» »

Mora samozaposleni izdajati računa za svoje storitve fizični osebi ?

Mora samozaposleni izdajati računa za svoje storitve fizični osebi ?

wcpapir ::

Zadeva je takšna, nek samozaposleni, ki ima SP in ni davčni zavezanec, mi je opravljal neko storitev. Računa mi ni izdal, ker me je prepričeval, da ga ne rabi, bila je pozna ura in ni se mi dalo prerekat.

Sedaj je zadeva takšna, da bi jaz to storitev, ki jo je opravljal in je nastal izdelek reklamiral. Izdelek mi je naredil materialno škodo zaradi slabe izvedbe, poleg tega smo pri popravilu opazili da mi je odtujil 3 dobre stvari in jih zamenjal z slabšimi/starejšimi. Po pogovoru z izvajalcem najprej na lep način sem "popušil", češ da on meni te storitve ni opravljal in da če je naj prinesem račun kot dokaz.

Imam priče in površno narejen izdelek, zaradi njegovega neprimernega obnašanja bi ga rad vsaj malo pritisnil, saj nisem prvi ki je zaradi šalabajzerstva utrpel škodo. Zanima me če mora izdajati račune tudi fizičnim osebam tudi če ni davčni zavezanec in kam prijavit njegovo ne izdajanje računov.

Hvala za pomoč.

Wox ::

Seveda mora. Tudi če ni davčni zavezanec.
Commodore 64

St235 ::

Jap, račun bi moral izdat.

Glede na to da trdi, da zanika, da je opravil storitev in imaš priče (upam, da ne ožje družinske člane) lahko mirno odkorakaš na policijo in prijaviš goljufijo. Zraven pa daj še prijavo na Tržni inšpektorat.

Predvsem pa mirno povej kdo ti je opravljal storitev, da se še kdo ne nasadi,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

wcpapir ::

Priča ni ožji družinski član in ni moj prijatelj ampak druga stranka, ki je bila na vrsti za mano in je zadevo videla, pravtako pa njegovo pričanje da nerabi izdajat računov.

Email prijavo na Tržni inšpektorat sem že poslal, je še kak drug organ ?

St235 ::

Policija. Tukaj več ne gre samo za prekrške, ampak za poskus goljufije kar je Kaznivo dejanje.


Vsekakor pa poskusi z njegove strani dobit pisno zavrnitev reklamacije, da ne bo potem na policiji nakladal, da se sploh nisi obrnil na njega za reklamacijo.

shadeX ::

pa še tukaj napiši kdo je to oz. katera firma, da še kdo ne bo nasedel prevarantu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

urosz ::

drugič ne plačaš, brez da ti da račun.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal in izdajanje računov

Oddelek: Loža
81839 (1467) simpatija
»

Odgovornost razvijalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517402 (5095) Okapi
»

DDV, davčni zavezanci itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5516675 (15312) Ales
»

Najemna pogodba (ni zavezanec za DDV)

Oddelek: Loža
145125 (4816) Vikking
»

Nakup Micro SD 64GB za 15€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16121863 (16478) Fritz

Več podobnih tem