» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
33 / 168
»»

krucymucy ::

dans sem dobil kup listja v nabiralnik, vmes je bila tudi neka akcija v ANNIju ...
v oci mi je padel Sony HS73B za 117k ... cena je lepa
review-jev ne najdem pametnih ...

kako mnenje bi mi prislo zepo prav ...

hvala

ZLOky ::

HS73B

Ima 20ms odzivni čas. 16.2M barv z interpolacijo.

Odgovor: Izberi sam. Jaz ne bi.

Tukaj imaš PDF iz uradne SONYjeve strani

krucymucy ::

torej je spet edina izbira samsung 172X

boyan64 ::

Včeraj sem po radiju poslušal oddajo Računalniških novic. V začetku naslednjega leta bo BENQ poslal na trg 17"LCD-je z 8ms odzivnim časom.
Cena naj bi bila okoli 110.000,00 SIT.

mano ::

Pozdravljeni,
a mi kdo ve povedat ali je monitor LG LCD 17" L1730P, ki ga v Comtronu prodajajo za 100K vredu nakup? sem mal na hitro pregledal prejšnje strani, če je kdo že kaj o tem pisal pa nisem našel, iskalnik pa žal ne deluje...

Iuris ::

OK, ali sploh obstaja kak 19" monitor, ki je na voljo pri nas, ima odzivni čas nižji od 25ms, prikaže vse barve, ima dober kontrast, itd, in ima kot pomanjkljivost le ustrezno visoko ceno?

Vse kar sem opazil dosedaj so 19" zasloni s 25ms, razen 193P, ki pa mora barve simulirati...

Keyser Soze ::

Koliko barv so zmožni prikazati CRT monitorji?

Recimo v mojem primeru ADI microscan 5p+.

ZLOky ::

Pravzaprav je en celo malo večji, namreč 20" in sicer Dell 2001FP s 16ms odzivnim časom.

Beri več TUKAJ.

Ali pa pojdi na Dell.com, Dell.de, Dell.co.uk...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZLOky ()

Iuris ::

While it has specs that you can only dream of, the 2001FP is not a gamer's monitor. The afterglow is too visible. To get an idea, it's worse than monitors based on TN + Films, and these are often considered low-end products. Most MVA monitors, although 25 ms, also have a lower afterglow. At best, you can entertain the idea of a few slower games from time to time. Forget about FPS championship training on this.


Hm, tle mi nekaj ne gre skupaj. A ne bi moral biti afterglow identičen z odzivnim časom?

SonGoku ::

Meni je pa 193P fuč. Naenkrat se je začel pojavljat temen zaslon, ko sem prišel iz igre. Zdaj pa se mi preproga (barvna) plete po zaslonu ko ga zaženem :S.
Skratka garancijo bo treba koristit.

lp

Jackass ::

exodus: SONY HX73!!! To je najboljša izbira. V CHS-u ga majo za pičlih 129k sit, pa mislm, da ma Comtron isto neko akcijo in pride isto neki tazga. Ma pa 16ms, 500 kontrasta, 450 svetlost, DVI, 2×anologn priklučk, zvočnike, je najlepši, barve so 1A, 3 leta garancije...

Js ga mam že 10 mesecev in sm ful zadovoljn z njim. Ne bi ga zamenju za nč na svetu. Js sm dal takrt 155k sit, pa bi jih dou dons spet tolk, kljub temu, da so cene tolk padle.
jAcKaSS

Jackass ::

boyan64: BENQ ma ful v kurcu barve. Ful je grda slika. K sm js kupvou monitor in je postavu poleg BENQ-jevih monitorjev SONY-ja sm se sam smeju.
jAcKaSS

Eschelon ::

Jacko:
Nič dobrega o BENQu? Malo si poglej - govoriš, kot da bi BENQ proizvajal samo en monitor (in SONY tudi). Tako se ne dela.:\

Zanimiva informacija za vse, ki so pred kupovanjem - BENQ je izdal "8ms" zaslon (ki je sicer bolj 20ms - ampak to pa brez olepšav). Novi monitor sicer nima HyDisovega panela - ima AU Optronics-ovega, je pa za igranje iger menda najboljši, kar so jih doslej splavili na tržišče (kdorkoli - ne samo BENQ).
Tu je celotna Tom's Hardware recenzija. Tu je direktna povezava na samo latenčni test.
Primerjana sta za igre doslej najboljši Hydisov 20ms zaslon in pa novi BENQov - igričarji se lahko veselimo :D (po vseh "izboljšavah" na 16,12ms zaslone končno napredek).

BTW: Jacko - če daš res toliko, ti takoj prodam enega :D.

PS: Sam bom raje počakal na Hydisov "8ms" zaslon.
Vedeti, razumeti, znati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eschelon ()

isliame1 ::

SonGoku dej mal bol podrobno opisi svoje tezave, sem lastnik enakega monitorja in imam tudi sam nekaksne tezavice (upam da z driverji).

vcasih mi monitor utripa (se pokaze crn ekran in cez sekundo ali dve spet namizje in tako dalje...vmes pa nekaksno prasketanje po ekranu)
vse kar moram nardit je resetirat racunalnik potem pa je vse o.k. - spet drugic pa enako.
sem zbrisal vse driverje in magic tune tudi, grafa je ati 9200 vivo -club3D nastavljeno pa imam na digitalnem vhodu in na 60Hz
kaj je to nimam pojma, zanima me kako je pri tebi.
ali ima se kdo kaksne tezave z 193P

a kdo ve kje je pooblasceni servis za samsunge?

l.p. matej

Wolverine ::

Mislim da bo kar Avtenta
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

bozicek ::

Dva dni nazaj je moj Samsung 753DFX izgubil rumeno barvo, tako da sem imel dober izgovor, da si sedaj privoscim LCD.
Prebral celotno tole temo, si izbral par modelov in odsel v BOFa. Prodajalec res potrpezljiv (z mano se je ukvarjal 1 uro), skupaj sva se malce gledala po Googlu, po policah in odlocil sem se za Samsunga 173T. Ker pac ne igram ravno Dooma ampak bolj FRP, me 25ms niti ni motilo.
Zelel sem tistega z police, ker ni bilo mrtvih pixlov, samo mi je prinesel z skladisca, priklopiva in ga gledava.
Gledava na rdeci barvi, crni, modri - hopla v zgornjem desnem kotu pixel. In tu presenecenje zame. Sploh ni nic kompliciral, kar sam je rekel - opa mrtev pixel, pocakaj grem drugega iskati-. Nobenega "jokanja ali fehtanja" z moje strani, ali da bi karkoli tezil. Samodejno (kar je pri prodajalcih cudez in redkost) je prinesel drugega. Uzgeva in se spogledava. 4 pixli. Jaz ze razocaran, ampak za vsak slucaj kihneva v njega. Stiropor. Super.
Pregledava na crni, modri, rdeci in beli barvi. Vse klapa. In ga vzamem.
Sedaj doma sem zadovoljen. Crke, kakor ste govorili da so na 17 premajhne, so meni povsem zadosti velike. Ghosta skoraj ni (sem iskal po 3dMarku in je komaj opazen, ce ga resnicno isces in se potem zapicis v njega. Recimo krila in pa rogovi pri zmaju se malce poznajo). Ghost je zame, kar imamo v firmi na LCDju. Potegnes karto od pasjanse po namizju in jih toliko, kot da bi na miski imel vklopljeno opcijo ki ti pusca sledi kazalca.
Barve super (konco sem videl da je zmaj v 3dMarku v zelenkasto, crnem odtenku in ne da je crn).

Ga pa ne priporocam tezkim gejmerjem, ker bodo po vsej verjetnosti opazili ghost. Ceprav malenkosten (po drugi strani ne rabim dx9 kartice, saj imam motion blur hardverski:)
Darila letos samo za poredne

Hehe ::

a je imel ze kdo priložnost stestirat applove lcdje (20" in 23" se da priklopit tudi na pc-je)?
imajo 16"ms odzivni čas (kar je za velike zaslone izjema), širok vidni kot (tn paneli (16ms) imajo ponavadi 160/140), pa še super hudo resolucijo. Za filme bi tudi znal bit ql, ker so widescreen. Baje so widescreen zasloni boljši za delo, ker vidimo bolj v formatu 16:9 kakor 4:3 (kar se sliši smisleno)

teoretično bi moral biti monitor izredno dober.... samo v praski... no to pa sprašujem :)

Izi ::

Tudi jaz bi rad v živo preiskusil Applove LCDje :))
Imajo 3 modele: 20'', 23'' in 30''
Vsi trije imajo podobne karakteristike (Response Time: 16ms, Contrast 400:1, Viewing Angle: 170 horizontalno in vertikalno, Pixel Pitch: 0.258 mm)
20'' ima Brightness 250 cd/m2, 23'' in 30'' pa 270 cd/m2
Vsi trije imajo DVI-I vhod in preverjeno delujejo na PC računalnikih (DVI-I kabel je priložen)
Delujejo na 110 ali 230 Voltov in na 50 ali 60 Hz, tako da tukaj tudi ni problema.
Vsi displayi so 16:9 formata
20'' resolucija 1680 x 1050
23'' resolucija 1920 x 1200
30'' resolucija 2560 x 1600

Ker resolucijo 1920 x 1200 podpirajo skoraj vse novejše grafične kartice in seveda jo lahko izbereš tudi v ATI in nVidia driverjih, bi bilo najbolje kupiti 23'' model. Za 20'' bi verjetno rabil posebne driverje. Za 30'' pa sploh ne vem če katera kartica podpira tako visoko resolucijo, da o driverjih niti ne govorimo.

Cene pa so približno take:
20'' - 1300 dolarjev (ameriških) - 248k SIT
23'' - 2000 dolarjev - 382k SIT
30'' - 3300 dolarjev - 630k SIT

Cene so relativno visoke, pri nas (če jih sploh kje prodajajo) pa verjetno še višje.
Tako da najprej prišparaj 400k SIT potem pa začni iskati enega 23'' :D

Za delo v Office in brskanje po internetu je rezmerje ekrana 4:3 čisto vredu,
za video in pa gledanje filmov pa je 16:9 skoraj nuja.
Potrebuješ še eno TV kartico, ker sem siguren, da ob takem monitorju nebi nikoli več prižgal starega televizorja 8-)

TribesMan ::

Se dobro da imamo v Sloveniji Apple uvoznika...

E.P.L.

Apple ima vedno zelo kvalitetne izdelke... saj za proizvodnjo njihove opreme skrbijo najboljsi OEMi na svetu (svoje proizvodnje Apple nima), tko da sem siguren, da so vsi tile LCDji superca... Je pa res da so cene kar nekaj visje kot primerljive "PC komponente".

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Hehe ::

izi:
si trije imajo DVI-I vhod in preverjeno delujejo na PC računalnikih (DVI-I kabel je priložen)

tole ni čist res. na pc-ju delujeta le 20" in 23" monitor. poglej tabelo :) če apple ne proizvaja teh panelo, kdo pa jih?

TribesMan ::

Panele najbrz dela Samsung... oni so ubistvu najvecji proizvajalec tega sranja... Kdo jih pa sestavlja pa nimam pojma. Kaksen velik Taiwanski OEM... Zadnjic sem razdiral appleovo tipkovnico in notri na vseh deli pise Mitsumi... tko da vse je mozno :D

30" pa zaenkrat ne dela na drugih graficnih karticah kot GF6800 (dual DVI varzija) in ena special X800 XT od ATIja... Problem je ker mora graficna posiljat signal skozi vse pine na DVI kablu... navadne graficne izkoriscajo samo polovico signalnih pinov...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Alexius Heristalski ::

Jaz pa ne vem, katerega izmed teh monitorjev bi izbral (vsi so 19"):
-Samsung 193P ( klik1, klik2),
-AG Neovo E-19A ( klik1, klik2),
-AG Neovo X-19AV ( klik1, klik2),
-Sony HS94PS ( klik1, klik2),
-Sony HX93 ( klik1, klik2),
- Sony X93H ( klik1, klik2);
Recimo, da cena ni pomembna, zanima me le, kateri je boljši. Monitor nameravam utrujati z običajno uporabo: splet, filmi, občasno dirkačine (ala nfs, formula), gledanje tv programa, word, ipd.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Malecky ::

193p

Keyser Soze ::

Jp, za appla rabiš posebno kartico.Trenutno ti pri applu v originalu zadegajo eno 6800. In kar dobiš še zdaleč pomoje ni vredno svojega denarja. Apple se mi je priskutil, ker ima rahlo previsoko ceno.

KAr se tiče pa zadnjega posta 193P.

Alexius Heristalski ::

Uff, ste se pa razpisali glede mojega vprašanja ... :D Zgleda, da so Sony in AG Neovo monitorji dokaj precenjeni, vsaj v primerjavi s Samsung 193P. Razlika je 40k, a vseeno niso boljši. Kaj menite?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

marjans ::

Hmmm ... najprej praviš da cena ni pomembna ampak te "samo zanima" kateri je najboljši, potem pa praviš, sta Sony in Neovo precenjena.

Najboljšega (absolutno) monitorja ni. Najpomembnejše je za kakšen namen ga kupuješ.
Za sfranje, word in ostale "nezahtevne" aplikacije ti je dovolj dober tudi najcenejši in najenostavnejši monitor. Sam sem pred kratkim kupil LCD, kjer sem na prvo mesto postavil ustrezno svetilnost (monitor bom uporabljal za korekcije digitalnih fotografij pred izdelavo v tisk). Imam nekajletne izkušnje z LCD-ji v službi in lahko povem iz prve roke, da je svetilnost 250 cd/m2 (tipična svetilnost LCD monitorjev) za obdelavo fotografij lahko v določenih primerih premajhna (predvsem pri temnejših fotografijah). Seveda govorim za normalno osvetljene prostore in ne polmračne - imam samo en par oči, ki jih bom potreboval še nekaj desetletij. Moji kriteriji pri izbiri monitorja so bili:
- 19 palcev
- DVI
- čim večja svetilnost (nad 300 cd/m2)
- vgrajeni zvočniki (zvok je dandanes "nuja", nimam pa potrebe po kakšnem "Hi-Fi" ali prostorskem zvoku in ne želim imeti poleg monitorja še dodatnih zvočnikov)

Sam sem se odločil za Sony HX93. Svetilnost ima 450 cd/m2 (dokler se ne navadiš imaš celo občutek, da je monitor presvetel), kontrast zelo dober, odzivnost pa 25 ms (15+10). Zaradi 25ms se opazi ghosting, tako da najbrž ni toliko primeren za kakšne hitre arkade (ne morem povedati kako je v resnici, ker nisem na njem igral še nobene hitre igre), glede videa pa je zadeva OK. Na žalost nisem nikjer imel možnost videti novega HS94P (94 in ne 93 !!!), ki ima odzivni čas 12ms in bi najbrž bil primeren tudi za arkade, je pa brez zvočnikov.

Climber ::

Tudi sam se odločam za 19".
Jaz bi na tvojem mestu vzel Samsung 193P ali pa Sony SDM-HS94P. Ne vem kateri je boljši glede ghostinga - oziroma koliko je opazen, moteč pri 193P? Verjetno Sony ker ima 12ms samo ima pa Samsung vse ostale karakteristike veliko boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Climber ()

DeR ::

Je vildel kdo mogoče v živo Sony-jev monitor X-black (HS74P, HS94P...) in kakšna se vam zdi slika?

drejc ::

Ma kdo tega?

Kako se obnese?

nodes ::

>Jaz bi na tvojem mestu vzel Samsung 193P ali pa Sony SDM-HS94P. Ne vem kateri je boljši glede ghostinga - oziroma koliko je opazen, moteč pri >193P? Verjetno Sony ker ima 12ms samo ima pa Samsung vse ostale karakteristike veliko boljše.

mam dotični monitor nekaj časa (193P)

odličen monitor, priporočam

ghosting?

ala Call of Duty iger se ne da igrat

je pa ena stvar; če daš refresh na 180Hz je tudi CAll of Duty igralen

Sedaj me zanima, kaj se lahko zgodi LCDju če ga goniš na 180Hz???


Thx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Keyser Soze ::

Ja no ta blur je opazen. Ampak NFS2 lahko igram na tem monitorju. Pa veste, da ko si enkrat proti koncu igre se stvari začnejo odvijat res hitro in okolica dobesedno leti mimo tebe. Pa preživim z lahkoto. Tudi UT2004 je igralen. In zato ne vem zakaj COD ne bi bil.

180Hz?? Jaz ga imam lahko na največ 85 Hz, pa ni razlike med 85Hz, 75Hz ali 60Hz. Kar je mogoče nastaviti v nastavitvah. Priklopljen je pa na DVIju.

nodes ::

COD... ne to ni več igralno
problem so prvoosebne, pri hitrem obračanju cele okolice. dirkaške se da tud na 85Hz lepo igrat



prva razlika je pri 120 naslednja pa 180, kar je že skoraj CRT, slika malce potemni, prikloplen na analogen izhod

sam me res zanima če ga lahko skuri

Alexius Heristalski ::

Hmmm ... najprej praviš da cena ni pomembna ampak te "samo zanima" kateri je najboljši, potem pa praviš, sta Sony in Neovo precenjena.
To pravim zato, ker sta drazja, pa vseeno nista boljsa. Tako kaze trenutno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Hehe ::

halo?
na grafični lahk nastaviš 99999999999999999hz, pa se bo kljub temu slika (na monitorju) obnavljala le z 60/85(max kolikor premore) hz.

lcd 180 hz ZIHR ne zmore...

Clone ::

Pozdravljeni!

Končno bom tudi jaz presedlal iz svojega 15" CRT Hyundai-a na LCD monitor. Pa me zanima kaj se splača kupit za okoli 100k sit. Malo sem razišljal o Samsung Sync Master 172X LCD 17". Po ocenah na mimovrste ga vsi uporabniki hvalijo, na tomshardware pa so ga skritizirali glede gladanja filmov. Naj se odločim za tega ali mi priporočate kaj drugega?

In kaj je tisto kar je pri gledanju filmov na LCD monitorjih tako slabega?

Hvala!

l.p.

bmwe34 ::

hi folks!!

ali je BENQ FP 991 vreden 110K sit.

Namreč za tako ceno mi ponujajo novega.
Monitor rabim za i-net, word, excel, AutoCad, Photo in paint shop ....., filmi
(vse razen igric)
l.p. nejc
TRIGLAV - SLO PC

ZLOky ::

bmwe34: Če boš na VELIKO uporabljal AutoCAD, ti toplo priporočam nakup LCD s čim manjšim odzivnim časom (12 ali manj) oz. jaz bi raje izbral CRT 20" ali več. Jaz imam namreč 19" LCD SONY X93H(zelo kvaliteten monitor, sicer s 25ms odzivnim časom), v službi pa 22" CRT NEC-Mitsubishi DiamondPro 2070SB (zeloooo kvaliteten CRT) pa raje delam na CRT.

Trenutno ni LCDja z realnim 8ms (ali pa 12) odzivnim časom. Ta novi BenQ FP71e+ ima deklariranih 8ms, vendar ima večino časa odzivni čas 20ms. Beri TU.

Drugače pa ima vsak "malar" svoje oči.

baker ::

Živjo!

Sem nov na forumu, pa me zanima, ker LCD do 130k SIT se najbol splača. Uporabljal ga bom za glednje filmov, igranje špilov, surfanje po internetu in branje tekstov.
Po forumu sem že bral pa vsak neki svojega napiše tako, da se na koncu nič več ne znajdem.:(

Hvala za odgovore!

nodes ::

>halo?
>na grafični lahk nastaviš 99999999999999999hz, pa se bo kljub temu slika (na monitorju) obnavljala le z 60/85(max kolikor premore) hz.

>lcd 180 hz ZIHR ne zmore..


zakaj potem skoraj izgine ghosting?
ker na 75Hz se res ne da igrat Calla na LCD-ju

to je dejstvo; zakaj je tako?
se bom oprl na lastne sile...kot ponavadi.

;)

prehlajeni ::

Kaj pa tale zadevca za 92.000sit

BenQ FP783

prehlajeni ::

...a morda kdo ve - kdo je uvoznik za BenQ za Slovenijo?

baker ::

Aja LCD mora bit dobavljiv v Sloveniji.:)

mamamia ::

okej zdej sm pa totalno zmeden..

LG 1915S 19", 12ms, 500:1, 250cd/m2.. Kolko ma pol dejansko odzivni cas.. Ker nobeden ne ve tocno, vsak tuli svoje?

Sem bil ze skoraj odlocen za tegale, pa sem po prebiranju zadnjih strani teh teme ful zmeden.. Tega dobim za 109k..

Ali se odlocim za samsunga 710t, ki je sicer 17", a ima tud dvi.. imel naj bi isto 12ms.. Cena je pa ista kot pri zgornjem..

Gledam filme, obcasno spilam kako streljacino, drugo pa na netu.. Premamilo me je to da za isti kes dobim 19ko, s tem da "spregledam" dvi vhod..

Kaj torej izbrati? Res sem v dilemi.. Prvi LCD sem danes v comtronu videl na lastne oci.. barve so kul, crno ozadje je tako kot mora bit.. Pogledal sem tudi par slik in delcek filma (screener), to je pa to..

Prosim za nasvete in pomoc..

LP

nodes ::

Kontrast je tud pomemben

med DVI in analognim vhodom, kar mam LCD monitorjev, ni nobene razlike

za streljačine je še vedno obvezen CRT in še nič ne kaže da bi ga lahko zamenjal LCD.

Raw ::

@Nodes:
Ne se matrat prepricevat, da na 180hz ni ghostinga. 'Moj' 193P ima nastavitvi 60 in 70hz. Da, tudi 180 mi pokaze, ce dam stran kljukico na "hide modes that this monitor cannot display", ampak tisith 180hz nima nobenga ucinka.. mogoce celo avtomatsko vrze na default 60hz :) lol in ti pol ne vidis vec ghostinga? No further comment needed.

Glede streljacin se pa strinjam do ene mere. Ce vsak dan prespilas vec kot urco, potem bo prehod na LCD tezak. So bli casi ko sem prespilal po 7h na dan po cele mesce, ampak sem se mal umiril in prehod ni bil tezak. Na 'moderate' ghosting, ki ga 193p producira, sem se navadil v parid dneh in me sploh ne moti vec.

Ah se to, na vecih straneh sem prebral, da je za gejmerje lahko boljse ce majo LCDje na analognem prikljucku, sam tega ne morem potrditi, ker sam nisem opazil razlike.
I am what I am and I do what I can

nodes ::

je razlika med LCD-ji. Najbolj fino je da monitor pred nakupom sam preiskusiš. Vidiš barve, kontrast, morebitne mrtve pixle, ker če boš sam forume bral, boš kupil mačka z žaklom.

recimo v kakšnem BOFu radi pokažejo tud film...za streljačine pa tak ni

P.S.

nikjer nisem napisal da ga ni

na nVidia karticah (GF3, GF4, MX verzije) takoj opzarja in pač ni nič

Na ATI x800 Platinum in 9800PRO zadnji driverji, nič ne sitnari in nič ne opozarja in razlika je opazna in pika.

dva metra stran je comp, ki s Callom dela šale, tako, da primerjava je in si upam trditi da na LCDju igrat prvoosebne strelske je matranje.

da se pa navadiš in streljaš v tisto meglo, gre če si zadovoljen s polovičarstvom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nodes ()

Raw ::

@Nodes:
Hm.. mislim, da zamenjujes oziroma dajes v isto vreco ghosting in FPSje. Je velika razlika ves. :)
Tud jaz imam Radeona in tudi mene ne opozarja pri nastavitvah, ampak...

Lahko kdo drug potrdi Nodes-a? Ceprav ne vidim logike. Sploh.

To tvoje 'so called' polovicarstvo.. nima pomena debatirat kaj je boljse. Svoje mnenje sem ze povedal in vsak je lahko zadovoljen ali pa ne. V CoDu se vedno nabrisem 'game phreake', ki sem jih z CRTjem in meni osebno ze to zadostuje, ampak kvaliteta slike vec kot kompenzira ghosting and I'm not going back to CRT.. ever.
I am what I am and I do what I can

baker ::

Jest se tud odločam za samsunga 710t, ki je za svoje super specifikacije sumljivo poceni. Ali ga je kdo videl v živo in ali ga priporoča?

Ali je res da recimo na temu LCDju ne bi mogel normalno igrati 3Dstreljank, saj je tak monitor potem nesmiselno kupiti.

wind ::

Jaz igram ET na 710T. Dela se kar vredu, edino vodoravne crte so se mi pojavljale. To sem pa resil tako, da sem omejli FPS.

nodes ::

Hm.. mislim, da zamenjujes oziroma dajes v isto vreco ghosting in FPSje. Je velika razlika ves. :)


opazuješ nek detail in sliko hitro obračaš levo in desno če ta ostane brez vsakršnih anomalij potem uporabljaš dovolj... hudo grafično...CPU..CRT

verjetno tega še videl

;)
««
33 / 168
»»