» »

Spletna stran z login

Spletna stran z login

dynr la ::

Pozdrav,
narejeno imam spletno stran, sedaj pa me zanima kaj moram naredit, da bom dodal na stran še Login Form kjer se bom lahko prijavil in ob projavi lahko urejal spletno stran??
Oziroma mene samo zanima, kaj moram naredit, da bom, ko bom vpisal določeno ime in geslo lahko urejal spletno stran ker login form mam v bistvu že vstavljen.
  • spremenilo: dynr la ()

bluefish ::

Definiraš dele strani, ki jih je možnost urejati, nato pa napišeš skripto za spremembo vsebine in shranjevanje v bazo ali datoteko.

galu ::

Skratka, moraš narediti svoj CMS.

gl.:D
Tako to gre.

dynr la ::

Jst sm iz tele spletne strani prenesu CKEditor, ki naj bi bil tudi nemenjen urejanju recimo novic na strani in podobno. Pa sm kot piše skopiral to mapo v mapo od spletne strani ampak zdej ne vem kako nej usposobm ta urejevalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

neoserv ::

Ni toliko pomemben urejevalnik (v tvojem primeru CKEditor) ampak kako je tvoja spletna stran narejena.
Če spletna stran ni narejena s CMS, torej tako, da jo je možno urejati, potem nima smisla kopirati zraven CKEditorja.

Možnosti je v tem primeru več:
A) Lahko sprogramiraš CMS (urejevalnik) za svojo spletno stran. Za to boš potreboval predvsem znanje na področju (naprimer) PHP in MySQL ter nekaj HTML in CSS.

B) Lahko uporabiš že izdelan sistem (CMS), kot je Joomla ali Wordpress. To sta brezplačna CMS sistema, ki ju lahko samo inštaliraš in potem posodabljaš spletno stran.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

d4vid ::

Prijavo / registracijo lahko naredim jaz in vstavim v tvojo spletno stran. Seveda pod pogojem, da imaš hosting s PHP in MySQL podporo. Kontaktiraj me na ZS, pa ti uredim vse skupaj za 10€ :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Vice ::

d4vid je izjavil:

Prijavo / registracijo lahko naredim jaz in vstavim v tvojo spletno stran. Seveda pod pogojem, da imaš hosting s PHP in MySQL podporo. Kontaktiraj me na ZS, pa ti uredim vse skupaj za 10€ :)


Bodi vsaj tako fer in ga ne zavajaj s takimi traparijami in reci, da kljub temu ne bo mogel urejati vsebine.

dynr la
Da bi urejal vsebino preko "spleta" in če ti tega trenutna stran ne omogoča pomeni, da boš moral čisto na novo narediti stran. Vsa ta zadeva za nekoga, ki nima pojma je dokaj komplicirana in tega sam ne boš nikoli naredil. Zato naredi tako kot je predlagal neo-serv pod točko B saj boš za podlago imel kakovostni sistem in kar je najbolj pomembno ne boš izgubljal nepotrebnega časa, hkrati pa se boš naučil malo osnov, ki bi ti v prihodnje mogoče pripomogle, da se enkrat sam lotiš delati svoj CMS.

Poglej tukaj:
www.wordpress.org
oziroma malo prebrskaj to stran: http://www.opensourcecms.com/
tukaj imaš praktično malo morje zastonj CMSjev ki ti omogočajo urejati takšno in drugačno vsebino. Vsak CMS ima tudi demo link preko katere lahko testiraš aplikacijo.

bluefish ::

Ena od vmesnih rešitev je tudi, da uporabiš storitev kot je CushyCMS.
Zahteva le vključitev nekaj HTML kode na del strani, ki ga želiš urejati, potem pa se prijaviš preko njihovega vmesnika in spreminjaš vsebino.

d4vid ::

Vice je izjavil:

d4vid je izjavil:

Prijavo / registracijo lahko naredim jaz in vstavim v tvojo spletno stran. Seveda pod pogojem, da imaš hosting s PHP in MySQL podporo. Kontaktiraj me na ZS, pa ti uredim vse skupaj za 10€ :)


Bodi vsaj tako fer in ga ne zavajaj s takimi traparijami in reci, da kljub temu ne bo mogel urejati vsebine.

dynr la
Da bi urejal vsebino preko "spleta" in če ti tega trenutna stran ne omogoča pomeni, da boš moral čisto na novo narediti stran. Vsa ta zadeva za nekoga, ki nima pojma je dokaj komplicirana in tega sam ne boš nikoli naredil. Zato naredi tako kot je predlagal neo-serv pod točko B saj boš za podlago imel kakovostni sistem in kar je najbolj pomembno ne boš izgubljal nepotrebnega časa, hkrati pa se boš naučil malo osnov, ki bi ti v prihodnje mogoče pripomogle, da se enkrat sam lotiš delati svoj CMS.

Poglej tukaj:
www.wordpress.org
oziroma malo prebrskaj to stran: http://www.opensourcecms.com/
tukaj imaš praktično malo morje zastonj CMSjev ki ti omogočajo urejati takšno in drugačno vsebino. Vsak CMS ima tudi demo link preko katere lahko testiraš aplikacijo.


Dobro, mislil sem tudi za urejanje naredit... :) Seveda, če z urejanjem misli pisanje novic... drugače pa obvezno CMS :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

chrush ::

Rešitev
In potem imaš razloženo tudi, kako vključiti CKEditor
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

krikoman ::

Se opravičujem, ker si sposojam temo.

V input login formi bi jasno rad skril geslo. Če to naredim s type="password" stvar deluje dokler je ne želim input generirati/napisat iz php-ja. V čem bi bila tukaj težava?

MrBrdo ::

Potem v PHPju neki narobe delaš. Če daš password type je dovolj in bi moglo delat ne glede na to kaj izpisuješ iz PHPja, a izpisuješ v attribute value?
MrBrdo

krikoman ::

Sem bolj začetnik v php-ju in ne vem kako in kaj s tem attribute value?

Drugače pa želim preprosto z echo izpisati login formo.

else {
   echo '

<form name="form1" method="post" action="?login=ok">
    <input style="margin-left:4px;max-height:10px;max-width:126px"
    name="mypassword" type="password" id="mypassword">
</form>
    
    ';

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krikoman ()

MrBrdo ::

ja in kje zdej "input generirati/napisat iz php-ja"? Kje ga napišeš, nič ne vidim.
MrBrdo

krikoman ::

Mogoče bo zaradi moje nestrokovnosti prišlo oz. je že do nesporazuma in zato se opravičujem;((, evo cela koda forme v primeru, če je geslo napačno

 $count=mysql_num_rows($result);

if($count==1){

// Register $myusername, $mypassword and redirect to file "login_success.php"

 header("location:login_success.php");
 }

 else {
 echo '

<form name="form1" method="post" action="?login=ok">
	<a  style="font-style:normal;font-size:small; margin-left:4px" >Wrong username or password</br></a>
	
	<a  style="font-size:small; margin-left:4px" >Username: </a>
	<input style="margin-left:1px; max-height:10px;max-width:126px" name="myusername" type="text" id="myusername">
	<a style="margin-left:4px;font-size :small">Password:</a>
    <input style="margin-left:4px;max-height:10px;max-width:126px" name="mypassword" type="passowrd" id="mypassword">
	<input style="margin-left:4px; font-size:x-small"  type="submit" name="Login" value="Login">
	
</form>
';

 }

urosz ::

čim prej si poglej osnove PHP-ja, potem pa preštaltaj na enega izmed php frameworkov, ker je škoda časa drugače

krikoman ::

Imam ta namen v prihodnosti, vendar, ker v projektu spletni vmesnik igra bolj obrobno vlogo sem želel nekaj funkcionalnega na hitro predvsem pa je stiska s časom. Vem, da je ta način nekoliko nestrokovno naravnan vendar, a ne bi moral delovati?

MrBrdo ::

Ja pa kje zaboga zdaj izpisuješ geslo iz PHPja??
MrBrdo

krikoman ::

Pa saj ne izpisujem gesla iz baze al iz kjerkoli, jaz samo hočem, da ko uporabnik vpisuje geslo, da je to skrito, da so pike al karkoli že.

Greg91 ::

En typo maš. In sicer v tej vrstici:
<input style="margin-left:4px;max-height:10px;max-width:126px" name="mypassword" type="passowrd" id="mypassword">

type = "password" in ne type = "passowrd"

Ti pa vseeno predlagam enako kot ti je urosz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Greg91 ()

krikoman ::

Ja za tole tipkarsko sem vedel tukaj še ni odpravljena, sem pa restartal wamp in zadeva sedaj deluje. Hvala za pomoč in potrpežljive živce.;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako oz. z čim izdelujete spletišča? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5713340 (11756) Goran's Blog
»

Spletne strani danes

Oddelek: Izdelava spletišč
324511 (3637) hendriks
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292551 (2156) la_mer
»

Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
64180 (4180) _Beast
»

Gostovanje na strežniku

Oddelek: Izdelava spletišč
81178 (1103) Elemen_T

Več podobnih tem