» »

Kako pridobit podatke iz laptop diska?

Kako pridobit podatke iz laptop diska?

ernest1A ::

Pokvaril se mi je računalnik. Ne mislim ga dat v popravilo, rad pa bi dobil podatke iz diska, ki je v delujočem stanju.
Disk je približno takšen, kot spodaj na sliki.

Se da kje kupit kak kabel, da bi lahko priključil na računalnik. Je mogoče cenejše dat nekomu da mi prekopira. Ali pa če najdem nekoga, ki ima prav tako compaq 6715s prenosnik in da svoj disk ven ter mojega notri, ter prekopira na USB. Bi to brez problemov delovalo?

disk

  • zavaroval slike: Primoz ()

Zheegec ::

Vzame se ohišje na USB (okoli 10€) in se potem uporablja ta disk kot zunanji disk.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T(he) Boss ::

Jaz sem nekoč imel nekaj takega:
 Adapter

Adapter



Kupil sem nada v Conradu, čeprav bi sedaj menda bilo bolj smiselno na SATA adapter.

fosil ::

Disk lahko priklopiš v katerikoli stacionarni računalnik ali prenosnik, brez kakšnih posebnih adapterjev.
Oziroma še bolje, narediš kot je rekel alien.
Tako je!

T(he) Boss ::

Če je SATA, potem je to res, če pa je PATA (kot zgleda na sliki), pa to ne bo čisto držalo.

#000000 ::

T(he) Boss je izjavil:

Če je SATA, potem je to res, če pa je PATA (kot zgleda na sliki), pa to ne bo čisto držalo.


Zakaj ne ?

fosil ::

T(he) Boss je izjavil:

Če je SATA, potem je to res, če pa je PATA (kot zgleda na sliki), pa to ne bo čisto držalo.

Bo, treba očala gor dat, na sliki je sata disk ;)
Glede na to da OP pravi da je približno tak je pa vprašanje kaj je v resnici.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

ernest1A ::

Sem ze pogledal in ima pc drugacen prikljucek

Brias ::

na bolhi en prodaja tak laptop in pise da je sata, ti pravis da ni sata ... sliko si dal od sata ...

kak je disk:

ernest1A ::

Tega nisem rekel,rekel sem le da ima pc drugacen prikljucek. A da pc nima sata pa ni mozno? Bom pa se enkrat pogledal za vsak slucaj.

NeMeTko ::

SATA in IDE kabel se loči že iz aviona, saj je prvi širok kakšnih 8mm, medtem ko je IDE kabel širok kakšnih 5 cm.

Samo pogledaš v računalnik, pa boš takoj vedel, kaj imaš notri.

Je pa čisto možno, da imaš v računalniku oboje. Mnoge (starejše) plate podpirajo tako SATA, kot tudi IDE. Slednji se je ponavadi uporabil za priklop DVD pogona, medtem ko se je na SATA priklopilo diske.

p|X| ::

http://www.mimovrste.com/artikel/217002...

usb to sata/ide zakon zadevca, ne rabiš razdirat stacionarnega kompa, samo priklopiš in narediš na disku kaj pač misliš.

NeMeTko ::

Nekaj takega imam tudi jaz - samo zdi se mi, da sem to dobil ceneje.....

Za podobne servisne posege res priporočljiva stvar, vendar če to rabiš le 1x/3 leta, se splača kje sposoditi.

p|X| ::

Zagotovo se da dobit kje ceneje ja, zgolj za idejo, kaj in kako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: p|X| ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje podatkov iz 1,8" ATA diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
152676 (2123) tabasco
»

Računalnik ne boota

Oddelek: Pomoč in nasveti
61456 (1342) Boomerang
»

pokvarjen računalnik, disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
243011 (2636) fosil
»

Kje dobiti?

Oddelek: Strojna oprema
213432 (2998) Karen
»

kako dobiti podatke s starih trdih diskov (ATA, SATA vodilo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
123307 (3120) energetik

Več podobnih tem