» »

Računalnik se samodejno ugasne

Računalnik se samodejno ugasne

Vz_ace ::

Pojavljati se mi je začel čuden problem pri računalniku. Računalnik se mi je začel samodejno ugašati. Ko se ugasne (iznenada,kot bi presekal kabel), gumb za "power on" ne funkcionira nekaj časa, potem pa rač. spet lahko startam. Ne igram nekih zahtevnih iger, nazadnje-tdu;in nikoli se mi ni računalnik ugasnil med igro. kaj vse bi lahko bilo, predenj se lotim raziskovanja? lahko mi priporočate kakšne programe za testiranje komponent;). win7 pa tud imam namen na novo instalirat...
računalnik je bil spihan pred kratkim.

Sistem: C2D E7500, GTX 550Ti, 4gbram, asrock g31m-s, Corsair 450W

hvala,lp, V.
  • spremenil: Vz_ace ()

amigo_no1 ::

Koliko je star Corsair ?

Vz_ace ::

ne vem, ker sem že rabljenega kupil. Kake4-5 let verjetno... So delali probleme?

amigo_no1 ::

5 let stara roba pod obremenitvah zna delati probleme, ja.
Odpri ga in preveri kondenzatorje (napajalnik, MB).

Zgodovina sprememb…

cen1 ::

Klasičen primer pregrevanja če se ti ugaša me digro.. zato ker se temperatura še nekaj časa ne spusti ga tudi ne moreš takoj vklopit ker matična ne pusti dokler ne pade pod dovoljeno mejo. Poglej si temperature med igranjem s kakšnim programom. Mogoče je treba menjat termalno pasto ali pa je odpovedal kak ventilator ipd.

Xserces ::

cen1 je izjavil:

Klasičen primer pregrevanja če se ti ugaša me digro.. zato ker se temperatura še nekaj časa ne spusti ga tudi ne moreš takoj vklopit ker matična ne pusti dokler ne pade pod dovoljeno mejo. Poglej si temperature med igranjem s kakšnim programom. Mogoče je treba menjat termalno pasto ali pa je odpovedal kak ventilator ipd.


ravno tako kondenzatorji...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

HMatjaz ::

Tudi sam imam podoben primer.
Računalnik se samodejno ugasne pri nezahtevnih operacijah, včasih po desetih-petnejstih minutah, včasih pa deluje tudi več dni skupaj brez problemov. Ugašanje sem povezal z grafično kartico gtx 550 ti. Namreč ko jo izklopim deluje BP.
Računalnik procesor AMD phenom 955 BE in matična od gigabyta, OS OpenSuse 12,2.

amigo_no1 ::

gtx 550 ti ima full load porabe slabih 250 W, imaš dovolj zmogljiv napajalnik ?
http://www.bit-tech.net/hardware/graphi...

HMatjaz ::

Napajalnik je tale: http://www.mimovrste.com/artikel/114046... star eno leto.
Na računalnik imam priklopljene še: miška, tipkovnica, zvočniki preko USB-ja in slušalke.

Vz_ace ::

Včeraj je deloval bp. Res pa je, da sem zagnal neki spyware online scanner, pa mi je ta spucal ena 2 trojanca...morda je to bilo vzrok, toda mislim,da ne.

mkmorfius ::

"Tipično" pregrevanje neke komponente... ko si pucov notranjost, lahko da si premaknu - sneuu ali kako drugač ruknu hladilnik od procesorja... poglej še hladilnik od grafične da ni zabasan, ker ta je še rajš zabasan z prahom kot hladilnik od proc. ker ima ožje reže... predlagam, da si preneseš SpeedFan in ga zaženeš in ti bo takoj jasno če se kaj pregreva...

LP
Blockchain Loterija TrueFlip - Zadeni 400BTC - goo.gl/a7tvR6
Kupi Bitcoin (BTC) ali Ether (ETH) z VISA ali MasterCard - goo.gl/xj936M

Vz_ace ::

dobro, bom sprobal. koliko pa znašajo še sprejemljive temperature cpu in gpu?

Vz_ace ::

No, da se malo oglasim. Namestil sem speedfan,cpu-z.aida... in preveril temprerature. Za moje pojme,so povsem normalne-35-40C;pokakšni uri recimo igranja-cpu 50C, gpu-70C. Računalnik se je kljub temu še vedno ugašal in sam prižigal, ko je bil en čas prižgan; torej nikoli med igro. enkrat se mi je celo ugasnil, ko sem preverjal bios-setup. Zelo mi je postal sumljiv napajalnik, tako ,da sem corsaira vrgel ven in dal nazaj enega no-name,za test. in glej ga zlomka-računalnik se ne ugaša več!;)

Zanima me,kaj navadno pobere v napajalcu in če ga je smiselno popravljati (vprašanje za serviserje-štromarje);)

ajd,
pa lp, Vlado.

Xserces ::

poglej kondenzatorje... za vse drugo rabiš že inštrumente.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ugasne/se resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
242988 (2716) Hayabusa
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
568141 (7130) nejc5
»

Katerega proizvajalca grafične izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644686 (3979) einstein :P
»

Težave z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
192529 (2461) D_u_H_e_C
»

Grafiča kartica + napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
292071 (1646) Starcraft||

Več podobnih tem