» »

linksys wrt54gl kot reapeter

linksys wrt54gl kot reapeter

PriesteR ::

Zdravo,
doma imamo 2 hiši, in želimo dobiti internet še v drugo hišo. v eni imamo modem ( z wifijem od amisa) in na ta modem/rutar/switch sm povezal lynksisa WRT160nl. postavil ga čim bližje drugi hiši, tako da bi lahko z drugim rutarjem Linksys WRT54gl odajal signal po drugi hiši. slišal sem da bi moral nastaviti wrt54gl kot reapeter, samo nevem kako bi bilo najlažje, ter govori se o nekakšnem sistemu Tomato.
Mi lahko kdo razloži, kako bi najlažje vzpostavil te zadeve da bi delovale?

Lp

A. Smith ::

Če se prav spomnim, serija WRT54 ni imela možnosti, da v meniju nastaviš repeater mode.
Zato smo menjali firmware pri routerju, največ pa sta se uporabljala DD-WRT in Tomato firmware, ki si ga že omenil. Sam se odloči, katerega boš uporabljal. Na tem forumu so mnogi zelo hvalili Tomato, jaz sem izbral DD-WRT in se mi zdi, da se zanj najde več navodil (pa tudi čez kvaliteto nimam pripomb).

Najbrej izberi enega izmed custom firmware-v. Za njegovo namestitev na router si poišči step-by-step navodila in se jih zelo dosledno drži, da ga ne brickneš. Potem poišči online vodič, kako se nastavi repeater mode in po možnosti še most (bridge), da se bodo računalniki na obeh routerjih videli med seboj.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

PriesteR ::

ka je važno kater model imam ruterja, al je firmware enak za vse?

krucymucy ::

Imam enako narejeno doma z dvemi WRT54GL z DD-WRT in sicer na drugem imam nastavljeno na repeater bridge. So pa hitrosti bolj uboge. Mislim da bi bilo bolje da bi imel tri routerje in tam nastavljeno enega samo na bridge, drugega pa na AP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PROSIM za pomoč nastavitve routerja Linksys wrt54gl

Oddelek: Omrežja in internet
94009 (3890) imagodei
»

Brezžičen AP

Oddelek: Pomoč in nasveti
152102 (1812) beni
»

Linksys WRT54GL in e-točka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
586425 (5404) ...:TOMI:...
»

Linksys wrt54gl in bridge

Oddelek: Omrežja in internet
217302 (6430) BlaY0
»

Router z dobrim dosegom.. potrebujem nujno

Oddelek: Pomoč in nasveti
111572 (1382) gendale

Več podobnih tem