» »

Joomla problem/pomoč

Joomla problem/pomoč

Jerry000 ::

Torej lotil sem se malo joomle, želim izdelati neko spletno ki bi jo imel zgolj za testiranje in igračkanje z joomlo. Vendar pa imam problem. Potegnil in inštaliral sem si temo Shaper Zaara. Moja stran zgleda zdaj tko:

www.gophoto.it/view.php?i=http://i.imgu...

Zdaj me pa zanima kako to preoblikovati. zanima me predvsem HTML dokumenta. CSS sem našel pod template opcijami kjer mi prikaže različne dokumente .css. problem pa je ko hočem specifične zadeve spremeniti, naprimer:

Copyright © Jerry Designed by JoomShaper
Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS

kar je odebeljeno je moč spremeniti v sami temi, ostali tekst pa nikjer ne najdem. Naprimer želel bi da izpiše samo Copyright by Jerry. Pogledal sem v template manager pod "Edit main page template" in mi odpre "index.php".
Želim najti datoteko kjer bo pisalo isto kot kaže v firebugu na zgornji sliki, vendar tu mi najde samo to kodo poleg ostalih ki pa niso v povezavi s tem:

<div id="sp-footer" class="clearfix">
        <?php $helix->addFeatures('helixlogo'); /*--- Helix logo ---*/?>  
        <div class="cp">
          <?php $helix->addFeatures('copyright,brand,jcredit,validator') /*--- copyright, brand, jcredit, validator feature---*/ ?>
          <!-- You need to purchase copyright removal license from http://www.joomshaper.com/pricing?tab=copyright in order to remove brand/www.joomshaper.com link. -->          
        </div>
        <?php $helix->addFeatures('totop') ?>        
        <?php $helix->addModules("footer-nav") ?>  
    </div>


Kje lahko to spremenim? Sem bolj novi na tem področju CMS in joomle, tako da prosim za pomoč. Če je pa kdo iz MB in zna s CMS ali Joomlo bi pa prosil če mi lahko pošlje ZS :)

LP

  • spremenil: Jerry000 ()

cyborg077 ::

pri joomli moraš vedeti, da predloga vsebuje pozicije, in privzeta predloga beez_20 ima različna imena pozicij, kot tale tvoja druga, zato ti je verjetno vse razširitve ki si jih mel na oni prikazane tukaj skrilo.

boro10 ::

V CSS vstaviš:

.designed_by {
display: none
}

Poskusi to
Pozdrav

Jerry000 ::

boro10 je izjavil:

V CSS vstaviš:

.designed_by {
display: none
}

Poskusi to


To vem, ampak nočem skriti...jaz hočem namesto tega nekaj drugega napisat. Za css in display: none; vem:)

cyborg077 je izjavil:

pri joomli moraš vedeti, da predloga vsebuje pozicije, in privzeta predloga beez_20 ima različna imena pozicij, kot tale tvoja druga, zato ti je verjetno vse razširitve ki si jih mel na oni prikazane tukaj skrilo.


pozicije lahko pogledaš na hitro, to vem, ampak ni v tem problem. problem je da ne vem kje lahko ta file najdem da bom namesto Copywrite napisal nekaj drugega (kot je omenjeno display:none ne pride v poštev ker to samo skrije)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Skatey ::

Če pogledaš Wordpress imaš vse v 10fajlih. Joomlo boš pa moral malo več googlati. Vseeno se bolj splača ti WP delat tudi z free temami...
Design, elephants and stuff... www.yukaii.com/blog

Jerry000 ::

Nja sej googlam, ampak konkretnega ne najdem nič. Sem si tudi tutoriale potegnil dol in vse je bolj osnova kako temo menjat, kako zamenjat nekaj v temi (ampak to so use pozicije samo). Sem pa že nekaj malega probaval z WP, bom tut na WP prišel še:)

cyborg077 ::

jaz sem to rešil z html modulom, tam vstaviš kar hočeš, če pa staviš z footerjem pa imaš vse izpisano, kar lahko popraviš v footer.php ampak če hočeš spremeniti velikost pisave zna biti problem, zato raje uporabim html modul in postavim kamor hočem in izberem velikost pisave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cyborg077 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
122831 (676) Netrunner
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513623 (9477) betmen
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151827 (1555) kr?en
»

Artisteer problem

Oddelek: Izdelava spletišč
91328 (1072) cyborg077
»

Stran znotraj strani

Oddelek: Izdelava spletišč
91428 (997) Tody

Več podobnih tem