» »

Misijonarstvo

Misijonarstvo

Neo12 ::

Zanima me vaše mnenje o misijonarstvu. Kaj menite ali je to uničevanje ali širjenje kulture? Za šolo moram napisati esej o tej temi.

Avenger ::

Tole zelo dobro zadane absurd misionarstva: Starvin%27 Marvin in Space @ Wikipedia
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

The Player ::

Vsiljevanje svojega prava zaradi takih in drugačnih razlogov, se mi zdi bolano in nesprejemljivo. Kaj maš ti ljudem za govort kako naj mislijo, še posebej, če niso pripravljeni sodelovat?

No, posledica nesodelovanja je potem seveda fizična sila in vojna. En dober primer vojne je križarska vojna, zametki le tega pa se danes poznajo v današnji vojni proti terorizmu.

Bi pa vseeno prišel do več info v knjigah kot tu ;)

Kamran ::

Oj,

Meni najboljši misionar je bil Nikola Tesla.

Sigurno pa, da se v vsakem primeru, če se gre za humanistiko ali drugače, spreminjajo vrednote, etika, morala. V kakšnem obsegu, je pa verjetno odvisno od informiranosti tistih, ki sprejemajo (od misionarja) oz. od načina širjenja.

Looooooka ::

Neo12 je izjavil:

Zanima me vaše mnenje o misijonarstvu. Kaj menite ali je to uničevanje ali širjenje kulture? Za šolo moram napisati esej o tej temi.

Ce to izvajas na manj razvitem(razgledanem...) prebivalstvu potem je to unicevanje.
Ce siris neko vero ljudem, ki imajo znanje na enakem nivoju kot ti potem gre bolj za neko prostovoljno asimilacijo z njihove strani. Mogoce celo napredek.
Ampak ok...ker sem ateist in gre tle predvsem za sirjenje neke oblike krscanske vere je zame to kraja mojega casa in astronomska kontradiktornost z njihove strani. Namesto, da bi poceli kaj pametnega vecino casa poskusajo prodajati svoje pravljice in strasiti ljudi z ne vem kaksnimi negativnimi posledicami ce ne sledis tem naukom.
Poznal eno tako sekto v Ljubljani in ce bi moral na tehtnicopostaviti cas, kjer so celo nekaj prispevali lokalni skupnosti in cas ter sredstva, ki so jih zato pobrali...bi precej hitro prisel do zakljucka, da delajo skodo lokalnemu prebivalstvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Kamran ::

Looooooka je izjavil:

Poznal eno tako sekto v Ljubljani in ce bi moral na tehtnicopostaviti cas, kjer so celo nekaj prispevali lokalni skupnosti in cas ter sredstva, ki so jih zato pobrali...bi precej hitro prisel do zakljucka, da delajo skodo lokalnemu prebivalstvu.

Jehovove priče mogoče ? Ne vem ali so ravno sekta, vendar sem imel že opravka z njimi.

Looooooka ::

Ne ne...sj ne bi reku keri so ampak pri nas so zdej ze promovirani kot dobrodelno drustvo(ker se dejansko velik slovencev odloci pridruziti ze zaradi prostovoljstva).
Ampak glede na njihova interna pravila in majhno stevilo clanov so pa pac sekta.
Pa se tista pravila spreminjajo, ko je to ovira pri pridobivanju novih clanov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Kamran ::

Zaradi česa oz. katerih dejavnikov pa se ti zdi, da so "sekta" ? Kako misliš, da delajo škodo lokalnemu prebivalstvu ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kam prijaviti ljudi, ki širijo škodljive laži?

Oddelek: Loža
242846 (1659) jype
»

Usoda narodov in bitka za preživetje

Oddelek: Problemi človeštva
335180 (3889) vostok_1
»

Jehovove priče (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21233131 (10927) imagodei
»

Američani lačni hitrega interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
205059 (3724) FeniksX
»

ali sodi verouk v šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
735369 (4552) Gandalfar

Več podobnih tem