» »

neonke

neonke

Bogy77 ::

Pozdravljeni
Nujno bi rabo neonke oziroma hladne diode ( nisem ziher, da se tak rece ). No v dlavnem ta ''svetilna telesa'' premera okoli 2-3mm in dolzine okoli 15cm.
Kje v sloveniji bi se dalo kaj takega dobit?
Lep pozdrav Bogdan

HroSCeK ::

Nej te potolazm da nisi edini k to isces. Tko ce mal po forumu gledas nas je dost. Lih zadnc sm biu u eni stacuni in sma z eno pradajalko doougo casa gledala po katalogu (pravzaprou sploh ni blo tko mucno ker je bla mlada pa lusna :D ) uglaunm na konc sma najdla edine da bi ble douge 55 al pa 60cm kar pa je za kisto prevec. No to sm iskau modre lampe.
Sicer pa jih mas u mlacomu po 5k mislm da so.. (Sepravi 5 000 sit - za vse ne-ircarje :D )

Lohk pa dobis krajse neonke sam so bele.. Tist pa u papirnci kups loncek barve za steklo k ga mas za 20 zarnic stane pa 500sit..

Ampk ce kje najdes modre al pa bilo kksne neonke dolzine 15cm, let me know

Klemenn ::

jzst prodam neonko..mislim da ma 16cm svetilnega dela, modro :\

Bogy77 ::

Zanima me, kako debele so te neonke.
Rabo bi res tanke, ker 1cm je prevec - najvec 5mm bi mogle bit.
Barva mi ni vazna, ker so za osvetljavo lcd zaslona v neki napravi.

smilyxx ::

Mogoče poskusi z neonsko žičko, ker neonke ne boš dobil tak tanke. Alpa uporabi LED diode, katere se uporabljajo za osvetljevanje ekrančkov na malih napravah(discman, mobitel,...)

Lp
Save water.
drink beer.

yanker ::

Sem bil ravno danes v Tech-Trade centru na Vošnjakovi, so jih ravno dobil v rdeči, modri in rumeni barvi. Majo pa tut ohišja zanje-tut ravno dobil, sam cen pa ne vem

Jebiveter ::

@HroSCeK: Kje se dobi une bele neonke (ker glih tako iscem), kolko se grejejo in s cim jo napajas? Aja, pa kolko kostajo!

@yanker: In cena? Kje pa je Tech-Trade? A majo kak pejđ?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

yanker ::


Jebiveter - Evo sem poiskal stran: http://www.techtrade.si/
Trgovina je pa poleg hotela LEV, mislim da je tisto Vošnjakova ulica.

So pa neonke tanke 2-3mm vendar so v stekleni cevki, ki pa je debela vsaj 1cm. Sp pa neonke baje narejene tako da jih lahko priklopis na zvok in mas potem light show v svojem ohisju :)

Bogy77 ::

Hvala vsem za odgovore - v kratkem grem pogledat, kako izgledajo te neonke.

HroSCeK ::

Jebiveter: Une neonke mas u usaki ztacuni ker so od OSRAMa in lahko narocijo brez problema. Grejejo se nc, edina stvar k se greje je pa dusilka.. Thats it!

Jebiveter ::

@yanker: TNX!

@HroSCeK: Sej te sm tudi jest mislu nabavit, le da mi ni ratalo ugotovit kam jo vstulit! A se dobi tudi ustrezno lezisce za to? A ves kolk kej kosta recimo en komplet zarnica+ostalo kar rabis da pali?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Merjetnje zunanje temperature in prikaz na PCju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142849 (2372) Cuoresportivo
»

Kje dobiti lavo za odstranjevanje barve?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
299079 (8684) HroSCeK
»

MOD tipkovnice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171308 (1097) HroSCeK

draga gospoda (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
573521 (2772) alien-w
»

KAKO PRIKLOPITI NEONKO V RAČUNALO??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
573900 (3320) segi

Več podobnih tem