» »

Kakšna je lahko barva žmigavcev na motorju

Kakšna je lahko barva žmigavcev na motorju

eazy ::

zanima me kakšna je lahko barva žmigavcev na 50 ccm motorju ali imam lahko samo oranžne žarnice

SplitCookie ::

Samo oranžne
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

eazy ::

kaj če mam plave in oranžne

amigo_no1 ::

Greš v cirkus.

Če nimaš homologiranih bodo pingvini za cesto težili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

francek1 ::

eazy je izjavil:

kaj če mam plave in oranžne

Imaš izpit?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bias ::

Žmigavci so lahko samo rumeni/oranžni in nikakor ne rdeči, kaj šele v drugih barvah. Sicer je pa kakršna koli menjava svetlobnih signalnih teles na vozilu potrebno homologirati /vpisati v homolo kartonček, pa verjami da zna bit zanimivo :)

RejZoR ::

Svetloba smernika mora bit obvezno oranžne barve. Ne rumene, ne bele ampak oranžne. To velja za vsa motorna prevozna sredstva.

Če se ti gre pa za izgled imaš pa dve opciji. OSRAM Diadem, oranžna svetloba, srebrno modrikast izgled v žarometu. Ter Philips SilverVision. Ti pa so dejansko srebrni na zunaj, oddajajo pa oranžno svetlobo. Obe varianti sta road legal v EU in ti nihče ne more nič težit.
Za avte vem da se dobijo oboji, za motorje pa nimam pojma.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

eazy ::

bom šol na servis in prašav če naredijo homologacijo da mam ardeče in modre žmičavce kako pa je z neonkami pod motorjem

krucymucy ::

Ni treba hodit, ti lahko jaz povem da ne bo nič iz tega.

Furbo ::

eazy je izjavil:

bom šol na servis in prašav če naredijo homologacijo da mam ardeče in modre žmičavce kako pa je z neonkami pod motorjem


Hahaha, spotoma ti bodo še nalimali napis policija gor?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MonkeyHead ::

eazy je izjavil:

bom šol na servis in prašav če naredijo homologacijo da mam ardeče in modre žmičavce kako pa je z neonkami pod motorjem


Žmigavci so lahko samo rumeni/oranžni in nikakor ne rdeči, kaj šele v drugih barvah. Sicer je pa kakršna koli menjava svetlobnih signalnih teles na vozilu potrebno homologirati /vpisati v homolo kartonček, pa verjami da zna bit zanimivo :)


Svetloba smernika mora bit obvezno oranžne barve. Ne rumene, ne bele ampak oranžne. To velja za vsa motorna prevozna sredstva.


Nevem kaj je tukaj nerazumljivega. Jaz si bom pa snel smernike iz avtomobila (just for the LULZ) in šel mehaniku težit naj mi naredi homologacijo.

Verjetno si pravkar dobil mofo/sesalec just keep it stock ffs.

einstein :P ::

Da si malo sposodim temo, ali imaš lahko neonke/ledice na podvozju avtomobila?


Hvala. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

ne

einstein :P ::

res? ker jih v conradu, no vsaj včasih so jih prodajali in je bilo samo napisano, da so v nemčiji prepovedane, za pri nas pa ni nič pisalo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

eazy ::

sej na skuterist .si jih še vedno http://www.skuterist.si/index.aspx?sour...

krucymucy ::

Lahko jih imaš, a jih ne smeš uporabljat med vožnjo.

eazy ::

in seveda je treba it po papirje ki stanejo več kot neonke ali diode ali se nam je nasmehnila sreča in je to ena iz med redkih stvari ki nerabiš papirjav to nevem

Bias ::

RejZoR je izjavil:

Svetloba smernika mora bit obvezno oranžne barve. Ne rumene, ne bele ampak oranžne. To velja za vsa motorna prevozna sredstva.

Če se ti gre pa za izgled imaš pa dve opciji. OSRAM Diadem, oranžna svetloba, srebrno modrikast izgled v žarometu. Ter Philips SilverVision. Ti pa so dejansko srebrni na zunaj, oddajajo pa oranžno svetlobo. Obe varianti sta road legal v EU in ti nihče ne more nič težit.
Za avte vem da se dobijo oboji, za motorje pa nimam pojma.



maš prav ORANŽNE in ne kot sem napisal malce nerodno rumenooranžne, sam men se na trenutke zdi da utripalke/smerokazi utripajo rumenkastooranžno :)


Drgač pa neonke pod avtom al pa motorjem su res IN hahaha :D

šernk ::

Seveda so, pa obvezna vožnja z meglenkami v dežju tudi (pol pa odpreš pokrov in umreš od žalosti pod pokrovom) :P

da bom pa bolj IN kot ostali sem v fazi nabave reflektorjev za na streho >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

eazy je izjavil:

bom šol na servis in prašav če naredijo homologacijo da mam ardeče in modre žmičavce kako pa je z neonkami pod motorjem

Ti se samo sprehodi...mogoče boš po poti pamet srečal....

einstein :P je izjavil:

Da si malo sposodim temo, ali imaš lahko neonke/ledice na podvozju avtomobila?


Hvala. :)

To je dovoljeno samo na Goldwingih...;-)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

amigo_no1 ::

eazy je izjavil:

bom šol na servis in prašav če naredijo homologacijo da mam ardeče in modre žmičavce kako pa je z neonkami pod motorjem

Homologacije delajo pri LPP/AMZS in podobnih...

Potreboval boš potrdilo o strokovni vgradnji in homologacijo proizvajalca (če piše gor "tuv sud" bo ok).


Svetloba smernika mora bit obvezno oranžne barve. Ne rumene, ne bele ampak oranžne. To velja za vsa motorna prevozna sredstva.

Na novih audijih sem videl komplet luči iz ledic spredaj/zadaj in tisto ni bila ravno rumena svetloba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Relanium ::

eazy je izjavil:

bom šol na servis in prašav če naredijo homologacijo da mam ardeče in modre žmičavce kako pa je z neonkami pod motorjem

Pa js nemorm vjret, kaj vse se nam po cestah goni.

Mene jebejo na žive in mrtve za en avspuh s katerim sem se vozil dolga leta, bil ustavljan od policajev, itd, celo preden so se mopedi sploh registrirali, zanj imam tipsko homologacijo (takrat čisto zakonsko veljavna) in vse vedno ok.
Ampak naenkrat si majstri premislijo da moj moped ogroža promet in udeležence v njem in mi ne pustijo več tehničnega.

Pol se pa najde en pajac ki bi pa mel rdeče in modre žmigovce pa ''neonke'' odspodi (vrjetno kr neke DealExtreme ledike)
Ni čudno da tako zategujejo predpise...
Boš videl, ko boš starejši, pa te bojo jebali na žive in mrtve za kako čisto legitimno zadevo, ki nima nobene veze z ničemer razen s kasiranjem EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Vikking ::

Lahko pa je bel oz. prozoren pokrov in oranžna lučka.

Audi im spredaj LED dnevne luči in so vpisane v homologacijo. Novejši Audiji pa imajo sistem, kjer ponoči samodejno preklopi iz LED dnevnih na kratke luči. Recimo če že zamenjaš pozicisjko luč z led in na tehničnem opazi, ne boš opravil pregleda. Sploh pa ko imajo nekateri idejo zamenjati z rdečo ali modro LED. Sploh pa ko tiščijo xenon kite z led žarnicami topolote nad 4000k.

Eno je stvar ki pride original z vozilom, kjer prizvajalec poskrbi za vpis vse opreme v homologacijski kartonček. Drugo je naknadna vgradnja, ki v veliki večini ne ustreza prav nobenim normativom in so dejansko namenjeni za različne šove.

Neonke pod vozilom, pa ne boš spravil skozi tehničnega niti pod razno. Zadeva se sname pred pregledom in potem nazaj zmontira.

RejZoR ::

Na rdečo in modro lahko že v štartu pozabiš, ker je ta barvna koda rezervirana za reševalna oz policijska vozila. Tko kot ne moreš nikjer legalno kupit modre ali rdeče rotacisjke luči. Rumeno kjerkoli, ker je opozorilna za npr večjo mehanizacijo (traktorji, viličarji itd), rdeče inm modre pa nikakor, razen čes sam predelaš ampak če te dobijo ne bo fajn. Skratka don't...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

cemu bi sploh mel take smerokaze?

mat xxl ::

Morda bo v cirkusu nastopal ....

Relanium ::

Np js sm par let nazaj v eni trgovini videl cel kup modrih rotacijskih luči za prodajo seveda.
Še danes mi ni jasno zakaj in kako ampak je trgovina ena od večjih.
Je pa res, barve so rezervirane tako in konc.

Zanimivo tud da od fotra avto nima nobenih pozicijskih žarnic, pa smo jih iskali, ampak jih ni.
Ampak tako je prišlo z avtom in tako mora bit.
Ko pa nekdo pozicije zamenja z ledikami bi ga vsi najraj kastrirali.

Ampak ja, po eni strani predpisi morajo bit da se ne pojavljajo taki kot OP zgoraj, po drugi strani ti pa hudo zagrenijo življenje.
Jebat ga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Furbo ::

Relanium je izjavil:

Np js sm par let nazaj v eni trgovini videl cel kup modrih rotacijskih luči za prodajo seveda.
Še danes mi ni jasno zakaj in kako ampak je trgovina ena od večjih.


Prodajo ti jih lahko, samo ti jih ne smeš uporabiti.

Lahko pa si daš tako luč v spalnico in se ti punca ob njej počasi slači iz policijske uniforme. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Kakor vem se modrih luči tud prodajat ne sme...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ahac ::

V ZDA sem vidu, da so imel nekateri rdeče žmigavce. Registriraj ga tam. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najmanj škodljiv monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
545938 (2866) Gagatronix
»

Vprašanje glede dnevnih LED luči pri avtu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12841927 (8399) rogerg
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713516 (10674) dxx
»

Policaji in Neonke

Oddelek: Na cesti
385439 (3709) mihor

Ali lahko pri nas na javnih cestah voziš takšen avto?

Oddelek: Na cesti
298947 (8081) poweroff

Več podobnih tem