» »

Brum v studijskih monitorjih.

Brum v studijskih monitorjih.

mykie ::

Živjo!

Kar neankrat imam v studijskih monitorjih zelo moteč konkreten brum.Glede na to, da se več ne spomnim, kdaj se mi je to nazadnje zgodilo, verjetno more bit razlog za to.

Imam studijske monitorje KRK Rokit 6 generation 1, brum pa je tudi v slušalkah, ki so tako kot monitorji vezani na zvočno karto t.c.electronics desktopš konnekt 6, ki je preko firewire povezave povezana in napajana z računalnikom.Iz tega sklepam, da je z mojimi zvočniki vse ok.Prav tako mislim, da ni problem v zvočni karti, ker sem priklopil napajanje zvočne karte na adapter, pa se tudi ni nič spremenilo.Očitno prihaja brum iz računalnika.Morda iz firewire kartice, ki ni integrirana v matično ploščo?Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo?Slaba ozemljitev?Kje točno?Brum je na novo, tako da nekaj more bit narobe.

Se zahvaljujem za sugestije in odgovore.

Lp

Miha

mte ::

S kakšnimi kabli pa imaš povezane monitorje z zvočno? XLR? Jack nebalansiran? Jack balansiran?

lp

mte ::

Aja, ali imaš vse povezane audio naprave na elektriko priključenje preko iste vtičnice?
lp

delfinus ::

Imas morda tudi TV tuner v PC?

lp, d.

Nagi Bator ::

Verjetno imas ozemljeno na dveh mestih, na kar ciljajo tudi gornji odgovori.
Si nedavno kaj novega priklopil gor kar je ozemljeno in to ustekal v drugo vticnico?
TV tuner naredi enako, kot je ze omenil delfinus.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418446 (5667) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497323 (5099) bullet321
»

Kateri prenosnik za glazbeno produkcijo?

Oddelek: Kaj kupiti
313115 (2506) klinker
»

DIY HPC

Oddelek: Zvok in slika
375081 (4591) Eboran
»

Kar naenkrat se mi je začel pojavljati brum zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231976 (1524) multiscan

Več podobnih tem