» »

50hz ali 100 hz led tv?

50hz ali 100 hz led tv?

jeklo ::

Kupujem tv in ne vem ali naj kupim 50 ali 100hz tv. Odločam se med http://www.mimovrste.com/artikel/135022... in http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

5000 ima 50hz 5500 100hz. Tv bi v glavnem uporabljal za iptv in občasno kakšen dvd/br film.
100 hz naj bi bila boljša za kakšen šport in scene z veliko gibanja, spet drugje berem, da je slika najboljša ko se 100hz izključi in prestavi na 50hz. Naj mi kdo razloži in svetuje, ker nisem ravno stručko za tvje :)

Je pa 5500 tudi smart tv. Sicer mi ni to najbolj pomembno, skoraj mi je vseeno, me pa vseeno zanima kako je z brskanjem po netu preko tvja. Je pametno kupiti pameten tv ali ne =)

Pa hvala za odgovore in nasvete.

s1m0n ::

Tudi ES5500 ima 50Hz! To kar pišejo 100Hz CMR (Clear Motion Rate) je nek Samsungov način merjenja gladkosti, ki jo TV premore s kakšno dodatno obdelavo video vsebine.
Večinoma je bila serija 5 pri Samsungu 50Hz, serija 6 100Hz itd.

Tako, da si je najbolje oba ogledat ter probat kak posnetek kje je hitro gibanje.
Brskalnik na ES5500 je uporaben, če na TV priklopiš kakšno brezžično tipkovnico s touchpadom (npr. Logitech K400) ker z daljincem ti mine! Je pa počasen :) Za Youtube čisto OK :) Pa za kakšno stvar poiskat.

TOP ::

s1m0n je izjavil:

Tudi ES5500 ima 50Hz! To kar pišejo 100Hz CMR (Clear Motion Rate) je nek Samsungov način merjenja gladkosti, ki jo TV premore s kakšno dodatno obdelavo video vsebine.
Večinoma je bila serija 5 pri Samsungu 50Hz, serija 6 100Hz itd.

Tako, da si je najbolje oba ogledat ter probat kak posnetek kje je hitro gibanje.
Brskalnik na ES5500 je uporaben, če na TV priklopiš kakšno brezžično tipkovnico s touchpadom (npr. Logitech K400) ker z daljincem ti mine! Je pa počasen :) Za Youtube čisto OK :) Pa za kakšno stvar poiskat.

Zanima me ali si ti prepričan,da ni tale model 100Hz.Ker tole kar pišeš možno je res,sam me zanima če je res,če kje tole piše.

s1m0n ::

Možno, da ima 100Hz a težko verjamem! Te CMR nikoli niso toliko kolikor piše!
Serija 6 s 400 CMR je verjetno 200Hz TV itd...

TOP ::

To je res sam za tale model piše,da je 100Hz tud po raznih testih zdaj kot berem,nevem morda se motim sam bi bilo čudno,da je 50Hz.

s1m0n ::

Jah, če bi namesto teh CMR al kar koli že ima Samsung pisali realne Hz panela bi bilo bolje :)

EDIT: tudi sam sem sedaj v testih prebral " the ES5500 uses a VA display and has a 100 Hz refresh rate "! Tako, da bo kar 100Hz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

ST-777 ::

@jeklo, imam Samsung UE32EH5000, ki je podoben TV-ju, ki si ga navedel na linku, le manjši ekran ima. Sliko ima odlično, ne pogrešam 100 Hz niti takrat ko se osebe ali predmeti v sliki hitro gibljejo. Med podatki za UE32EH5000 so zapisali: Osveževanje slike: 50 CMR (Clear Motion Rate).

Več o "50 hz or 100 hz" so zapisali tukaj: http://www.avforums.com/forums/tvs/1998...

Han ::

ES serija ima odlično sliko in omogoča snemanje programa na USB medij (trdi disk, ključek).

EH serija (preverjeno na 4xxx in 5xxx) ima tovarniško napako: pri predvajanju nekaterih video vsebin (AVI, MKV) na vsakih 26 minut TV onemi za 3 sekunde.

Odločitev je povsem preprosta: UE40ES5500 je neprimerno boljši TV. Poleg tega je razlika v ceni zanemarljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

cordoba ::

Doma imam 100mhz in 200 mhz tv in je na 200 odličena slika, brez mazanja na 100 pa se vidi. Jst 50 mhz nebi vzel na tvojem mestu, sploh za kak pc ali ps3 gor priklaplat. lp

king67 ::

... ne miljonov hercov, no...

lp,
king67

MadMax ::

Miljon je M, m je mili.
Poleg tega je hz večini nepoznana enota. Jaz recimo poznam Hz, hz pa ne :)

Aja, on-topic: več kot pol ljudi ne vidi razlike med 50 in 100. Še od tistih, ki jo vidijo, je več kot 3/4 takih, katere je bilo treba podučit, na kaj morajo biti izjemno pozorni...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Invictus ::

Kupiš si plasmo ki je 600 Hz.

Če ti je že to pomembno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jeklo ::

Bom šel v trgovino in primerjal oba tvja. Če ne bo opazne razlike bom morda vzel cenejšega, saj mi je vseeno za smart funkcije.

Je pa baje 5500 z va matriko 5000 pa z tn, lahko to kdo potrdi? Sam se nisem uspel dokopati do podatkov...

Pa hvala vsem za pomoč.

s1m0n ::

Ja ES5500 ima VA matriko, 5000 pa TN tako kot praviš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

BlaY0 ::

Fantje, ES5500 je definitivno 50 Hz oziroma 100 Hz CMR!

ST-777 ::

Na netu je kar dosti debat na temo: 50 Hz LCD / 100 Hz LCD.
Tole se mi zdi zanimivo, ne vem pa, če je res, kot so zapisali:

"LCD's aren't scanned, so they don't have a "refresh rate". The idea behind it (apart from just been an advertising scam) is that it's supposed to create an intermediate position between successive frames - obviously it's debateable how well it might do this, and also can you see any difference anyway?. It's basically just snake oil, and a waste of time and money - and most people seem to think it actually gives inferior pictures.

100Hz should help improve picture on larger screen sets but I think that many manufacturers do not install it properly (as cheap as possible just so they can say it has 100Hz)."
Vir: digitalspy.co.uk, Samsung 100 Hz LCD TV only 50 Hz?

s1m0n ::

Meni osebno je na 100Hz televizorju pretekoče dogajanje :) Včasih je to bolj moteče kot preskakovanje, ki se dogaja pri 50Hz.

ST-777 ::

cordoba je izjavil:

Doma imam 100mhz in 200 mhz tv in je na 200 odličena slika, brez mazanja na 100 pa se vidi. Jst 50 mhz nebi vzel na tvojem mestu, sploh za kak pc ali ps3 gor priklaplat. lp

Precej je odvisno od tega, v katerem cenovnem razredu je 100 Hz TV.

Primer: LCD/LED GRUNDIG VISION 9 42VLC9040 C 42" (107 cm) ima 100 Hz in ceno pri nas le 399 €. Če je firmi uspelo za tako nizko ceno narediti 100 Hz TV s kvalitetno sliko, so zelo dobri.

BlaY0 ::

Ampak v končni fazi ti vedno gledaš vsebino, ki je ~24, 25, 30 ali 60 Hz.

s1m0n ::

cordoba je izjavil:

Doma imam 100mhz in 200 mhz tv in je na 200 odličena slika, brez mazanja na 100 pa se vidi. Jst 50 mhz nebi vzel na tvojem mestu, sploh za kak pc ali ps3 gor priklaplat. lp


To mi nekako ne gre v glavo iz izkušenj je za igre boljši 50Hz TV saj je pri tem najmanj dodatnega procesiranja in s tem zamika (lag) med PCjem in TVjem!
Večinoma pa tako vsi, ki imajo več 100Hz+... preklopijo v "Game mode" kjer se to vso dodatno procesiranje izklopi (od glajenja do vsega ostalega)

ST-777 ::

Še nekaj na to temo, ki so jo napisali na cnet.com (Six things you need to know about 100Hz LCD TVs):

"100Hz on its own doesn't appear to significantly reduce motion blur. ... We watched a non-100Hz LCD TV next to three 100Hz TVs, as well as three plasmas. Watching the same HD source material on every TV, neither I--nor my compatriots--saw anything that made us feel 100Hz was making a real difference. ... The fact is, we haven't had a motion-blur problem with any of the newer 50Hz LCD TVs we've reviewed in recent times."

jeklo ::

V trgovini sem si ogledal oba modela 5000 in 5500. Razlik med hitrimi scenami nisem opazil ima pa 5000 bolj umirjene barve (skoraj preveč) je pa slika splošno precej bolj "naravna" kot pri 5500, kateri ima bolj žive barve in je nasploh bolj svetel zaslon, toda barve delujejo umetno napumpane in nenaravne (sklepam, da se da to spremeniti v nastavitvah).

Pravtako sem stestiral smart funkcije 5500 in bil presenečen nad počasnostjo. Brskalnik je namreč zelo počasen, že pri scrolanju vse nenormalno šteka, ko pa sem pognal youtube aplikacijo je televizor zmrznil. Tako, da se trenutno bolj nagibam k 5000.

5500 bi morda vzel zaradi va matrike, samo nikjer nisem zasledil, da ima va matriko 5000 pa tn...lahko kdo napopa link?

Zanima me tudi kako je s predvajanjem filmov z usb ključa, je možno predvajati hd filme s ključa?

king67 ::

Smart funkcije so pri 'nižjih' modelih (vseh proizvajalcev) res bolj ne kot ja. Glede predvajanja preko usb vhoda pa je Samsung nasploh med najboljšimi. Edini podpira tudi dts zvok (edini kupili licenco).

lp,
king67

s1m0n ::

No pa tudi ne moreš pričakovat, da ti bo na televiziji brskalnik delal enako hitro kot na računalniku:)
Youtube pa se ne uporablja aplikacije ker še je vedno slabo narejena, dela preko spletnega brskalnika veliko boljše (vsaj iskanje)

Glede barv 5000 vs 5500 je verjetno potrebno kaj nastavit saj imajo v trgovinah nek "store" način, ki nabije nastavitve v višave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

ali3n ::

Barve so, kot si že ugotovil, stvar nastavitve. Pa še potem precej varira med programi.
DTS podpira tudi LG v 2012 modelih (oznaka LM). Youtube je tudi na LG "zasilen", medtem ko browser dela zadovoljivo hitro.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

s1m0n ::

Koliko sem sam preizkusil brskalnik v ES5500 in ES6100 ni tako počasen, da ne bi bil uporaben le tipkovnico in miško je lepo, da se priklopi!
Strani nalaga solidno (preko žične povezave).

GrimReaper ::

s1m0n je izjavil:

Meni osebno je na 100Hz televizorju pretekoče dogajanje :) Včasih je to bolj moteče kot preskakovanje, ki se dogaja pri 50Hz.

Ne osebno, kr je tko. Za TV in DVD je najbolje 50Hz, za BluRay pa 24Hz. Itak pa lahko tut pri 100Hz TV-ju nastaviš na 50Hz.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

KoMar- ::

ST-777 je izjavil:

@jeklo, imam Samsung UE32EH5000, ki je podoben TV-ju, ki si ga navedel na linku, le manjši ekran ima. Sliko ima odlično, ne pogrešam 100 Hz niti takrat ko se osebe ali predmeti v sliki hitro gibljejo. Med podatki za UE32EH5000 so zapisali: Osveževanje slike: 50 CMR (Clear Motion Rate).

Več o "50 hz or 100 hz" so zapisali tukaj: http://www.avforums.com/forums/tvs/1998...

Ta link je iz leta 2001 in govori o CRT in ne LCD. Tam je 100 Hz pomenilo ČISTO nekaj drugega!

ST-777 ::

Prej omenjeni link je res star. V letu 2010 pa je na http://www.whathifi.com/forum/tvs-and-p... kinda napisal nekaj, kar se mi zdi dobro omeniti v tej temi in bo morda pomagalo komu, ki se odloča za nakup med 50 Hz in 100 Hz LCD-jem:

"100Hz can just repeat the frames of a 50Hz picture twice and then it is just reducing flicker, but wouldn't reduce inherent motion judder.

However, modern sets often have motion interpolation which actually guesses a new frame between the two original 50Hz frames. While the guess won't be as good as a real frame it makes the program seem as if it was shot at 50 frames per second and reduces judder.

The down side is, especially for films, it might not look quite right, and there are sometimes other processing artefeacts.

I saw this on a Samsung in a shop and like you say the picture looked smoth, but for me artificial. I have steered away from any motion enhancement on both my TV and projector."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV kontrast, osveževanje ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6312622 (11950) hojnikb
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
468778 (6395) fpbs
»

Kateri LED TV kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
52737 (2594) tevemel
»

Samsung UE40D5500 - je kaj boljšega za 480?

Oddelek: Zvok in slika
113160 (2788) jklč
»

100Hz pri LCD TVjih - brezveze? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
669336 (7979) neres

Več podobnih tem