» »

UPS za računalnik

UPS za računalnik

FANATIK ::

Pozdravljeni!

Ali kdo ve, kje, poleg v Mlacomu, bi lahko kupil en simpl UPS (stupid, ne SMART 8-) ? Lih tolko, da računalnik in modem prideta skozi 15minutne mrke, ki jih je kar nekaj v mojem kraju. Seveda iščem najboljše razmerje cena/kakovost. Nočem kupit en šit UPS, ki bi mi skuril komponente v pol leta.

Hvala za napotke!

FANATIK

MadMax ::

A pri PCXu si že bil?
Pa pri ostalih vsaj malo bolj resnih trgovinah?

btw: kaksen šit pa bi lahko skuril comp?
(še nisem slišal, da je to možno...)

Sicer pa: kolk denarja, tolk....
Če dš vsaj 30kSIT, dobiš spodoben 500VA UPS.
Za 10kSIT pa res ne vem, kaj je notri...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

FANATIK ::

Sem bral v enem testu, da je tudi kvaliteta toka pomembna, tako kot pri napajalniku. Mora biti čimbolj podobna tisti sinusni krivulji potrebe po toku al kajjastvemkaj... če preveč odstopa se lahko komponente na dolgi rok pokvarijo. V testu so tudi dali primer če recimo zvežeš kašn akumulator ali pa baterije skupaj in na njih priklopiš comp boš za precej manj denarja dobil bistveno več ur časa delovanja, toda komponente se bodo hitro pokvarile.

MadMax ::

Odvisno od naprave.
Računalniške naprave z t.i. switching napajalnikom (sam PC, monitor, novejši tiskalniki, nekateri adapterji...) se prav dobro počutijo tudi, če jih priklopiš na 300V enosmerne.

Na splošno je rač. oprema zelo zadovoljna že s pravokotnim signalom, kateri prinaša največji izkoristek UPSa.

Če imaš pa kakšno veri spešl opremo, imaš pa tudi 150kSIT+ za UPS:D

V testu so tudi dali primer če recimo zvežeš kašn akumulator ali pa baterije skupaj in na njih priklopiš comp boš za precej manj denarja dobil bistveno več ur časa delovanja, toda komponente se bodo hitro pokvarile.

Crknu ti bo UPS. To je primer majhnih UPSov, ko vezje nima zagotovljenega hlajenja.
Vendar pa hlajenje zadostuje za tistih 15 min, kolikor zdrži akumulator. Če ga pa z zunanjimi akuji ganjaš 2 uri ko vrag svojo mater, pa logično da crkne.

Get d point?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

FANATIK ::

Nisem jaz električar, sam približno sem ponovil besede iz testa. Ampak res nisem vedel, da lahko običen (320W Chieftec ~15 kSIT) napajalnik priklopiš na enosmerni tok?

MadMax ::

aja: monitorju se edino ne bi dopadlo enosmerno napajanje zaradi degaussa-delal pa bi b.p..
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614789 (3845) Assass1n
»

motor kosilnice -> agregat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
115503 (5271) flasha
»

Iz 50 na 60Hz. Kako, če se sploh da. (najbrž se)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101888 (1627) Jaka57
»

Elektrika?

Oddelek: Loža
422876 (2102) Kaboom
»

UPS - akumulator

Oddelek: Pomoč in nasveti
142153 (1976) Uporabnik

Več podobnih tem