» »

Vstavljanje številk strani v wordu

Vstavljanje številk strani v wordu

tapravi91 ::

LP

Zanima me, kako v Wordu postaviti številke strani. Naloga zahteva, da imam prve strani do kazala rimska števila, od uvoda naprej pa navadna števila. Od uvoda naprej mi je uspelo uštevilčiti strani, sedaj pa me zanima kako prve strani označim z rimskimi števili.

HVALA

amigo_no1 ::

Narediš 3 odseke in v vsakemu svoj slog glave (oštevilčenje).
v MS Word meni Vstavljanje, prelom strani.
Vklopi si tudi "Pi" funkcijo http://news.lib.uchicago.edu/wp-content... .

Zgodovina sprememb…

figula ::

Kot je napisal amigo oz. še bolj natančno:
najprej vse strani označi z rimskimi številkami. Potem na zadnjo stran uvoda vstaviš prelom odseka - NE prelom strani.
Z novim odsekom se lahko igraš kakor hočeš, ker se nastavitve iz prejšnje strani ne prenesejo. Lahko list postaviš horizontalno in lahko tudi oblikuješ številko strani. Na prvem listu po uvodu 2x klikneš v številko strani in greš: Oblikuj številke strani - Oštevilčevanje strani - Začni z: in izberi 1,2,3

amigo_no1 ::

Glej da tam ne označiš "enak kot prejšnji" (slog).

kako s slikami:
http://www.digitalna-knjiznica.bf.uni-l...

Zgodovina sprememb…

hobbit ::

Pozdrav,

da ne bom odpiral nove teme bom kar tu vprašal. Torej imam sledeč problem. V MS Wordu 2010 imam dokument, katerega številke strani morajo biti postavljene tako, da je tisk lahko obojestranski. Torej lihe strani imajo številko na desni strani in sode na levi strani. Začnem oštevilčevati na n-ti strani(mislim da na peti ali šesti. Ni pomembno, ker pride pred uvodom še nekaj dodatnih strani). Problem je ta, da če omogočim t.i. "odd & even" pages in mi oštevilči tudi sode(samo sode) strani pred Uvodom, kar pa nebi smelo. Če pa to možnost odkljukam pa normalno začne oštevilčevati od Uvoda naprej, vendar le da so vse številke strani na desni strani dokumenta, torej je mogoč samo enostranski tisk. Mi zna kdo pomagati?

Lp, Jure

Hayabusa ::

Prelom odseka nastavi.

hobbit ::

Hmmm...Prelom odseka imam nastavljen takoj pred uvodom, da sem lahko začel z naslovom "UVOD" oštevilčevati. V primeru da mam vklopljeno "odd && even pages", mi oštevilči samo sode strani pred uvodom, v primeru da ne, pa oštevilči normalno od uvoda dalje vendar so vse številke strani na desni strani.

Hayabusa ::

Na straneh, kjer hočeš imeti št strani levo desno spodaj, narediš nov odsek.
Greš v: vstavi, prelom odseka, naslednja stran.
Dalje: vstavi, št strani, oblika, začni z 1.
Datoteka, postavitev -> glava in noga -> drugače za lihe in sode -> spodaj označiš da velja od tega prej narejenega odseka dalje (uporabi za:).


stran 7 dalje (word 2003)
http://dl.dropbox.com/u/27837448/dok2.d...

Meni jih takole dela kot bi rad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hobbit ::

Nekaj podobnega sem naredil tudi sam ko sem delal oštevilčevanje. Problem je bil v tem da je imela druga stran od uvoda dalje obkljukano možnost "link to previous section". V glavnem uspelo mi je na način:

- zadevo sem odkljukal
- ročno sem pobrisal oštevilčene sode strani pred uvodom

Če sem spustil prvi korak in pobrisal sode strani, ki mi jih je oštevilčilo pred uvodom mi je pobrisalo tudi vse oštevilčene strani od uvoda naprej(ker sta bila odseka med seboj povezana - "link to previous section")

Hvala vseeno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odseki v wordu

Oddelek: Programska oprema
309089 (2265) Galaxy
»

Zrcalni robovi

Oddelek: Programska oprema
114347 (2226) hodor
»

Word ali writer eksperti

Oddelek: Pomoč in nasveti
313022 (2533) echoman
»

Številčenje strani v wordu

Oddelek: Programska oprema
610120 (10120) PrljaviDzem
»

Številčenje MS Word

Oddelek: Programska oprema
103113 (3024) Dragoj

Več podobnih tem