» »

KKS in kabelski modemi

KKS in kabelski modemi

Cokolesnik ::

Imam KKS in Thomson-ov modem ter 2 megabita DL.

Ko sem bral navodila za uporabo tega modema, sem našel zanimiv podatek pri specifikaciji o najhitrejšem možnem prenosu, ki ga modem podpira. V navodilih so v zvezi s tem omenjeni 3 megabiti.

Ker imamo že dandanes naročniške pakete z 2 megabita hitrosti se seveda sprašujem, ali se bo kaj kmalu zgodilo, da bo oprema pri njihovih uporabnikih tista, ki bo onemogočala konkurenčno ponudbo naročniških paketov glede na dejstvo, da npr. ADSL ponuja pakete z mnogo več kot 3 megabiti in potemtakem ta modem ne bi bil kos željeni hitrosti .

Potem pa mi spet ni jasno, da imajo naročniške pakete za pravne osebe z več kot 3 megabiti. Imajo potem imetniki slednjih drugačne - boljše modeme, ki podpirajo več kot 3 megabite?

To sem vprašal njih. Kaj pa mislite Vi?
  • premaknil: V-i-p ()

Fury ::

khm.. men pise da modem podpira 20MBit DL

V-i-p ::

Prestavljam v oddelek "Internet"...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

segedinar ::

A se da ta thomsonov modem kupit še kje drugod al gaa dobiš sam pri operaterju?

Soprano ::

3 mbite heh?

V specifikacijah za moj modem (tudi Thomson) piše do 38 mbitov.
In mislim, da hitrost modema določa standard Docsis in ne posamezen proizvajalec.

Končno hitrost pa seveda omeji operater

Cokolesnik ::

Ravno sem dobil uradni odgovor od KKSja:

Thomson govori o hitrosti (3 Mbps), ki je trenutno povprecno omogocena hitrost med kabelskimi operaterji v USA.

Sam modem kot naprava podpira bistveno visje hitrosti - 27/38 Mbps (64QAM/256QAM), odvisno od modulacije, kar potrjujejo tudi nasi interni testi.

LP,
KKS Online Helpdesk

*** konec odgovora ***

Cokolesnik ::

Zelo zanimivo vprasanje se tudi meni zdi, kje bi sicer lahko clovek kupil Thomsonov modem, ce ne pri kab. operaterju ?

Narcos Satanicos ::

Ne morš, razn starga itak.

Cokolesnik ::

Zgornji odgovor se mi zdi pa mal iz trte zvit. Dans pac ni stvari, ki je ne bi mogu kupit, ce mas denar. Kaj pa nakup modema prek katere od e-trgovin, tudi tuje? Ce nima celo Thomson svoje e-trgovine?

ginekolog ::

Modem omogoča tudi do 45 mbit/s po standardu EuroDocsis.

Modem si seveda lahko kupiš sam, če tu ga bo operater priključil. Stane pa cca 30k .
Divers do it deeper.

MUC ::

Da se razumemo.. 45Mbita za CEL segment uporabnikov, ki so na enem vozlišču in NE 45Mbita za posameznega uporabnika.

Če primerjamo ADSL omogoča 8Mbita za posameznega uporabnika, kar ljudje pozabljate. Tako da je ADSL v prednosti, ker tvoje žice od hiše ne deliš z drugimi uporabniki, kabelsko omrežje pa si vsi delijo.

Soprano ::

MUC, da se razumemo =)

8 Mbit najprej pozabi (odštej overhead). Hitrost, ki ti ostane, je nato odvisna od razdalje. Maksimalno hitrost bo imelo mogoče 10% uporabnikov.
Nato ne pozabi upoštevati, da se vsi naročniki tudi pri ADSLu združijo - na DSLAMu. Če je DSLAM poln, lahko imaš linijo 100 Mbit, pa ti ne bo pomagalo.

Pri kablu velja enako, hitrost je odvisna od CMTSa. Če je poln, se pozna na uporabnikovi hitrosti. Če pa je CATV operater vsaj malo sposoben, pa bo nasekal teh CMTSjev v mrežo par 10 in ne bo nobenega problema.

Skratka - tako Telekom kot CATV operater ti lahko zagotovita točno to, kar hočeta (seveda v mejah, ki jih določa sama oprema in tukaj ima prednost kabel, ne Adsl). Vse pa je itak odvisno samo od denarja =)

Soprano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

MUC ::

Povprečen bridge za okoli 80-100 uporabnikov stane 20.000 EUrov. Poleg tega je nemogoče predvideti koliko uporabnikov je optimalno za en bridge, tako da lahko pride do neizkoriščenosti, ali upada deklarirane hitrosti.

Na ADSLu ni tak problem. Povezava DSLAM -> Telekom ima recimo 155MBitov in prav lahko je izračunati, koliko Mbitov so od tega že prodali, in koliko jim jih še ostane. Iz tega sledi, da je načrtovanje ADSL omrežja enostavnejše, predvsem, pa si ne deliš medija z ostalimi uporabniki. Pri kablu na hitrost vpliva ne samo zasedenost, ampak tudi šum, ki ga en uporabnik povzroča drugemu.

Je pa res, da v teoriji KKS omrežja zmoreja več kot ADSL, le da se moramo zavedati, da to stane ZELO veliko, mogoče več kot ADSL omreže, ki po trenutnih izkušnjah delujejo zelo dobro.

ginekolog ::

Takole je:

45 mbit je navoljo vsem uporabnikom, ki so na enem CMTSu (bridgu).

Teh 45 mega(teoretičnih sicer) si uporabniki delijo, v praksi pa se da na CMTS !največ! 250 uporabnikov, raje kakšnih 150, odvisno od zmogljivosti CMTSa.

CMTS stane od 1,5 mio do 10+ mio.

Glede potenciala kabelskih sistemov: prosto imamo frekvenčno območje od cca 450 MHz - 850 MHz, kar pomeni, da imamo na voljo 400 MHz pasovne širine. Teh 400 MHz pa z modulacijo npr QAM 256 pomeni kar 1 Gbit ali več.

Trenutno en Downstream uporabja 6(docsis) ali 8(eurodocsis) MHz, torej imamo še ogroomno prostora :)

Jaz pravim, 100mbit v vsako hišo pa roka :D


Jani
Admin TS Radvanje in KKSPobrežje

Cokolesnik ::

odgovori in prispevki ljudi, ki so neposredno povezani z delovanjem kabelskih omrezij za internet (admini), so se kako dobrodosli tudi v prihodnje!

Zgodovina sprememb…

segedinar ::

Mene pa zanima kaj bi lahko to pomenilo, če se ti modem kar naenkrat sam od sebe resetira????
LP

CaqKa ::

krajši izpad elektrike?

Imortales ::

He, moj modem je ma eno čudno finto. Če ga ne potegnem kompletno s štroma mi vedno cable lučka gori (oz. še pc link ko mam računalnik vkurblan). Drugače pa mi je v tem mescu kar nekaj krat net odpovedal (takrat pa so lučke tak popizdle).
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

segedinar ::

Ne ni izpad elektrike kar naenkrat me fukne iz neta in se mi modem resetira(vidim po lučkah).Kaj je to?

Soprano ::

Meni se je to občasno dogajalo na USBju. Odkar pa sem preklopil na mrežno kartico pa se to ne dogaja več.

Soprano


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kabelski in DSL. V čem je razlika v načinu prenosa?

Oddelek: Omrežja in internet
211866 (1452) SasoS
»

testiram max hitrost kablskih modemov

Oddelek: Omrežja in internet
112335 (2092) ginekolog
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876786 (5107) Soprano
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614511 (3690) marjanX
»

siol ADSL (reakcija kablasov) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1379402 (6461) AlienRex

Več podobnih tem