» »

Samsung Galaxy S3 - gledanje dig. kab. televizije

Samsung Galaxy S3 - gledanje dig. kab. televizije

Alen T 1978 ::

Se da bilokako gledat digitalne televizijske programe preko kabla na omenjenem telefonu? Obstajajo kaki Wi-Fi / bluetooth adapterji za kabelsko televizijo?

Alen T 1978 ::

Jo. Hello. Ve kdo kaj?
Lahk kdo pove po kaj jt gledat na googla. Po staro mamo.
"Samsung galaxy s3 television cable wireless grand mom"

blaz_ ::

Torej po mojem mnenju gledanje digitalne KABELSKE tv na telefonu je no-go. Zakaj?
Kablski signal je v DVB-C kodiranju zato tut rabš tist set-up-box ali pa tv, ki ima to že vgrajeno (da ne omenjam tist stari analogni signal...). Mobiteli tega nimajo.
Torej če bi hotu gledat kablsko tv na mobitelu, bi rabu kkšn tv-tuner k razume kabelski signal pol pa to pretvort v nek format za gledat preko interneta, na mobitelu pa potem zagnat kkšn program za gledat streame iz neta (recmo vlc varianto).
Druga varianta bi bla pa, če bi imel kkšnega ponudnika z IP-TV (ne kabelske), recimo T2 al pa kj podobnga, tm pa se signal pošilja že preko neta, kar pa mobiteli znajo razumet in bi potem potreboval sam program. Recimo tak primer oglašujejo tut pr amisu, ostali majo morda tut kj podobnga.

Kkšne adapterje pomoje tut ne boš dobil, razen če za adapter vzameš kar cel računalnik. =) Morda bi celo šlo tako, da bi na računalniku imel tv-tuner in potem tam lavfal XBMC, samo ne vem pa, če ta program lahko pošilja naprej potem input-stream iz tunerja in kako se potem preklaplja programe. Pa bluetooth bi znal bit čist prepočasn, razn če bi bil signal že v manjši resoluciji.
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

Alen T 1978 ::

ma jaz sem mislil če obstaja kaj takega da kabelski antenski kabel vtakneš v neko, kot si sam omenil, DVB-C napravco ki bi lepo dekodirala signal in ga preko njene vgrajene wi-fi antene poslala do mojega mobitela. tam bi pa sam (bilo bi na cdju, ki bi ga dobil zraven te napravce) pognal progič - nek tv player.

obstaja kaj takega?

kao wi-fi DVB-C kodirnik/prejemnik?

blaz_ ::

Jaz osebno, še nisem slišal za kakšno takšno škatlo, ne rečem pa da ne obstaja. Morda najbolje, če o tem povprašaš lokalnega kabelskega ponudnika.
Ko tehnologija odpove, uporabi macolo.

freesty ::

Ne obstaja to. Zakaj bi to obstajalo, ko pa lahko gledas preko prenosa podatkov(tudi wifi) normalno TV.

Za dostop se pa mors zmenit pri ponudniku teh storitev. Amis vem, da ima MobiaTV. Za druge pa nvm.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Alen T 1978 ::

Blaz, sem razmisljal o tem.
Freesty, ne razumem te.

SLO_Matej ::

Če si na Mobitelu si lahko aktiviraš storitev Mobilna TV. Lahko pa uporabiš tudi SiOL TViN. Je na voljo tudi mobilna aplikacija v Google Playu.

misek ::

Samostojni tunerji: Njoy ali HDHomeRun.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tv kartica

Oddelek: Zvok in slika
133130 (2916) Duhec
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524193 (14881) OK.d
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286893 (5416) robotek87
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122528 (18457) Domn
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425744 (22312) icek

Več podobnih tem