» »

voznja neregistriranega avtomobila

voznja neregistriranega avtomobila

T-Mac ::

pozdravljeni

zanima me ali kdo kaj ve ce nekdo vozi avto ki ima izpit ampak avto je neregistriran ze 3 mesece, ustavijo te policaji kaksen je postopek... :)

bluefish ::

Če od poteka veljavnosti prometnega dovoljenja ne preteče več kot 30 dni, 8. člen ZMV predvideva najmanj 100 evrov globe. Če se podamo na pot z več kot mesec dni neregistriranim vozilom, ima policist poleg izreka globe še diskrecijsko pravico, da naše vozilo izloči iz prometa, prav tako nam lahko odvzame prometno dovoljenje in registrske tablice.

T-Mac ::

to se je zgodilo nekemu znancu, tablice so mu vzeli, avto so mu pustili... kaksna je pa kazen denarna ali je se kaj?

Isotropic ::

sodnik verjetno

Mesar ::

80 EUR če od preteka prometnega ni poteklo več kot 30 dni, v nasprotnem primeru 500EUR - če te dobijo. Če z ne registriranim avtom povzročiš prometno plačaš VSE sam. Tablice ti poberejo, pa mislim, da je kazen če jih ne vrneš pravi čas... s tem ne vem točno kako je, ker se nisem tako dolgo igral.
Your turn to burn!

mr1two ::

Tablice vzamejo(vozilo je izločeno iz prometa), pa položnico za 500 dobiš, kar je v praksi 250(ker se tej kazni najverjetneje pri sodniku ne boš izognil). Drugih sankcij ni.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

T-Mac ::

ja je bilo tako... ves kaj je pa zanimivo avto ki je bil od tega je sedel zraven, neka druga ga je vozila in kazen dobila ona in ne lastnik avtomobila...

BigWhale ::

T-Mac je izjavil:

ja je bilo tako... ves kaj je pa zanimivo avto ki je bil od tega je sedel zraven, neka druga ga je vozila in kazen dobila ona in ne lastnik avtomobila...


Saj je ona vozila neregistriran avto. Zakaj bi se dalo kazen lastniku?

poweroff ::

Jaz imam vprašanje povezano s tem. Če registracija poteče 1. oktobra - se lahko 1. oktobra še voziš ali ne? Mislim, po logiki ja, ampak raje vprašam...
sudo poweroff

T-Mac ::

noro... vrjetn ji ni povedu in zdej ma maslo tezko na glavi... ajoj kaksen folk obstaja

GrimReaper ::

poweroff je izjavil:

Jaz imam vprašanje povezano s tem. Če registracija poteče 1. oktobra - se lahko 1. oktobra še voziš ali ne? Mislim, po logiki ja, ampak raje vprašam...

Sej za tisti dan morš met pa res slabo srečo da te ustavijo. Mene recimo je nazadnje pred 3 leti, pa potem še dvakrat brez pregleda dokumentov, recimo da je povprečje 1x na leto.
Sam grem en mesec prej registrirat (lahko greš do 30 dni prej), da ne bo kdo narobe mislil.

Drugače sem pa skoraj siguren da velja tisti datum ki je napisan, drugače bi bila nepotrebna zmeda, se pravi če imaš od 2.10.2011 do 2.10.2012, se lahko danes voziš še do polnoči.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

jernejl ::

poweroff je izjavil:

Jaz imam vprašanje povezano s tem. Če registracija poteče 1. oktobra - se lahko 1. oktobra še voziš ali ne? Mislim, po logiki ja, ampak raje vprašam...

Če kaj pomaga: moja polica AO zavarovanja velja do 24. ure tistega datuma, ki je vpisan v prometno dovoljenje.
Sklepam torej, da je za nemoteno rabo avtomobila dovolj, če na tisti datum urediš zavarovanje in registracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnični pregled in zavarovanje.

Oddelek: Na cesti
163635 (3084) Mare2
»

Vožnja motornega vozila do 50ccm(kubikov).

Oddelek: Loža
2512799 (4198) Gapi
»

Tehnični pregled in veljavnost prometne

Oddelek: Na cesti
225975 (5473) AndrejO
»

Vožnja brez urejenega avto zavarovanja

Oddelek: Na cesti
2710973 (10046) St235
»

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Oddelek: Na cesti
254752 (4001) MadMax

Več podobnih tem