» »

Nanotechnology

Nanotechnology

1
2
»

Marjan ::

Zdej smo v takem obdobju, da znamo atome že zelo natančno pozicionirat.

Protoni in kvarki pa še pridejo na vrsto!

Thomas ::

No sej se strinjam.

Pravim le, da ko govorimo o "virusu gripe", iz tega ne zvemo dosti. "Atomski opis" celega virusa bi bil dost bolj zdrav.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Mene tudi precej zanima kaj je snov v svojem bistvu?

Še ni dokončne razlage kajne?

Thomas ::

Jest bi bil zelo zadovoljen, če bi se izkazalo, da je snov en "emergent property" kakšnega computinga.

Ampak ... too soon, da bi vedeli že kaj dokončnega.

Prej sem omenjal tisto, kako je sila med kvarki konstantna, ne glede na to, kako daleč narazen jih potegneš. En tak superprevodni tunel se naredi med njima, magari 1 kilometer dolg.

Pol se pa človek vpraša, ko vidi "navadno" superprevodnost, če se snov včasih že na makro nivoju ne začne cufat v nekej.

V kaj? V bite upam. Čeprav preživel bi tud s kakšno drugo varianto.

Na "vmesnem nivoju", se mi pa zdi trenutno pomemben tale totalni redukcionizem. Ne samo, da smo iz "navadnih" atomov, pač pa da se ti atomi tud čisto normalno obnašajo v naših telesih. Da ne izvajajo nobene posebne magije.

Mi smo pa zagotovo emergent property igre atomov. Samo eni še zmeraj iščejo nekej med njimi. Vis vitalis iščejo, sej to se ve. Resno ne verjamejo da je molekula klorofila ali hemoglobina strojček. Mislijo, da jo oživlja nek duh.

Sej je blo polinezijske domačine tud težko prepričat, da NI Gramofonski duh odgovoren za musko.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

V kaj? V bite upam. Čeprav preživel bi tud s kakšno drugo varianto.


V bite hm...
A niso biti zgolj neka vrednost oziroma pomen, ki ga določimo snovi? Naprimer vsak avto je 0, vsaka hiša pa 1. Potem pa lahko simuliraš zavest na podlagi tega.
Samo biti sami po sebi zagotovo ne povejo kaj je tista stvar, ki
ji zreducirajo pomen na to kar osebno hočemo.

Prej sem omenjal tisto, kako je sila med kvarki konstantna, ne glede na to, kako daleč narazen jih potegneš.


Mah te sile bi blo itak treba črtat, vsaj takšne, kot si jih je zamišljal Newton. Nujno more od prvega delca priti informacija, (ki je valovanje ali tudi snovni delec) do drugega, da se slednji odzove na prvega. Zdej samo vprašanje kakšni so osnovni delci, ki tovrstne stvari povzročajo? Nekateri sploh niso sestavljeni.
Kaj jih torej definira? Zgolj to kar so njihovi učinki očitno.
Potem so pač to, kar so njihovi učinki. Ampak slab filing še vseeno ostaja...

Thomas ::

> Ampak slab filing še vseeno ostaja...

Tud bo, dokler tegale popolnoma ne razrešimo.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vesoljc ::

mogoče mau off topic ampak, bi lahk rekl da je masa posledica in ne lastnost? (vesoljc spet brca v temo :D )
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folding@Home (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6210188 (2794) quadrok3100m
»

"Scientists teleport two different objects" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1499382 (7545) Dzonson
»

Nanoavto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
598994 (6691) Feanor
»

Nanotehnologija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22022008 (14687) drejc
»

Teorija strun?

Oddelek: Znanost in tehnologija
365051 (4319) Thomas

Več podobnih tem