pa počaki na jutri in kupi podaljšek

OldSkul ::

Mislim da ti TV sploh ne prebavi tega, sem imel isti problem.Doma mi ni delal, pri stari mami ko ima Sony televizor pa je bila slika barvna. Nimam iste grafične ampak firma je Ati.

planetparty ::

Seveda, da prebavi, če pa mi je prej delalo!!! Mel sem Geforce 4 MX WinFast

MrX ::

in pol ima ATI boljsi tv-out :D :D :D

morphling1 ::

Problem ni v driverjih če imaš čb sliko, pač pa v nastavitvah, kako imaš nastavljen video output format ? Če je na s-video bo čb, prestavi na composite, pa poročaj.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

planetparty ::

Lahko poveš bolj natančno, ker ne vem kaj misliš, in nimam pojma kaj je to composite:8)
Vse sem nastavljal, kaj se je le dalo pod gonilniki, pa ne pomaga. Ne vidim rešitve iz krize...;((

Pri Nvidii se je dalo čisto na lahko, tu pa je samo sranje:\

Zgodovina sprememb…

planetparty ::

morphling1 ::

Jaz to gledam pri sebi na GF4 kartici, kolega je imel podobne probleme na mx-u in sem mu samo prestavil iz s-video na composite, to imaš tam kjer izbiraš video output format, Ati mora imet nekaj podobnega.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

robibirk,zavihek displays v ati control panel in pol na TV klikni in tam boš našel ta composit

Blisk ::

Treba se je mal zajebavat z nastavitvami, pa bo, dela ziher barvno, sam nastavt je treba, jst se ne spomnim več, kaj sm nastavu, ampak mel sm isti problem, pa sm tok dolgo drmal nastavitve, da sem je pol 1x začel delat barvno.

planetparty ::

Tukaj vam prilagam slike, jaz tukaj ne najdem nobenega composite nastavitve :'(

1
2
3
4
5

boštjan ::

Pri peti sliki:daj na select by country in pol PAL B.pol pa še se igraj z nastavitvami pri sliki 4

planetparty ::

še ena slika
6

sem nastavljal in sem dobil te možnosti, ki pa nič ne pomagajo

boštjan ::

no picture

planetparty ::

zdaj dela:D

6

Blisk ::

Drgač maš pa tam tud nastavitve, k klikneš k piše MONITOR. Čeprav ne zgleda kot tipka.

planetparty ::

Tu sem tudi klikal, kaj posebnega se pa ne da nastaviti.

Še kakšna ideja?

Turtle ::

Seveda.


Naj ti razlozim....vrjetno si grafiko falshiru z np BIOSom...zavdeva je taka , da je včina biosov, ki je romala za mode ni imela standard PAL.....ne glede na to kaj izbiras imas standard NTSC......Tukaj bo pomagal le flash kartice, ki bo imela PAL standard....sam takega BIOS se nisem nasel, ga pa tudi nisem zelo iskal.......zal ni druge :'(

Polde ::

imam isto problem s-video to scart. Potem sem dal s-video činč al kaj je že tist k ga dobiš zdraven in zadeva dela.

s-video scart pa nč črnobela slika kurc pa ta ati pri GF3 je delal vse lepo joj jo pogrešam

lp
Ni da ni!!!

planetparty ::

Nisem jaz menjal nobenega biosa, mam originalnega.
Če pa treba zamenjati, sem pa pripravljen.
S katerim naj menjam?

Turtle ::

Če imaš original BIOS potem ti flashiranje ne bo pomagalo. Poleg tega lahk še garancijo izgubiš.
Predvidevu sem pač ker imaš mode da je odklenjen GPU. (Prelotan)....če nimaš artefaktov ti lahko to jest zrihtam...Potem pa samo še flaš Biosa in imaš čisto krvnega 9700.....p.s. .....Z 3.2 Catalysty pa PRO verzijo.......:D
če te to zanima me rufni na 070/44-63-61....

planetparty ::

Saj ne rabim čistokrvnega 9700 ;)
Tako je čisto ok, poleg tega sem pa še ugotovil, da imajo Sapphire kartice nek čuden bios, katerega se steška moda(sem bral na enem forumu, da jih ma dosti težave s tem)

Jaz bi samo rabil barvno sliko na TV!
Ali je to tako dosti zahtevano?;(( :'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

S-video

Oddelek: Zvok in slika
81478 (1095) podtalje
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253127 (2660) romario
»

ATI RADEON 9000PRO TV OUT - CB SLIKA - STOTIC !!!

Oddelek: Zvok in slika
111314 (1064) mitjaxp
»

Črnobela slika na TV-OUT

Oddelek: Zvok in slika
152066 (1729) Hevidi
»

S-video in Chrontel??

Oddelek: Zvok in slika
71919 (1775) koco

Več podobnih tem