» »

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Temo vidijo: vsi
««
132 / 133
»»

no comment ::

Okapi je izjavil:


An f3.5 lens of 300mm is certainly an expensive job, but this focal length working at maximum aperture gives such a tiny depth of field, particularly when working at short range, that it is to be discouraged in most circumstances

Kaj slikaš s 300mm na razdalji 4m?

pegasus ::

nokken je izjavil:

In slikati nekaj, kar leti mimo tebe 100+km/h precej tezko slikaj ze v dokaj svetlih pogojih z f8, kaj sele da je kaksna senca. Aja pa se hitrost fokusa je tudi pomembna ;)
Moj tipičen scenarij: na poti v .de se ustavim pri Chimseeju in malo nafutram ptiče tam. Si v oblaku perja, vse šiba hitro okrog tebe, edine ok fotke pridejo z 1/4000s, f11 ali več in iso auto. Ok, mogoče tako kompenziram švoh AF na GH5, ampak to pač imam ...
Je pa fajn to počet zjutraj, ko imaš sonce še za hrbtom.

Okapi ::

no comment je izjavil:

Okapi je izjavil:


An f3.5 lens of 300mm is certainly an expensive job, but this focal length working at maximum aperture gives such a tiny depth of field, particularly when working at short range, that it is to be discouraged in most circumstances

Kaj slikaš s 300mm na razdalji 4m?

Recimo metulje.

Pa s "short range" ni mišljeno samo 4 m, tudi 10, 15 m. Če pa slikaš na daljšo razdaljo, ti pa ločljivs največkrat najbolj slabša ozračje. Slikaš Mesec s Canonom 600 mm f4 in Olympusom 300 mm f4, in ko fotografijo odtisneš na papir s 300ppi, ne bo nihče opazil razlike.

Okapi ::

nokken je izjavil:

Ne bos verjel ampak 600/4 se na full frame (1dx) da brez problema uporabljati iz roke. Kot sem rekel, ne slikamo vsi samo soncnih zahodov. In slikati nekaj, kar leti mimo tebe 100+km/h precej tezko slikaj ze v dokaj svetlih pogojih z f8, kaj sele da je kaksna senca. Aja pa se hitrost fokusa je tudi pomembna ;)

Bi te rad videl cel dan slikati iz roke s 600/4. Še z Olympusom so me po celem dnevu fotografiranja na letalskem mitingu bolele roke. Pri ostrenju je pomagala Olympusova avtomatika, ki prepozna in sledi letalu.

Tile so leteli malo hitreje kot 100 km/h.;)



Tale tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Pri nalaganju slik imgbb nekaj zmanjša ločljivost očitno, ne vem zakaj.

nokken ::

Kot sem napisal prej... ne delamo vsi istih stvari. Precej tekem sem naredil s 600/4 iz roke. Pa precejsna razlika je, ko imas letalo, ki je par 100m proc in nekaj, kar prileti mimo (res da s "samo" 100-150km/h) 30 ali 40m od tebe, po ki ni konstantno ravna in za povrhu je se prepoved tripodov na progi.
PS: Tisti dve sliki letal sta vse prej kot ostri. Neostri in pokropani na mogoce 10% realne slike. To je ok za pogledati doma na telefonu, da bos pa to komurkoli prodal pa pozabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

Okapi ::

Sem lepo napisal, da je imgbb pri nalaganju ločljivost zmanjšal, ne vem zakaj. Obe sta ostri, prva ni oprezana nič, druga pa za 50%, večinoma po višini, kjer je samo nebo.

nokken ::

Ni problem Imgbb ;) Imava pac razlicne standarde kaj je ostra fotka ;) Recimo zame je tole relativno ok kar se ostrine tice.
https://ibb.co/6sHN595
In recimo ravno tu nimas kaj za delat z F8 blendami itd. Tole je 600mm, 1/2500, f5 in iso1600.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

Okapi ::

https://s3.amazonaws.com/masters.galler...

Če lahko prešteješ zakovice na letalu, je za moje standarde dovolj ostro;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

pegasus ::

nokken je izjavil:

Ni problem Imgbb ;) Imava pac razlicne standarde kaj je ostra fotka ;) Recimo zame je tole relativno ok kar se ostrine tice.
https://ibb.co/6sHN595.

Lol ... sem kliknil ta link in ene 5s gledal, kje je fotka. Ker mi športne scene možgani avtomatsko odfiltrirajo, to zame ni ne fotka ne novica, nič :D Verjamem pa, da se da od tega bolje živet kot od mojih hobi aktivnosti ...

nokken ::

@pegasus sorry ne razumem kaj bi rad povedal.
@okapi ok priznam da je bil Imgbb.

nejc_nejc ::

pegasus je izjavil:

nokken je izjavil:

Ni problem Imgbb ;) Imava pac razlicne standarde kaj je ostra fotka ;) Recimo zame je tole relativno ok kar se ostrine tice.
https://ibb.co/6sHN595.

Lol ... sem kliknil ta link in ene 5s gledal, kje je fotka. Ker mi športne scene možgani avtomatsko odfiltrirajo, to zame ni ne fotka ne novica, nič :D Verjamem pa, da se da od tega bolje živet kot od mojih hobi aktivnosti ...


kaj ji pa fali?
belo/črno je OK
prostor za tekst je tudi OK, lahko brez
še celo za sponzorje je, ne vse, za ostale (manj vidne) so druge fotke

pika

Okapi ::

nokken je izjavil:


In recimo ravno tu nimas kaj za delat z F8 blendami itd. Tole je 600mm, 1/2500, f5 in iso1600.

Vprašanje je samo, ali bi bila slikana z f8 in ISO3200 toliko slabša, da bi ne bila uporabna za tak namen? Uporabiš dober "noise reduction", recimo DxO DeepPrime XD, in hitro lahko notri prineseš razliko.

pegasus ::

nokken je izjavil:

@pegasus sorry ne razumem kaj bi rad povedal.
Samo to, da smo si različni in imamo različne želje in zahteve do svoje opreme.

nokken ::

@okapi v tem businessu to naredis enkrat samkrat in nikoli vec, ker nimas vec sluzbe (vecina resnih agencij ima prepoved slikanja v raw, photoshop je pa omejen na levels in crop tool).
@pegasus to pravim ze od vsega zacetka. Prvi post je bil "ne slikamo vsi soncnih zahodov" in zato obstajajo primeri ko so f4, f2.8 ali svetkibno se mocnejsi objektivi nujni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

dela ::

one too many je izjavil:

Odsvetoval bi nakup Micro four thirds (MFT) fotoaparata.
1. MFT format bo v taki obliki verjetno počasi izumrl. Olympus je izločil fotografsko divizijo v ločeno podjetje. Panasonic se je usmeril v full frame fotoaparate. Sigma je nehala izdajati MFT objektive. Prednost fotoaparatov z izmenljivimi objektivi je, da lahko po 5 ali 10 letih zamenjaš samo fotoaparat ali greš na boljšega, objektive pa ohraniš. Če sistem propade? Zaradi istega razloga odsvetujem DSLRje in EOS M serijo, ker so jo ukinili.

2. MFT fotoaparati niso nič manjši kot kompaktni APS-C. Primerjaj velikosti na dnu strani. Podobno dobri APS-C formati niso manjši od full frame fotoaparatov (tudi MFT OM-1 je enake velikosti).
Enako velja za objektive. Objektivi s primerljivo goriščno razdaljo in maksimalno odprtostjo zaslonke so podobno veliki in težki. Izjemi sta res Olympusova 14-42 mm EZ in 9 mm. Verjetno tudi kak močen zoom.


MFT ma kar prednost pri ceni rabljene opreme, ker je najstarejši mirrorless sistem in še 2 podjetji sta bodije izdelovali.

Propadejo lahko vsi sistemi, ker cela panoga propada, celo za nikon Z in Canon R človek ne more bit prepričan, kako bo v prihodnosti, ta dva sistema morata živet še zelo dolgo, preden se bo nabralo toliko rabljene opreme kot pri MFT, ki je najstarejši mirorrless sistem. Investicija v karkoli je riskantna, če ne služiš denarja s tem. Ponudba nove opreme je vsepovsod bolj tako-tako, vsaj zasoljena, če je že na voljo, za amaterje definitivno.

MFT je fajn za začetnike in amaterje, ki vseeno ne bi ostali na telefonu, ker je to mirrorless sistem, kjer lahko nabaviš najcenejšo kolekcijo kolikor toliko resnih rabljenih bodijev in objektivov, v poštev prideta tudi Fuji X in Sony E, ostalo sploh ni razvito (pa še pri teh dveh je več povpraševanja po objektivih, ker je veliko ljudi gledalo samo velikost tipala in si nabavilo Sony ali Fuji bodije, in zato objektivov ponavadi ne dobiš tako poceni kot za mft). Na koncu za amaterja niti Canikon DSLRji niso za odmet (EOS M pa je res nič od nič, crknil preden je zaživel). Preden greš v to, se je dobro vprašat, če bi recimo bil pripravljen vložit npr. preko 1500 € v sistem (večina ljudi verjetno ne) in pod tem zneskom razen z MFT skoraj nimaš izbire.

Meni je najbolj na MFT všeč velika izbira rabljenih poceni bodijev z EVF + IBIS, na ebayu vedno kaj najdeš za pod 300, včasih za pod 250 € (pogosto še s kakim objektivom), tega za Sony E in Fuji X ni. In imaš potem poceni in OK platformo, da vložiš večino v objektive, ki pa ne izgubljajo čisto tako hitro na vrednosti. Nekatere stvari žrtvuješ, (mogoče PDAF, čeprav nekatere olympus bodije s tem dobiš še kar ugodno), FT tipalo pa spet ni dosti manjše od APS-C.

dela ::

one too many je izjavil:


Glede velikosti:
Ravno OM-1 in Panasonic G9 sta mi najbolj neumna fotoaparata (z izjemo velikih goriščnih razdalj). Tu je slika primerjave velikosti s standardnim kvalitetnim zoomom. Ni velike razlike proti full framu, kaj? Poleg tega pa staneta koliko? Beseničar ima OM-1 za 2200 € in Sony A7III za 1900 €.

Tudi manjši MFT so na primer s kit objektivi ravno tako veliki. Slika.


Na MFT imaš 3 poceni kit zoome, ki so konkretno manjši od tega (in tudi manjši od fuji in canon konkurence): Lumix 12-32, Lumix 14-42 PZ, Olympus 14-42 EZ.

Pri boljših zoomih imaš na MFT še Lumix 12-35 2.8, ki je malo manjši od 12-40.

one too many je izjavil:

Podobno dobri APS-C formati niso manjši od full frame fotoaparatov (tudi MFT OM-1 je enake velikosti).
Enako velja za objektive. Objektivi s primerljivo goriščno razdaljo in maksimalno odprtostjo zaslonke so podobno veliki in težki. Izjemi sta res Olympusova 14-42 mm EZ in 9 mm. Verjetno tudi kak močen zoom.


Lumix 35-100mm f4-5.6, Olympus 45mm f1.8, Lumix 20mm f1.7 so še zelo majhni glede na druge sisteme

Okapi ::

Eden od bolj uporabnih majhnih Olympusovih objektivov je širokokotni zum 9-18 mm f4-5,6. Ravnokar so predstavili posodobljen model.



In nov supertele zum so tudi predstavili, 150-600 mm f5-6,3. Za tiste, ki mislijo, da je konec s sistemom m4/3;)

dela ::

dela je izjavil:


Pri boljših zoomih imaš na MFT še Lumix 12-35 2.8, ki je malo manjši od 12-40.


Tu sem še pozabil dodati Olympus 12-45 f4, ki je tudi malo manjši od 12-40. Če hočeš malo več dosega in žrtvovati nekaj svetlobe, imaš to izbiro na mft. Če se ne motim, je prišel tudi ta objektiv ven po tistem, ko se je Olympus prestrukturiral.

Drugače me čudi, da ne uporabijo več svojih 40 let starih formul, mogoče malo izboljšanih. Lahko bi izdali tudi kake 50 mm, 100mm in 135mm z odsekanimi tistimi 25 mm razdalje od SLRjev, malo skrčenimi po širini in dodanim AF, to bi na tem crop faktorju kar dobro izpadlo. Mogoče vseeno ni tako trivialno to zdizajnirat, kot si kot laik to predstavljam. Ali pa mislijo, da ne bi bilo interesa.

9-18 objektiv veliko hvalijo in je res zastarel zgledal v starem ohišju, tako da kar dobra poteza, vsaj marketinško. Najbolj bi me pa zanimalo, če so tudi kaj izboljšali vzdržljivost, baje so bili s flex kabli problemi pri starih primerkih (enako tudi pri nekaterih 14-42)

Okapi ::

Da ne odpiram nove teme, ena zanimivost, zakaj imam rad Olympus, oziroma sedaj OM System.
Pred davnimi leti, ko sem se začel ukvarjati s fotografijo, so bili Olympusi OM-1 in OM-2 med najbolj čislanimi fotoaparati med naravoslovnimi fotografi - profi kakovost v kar se da majhnem ohišju.



Imali so tudi različno dodatno opremo, namenjeno naravoslovnim fotografom. In tega se držijo še sedaj. Kolikor vem, nihče drug (od proizvajalcev fotoaparatov) nima "rdeče pike" - dodatnega optičnega iskala za lažje slikanje s teleobjektivi.



In kot dodatna zanimivost - to optično iskalo imajo že precej let. Na začetku seveda z blagovno znamko Olympus. Ampak ko sem to iskali pred nekaj dnevi kupil, me je kar malo presenetilo, da je na njem odtisnjena nova blagovna znamka - OM System. Namreč, kdor pričakuje, da je z "olympusom" konec, odkar je družba Olympus prodala svoj fotografski oddelek, bi verjetno mislil, da se novo podjetje (OM System) s tako nišnimi izdelki, kot je "rdeča pika", ne bo ukvarjalo. Pač, prodajo staro zalogo, kolikor jo še imajo, in to je to. Ampak ne, očitno te zadeve še naprej na novo delajo (in očitno računajo, da bodo z njimi tudi nekaj zaslužili).

Pa še nekaj. Tole Olympusovo rdečo piko sem kupil (za 100 evrov), ker sem ljubitelj Olympusa, in ker sem že dlje časa to hotel imeti. Vmes sem na aliexpressu kupil "kitajsko" rdečo piko z nastavkom za fotoaparat, ki deluje enako dobro, za 1/5 cene. Ni pa tako elegantna.;)

Okapi ::

Eh, se moraj takoj popravit. Nikon tudi ima rdečo piko. Skoraj 2x dražjo od "olympusa", ampak vseeno.



Pa morda je tudi malo boljša - vsaj več možnosti za nastavitve očitno ime (rdeča ali zelena pika)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Pozabil sem omenit, da je tista prej omenjena "kitajska" rdeča pika v osnovi namenjena za strelsko rabo. Ampak je uprabna kvečjemu za rabo z zračno pištolo. Ker na "pravem" orožju se po nekaj strelih toliko zrahlja, da ni več uporabna. Zato so za strelno orožje uporabne rdeče pike, recimo Leupolod (ki jo imam), 10x dražje.

DuPont ::

Pozdravljeni, sem nov v svetu fotografije in že nekaj časa razmišljam o nakupu fotoaparata. Trenutno razmišljam o Fujifilm X-T30II. Zanima me, ali ima kdo izkušnje z njim. Nameravam ga uporabljati za fotografiranje narave in pokrajine, predvsem med potovanji in vikend izleti. Kateri objektiv priporočate za to kamero in za zgoraj omenjene namene uporabe? Če imate kakšne druge predloge glede drugih proizvajalcev, bom z veseljem prisluhnil. Hvala vnaprej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DuPont ()

a_borlak ::

Je ok, vzemi kakšnega univerzalca, 16-80 ali kaj podobnega.

dela ::

Če si hobijaš in si se zagrel za Fuji sistem, je po moje najbolj pametno gledat katerekoli rabljene X-T ali X-E bodije na ebayu ipd., obvezno z objektivom priloženim, najbolj primeren zate bi verjetno bil 15-45, npr. 18-55 ima pa neke druge prednosti, tudi s 16-50 se da sprijaznit, če vse skupaj dobiš poceni. Dokupiš mogoče kakega samyanga 12mm f2, ali pa TTartisan 10mm f2 je prišel ven pred kratkim, naj ne bi bil slab, verjetno je še kak soliden MF širokokotni "kitajc".

Alternativno MFT sistem (Panasonic, Olympus), če hočeš še malo manjšo in cenejšo opremo, nekaj resolucije, "svetlobe" in "športni" autofocus seveda v povprečju žrtvuješ, pridobiš pa IBIS. OM-D ali novejše GX, G, GH bodije, seveda rabljene.

Najbolje je poceni vstopit in potem mogoče aparat kasneje nadgradit, če te še veseli.

Eduardo ::

DuPont je izjavil:

Trenutno razmišljam o Fujifilm X-T30II.


Jaz bi v tem rangu tega:

Sony a 6700.

https://www.amazon.de/-/en/Mirrorless-S...

Dosti zanimivih posodobitev v legendarni liniji.

dela ::

Za orientacijo:

https://www.ebay.de/itm/196212673142

Dost na slabšem nisi.

rabljene Sony 16-50 dobiš brez problema za pod 150 €.

Eduardo ::

Ampak tale a 6700 ima kar dost znatnih nadgradenj od 6600, tudi senzor. Sem dodal, ker je v budgetu. Novega Sony a 6400 z objektivom, ki je za kar sprašuje več kot OK dobiš na amazonu z objektivom kjer je redno v akciji pod 800€, dolgo je bil 750€.

6600 je bil samo body menda okoli 900€, tako da ne vem koliko se izplača rabljeno.

dela ::

a6400 nima IBIS, a6500, a6600 imata (a6700 tudi), to se mi zdi nekako najbolj pomembna razlika, ostale nadgradnje ne vem, če so ravno vredne slabega jurja doplačila za amaterja. Tudi če izgubi interes in vse skupaj vrže v omaro (kar se pogosto zgodi), je en rabljeni a6500 ali a6600 že verjetno izgubil veliko vrednosti in lahko skoraj brez večje izgube proda naprej, dočim novi a6700 večino šele bo izgubil. IBIS je en tak feature, ki bo vedno zanimiv na Sony sistemu, ker je dokaj malo bodijev s tem. Na MFT npr. jih je ko smetja s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Eduardo ::

Jaz kolikor sem kdaj gledal rabljene so bili skoraj tam tam kot so nerabljeni na Amazonu, ko so malo v akciji.

Drugače je 6700 kar update. Senzor iz FX 30 (APS-C). Autofocus in AI menda na drugem nivoju. Za video je dobil S-Cinetone in neko napredno stabilizacijo. Pri 6700 lahko sučeš display, ni samo za obrnit navzgor. Pa to je samo del upgradov.

Jaz drugih skoraj ne bi gledal, še posebej, ker je z objektivnom v budgetu tipa, ki sprašuje za alternative.

dela ::

če bi bil kak nov Sony z IBIS za 800 ali 900, bi tud jaz rekel, naj tisto kupi in ne rabljenega za 600 ali 750, 1500 je pa že malo druga zgodba.

Eduardo ::

Ja 6600 najdes za okli 1000EUR. Ali kaj narobe gledam?

https://www.galaxus.at/de/s1/product/so...

Se pa pojavijo na Amazonu za še boljšo ceno. Nekje v spominu imam, da je body bil pred kratkim 920EUR. Konkurence pa niti ne poznam. Oni imajo IBIS ekvivalent v teh cenovnih rangih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

dela ::

MFT rabljene bodije z IBIS dobiš za manj kot 300 (tam je pa PDAF redek), pri fujiju pa ni kaj bolj pogost in ne dobiš ceneje. Ja, a6600 za 920 bi bil dost bolj privlačen za amaterja od nečesa za 1500 ali 1300, ampak spet vprašanje če bolj od rabljenega a6500 za 600.

dela ::

Ali pa na koncu, da se odpoveš še IBIS in vzameš rabljenega a6000 za okol 300. Pa nabereš za 1200 steklovja. Proti boljšemu bodiju s 16-50 kit igračko.

nejcek74 ::

odvisno kaj slikaš, jaz sem sel z NEX-6 na a6600 in ravno IBIS je bil kar preskok za moje popotniško fotografiranje, kjer se precej zgodi v slabših svetlobnih pogojih. Svoje je se dodal se izboljšan senzor z manj šuma. Zdaj nimam vec take potrebe po svetlobno močnih fiksnih lečah ampak bom sel lahko nazaj na en krajši zoom, verjetno Sigma 18-50.

mtosev ::

Kakšen fotoaparat bi mi priporočali do 200€? Tujina kot Amazon ali ebay ni problem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pegasus ::

Smartphone.

mtosev ::

Moja Nokia C32 ne dela dobrih slik za to iščem samostojni fotoaparat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dela ::

nejcek74 je izjavil:

odvisno kaj slikaš, jaz sem sel z NEX-6 na a6600 in ravno IBIS je bil kar preskok za moje popotniško fotografiranje, kjer se precej zgodi v slabših svetlobnih pogojih. Svoje je se dodal se izboljšan senzor z manj šuma. Zdaj nimam vec take potrebe po svetlobno močnih fiksnih lečah ampak bom sel lahko nazaj na en krajši zoom, verjetno Sigma 18-50.


Verjamem, IBIS je res fajn zadeva in men tud precej pomembna, zato sem se nekako prvo spomnil na a6500 kot cenejši kompromis, ki to ima. Ampak če imaš nagledane npr. same objektive z OIS, spet ne pride toliko do izraza in lahko tud to izpustiš. Ali če kakšne hitre subjekte fotkaš, ne pomaga nič.

mtosev je izjavil:

Kakšen fotoaparat bi mi priporočali do 200€? Tujina kot Amazon ali ebay ni problem.


Novega nobenga. Rabljeni mogoče Lumix G3, G5, G6, GX7, GH2, Olympus OM-D E-M10 ali E-M5 vse našteto z neko verzijo 14-42 objektiva. Ali pa kak Sony RX100. Nekaj od tega bi se mogoče dalo včasih dobit za pod 200, predvsem na ebay dražbah.

DuPont ::

Hvala za vaše predloge bom še pogledal malo v svet Sonya. Če govorimo že o 1500€ sem opazil tudi, Fujifilm X-S10 + objektiv XF 16-80 OIS WR ali objektiv XF 18-55 R LM OIS
Kar sem gledal precej podoben X-T30II samo, da ima še stabilizacijo.

dela ::

Tudi varianta:

https://www.foto-klik.si/sl/fujifilm-x-...

15-45 je bolj igračka, temnejši in manjši razpon, ampak ma pa tisto, kar dostikrat rabiš za potovanja. Manjšo velikost pa širši kot.

dela ::

Ali pa tudi Fuji X-H1:

https://www.ebay.de/itm/305397012932

Kako se primerja z X-S10, ne vem zdaj na pamet, ima pa IBIS..

mtosev ::

mtosev je izjavil:

Kakšen fotoaparat bi mi priporočali do 200€? Tujina kot Amazon ali ebay ni problem.

Če dvignem ceno na 400 do max 500€ kaj bi mi priporočali?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Canon EOS R100 za 500EUR je dober nakup ali ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

nejc_nejc ::

mtosev je izjavil:

Canon EOS R100 za 500EUR je dober nakup ali ne?


https://cameradecision.com/compare/Cano...


frost je korekten

jaz bi raje R50,
če že vztrajaš pri tardečih

še vmesnega poglej:
https://cameradecision.com/compare/Cano...

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Okapi je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Zamenljivi objektivi so ravno ena izmed vedno redkejših prednosti fotoaparata pred telefonom


različni objektivi so pomoje zadnja stvar kdo pa še vlači trugo objektivov s sabo, večji senzor je glavna prednost..

V bistvu večina tistih, ki potrebujejo več kot dober telefon za snemanje, tak fotoaparat kupi zaradi izmenljivih objektivov. Pa tudi če nosiš samo enega - nosiš tistega, ki ga v danem trenutku potrebuješ (tele, makro, širokokotnik, portretni..).

Fotoaparatov z velikimi (FF ali večjimi) tipali in fiksnim objektivov je zelo malo, in so namenjeni zelo ozkemu krogu uporabnikob.

Se pa ne bi branil, če bi mi kdo podaril tegale.



Ali pa vsaj tega;)



Ravno pred enim tednom nabavili še 3x PhaseOne iXM-GS120. Gre za resnično zanimivo zverino: 120Mpx z global shutter-jem. Roko na srce dela global shutter samostojno do 1/4000 kar je manj pa sinhrono z leaf shutterjem v leči. Ima malo manjšo dinamiko kot npr. iXM-RS150 in pri ekspoziciji manjši od 1/4000 se začnejo na zelo svetlih in kontrastnih površinah pojavljati pink fringe efekti, ampak to je redko in odšteje z ostrino in pa s 7 slikami/s (na 10Gb ethernet priključku). Nimam pojma kako je Sony-u ratal tak senzor spraviti skupaj. Tako, da tehnično gledano, Sony A9 III ni bil prvi foto z global shutterjem in je proti temu mačji kašelj. No je pa res, da je cca. 10x dražja.

mtosev ::

nejc_nejc je izjavil:

mtosev je izjavil:

Canon EOS R100 za 500EUR je dober nakup ali ne?


https://cameradecision.com/compare/Cano...


frost je korekten

jaz bi raje R50,
če že vztrajaš pri tardečih

še vmesnega poglej:
https://cameradecision.com/compare/Cano...

Hvala. Vidim, da ima fotoaparat dobro ceno na Amazonu, ker je v Sloveniji cca 120€ dražji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gregor ::

Zdravo

Morda veste kje v EU se da dobiti rabljene objektive?

Iščem makro objektiv za Nikon DSLR D7200. Na mojem 9 let starem Tamron objektivu je odpovedal AF in popravilo ni več možno, ker ni več rezervnih delov. :'(

To sem imel do sedaj:
https://www.dpreview.com/products/tamro...

Gledam bolho in ebay.de pa nič pametnega ne najdem.

Hvala

LP

twom ::

Kakšni predlogi kako začet s podvodno fotografijo?
A za zverine kot je Canon EOS R100 obstajajo vodotesna ohišja? Ali je bolje enega kompakta, ker je manjši in ohišje tudi?
Ali je za začetek boljš tazaden GoPro?
Tamala mi namreč namaka svoj telefon (star iPhone SE) v vodo (morje). Sicer so mi slike fenomenalne.

Kakšni predlogi kaj nabavit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Okapi ::

Ohišja dobiš za katerikoli fotoaparat, ampak so draga.
Olympus Tough TG-7 je od malih podvodnih verjetno najboljši.



Poglej tudi za prejšnje modele (TG-6, 5), se verjetno dobijo precej ceneje.

Za še kaj več kot samo pod vodo slikati/snemati bi pa bolj kot gopro priporočal Insta360 X3.

Za velik fotoaparat namakati v vodi je pa najcenejša možnost vreča. Z njo je sicer pod vodo nerodno slikati, je pa uporabna tudi za različne druge primere, ko obstaja možnost, da se bo fotoaparat zmočil, recimo na raftu, kajaku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
132 / 133
»»