» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
31 / 168
»»

r0Kk ::

EssencE = tale ekran ima 25ms, če si hardcore-gamer vsekakor ne; drugače pa verjetno ne bo večjih težav

MrC00per ::

Lep pozdrav vsem!

Najprej bi se rad opraviču, ker nisem bral vseh 31 strani, ampak sem na prvih treh straneh nasel dolocene podatke, ki so me zanimali. Spodaj bom napisal kombinacijo monitorja, ki ga imam namen kupit in me zanimajo ocene. Hvala ze vnaprej in se enkrat oprostite :)

17" LCD
Resolucija: 1280x1024 @ 75Hz
Velikost pike: 0,264mm
Kontrast: 350:1
Svetilnost: 370cd/m2

Tako. Iz postov, ki sem jih prebral, imam občutek, da monitor le ni tako slab kot se mi je zdel na prvi pogled. Vseeno pa bi rad še mnenje poznavalcev za to točno določeno kombinacijo podatkov monitorja. Vem na kaj morm bit pozorn ko ga bom sel gledat, vse sem prebral, ampak najprej me zanima, ce je sploh vreden ogleda. Cena, da dodam, pa bi bla nekje okol 80k. Podatke bi potreboval cimprej, saj mi za postavljeno ceno ostaja zelo malo casa.

Hvala in lep pozdrav!
http://www.lemit.si

Gandalfar ::

Zelo lustna cena za tak LCD, ce ima pa se DVI pa toliko boljse

MrC00per ::

Uf!
Hvala ti za ažuren odgovor. Torej, če ima monitor DVI, potem nimam kej razmišljat, če prav razumem?

Lp, Dean
http://www.lemit.si

Gandalfar ::

jaz nebi :)

boštjan ::

MrC00per,kontrast je porazen

MrC00per ::

Torej 1:1? :) damn ... tezko se je odloct ... ceprav ni drago, ampak kolicina denarja pa ostaja velika. Vsaj za nekatere.

Lp, Dean
http://www.lemit.si

swar ::

Kater proizvajalc pa kater model je to?

MrC00per ::

E-yama 17NE1-S - v Intersparih ga majo zdej v akciji, jst bi ga dobil pa se mal cenej kot je tam.

Lp, Dean

MrC00per ::

Panel-Technologie TN Wide Angle
Bilddiagonale 17,0" (43 cm)
Arbeitsfläche H x B 337,9 x 270,3 mm
Response-Time 14 ms
Kontrastverhältnis 350 : 1 typisch
Helligkeit (nominal) 370 cd / qm typisch
Blickwinkel horizontal/vertikal: 160°/120°,
rechts/links: 80°/80°, oben/unten: 60°/60°
Darstellbare Farben 16,2 Mio.

Pixelabstand H × V 0,264 x 0,264 mm
Horizontalfrequenz 22 - 82 KHz
Vertikalfrequenz 56 - 76 Hz
Videobandbreite 135 MHz
Physikalische Auflösung 1,3 MegaPixel (1280 x 1024)
Auflösungen 1280 x 1024 / 60, 70, 75 Hz
1024 x 768 / 60, 70, 75 Hz
832 x 624 / 75 Hz
800 x 600 / 56, 60, 72, 75 Hz
720 x 400 / 70 Hz
640 x 480 / 60, 67, 72, 75 Hz
Signaleingänge D-Sub mini 15 pin (fest montiert)
Syncronisationsarten Separate Sync
Plug & Play VESA DDC 2B�
Lautsprecher 2 x 2,5 W
Apple-Kompatibilität Alle e-yama-Monitore sind kompatibel zu Apple- Macintosh-Computern
Parameter-Einstellung per On-Screen-Display in 6 Sprachen (GB, F, D, ESP, IT, JP) und 6 Tasten Bedienfeld (Power, Auto Setup, OPQ, Menu, +/- Taste bzw. Helligkeit/Kontrast/Lautstärke)
Einstellbare Parameter Auto-Setup, Kontrast, Helligkeit, Takt, Phase, Vertikalposition, Horizontalposition, Farbtemperatur, Eco Mode (Reduzierung der Hintergrundbeleuchtung) Reset
Treiber Windows 95/98/2000/ME/XP
Ergonomie TCO´99; TÜV ERGO (ISO 13406-2), MPR III
Sicherheit UL, C-UL, TUV-GS, CE, FCC-B, VCCI-B, EMC
Stromversorgung AC 90-132 / 198-264 V, 50/60 Hz
Netzteil extern (19 V / 3,16 A)
Leistungsaufnahme max. 51 W im Betrieb, max. 3 W im Powermanagement
Power Management ENERGY STARŽ
Diebstahlsicherung KensingtonŽ-lock kompatibel
VESA Mounting 100 mm
Neigungswinkel 20°
Netto-Gewicht 3,5 kg
Maße B × H × T 387 x 404 x 197 mm


---------

Evo to je pa vse kar sm nasu o njem. Ce komu pomaga kak prevod v slovenscino ni problem, mislim pa, da tako vrednosti in merske enote govorijo za sebe.

Lp, Dean

Hehe ::

specifikacije zgledajo cist ql. vendar ker monitorja se nisem videl v zivo, ti ga ne morem priporociti. pojdi v trgovino, ga poglej in ce ti ugaja, da kupi! :))

tha_Kalis ::

kaj pa pravite na philipsova modela 190S5CG/190S5FS, ki naj bi imela 16/12 ms odzivnosti? a je ze kdo probal? imajo jih na enaa.com in sicer za 150/152 k
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

Hehe ::

zadeva nima DVija...pa zdi se mi, da ma se relativno slab vidni kot.

blackfly666b ::

Kaj pa monitor
Samsung SyncMaster LCD 910t 19inc.

Predvsem me vlece to da ima 800:1 kontrasta ker vecina LCDjev je bleda napram CRTjem... sicer pa se ukvarjam z oblikovanjem za splet in obcasno tudi za kako revijo, tko da rabim vidt prave barve.

blackfly666b ::

Aja em, kaj pa v primerjavi z manjšim bratom 710t, ki je cenejsi cca 40k, se ga se zmer bolj splaca vzet?

carota ::

blackfly666: Pri 910T me "skrbi" odzivni cas 25ms v primerjavi z 193P, ki ima 20ms. Poleg tega 910T podpira 16.2 milijona barv, medtem ko jih 193P 16.7. Tistih pol milijona barv ni bistvenih, temvec na kaksen nacin monitor pride do njih. Zapomnil sem si samo, da je 16.7 dosti boljse od 16.2. Nekje sem bral da so pohvalili barve 193P.

Lp,
Martin

Hehe ::

Predvsem me vlece to da ima 800:1 kontrasta ker vecina LCDjev je bleda napram CRTjem...

in kje si to slisu/vidu? mislim, da je ravno obratno...

blackfly666b ::

Kolega ki ma 710t pravi da ma bl bledo sliko napram crt, pri nekem drugem kolegu sm bil pa na LCDju in se mi je tut bl bledo zdel.

Keyser Soze ::

Barve LCDjev še vedno niso na ravni CRTjev. Vsaj jaz ga še nisem videl. Pa tudi po testih na internetu se vidi, da je temu tako.

CRTji so še vedno najprimernejši za grafično oblikovanje ipd.

Hehe ::

ma čudni ste :)

poglejmo za primer applove lcdje. namenjeni so izključno za grafično oblikovanje! ne mi rečt, da majo lcdji zanič barve...

je pa res, da če kupiš lcd s TN panelom se ne more kosati s "počasnimi" PVA zasloni, ki imajo čist hude barve. pa v zakup vzami tudi to, da ima lahko 15" lcd za 70k MNOGO slabšo sliko kot kak 19" za 250k...

flipflop ::

Naj lajnajo svojo, jst sm čist zadovoljen z LCD-jem , pa vsi ki jih poznam da so šli s CRT na LCD so tudi.

alien3 ::

No uspelo mi je nabavt Neovo x19-av. Morm rečt da je monitor res hud. Barve in kontrast seka ko hudič, tko da mene noben več ne sprav na CRt-ja. Še boljš je to ko ni nobenega bleska na moitorji zaradi Neovo filtra, tko da jest mam dušo prvezano za dolgo časa.

Caligula ::

Ma kdo tu LG1710S ? Berem poztiven test na PC WORLD in ta monitor je zlo poceni pa baje je OK. Samo a je zlo temen? Ker ponavadi LGji so. Vsaj v igrah.

jurer ::

Odločam se za nakup monitroja 19 lcd. Izbiram med
Monitor LCD 19" Samsung SyncMaster 193T
Monitor LCD 19" Samsung SyncMaster 193P
Razlika v ceni je 17 ksit. Zanima me če je vredno dodati teh 17ksit za boljši model.
Monitor bom uporabljal večina za risanje CAD 3d, srfanje in kaksen filmček
lp
jure

jurer ::

na računalniku mam tut tv tuner

boštjan ::

jurer,skoči v bofa in si ju oglej

matk ::

V celi temi nisem zasledil nobenega posta glede garancije za mrtve pixle. A mi lahko kdo pove za posamezne firme (najbolj pogoste) za 17'' LCD-je.

A mi lahko svetujete za nakup monitorja, kakšen cenejši model, pa vseeno kvaliteten. Ne bi ga rad takoj menjaval. Rabil bi ga za bolj pisarniško delo in filme. Zelo se mi dopadejo LG-ji, samo berem glede temne slike. Bi me to sploh oviralo glede na moje potrebe? Nekako se tudi nagibam k DVI priključkom (spet glede na prebrano). Hvala za odgovore, sploh glede garancije.

prehlajeni ::

ojla!

jest pa nisem prav na tekočem, pa tud tegale kle v zadnjih stranehnisem nasel, ker je debata samo se o 19'...

... mene pa zanima katera je zdele NAJ sedemnajstica za igre in filme (in tudi vsakodnevno uporabo:\ )

Hvala za info:)

Zgodovina sprememb…

prehlajeni ::

...kaj pa tale e-yama? nima dvija, se mi pa zdi kr uredu pa ugodno 84.000sit

kaj pravte:)

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Prehlajeni, na PC world sem bral odlicno oceno LGja 1710S ki je v Comtronu 93 jurjev. 16 ms, baje zelo dobra slika,... samo je za preverit, ce ni pretemna slika v igrah, ker kaki LGji so bli malo pretemni. Je pa verjetno trenutno to kar best buy v razredu 17''
Ima pa tri leta garancije.

morphling1 ::

Mogoče bo tole pomagalo marsikomu glede mrtvih pikslov LCD monitorjev.

Proizvajalec Samsung Electronics jamči, da bo izdelek ustrezal kriterijem Razreda 2, določenega v standardu ISO 13406.

Kaj je standard ISO 13406 ?


Mednarodna organizacija za standarde (ISO) je izdala kriterije pri določanju napak pikslov, to je standard ISO 13406-2. Ta standard razvršča monitorje v tri skupine glede na število okvarjenih pikslov in sub-pikslov :

RAZRED 1 : ni okvarjenih pikslov in sub-pikslov.
RAZRED 2 : dopušča eno ali tudi vse od naslednjih pomanjkljivosti :
- 2 svetla ali temna piksla
- 5 enojnih ali dvojnih temnih/svetlih sub-pikslov
- 2 sub-piksla znotraj razdalje petih pikslov (cca 2mm za 15''in17'' monitorje).
RAZRED 3 : dopušča eno ali vse izmed naslednjih pomanjkljivosti :
- 5 svetlih pikslov
- 15 temnih pikslov
- 50 enojnih ali dvojnih temnih/svetlih sub-pikslov
- 5 sub-pikslov znotraj razdalje petih pikslov (približno 2mm)



Tega standarda se držijo tudi nekateri drugi proizvajalci.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

svit ::

Zdravo,

tudi sam se zanimam za Samsunga 910T, pa me zanima ali je to dober monitor. Gledal sem nekatere ocene in recenzije, pa so toplo hladne. Zanima me, katera firma ga ima v Sloveniji (da bom primerjal cene) in morebitne alternative. Cena alternativnega monitorja (17" ali pa 19") naj bi bila do 160.000 SIT.


Pa moram popraviti nekoga pred menoj, ki je dejal da ima ta monitor 16,2 M barv. Samsung ima 16.7 M barv.

carota ::

Jaz pa moram popraviti nekoga pred menoj, ki je dejal da 910T podpira 16.7 Mil barv. 910T ima 16.2 Mil >:D
Uradna stran:
http://www.samsung.com/my/products/moni...

Jaz se tudi odlocam za 19" in bom raje vzel 193P. Cena je cca 166 kSIT.

Lp,
Martin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: carota ()

Teya ::

Lahko pa je tam napaka saj je na
http://www.samsungusa.com/cgi-bin/nabc/... 16.7M

marnit ::

Jez bi pa rad če mi lahko ocenite tale 19" philipsov monitor (nočem odpirat nove teme), ki bi ga želel v kartkem kupt:

Velikost zaslona: 19" / 48 cm
- Velikost pike: 0.294 x 0.294 mm
- Maksimalna ločljivost: 1280 x 1024 @75Hz
- Priporočena ločljivost: 1280 x 1024 @60Hz
- Horizontalna frekvenca: 30 - 82 KHz
- Vertikalna frekvenca: 56 - 76 Hz
- Horizontalni vidni kot (CR>5): 160°
- Vertikalni vidni kot (CR>5): 160°
- Video povezava: VGA
- Kontrastno razmerje: 500 : 1
- Svetilnost: 250 cd/m2
- Odzivni čas: 12 ms
- Emisijski standard: TCO'03
- Vgrajen napajalnik
- Avtomatska nastavitev slike
- Nagib / Vrtljiv: -5° ~ 30° / ± 175°
- Dimenzije monitorja ŠxVxG: 425 x 419 x 235 mm
- Ostalo: podpira VESA standard za stensko montažo, sRGB, Kensington ključavnica
- Teža monitorja: 5.8 kg

- Garancija: 3 leta
Cena je 140k.

Rad bi še prašal, kaj bi bilo boljše prej kupit - al lcd al nov comp. Sicer osebno nameravam najprej kupiti en lcd in potem za božič še nov comp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

Phoebus ::

Full je hiter (ne verjamem da je samo 12ms, ampak OK, to je good), ima pa slab kontrast; 500:1. Samsungi 19" imajo 800:1.

Drugače pa je kar luštna cena.

perci ::

ima pa slab kontrast; 500:1. Samsungi 19" imajo 800:1

Ne se preveč na tele številke ozirat, so zlo varljive - Samsung pa se najbolj nateguje v tej kategoriji.

marnit ::

Kako pa zvem kolk je dejanski oz. kolk je v "praksi" odzivni čas?

Glede kontrasta grem jutri ga pogledat v živo pa če mi bo ustrezal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: marnit ()

MilkyWay ::

Tudi jaz se bom v bližnji prihodnosti odločil za nakup (19") LCD monitorja. Izbiram med LG-jem L1920P ter samsungom 193P. Katerega torej izbrati? :D. Monitor se ne bo uporabljal za igranje iger oz. zelo malo.

Hvala
LP

perci ::

Kako pa zvem kolk je dejanski oz. kolk je v "praksi" odzivni čas?

Samo na en način - tako, da ga sprobaš.

zile ::

perci:
quote: "Ne se preveč na tele številke ozirat, so zlo varljive - Samsung pa se najbolj nateguje v tej kategoriji."

No da ti mal jezik skrajšam oz. prste :D
Še en glas za 193P.

Dead_Eye ::

comtron nima na online ceniku tistega LG-ja, na novem letaku ga tudi ni, starega ne najdem oz. ga tu na obali nismo dobili....

Kdo ve kej več?
The one and only

svit ::

Hmmm tukaj je nekaj reviewov od Samsunga 910T: zgleda obetavno

GamePC

Newegg.com

Neka online prodajalna

Pa spet popravljam Martinsa: 16.7 M barv >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: svit ()

carota ::

svit: jaz sem svojo trditev podprl z linkom na stran proizvajalca pa ti? Sem pogledal vse tri linke in nisem nic nasu. 910T pa primerjajo z 191T in se mi vseeno 193P zdi boljsi. V kratkem na meravam tudi sam kupit enega 19" in je prvi na spisku 193P. Zdaj je prisu pa ta 910T, da nisem vec tako siguren v svojega favorita. :) Kaj pravis na odzivni cas 20ms (193P) proti 25ms (910T) se kaj pozna? Kje se ga da videt? Imam se kaksen teden cajta za se dokoncno odlocit in upam, da bomo do takrat razcistli. :)

Lp,
Martin

svit ::

Mnja: če si podrobno prebral prvi link - GamePC - notri v glavnem pišejo, da to ni ravno za High-End zaslon za gamerje. Se pravi, da ni slika pri igricah ravno vrhunska. So pa pohvalili vse ostale atribute. Prav tako sem malo gledal reviewe od kupcev in ti so na splošno izjemno pozitivni. Zadnjič, ko sem rekel, da so ocene toplo hladne, nisem videl, da to velja za 193T. Ne vem, če imaš dovolj denarja (nad 160.000 Sit) in si gamer, potem po mojem mnenju kupi 193. Jaz mislim, da bom vzel kar tega 910T. Malenkostno ghostanje, ki ga bom bolj poredko opazil, mi ne bo vzelo užitka. Kupci zelo hvalijo živost in kvaliteto barve. Razen pri beli barvi govorijo o rumenem oddtenku. Prav tako sem opazil, da jih mnogo poudarja, da so zaslon dobili brez mrtvih pikslov. In črno barvo omenjajo kot resnično črno in ne kot napol sivo.

Glede število barv pa sam menim, da jih je 16.7M, ker nisem še videl nobenega monitorja z 16.2M barvami. Niti ne vem katero bitno število je to (16,2M) tako da mislim, da je v tistem linku, ki si ga ti dal, napaka. V prvem primeru (16,7M) pomeni da ima 24-bitno ločljivost barv. Da bi nek monitor lahko prikazoval 16.2M bi moral vsebovati 23,xxxx bitov, za kar pa močno dvomim, da bi Samsung tako kompliciral zadevo.

Če pa je kakšna druga finta glede teh barv, pa bi bil zelo vesel, če mi jo poveš.

carota ::

svit: 16,7 M barv ustreza 24 bitni barvni globini, 18 bitna pa da 262.144 barv, ki jih z nekimi triki pomnozijo na 16.2M.
Clanek sem nasel na Tomshardware (http://graphics.tomshardware.com/displa.... BTW: 193P sem videl ze za 165 kSIT.

Lp,
Martin

svit ::

Hja: jaz pa naj bi dobil Samsung 910T za 110.000 Sit. Tako da ga bom verjetno kar vzel :). Bomo videli...

Glede 16.2 M barv, pa vidim, da nekako vzamejo 253 x 253 x 253 za RGB pa nato dobijo to vrednost. Ne vem... na vsaki strani od prodajalcev sem videl podatek o 16.7M barv. Tudi na tisti od Samsunga.

Tukaj dajem dol specifikacije iz uradne strani:

Specifications


Model 910T-Silver
Panel Type a-si TFT/PVA
Size 19"
Pixel Pitch (mm) 0.294
Brightness 260 cd/m2
Contrast Ratio 1000:1
Viewing Angle (H/V) 170/170
Response Time (ms) 25
Aspect Ratio 4:3
Interface Analog/Digital
Frequency Horiz. Rate (kHz) 30-81 (Analog); 30-63 (Digital)
Vert. Rate (Hz) 56-75
Bandwidth (Mhz) 140
Resolution Maximum 1280x1024


Colors Supported 16.7 Million


Signal Input Input Video Signal Analog RGB, DVI Digital Link
Sync Type Separate H/V, Composite H/V, SOG
Input Connectors 15pin D-Sub, DVI-D
Plug and Play DDC 2B
Power On/Working (Watts) 38
Wall Mount VESA® 100mm (optional)
Cabinet Color Front/Back Silver
Available Colors Black, Silver
Dimensions (W*H*D) Physical (inches) 16.4 x 16.7 x 7.5
Packaging (inches) 21.1 x 17.4 x 9.4
Weight Physical 15.7 lbs
Packaging 19.8 lbs
Features Special Pivot Technology, Built-in Power Supply, Narrow Bezel, MagicTuneTM, MagicBrightTM
Included
Warranty Parts/Labor/Backlight (yrs) 3/3/3


Zdaj pa ne vem, če se kdo zajebava :)

_marko ::

Hja: jaz pa naj bi dobil Samsung 910T za 110.000 Sit.

Kje ga dobiš? A ga lahko tud meni zrihtaš?

Hvala in lep pozdrav
_marko
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Azrael ::

Čeprav se že vsi tu menite o 19 colskih LCD monitorjih, mene zanima kateri 15 colski LCD je danes best buy. Ne me prosim, prepričevati o 17 in 19 colskih modelih, ker več kot 15 colski zaradi prostora ne pride v poštev.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Hux ::

Evo se ti oglasam kot imetnik tega samsunga in zadeva je pravi luxus, monitor lep na pogled, spili, filmi in vse lepo laufa, brez kakih blemov. Priporocam ti le da si nabavis DVI kabel, katerega ni zraven
No drugace pa za tako ceno ne bos dobil nobenega drugega 19" LCD pri nas, vsaj jaz nisem zasledil nobene podobne zadeve.
Edina stvar, ki me moti je skrolanje slo-techa, ker se bele crke na temni podlagi nekako cudno spacajo, ampak to je edina zadeva, ki mu jo jaz pisem v minus, ostalo vse pravi luxus za oci in prostor na mizi
Toplo priporocam ta monitor vsakomur


Pajo taki monitor je pol kompletno zanic. To ni minus to je nezadostno sedi!
««
31 / 168
»»