» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
9 / 133
»»

BlackHole ::

Super, ampak a ti vrnejo vse?

T0RN4D0 ::

heh.

jst sm razmišlu da bi si kupu en ultra extra čist in čist low cost digitalc.:D

tam ene 20-30k.

Sej vem da bote rekl nej ostanem na standardnih, sam so mi neuporabni.:|

Kaj kdo priporoča?

Sej ne vem če ga bom kupu. sam tak mal btw

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

flipflop ::

Poznam dva ki sta si kupila tak poceni digitalc. Mercury je bla firma,cena ~25k. Podnevi ob lepem sončnem vremenu slika lepa. V notranjosti slike sploh ni hotelo slikat,ali pa je bil aslika zelo grda. Nimaš nobenih ročnih nastavitev,pa sploh so za en qrc.

Poglej na www.mixi.tv,imajo nekaj akcij in razprodaj. Ampak teh noname digitalcev se pa izogibaj.

RookY ::

Mene pa zanima kaj je s to zakasnitvijo slikanja po pritisku gumba.
Zasledil sem nekaj pripomb čez digitalce glede tega.Predvsem me zanima za A70, katerega bi rad nabavil.
Torej lastniki predvsem A70: ali aparat naredi sliko v trenutku pritiska na gumb, ali pa ima kako zakasnitev in kolikšno?
Juhu juhu spet bom bruhu

BlackHole ::

Vsi aparati imajo to zakasnitev (sploh digitalci). Obstajajo celo testi za različne aparate. Boljši imajo manjšo zakasnitev, slabši nekoliko daljšo Ne vem pa, zakaj točno do tega pride, morda zaradi kakšnega predprosesiranja. Je pa res, da če najprej nastaviš ostrino (pritisneš sprožilec do polovice in držiš) in potem stisneš do konca (narediš sliko), je ta zakasnitev zelo kratka, kar je včasih tudi dovolj da ti posnetek (objekt) uide. To so pa potem že izkušnje, ki jih pridobiš s prakso.

Jeronimo ::

Če lahko svetujem:
Trenutno je najboljši majhen digitalc s 5 MioPikslov - Canon S 50. Če želite imeti polprofesionalen fotoaparat, kateri bo zadostoval še za mnogo let - to je prava odločitev.

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

strel ::

A ma gdo mogoče Olympus 750 UZ cena mu je malo padla na 157k SIT . PA 10 * optič zoom zgleda kr cool. Zadnjič sem bil na nogometni tekmi pa je treba rečt da s sicer super aparatom Sony DSC V1 ni kaj slikat ker je zuma premalo (4*4).

DJ ROK ::

Živjo ali mi lahko prosim poveste kateri digitali fotoaparat naj kupim za 60 tisoč.

flipflop ::

Za 60k Canon PowerShot A60.

DJ ROK ::

kaj pa HP PhotoSmart 735 ali je ta tudi dober

Dajte mi še malo povedati kje so kaj testi od digitalcov.

C_maniak ::

em, malo bom zmotil vse skupaj.:)

zanima me, preko katrega kabla se lahk video zajetje prenaša direktno na komp. torej, kako se imenuje ta kabl, če je ponavadi že zraven in kam (v kater priključek) na gafični so to všteka.

8-)

DJ ROK ::

kaj pa HP PhotoSmart 735 ali je ta tudi dober

Dajte mi še malo povedati kje so kaj testi od digitalcov.

alexio35 ::

Torej se enkrat.

Kdo ve kje bi lahko kupil CANONA A60 na obroke, trajnik,.....???

LP Alex
$_Lex_Luther_$

tropinovec ::

v Mariboru sem ga kupil v trgovini TEPEH v Mlinski ulici 22 na 9 obrokov - trajnik!
8-)

DJ ROK ::

kaj ni HP boljši HP ima 3.miljona točc canon pa samo 2miljona točka.
Zaj mi pa res prosim povejte katerega se bolj splača.
Kje so kakšni slovenski testi.

flipflop ::

alexio35: V Merkurju,pa v enaa.com,pa verjetno še v veliko drugih trgovinah.

andrej ::

DJ ROK: stevilo pixlov ne predstavlja kvalitete aparata. Mnogi 2mpix aparati so po kvaliteti boljsi od 3 mpix. Naj te stevilo pixlov ne zavaja. Ce slikas samo za web ali pa za male print slike 10x15 je 2 mpix dovolj. seveda je bolje ce mas 3mpix, da mas malo rezerve. Se enkrat pa, stevilo pixlov ni v nobeni povezavi s kvaliteto aparata!

DJ ROK ::

živjo ali mi lahko poveste če bom ta digitalec A60 uporblajal eno leto in potem bom mogel drugega in ali bo delal zmirom lepe slike da ne bo čes 2 leti začel grde slike delal ali kako je to.

iration ::

Če bo lepo vzdrževan (ne bo padal po tleh, bil na vlagi, ...) bo tudi čez 10 let delal enako dobre fotke.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

DJ ROK ::

koliko pride denarja pa zdaj ta tanovi A80. 8-O

Marjan ::

DJ ROK ::

kje je pa slovenska cena dajte mi povedati koliko pride denarja v sloveniji A80.

iration ::

A80 očitno pri nas še niso dobili. Počakaj še malo ali pa si pomagaj z drugim modelom.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

boštjan ::

dj rok,če bi jaz zdaj kupoval digitalca in bi iskal čez mejo 100k sit(mislim da bo tako ceno mel A80) bi se jaz odločo za HP PhotoSmart 850 digitalni fotoaparat

iration ::

Hmmm, edini adut, ki govori v prid HP-ju, je zoom. :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

T0RN4D0 ::

OK. kupujem digitalni fotoaparat, cea naj bi bla rečmo 60k.

kaj priporočate. (v SLO)

lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

flipflop ::

Priporočamo,da prebereš temo (ali pa vsaj zadnji del).>:D

Sicer pa:

Canon PowerShot A60
Nikon Coolpix 2000&2500 (zadnji je malo dražji)

Računaj še na ceno baterij+polnilec (če tega še nimaš) in na večjo kartico.

alexv ::

Lucky7 primer slik z Canon A70 in komoro si poglej na tej strani !8-O

Ce bos se dobil kaksne odgovore mi sporoci, mene tudi zanima ta tema!
Lep pozdrav ! Alex

mrTwelveTrees ::

kupujem digitalca za 60.000 sit

sem v dvomih:

Canon poweshot A 60

ali

HP Photosmart 735


--------------------------------------

HP Photosmart 735

cenovno zelo privlačen digitalni fotoaparat, ki bo marsikaterega nezahtevnega uporabnika kakovostno popeljal v svet digitalnih slik. HP PhotoSmart 735 je poleg zavidljivih tehničnih podatkov tudi priročen, lahek in popolnoma enostaven za uporabo. Za svetlo in živo sliko ter njeno pravo barvno reprodukcijo so zadolžene kakovostne in priznane Pentax leče.

Glavne tehnične lastnosti:
- ločljivost slikovnega senzorja: 1/2.8" CCD, 3.24 milijona točk - Pentax leče
- velikost slike: 2080 x 1542
- format slike: JPEG EXIF 2.2 (Best, Better, Good)
- zajem filma z zvokom (320 x 240, neomejeno - dolžina videa omejena samo s kapaciteto spominske kartice)
- optični zoom: 3x (38 - 114 mm)
- svetlobna vrednost objektiva: F2.5 - F5
- digitalni zoom: do 5x
- avtomatsko ostrenje
- macro: 5.8 do 17.4 mm (to je dožina na kateri fotoaparat še lahko izostri sliko)
- slikovni načini: action, portrait, landscape, burst, macro
- občutljivost ISO: Auto, 100, 200, 400
- hitrost zaklopa: 15 - 1/2000 sekund
- iskalo: optično
- bliskavica: vgrajena, 4 nastavitve (avtomatska, vključena, izključena, ročno nastavljena), redukcija rdečih oči
- možnost neprekinjenega slikanja
- samosprožilec: 10 sekund
- zaslon: 1.5" TFT LCD
- priključki: USB 1.1 (inc PTP), A/V izhod
- vgrajena spominska kartica: 16Mb Secure Digital
- priložena programska oprema, baterije, pašček, USB kabel
- napajanje: 2 x AA bateriji (priporočene polnilne NiMH)
- mere: 105 x 46 x 71 mm
- teža: 290 g
- garancija: 12 mesecev

-----------------------------------
Canon power shot A 60

Canon PowerShot A60 je vsestranski digitalni fotoaparat, ki nudi uporabniku visoko kakovost posnetih slik (za kakovostno barvno reprodukcijo skrbi nov DIGIC procesor). Poleg kvalitetnih slik, stoji v "ozadju" tudi tehnologija iSAPS (Intelligent Scene Analysis based on Photographic Space), ki skrbi za popolnoma naravni izgled slik, torej take kot jo vidi fotograf. Med drugim je uporabnikom na voljo tudi (za poenostavitev fotografiranja) 12 v naprej pripravljenih načinov slikanja, ki so bili prej domena Canon-ovih dražjih modelov (S in G). Poleg vsega naštetega je v modelu A60 vgrajen še PTP (Picture Transfer Protocol), ki omogoča direktno komunikacijo z računalnikom (brez nastavitev gonilnikov) - žal to funkcijo podpirajo samo najnovejša Okna XP in Mac OS. Z drugimi besedami PTP pomeni, da bo računalnik (oziroma operacijski sistem) samodejno prepoznal fotoaparat ob njegovem priklopu na računalnikvam in ne bo od vas zahteval nikakršnih namestitev gonilnikov.

Glavne tehnične lastnosti:
- ločljivost slikovnega senzorja: 1/2.7" CCD, 2,1 milijona točk
- velikost slik: 1600 x 1200, 1024 x 768, 640 x 480
- format slike: JPEG EXIF 2.2 (Super-Fine, Fine, Normal)
- zapis filma: 320 x 240, 15 slik na sekundo, do 3 minute; 160 x 120, 15 slik na sekundo, do 3 minute v AVI (Motion JPEG + Wave zapis zvoka)
- optični zoom: 3x
- svetlobna vrednost objektiva: F2.8 - F4.8
- zoom področje: 35 - 105 mm
- digitalni zoom: do 3,2x
- Ostrenje: 5 točkovno AiAF, avtomatsko ostrenje v 1 točki, ročno ostrenje, pomožni žarek za avtomatsko ostrenje
- področje ostrenja: 46 cm
- makro način: 5 - 46 cm (Wide), 26 - 46 cm (Tele)
- občutljivost ISO: Auto, ISO 50/100/200/400
- hitrost zaklopa: 15 - 1/2000 sekund
- iskalo: optično
- bliskavica: vgrajena, 4 nastavitve (avtomatska, vključena, izključena, ročno nastavljena), redukcija rdečih oči, ročna izbira treh intenzivnosti bliskavice
- območje bliskavice: 0.46 - 4.2 m (Auto ISO, Wide), 0.46 - 2.5 m (Auto ISO, Tele)
- ni zunanje bliskavice
- način slikanja: 1 posnetek, neprekinjeno (2.6 slik na sekundo - do 6 slik)
- samosprožilec: 2 ali 10 sekund
- ostale možnosti fotoaparata: Program AE, Shutter priority AE, Aperture priority AE, pokončna slika, ležeča slika, nočna slika, hitri zaklop, počasni zaklop, zajem filma z zvokom, združevanje slik
- dodatni foto efekti: žive barve, neutralno, rahlo ostrenje, starinski izgled slike - sephia, črno-belo
- zaslon: 1.5" TFT LCD
- priključki: USB 1.1 (inc PTP), A/V izhod
- spominska kartica: Compact Flash tip I, priložena 16MB
- priložena programska oprema, baterije, pašček, USB kabel, A/V kabel
- napajanje: 4 x AA baterije (priporočene polnilne NiMH), lahko tudi AC adapter
- mere: 101 x 64 x 32 mm
- teža: 215 g
- barva: srebrna (odtenek modre)
- garancija: 12 mesecev



EDINO KAR NE VEM je: :\

ali tale HP podpira samo 2080 x 1542 resolucijo ???

Zgodovina sprememb…

JohnyB ::

Ne je vse prov je to največja možna!
Apple iMac

mrTwelveTrees ::

ja ja !

kaj pa vmesne - manjše ?? 1024 ? 1200 ? 800

nikjer nič ne piše

Damjan Jagar ::

Pri HP Photosmart 735 imaš napisano:
- vgrajena spominska kartica: 16Mb Secure Digital
A to pomeni da ne moreš vstavljati svojih (večjih) kartic? Ker s 16 MB kartico nimaš kaj početi.

Sam predlagam Canona.
http://jagar.si

mrTwelveTrees ::

lahko dodaš novo kartico - 32 mb, 64 mb, 128, 256
samo ne moreš kombinirat z notranjim spominom...

a kdo ve katere vmesne - manjše resolucije podpira ?

mrTwelveTrees ::

latniki : Canon power shot A 60


koliko slik spravite na 128 mb kartico ?

T0RN4D0 ::

Zakaj se mi zdi da je 2.1 mio pikslov PREmalo ..?

kaj p en( nimam pojma ker) sony?
mislim, da pride okol 60k, okol 3 mio pikslov...

baje je wredu. Ga še nism vidu sicer.


Zdi se mi, da 3 mio pikslov kr mora met:\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Alec999 ::

Jst se glih nebi strinju s tabo Tornado Boy da je 2,1 mio pixel premalo (1600x1200 res.), ker s 3 mio pixel glih ne prdobis velik pri razvijanju -->>
10 x 15 cm ... 640 * 480 ... 48 sit
13 x 18 cm ... 800 * 600 ... 98 sit
15 x 21 cm ... 1200 * 1600 ... 295 sit
20 x 30 cm ... 1200 * 1600 ... 345 sit
30 x 40 cm ... 2000 * 3000 ... 1150 sit

Je pa res, da sm se sam nazadnje le odlocu za Canon Power Shot A70 :8)
Sam morm rect, da glede na ceno A60 bi reku da je Best Buy:D.

mrTwelveTrees >> to je zelo odvisno od nastavitev npr. z A60 pr 1600x1200 na Super fine nardis s 128 MB glih ene 125 slik (to je use na max.) ze ce das kvaliteto samo na Fine nardis skor 220 fotk pr 1600x1200. Lohka das pa na 1024x768 pa pustis Super Fine pa jih bos tud okol 210 naredu. S 128 MB kartico (najbol se ti po moje splaca kupt Viking 256 MB za 13-15 cukov pa bo za neki cajta ... se posebi ce gres na morje za 18 dni)

lp,
Alec999

RostFrei ::

Sem pred nakupom digitalca. Trenutni favorit je Canon A70, a bom (glede na to da se mi ne mudi zelo) raje počakal na A80. Malo pa se spogledujem tudi z Olympusom 750-UZ, predvsem me mika njegov 10× optični zoom.

Vaše mnenje, ali je za amaterskega fotografa Olympus toliko boljši, da upraviči svojo ceno? Kakšna je primerjava kakovosti slik?

Hvala za odgovore.

T0RN4D0 ::

Kolk pa kje pa pride A70?

sej ni nujno da je pod 60k

okol 60k;)

rečmo od 30-90:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

JohnyB ::

A80 je bomba sam preden bo to pr ns, pa še zlo bo draži !
Apple iMac

flipflop ::

Predvsem je zanimiv LCD zaslon pri A80.

Alec999 ::

skoda k nima A80 vecji opticni Zoom kot A70 :(
vec al mn kokr sm opazu na prvi pogled je prednost pred A70 sam 4m pixlov pa mal vec digitalnega zoom-a drugih stvari nism zapazu.

kok velek & kasn LCD pa ma A80 (ta podatek sm zgresu)?

P.S.
sm zdele pogledu LCD vrtljiv v use smeri :) ... a kdo ve kasna je velikost LCD-ja?

men osebno bi blo bols ce bi OLED zasloncek not dal kokr pa tole vrteco zadevco :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

l-note ::

Posebnost A80 je predvsem to, da lahko LCD obračaš v poljubne smeri, kakor pri večini kamer.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Stallone ::

A kdo ve kje je najcenejši Canon Ixus 400? Tukej sm gledow, pa je še najcnej, še kje cenej??

Alec999 ::

evo tle je priblizno cuka pa pol cenej :8)

Klik.

gonziada ::

Kaksne 3 mesece imam A70 (od tega dober mesec na servisu ;-() in moram priznat, da sem razocaran nad kvaliteto izdelave. Prvic sem imel xx mrtvih pixel-ov, pa so mi zamenjali CCD. Naslednjic sem opazil, da se pri max. zoom pojavi napaka na sliki (slabse barve in kontrasti na zgornji polovici slike), pa je sel na servis ..... Potem pa mi serviser pove, da se prevec obcutljiv na taksne "napakice" in da je za mene G5. Za koga pa ni ;-)) Spet so mi zamenjali CCD (cakal 14 dni) in zdaj so slike perfektne oz. boljse kot pa takrat ko sem ga kupil. Tako, da premislite glede A70.

BTW: Ce ga kdo kupi, mu ga rade volje prodam za 81 k SIT

boštjan ::

pol pa si eden nesrečnikov s tem aparatom.aja pa moj kolega je rabljenega za 75k kupo,original zapakirano

Poletnik ::

Nameravam kupiti svoj prvi digitalni fotoaparat, ker ne vem kaj naj od tega pričakujem ne mislim zapravit veliko denarja... za ceno 35k se mi zdi tole se kr...

Mercury digitalni fotoaparat DE LUXE 3.1

Glavne tehnične lastnosti:
- ločljivost slikovnega senzorja: 1/2" Omnivision 2610 Progressive Scan, 1600 x 1200 pixels CMOS
- 1.5" barvni TFT LCD zaslon
- vgrajena 8MB spominska kartica (možnost nadgradnje s SecureDigital spominsko kartico)
- velikost slike: 2048 x 1536 (Superfine), 1600 x 1200 (Fine), 800 x 600 (Normal)
- digitalni zoom: do 4x
- samodejno ostrenje slike
- možnost zajema videa (320 x 240, do 25 slik na sekundo, 63 sekund)
- spletna kamera: 640 x 480 / 15 slik na sekundo; 320 x 240 / 15 slik na sekundo
- diktafon: do 29 minut snemanja
- napajanje: 4 x AAA


POVEJTE KAJ SI VI MISLITE...
http://www.norestrani.com

C_maniak ::

daš še link kak, pa kje bi se to dalo dobit, kr jez bi kr meu neki tajga... hm, edin kartico bi mal večjo vzel.

flipflop ::

Moj bratranec je mel digitalca od mercury. V notranjosti se praktično ni dalo slikat,pa tudi slike zunaj niso ble kakovostne. Pa še en je mel točn tega katerega ti hočeš,pa ga je po nekaj dneh zamenjal,ker e imel same težave. Raje še daj nekaj zraven,pa si kupi Canona A60.

Alec999 ::

se strinjam s flipflop-om ... raje dj se mal zraven za A60 (60k sit) k ma opticni zoom ... ker na tem fotkicu ga ni (na digitalni zoom pozab k sux) se posebi ce misles ksno sliko razvit :(


btw. o SD (Secure Digital) karticah raj nebi govoru .. k bos 1x vec dou za kartico kokr za CF kartico.

za A60 lahko pricakujes nadomestek navadnemu foto aparatu ... res so slike izte ali bolse kvalitete, kot na navadnemu fotkicu ce razvijas na papir (say v mojm primeru k uporablamo pocen foto aparate)... pa se na TV-ju lohka kazes fotke folx-u :)

lp,
Alec999
««
9 / 133
»»