» »

iPad 4?!

iPad 4?!

«
1
2

salex ::

Pravkar sem na youtubu videl unboxing video za ipad 4, in nisem mogel verjeti svojim očesom, da je res, ampak pol sem šel preverit na wikipedio in piše, da prav danes izide. Vedel sem za iPad mini samo kje je Apple našel smisel, da je izdal nov iPad po samo osmih mesecih? In ali je to samo kakšna revizija ali je dejansko neka razlika?

iPad 2 je še zdaj v izdelavi ko so trojko nehali izdelovati oktobra... kje je smisel?
  • spremenil: salex ()

mtosev ::

apple meče ven izdelke kot nor kupiš nekaj in že po 3-4mesecih je old tech
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JayKay ::

refresh ipad 3 (now konektor in nov cpu/gpu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

salex ::

JayKay je izjavil:

refresh ipad 3 (now konektor in nov cpu/gpu)


ampak sej je že trojka mela soliden gpu, a je to mogoče zaradi LTE?

Zdaj, ko gledam vidim, da ni glih samo revizija, in dejansko je neka razlika med njima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salex ()

lambda ::

salex je izjavil:

ampak sej je že trojka mela soliden gpu

Morda iSoliden, kaj več pa ne

Glodko ::

Apple je očitno ugotovil, da rabijo močnej čip za poganjanje take resolucije kot jo ima iPad 3. Deloma pa najbrš tudi zato da so ga spravli na nov konektor.

robbe ::

Lahko da so šli na A6X zato, ker je delan v 32nm procesu in jih pride cenejše.

Vir.

Zheegec ::

sem ga sprobal in še vedno ni odpravljena težava gretja pri povprečni uporabi. Pa še vedno je skoraj 100g težji od konkurence... žal nič novega...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matejceh ::

iPad in konkurenca ne greta najbolje v en stavek, trenutno je konkurenca iPadu "4" iPad 3 in iPad 2...

M-XXXX ::

lambda je izjavil:

salex je izjavil:

ampak sej je že trojka mela soliden gpu

Morda iSoliden, kaj več pa ne

Lol v naslovu piše da je 6X as the most powerful SoC on the market v testu pa ga prehiti Samsung :D

matejceh ::

Predvidevam, da ne bereš najbolje oz. mimobežno preveriš neke številke, za katere se ti pa ne sanja najbolje kaj pomenijo?

Zheegec ::

se opravičujem. Torej ni težji od konkurence. Ampak je pa težji in se bolj greje od najvišjega ranga tablic na trgu (recimo asus tf700).
Saj teža ni taka panika - se pač navadiš. Da je topel že pri malo več brskanja po netu mi je pa izredno neprijetno za uporabo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matejceh ::

Verjamem, da je gretje lahko moteče, sam teh težav nimam... (mogoče sme navajen od vseh prenosnikov MBP, kateri lahko pozimi grejejo mojo dnevno sobo :))

Keyser Soze ::

Zheegec je izjavil:

Saj teža ni taka panika - se pač navadiš. Da je topel že pri malo več brskanja po netu mi je pa izredno neprijetno za uporabo.

Teža je panika. Gretje pa niti ne. Samo še predgretje morajo pogruntat. Da ne bom rabil rokavic, ko vzamem iPada v roke.:D

Ne vem zakaj tako trmasto vztrajajo pri tem aluminiju. Sploh v času, ko sintetični materiali dosegajo popolnoma zadovoljiv nivo kakovosti.

P.S.: Je pa res, da ima AL malce višje tališče.
OM, F, G!

Zheegec ::

No ja. 80g razlike proti svojemu TF700 sem sicer opazil takoj. Samo se po mojem navadiš. Ga moram vzeti na test domov pa probati... Ampak škoda - teža, baterija, ekran in gretje so takšne stvari, ki so za samo uporabnost ultra pomembne. In ravno v tem je iPad4 slabši od tablic višjega ranga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

WaterBoy ::

Zheegec ::

New iPad = iPad3 oziroma "3. generacija", 16GB model je bil 480€, sedaj je 460€
iPad with Retina display = iPad4 oziroma "4. generacija", 16GB model je 500€
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

spirit ::

Tale Retina iPad (4.gen) je tako čudo po svoje, ok ma novi, popolnoma digitialni konektor, zaslon je isti kot pri novem iPadu (3.gen), kar pomeni, da je svetilnost nizka in se ga posledično na soncu težje uporablja. Debelina je enaka, gretje so morda malce izboljšali, a se kljub temu greje že ko ne dela nič, OK ima nov procesor, kar dvomim da bo neka svetovna razlika, me zanima kako bo z baterijo, in ali so mu namenili kaj boljši polnilec ali se bo ravno tako praznil že ko bo predvajal svoj demo video. Velik fail 3. gen je bil namreč ravno to, da če si brskal po spletu in ga polnil se je tablica dejansko praznila, kar pomeni, da jo je sčasoma zmanjkalo in si jo moral pustiti na miru. Vem da nekaterim to ni problem, a pomislite, da se pogovarjte po telefonu, ki ima prazno baterijo, ga priklopite na polnilec in se kljub temu ne morete pogovarajti naprej, bi imeli tak telefon? No jaz tudi take tablice ne bi imel, nisem pa na fanboy ne hater, imam tudi jabolčne proizvode domam delam pa z jabki in drugim ''sadjem'' vsak dan. Me pa zanima kako bodo poimenovali 5. generacijo new high retina iPad? :D

Zheegec ::

No ja pri brskanju po netu ne, pri HD muviju pa se počasi prazni baterija pri polnjenju. Samo menda ne pri vseh, ampak pri večini pa. Ni panike, to je fičer da ne gledaš preveč muvijev. Get a life.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

spirit ::

Hmm si prepričan da samo pri filmih in igrah? Mislim da se tudi pri brskanju pri ''visoki'' svetilnosti, ne bom pretirano vztrajal pri svojem, ker ni tako važno, zadeva se pri uporabi prazni, kar je pač kot praviš fičr, le da bi pri drugih proizvajalci ljudje ponoreli in jih metali prodajalcem v glavo, ampak Apfl je pač Apfl :D hvala bogu za dobr marketnig.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spirit ()

matejceh ::

Seveda, vse moje iNaprave, ki sem jih kupil in jih leta in leta uporabljam samo zato, ker imajo še danes dobre reklame in marketing...

Čudi me vsa ta negativnost, v vse smeri. Čudno mi je, da si nekdo upa reči, da je nek Apple izdelek "slab" in obratno, ko blatijo po izdelkih Googla, Samsunga. Vse te naprave so izjemne, osebno se pa odločiš za eno izmed njih.

T-Majo ::

matejceh je izjavil:

Seveda, vse moje iNaprave, ki sem jih kupil in jih leta in leta uporabljam samo zato, ker imajo še danes dobre reklame in marketing...

Čudi me vsa ta negativnost, v vse smeri. Čudno mi je, da si nekdo upa reči, da je nek Apple izdelek "slab" in obratno, ko blatijo po izdelkih Googla, Samsunga. Vse te naprave so izjemne, osebno se pa odločiš za eno izmed njih.


Se strinjam.

Android je bolj za zabavo, za tiste, ki rade experimentirajo z aplikacijami, rootaja itd, Apple pa bolj za tiste da prižgeš in dela.

Zheegec ::

funkee - samo opozoril sem ga, da čeprav je novi model zunaj še vedno niso odpravili težav prejšnjega. Se mi zdi dober nasvet.

t-majo - si siguren? če želi povprečni uporabnik neznalec tablico za urejanje in prikazovanje word, excel in powerpoint aplikacij samo kupiš neko solidno android tablico, prižgeš, izbereš jezik slovenščino in dela out of the box
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

T-Majo ::

Zheegec je izjavil:

funkee - samo opozoril sem ga, da čeprav je novi model zunaj še vedno niso odpravili težav prejšnjega. Se mi zdi dober nasvet.

t-majo - si siguren? če želi povprečni uporabnik neznalec tablico za urejanje in prikazovanje word, excel in powerpoint aplikacij samo kupiš neko solidno android tablico, prižgeš, izbereš jezik slovenščino in dela out of the box


A dela tekoce kot iPad? Je tuch screen izkusnja enaka?

lambda ::

T-Majo je izjavil:

Android je bolj za zabavo, za tiste, ki rade experimentirajo z aplikacijami, rootaja itd, Apple pa bolj za tiste da prižgeš in dela.

To je pa zraslo v tvoji glavi.

T-Majo je izjavil:

A dela tekoce kot iPad? Je tuch screen izkusnja enaka?

Ja. Razen če kupiš primerke za 120 €, potem logično ne.

T-Majo ::

Drugace pa uporabljam iPad 3 in Samsug S3 za sluzbeni telefon.Tako je da primerjava iz izkusenj.

Se danes mi je zal da nisem uzel BlackBerryja ali iPhone 5.

S3 se dosti zatika, obcasno mu odzivnost pade, zmrzne, najbolj pomembne aplikacije mi najboj pocasi odpira.

Moram pa pohvalit potisno posto ...

lambda ::

S3 ne poznam, pri Nexusu in S2 pa kakih motečih zatikanj in neodzivnosti ne opazim. Ali pa nisem tako pikolovski.

S telefoni/tablicami je tako, kot z avti. Če delaš 2000 km na teden, jih je jasno lažje delat z BMW sedmico, kot z Audijevo A4, čeprav se jih tudi s slednjo da. Če jih delaš pa 200 na teden, ti pa tudi v A4 ni nič slabše - in se lahko upravičeno vprašaš, zakaj bi po nepotrebnem trošil denar. Zavisi od zahtev in načina uporabe. Nekateri preprosto ne potrebujejo top-end izdelka na trgu. Kako smo pa nekaj let nazaj preživeli, ko je bilo vse skupaj iz današnje perspektive v predpotopni dobi?

spenstar ::

A je ta 'iPad4' že v trgovini pri nas ali zaenkrat samo USA?
SPENSTAR--builder

Zheegec ::

T-Majo je izjavil:

Drugace pa uporabljam iPad 3 in Samsug S3 za sluzbeni telefon.Tako je da primerjava iz izkusenj.

Se danes mi je zal da nisem uzel BlackBerryja ali iPhone 5.

S3 se dosti zatika, obcasno mu odzivnost pade, zmrzne, najbolj pomembne aplikacije mi najboj pocasi odpira.

Moram pa pohvalit potisno posto ...

Samsung je razred zase ja. Precej katastrofa. Ostale znamke po večini delujejo lepo. Najboljša izkušnja je na Asusu pa tudi HTC ni švoh. Pa pri Androidu je fino, ker imaš večino teh stvari za office preloaded in prižgeš in dela out of the box.
A je ta 'iPad4' že v trgovini pri nas ali zaenkrat samo USA?

Ja je, od včeraj dalje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-Majo ::

lambda je izjavil:

S3 ne poznam, pri Nexusu in S2 pa kakih motečih zatikanj in neodzivnosti ne opazim. Ali pa nisem tako pikolovski.

S telefoni/tablicami je tako, kot z avti. Če delaš 2000 km na teden, jih je jasno lažje delat z BMW sedmico, kot z Audijevo A4, čeprav se jih tudi s slednjo da. Če jih delaš pa 200 na teden, ti pa tudi v A4 ni nič slabše - in se lahko upravičeno vprašaš, zakaj bi po nepotrebnem trošil denar. Zavisi od zahtev in načina uporabe. Nekateri preprosto ne potrebujejo top-end izdelka na trgu. Kako smo pa nekaj let nazaj preživeli, ko je bilo vse skupaj iz današnje perspektive v predpotopni dobi?


Ja, sej ne rečem, S3 je super telefon - ni pa poslovni! Ker ga uporabljam poslovno ima dosti pomanjkjivosti.

Je bolj teenage telefon po moje.

FlyingBee ::

nexus 10 bo mogoče reztural

blackwing ::

Ko smo že ravno pri ipadu 4 me zanima, katerega naj kupim ipad 4 ali ipad 3. Nameraval sem kupiti ipad 3 ampak sem zvedel da pride 4ka ven in se odločil da počakam da vidim če bo kaj boljši od 3 :)

FlyingBee ::

Nikonja ::

počakaj na 5-ko ta pa bo delal čudeže !!!

Janac ::

blackwing je izjavil:

Ko smo že ravno pri ipadu 4 me zanima, katerega naj kupim ipad 4 ali ipad 3. Nameraval sem kupiti ipad 3 ampak sem zvedel da pride 4ka ven in se odločil da počakam da vidim če bo kaj boljši od 3 :)


Ena slabost 4-ke bo zihr večja cena :>

Apple ::

blackwing je izjavil:

Ko smo že ravno pri ipadu 4 me zanima, katerega naj kupim ipad 4 ali ipad 3. Nameraval sem kupiti ipad 3 ampak sem zvedel da pride 4ka ven in se odločil da počakam da vidim če bo kaj boljši od 3 :)


Gledal sem primerjavo Ipad3 in Ipad 4... Slednji je malenkostno hitrejši...

Če še nimaš nobenega, si kupi Ipad4... Če bi imel že Ipad3, se ti zamenjava za Ipad 4 finančno ne bi izplačala - "pušnil" bi cca 100 EUR za mini hitrost ter za nov konektor...
LP, Apple

RejZoR ::

T-Majo je izjavil:

matejceh je izjavil:

Seveda, vse moje iNaprave, ki sem jih kupil in jih leta in leta uporabljam samo zato, ker imajo še danes dobre reklame in marketing...

Čudi me vsa ta negativnost, v vse smeri. Čudno mi je, da si nekdo upa reči, da je nek Apple izdelek "slab" in obratno, ko blatijo po izdelkih Googla, Samsunga. Vse te naprave so izjemne, osebno se pa odločiš za eno izmed njih.


Se strinjam.

Android je bolj za zabavo, za tiste, ki rade experimentirajo z aplikacijami, rootaja itd, Apple pa bolj za tiste da prižgeš in dela.


Sorry sam to je pa največji BS. Kot da isto ne velja za jailbreakanje iJabuk, drkanjem z raznoraznimi programi itd. Sej te noben ne sili. HTC Wildfireja sem si rootal, sflashal in predelal. Galaxy S2, ki ga imam sedaj pa imam gor vse official. Tko kot pri iPhone/iTab kjer ga lahko pustiš na official al pa ga jailbreakaš. Ne moreš pa zdej kr posploševat, da če pa je Android ga pa moraš rootat in se z njim cele dni igrat in ga predelovat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

T-Majo ::

iPad 4 je že v prodaji od prejšnjega petka in je na zalogi v večini Apple retailerjev. iPad mini pa je zaloga minimalna.

Lp

blackwing ::

50€ je dražji od iPad 3 :) torej bom vzela kar 4ko. Me zanima če je že kdo testiral ipad mini, če bi se splačalo kupiti?

Zheegec ::

Mini je bolj meh zadeva. Dražji od Nexus 7 in slabši (sploh ekran), pa tudi ne deluje lepo tekoče. Pač pomanjšani iPad2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-Majo ::

Sam sem navajen Retine displaya in mi res ni bila všeč ''nizka'' resolucija.

SmeskoSnezak ::

Glede na to, da je Microsoft predstavil vsega boga novega, zraven se je seveda vštulo tudi Google, Apple ni hotel izostati iz novic, zato so naredli iPad4. Nič drugega kot PR stunt za moje pojme.

Sicer pa iPad4 ne ponuja nekih ekstremnih novosti. Nov procesor A6, 720p sprednja kamera (prej VGA) in novi konektor.

In ne vem, zakaj tak glupa izbira imen. Tako iPad3 (nov, Retina) in iPad4 (4 generacija zarad proca) imata oba Retina display.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

VaeVictis ::

iPad 4 je bil verjetno narejen zaradi tega, da je lightning konektor na vseh Apple flagship napravah.

Verjetno bi lahko dali ta lightning že na prejšnji iPad (iPad3), pa so ga verjetno šparali za iPhone 5.

FlyingBee ::

moral bi poimenovati ipad3s

Lonsarg ::

V bistvu so ga poimenovali iPad... iPad4 ne obstaja, to je ime, ki so mu ga ljudje dali. Apple ga poimenuje preprosto iPad (in v oklepaju pove, da gre za 4. generacijo)

Vantage ::

V petek imajo v mariborskem iSpotu od 12. ure naprej -10% na vse izdelke na zalogi...Tako, da tisti, ki kupujete se malo potrpite ;)

555112445 ::

Pozdravljeni,

razmišljam o nakupu iPada 4. V Big Bangu imam ponudbo za 16GB, 32GB, 64GB in 128GB. Privarčeval sem ravno za 16GB. Zdaj pa me zanima, če je to dovolj, prostora, če želim biti na FB-ju uporabljati Skype, imeti veiko igric. Skartka:

Ali je 16GB dovolj za vse to kar sem omenil ,ali bi bil boljši 32GB. Kaj v priporočate oziroma mislite od tem?

Lp
Tijan

blackbfm ::

če imaš rad napravo "pospravljeno", se pravi redno mečeš ven stvari ki jih ne rabiš, je dovolj

Machete ::

Jaz mislim da je 32GB boljši, ker ima 16GB več shranjevalnega prostora kot 16GB verzija.
Med drugim tudi mislim da je 128GB boljši, ker ima 64GB več kot 64GB verzija in kar 96GB več prostora kot 32GB verzija.
64 je tudi boljši od 32 in 16. Sumim pa da je malo slabši, če govoriva samo o shranjevanju podatkov, od 128GB verzije.
:D

No ok pa še zares. Odvisno kaj pomeni veliko igric! Koliko bo zraven še glasbe in videov.. Preračunaj si malo sam. Vedi pa da če si privarčeval ravno za 16GB verzijo.. da igre in aplikacije tudi nekaj stanejo. Posamezno ni neke krize ampak VELIKO igric x nekaj malega denarja = veliko denarja. No je pa res da so tudi brezplačne na voljo.
16GB dandanes ni nekaj veliko. To pomeni čisto na palec zgolj 150 albumov glasbe v MP3 ali zgolj nekaj deset filmov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

LordPero ::

Na kratko: ja, dovolj bo 16 GB.
Premalo bi lahko bilo, če bi imel veliko iger (ne samo igric :)).
Kako velike so video vsebine (npr. hd filmi), muzika ali večja zbirka slik pa verjetno že tako ali tako veš (in za to 16 GB ni ravno veliko prostora, čeprav večini to že zadostuje + verjetno če sprašuješ, koliko je 16 GB, je velika možnost, da ne rabiš več).
LordPero
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPad mini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5111175 (8809) klinker
»

Applova prireditev na voljo v živo prek spleta

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4010993 (9512) kpkp
»

iPad 2 ali Transformer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317512 (14404) Mavrik
»

Pregled napovedi za iPad 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7621936 (15537) Icematxyz

Več podobnih tem