» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
113 / 168
»»

Gundi ::

Ja, pa še nekaj.. :D

..si kdo lasti LG L1900J ali L1900R?? Zanimajo me vaše izkušnje z njim, predvsem enakomeren prikaz barv(črne), ter ghosting???

LP!

mit3k ::

Pri movie mode se nastavitev ne da spreminjati, tisti ki je to nastavitev skalibriral je moral bit
konkretno zadet. Sicer pa je ta f-engine ena polomija, jaz ga ima skoz izklopljenega oz. na normal.

Moje nastavitve:

Mode: Normal
Brightness: 40, 60, 80 (odvisno od razpoloženja)
Contrast: 60
Gamma: -50

Tammih ::

Yo! Jst sm pa kupu Samsung Syncmaster 931BF (TN matrika), ki ima najjače karakteristike. Ker se ponavad karakteristikam ne verjame...,sem obiskal razne shope in ugotovil, da se mi do 80k, tale monitor najbol splača vzet...zadovoljiv kontrast ter hitro odzivanje,...
Nakup priporočam...
Lp

rapz0r ::

Imam L203WT. Brightnes 75 contrast 52. Profile se da spreminjat samo Normal in User. Sej pa pač ne uporablaš movie. To je itak
sam tko če maš kšno res hudo barvito slikco da se mal postavš pred kolegi ;)

tonex23 ::

kaj pa kakšen 19 inčen monitor tko bolj gamerski, ker bi bil dober?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

nsane ::

Ja za igre je dober vsak LCD z TN matriko in nizkim odzivnim časom.

jelso ::

Jst bi pa samo uprašal ker lcd (vsaj 20") se bi splačal nabavit do 100.000 SIT. Vem da ste napisali že na tone podatkov sam bi rad čist konkreten podatek.
Uporabljal bi ga pa največ za gledanje filmov ampak bi pa rad včasik igral tudi kako igrco ne da bi vsakič norel ko bi mel kak input lag al pa kej tacga.
IntelŸ E8200,Asus P5K Pro,8GB DDR2, Ati Radeon 4870

Dr_M ::

tuki se vsak dan najde nekdo, ki hoce konkreten podatek. ampak roko na srce, za 100 jurjev oz cca 420€ ne bos dubu dobrga 20" monitorja, bo pa mogoce skor soliden za tak dnar.
ce nisi prevec obcutljiv na sliko, potem dobis samsunga 205BW, ki ga dobis za dobrih 300€, ampak jest ti ga nebi priporocal, tako kot nobenega z TN matriko.
za bolj splosno uporabo isci monitor z PVA matriko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

5pellfire ::

HP 2065 je 20 colar in stane malo več kot 100k ...okoli 110k in je zelo dober monitor z S-IPS matriko.
Ni pa to widescreen monitor. Review

kody ::

za ta denar dobis Bealinea http://www.pcplus.si/monitorji/lcd-moni...

volk1 ::

ki pa je wide,...

rapz0r ::

Sej ni napisu da nesme bit wide + pravi da bo gledal filme, torej je wide lahko samo plus.

Kriko ::

Kaj pa kako mnenje o tej zadevi:
Samsung SyncMaster 226BW pa še specifikacije tukaj.

Za katerega bi se odločili od teh:
NEC MultiSync 20WGX2 Pro ali NEC MultiSync 2070NX ali Samsung SyncMaster LCD 215TW ali Viewsonic VX2025wm in tukaj bi še dodal tega ki sem ga omenjal zgoraj Samsung SyncMaster 226BW!

Nekaj od tega moram pod nuno nabavit.
kriko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()

Matej_K ::

Mene tudi zanima tale prvi Samung 226BW in če je to isti LINK kot na linku in za to ceno bi se ga splačalo...bi pa želel mnenja nekoga ki ga je že videl in uporabljal...
... .. .

Dr_M ::

po specifikacijah sodec, gre za TN panel.
veste pa kasno je mnenje poznavalcev o TN... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Satelit ::

Živjo!

Mene pa zanima kakšna je razlika med Samsungovima modela 940N in 913N.

Hvala za vaše odgovore.
Lep pozdrav

AtaStrumf ::

Kaj pa kaj pravte na tale monitor:

SAMSUNG 931C TCO03 črn

velikost zaslona: 19 palcev / 48.3cm
odzivni čas: 2ms
kontrastno razmerje: 2000 : 1
svetilnost: 250 cd/m2
horizontalni vidni kot: 160
vertikalni vidni kot: 160
vrsta zaslona: SXGA TFT LCD
efektivno vidno področje: 376.3 x 301.1 mm
število barv: 16.2 M
velikost pike: 0.294 x 0.294 mm
maksimalna ločljivost: 1280 x 1024
osveževanje pri maksimalni ločljivosti: 75Hz
priporočena ločljivost: 1280 x 1024
osveževanje pri priporočeni ločljivosti: 60Hz
horizontalna frekvenca: 30 - 81 kHz
vertikalna frekvenca: 56 - 75 Hz
video povezava: VGA (D-Sub) in DVI-I
emisijski standard: TCO03
nastavitev višine: Ne
portretni zaslon (pivot): Ne
politika točk: ISO 13406-2 Class II
dimenzije: 421 x 427 x 218 mm
teža: 5.2kg
barva: črna

garancija 36 mesecev
Spletna cena: 83.874 SIT / 350,00 €

Ga kdo že ima oz. ga je že videl v akciji. Cena je dost ugodna, kontrast je hud, odzivni čas tudi. Teoretično ne bi smel bit tolk švoh monitor.

Matev ::

horizontalni vidni kot: 160
vertikalni vidni kot: 160


in pa atle cvetka spodaj:

maksimalna ločljivost: 1280 x 1024
osveževanje pri maksimalni ločljivosti: 75Hz

priporočena ločljivost: 1280 x 1024
osveževanje pri priporočeni ločljivosti: 60Hz

Zheegec ::

Samsung je tudi začel navajati dinamični kontrast (tako kot LG), tako da je to dejansko isto kot prejšnji modeli s 700:1 kontrasta, odzivni čas je gray-to-gray, tako da je dejansko nekje 4ms. Je pa to seveda še vedno OK za razne špile. Še en monitor v vrsti monitorjev s TN matriko, tako da je v glavnem isti kot že ostali modeli v prejšnjih letih. Mogoče je pa lep dizajn? >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

GaS ::

OK, samo na hitro ce lahko kdo pove; kateri se mi bolj splaca, 913N ali 920N? Pa ce se sploh splaca, da niso poznani po kaksnih slabih slikah oz. kaksnih drugih motnjah.

Hvala!

glinik ::

940 vzami. Ne šparaj pri nepotrebnih stvareh.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Tomaz27 ::

Mene pa zanima, kako se vam kaj zdi ta monitor. Predvsem me zanima kaj je to Premium MVA matrika. A je to podobno S-IPS ali vsaj boljse kot navadna TF itd ce kdo kaj ve? Ima pa HDMI prikjucek itd, tako da zgleda kar fajn zadeva ce zelis potem to uporabljat kot monitor in TV.


klik

Gre pa za novi LG 24 inch model. Se specifikacije

Display-Typ TFT-LCD Aktiv Matrix

Bildschirmdiagonale 24“ (60,96 cm)

Bildschirmformat 16:10

Aktive Bildflãche 518,4 mm x 324 mm

Pixel Pitch 0,27 mm x 0,27 mm

Pixelkonfiguration RGB Streifen

Weitwinkeltechnologie Premium MVA (Multi Vertical Alignment)

Oberflãchenvergütung Hard Coating (3H) Anti Glare

Farbdarstellung 16,7 Mio.

Maximale Auflösung 1920 x 1200 @ 60 Hz

Physikalische Auflösung 1920 x 1200

Helligkeit 500 cd/m&sup2;

Kontrastverhãltnis (Dunkelraum) 1000:1

Responszeit 8 ms GtG (Grau zu Grau)

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Enkratna matrika. Precej boljša od TN, verjemi.

MEDENA ::

fak je dober >:D cena bo tudi pomoje ene 700-800 eur...

ouch 950 eur >:D

GEIZHALS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Dr_M ::

IMO je za neko splosno uporabo najboljsa matrika PVA.
IPS je bolj za ksne specialne stvari, kjer morajo bit barve bolj tocne, ampak sm pa vidu, da majo probleme pr filmih. tut crna ni tako crna, kot pri PVA.
TN je pa...hm, samo za igre :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tomaz27 ::

Ja v Nemciji ga dobis za okrog 850 EUR, bo pa verjetno cena kaj padla cez nekaj mescev in takrat bo verjetno zelo dober nakup.

Zheegec ::

No ta LG ni nič posebnega, 2407WFP je po mojem še vseeno boljši s svojo S-IPS matriko, pa je že kar nekaj časa na trgu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kato ::

Mogoče bi lahko tudi o tem razmislil ocenjen je fenomenalno

Tomaz27 ::

Tega DELL-a sem videl ampak je fora v tem da ocitno gre iz prodaje, v Nemciji ga imajo samo se v 4 trgovinah v Avstriji pa prav tako. Ocitno je stari model ali kaj. Tudi ocene uporabnikov so bolj slabe tako da nisem cisto preprican da je ravno dober.

Ta Benq sem pa tudi gledal ampak je spet kar malo drazji

skico ::

Pozdrav

Sam toliko, da povem.. Kupil sem HP LP2065 in moram rečt, da je 1a. Slika je odlična, prav tako tudi vidni koti. Ne morem rečt druzga kot Wauu :)

lp

overlord_tm ::

Kateri monitor od teh dveh bi izbrali?

Samsung 20"

LG 20,1"

Glede slike predvidevam da nisem preveč zahteven (antitalent za grafiko itd ...). Igre sedaj igram na par let starem prestigio P151 z 16ms odzivnega časa in me malo ghostinga ne moti.

Ubistvu mi je najbol pomembna velika delovna površina.

Obstaja kak drug dober monitor v tem rangu?

edit: Igre so sekundarnega pomena ... igram pač občasno za sprostitev in me boli k* če ni to špica monitor za špile, nisem pro gamer :p

Zgodovina sprememb…

micky84 ::

Lep pozdrav!


Kupuje LCD.
Uporabljal ga bom tudi za igranje igric, zato me zanima, kako se obnese recimo velikost 20", po možnosti Wide Screen. Kako je s spreminjanjem resolucije (sedaj večino iger igram na 1280x XXXX ali pa tudi 1024 X 768)

Ekrani, ki sem jih gledal

LG 203WT
MONITOR SAMSUNG 20" SM 204B

Zelo mi je všeč LG (samo me zanima, kako se obnese odzivni čas 8ms pri samem igranju)
Pa seveda kako sploh izgleda igra na takem ekranu, če je resolucija nastavljena na 1280 * XXXX


Hvala za odgovore!

butcher ::

kakšna je kej kvaliteta tega LCDja... glede na ceno za katero ga lahko dobim, je skor "zastonj" - < 300 € !

sajba20 ::

Kaj mislite o novi blagovni znamki k je pršla na naš trg glede LCD-jev. Sami pravjo, da so:
MIRAI je nova blagovna znamka pod okriljem CMO (Chi Mei Optoelectronics), na evropskem tržišču lansirana v letu 2006.
CMO je z več kot 15000 zaposlenimi vodilni proizvajalec TFT LCD zaslonov in med glavnimi tremi proizvajalci vseh LCD zaslonov, zato je sposoben ponuditi vrhunske izdelke za najboljšo ceno.

Kaj pravte o tem MONITORJU: 22" LCD MIRAI DML-522W100, 5ms, 700:1, DVI, s/b

A ma kdo kkšne izkušnje?
hvala

Matev ::

nikol slišu za to znamko

Kato ::

Nisem ga še videl samo sem nezaupliv do 22" modela ,ki stane manj kot kvalitetna 19 ali 20-ka klik

Gundi ::

@micky84
Lej, tudi sam sem bil v dvomih, kako se obnese 8ms pri LGju L203WT in nisem vedel ali naj vzamem rajši kakšen drug LCD z 4ms, ali pa še manj. Potem sem se vseeno odločil za L203WT in ti lahko povem, da ghostinga ni, vsaj jaz ga ne opazim, čeprav sem bil še posebej pozoren na to!!

Mislim da kar je pod 12ms, ne boš opazil razlike!! Verjemi..

LP

open ::

Sam imam LG L203WT in je super. Igre ki jih igram na manjsih resolucijah (po 1600 x 1050 ) jih brez problema prikaze in izgledjo super. In tudi pri vseh ostalih stvareh.

Kriko ::

Danes sem si šel malo ogledat LCD-je. Pismu 20 WS je pa optično precej manši kot 19-ka ki je bila zraven, ta WS optično res prevara.
Sem gledal tudi NEC WGX2 in je res preveč odbijajoče to steklo sam sebe vidiš kar lepo noter, mislim da zna to biti moteče.
Nekako se nagibam g Samsungu 226BW. No danes sem videl 224BW ki je nekako enak le 226BW ima malo boljše karateristike . Te dneve so ga nekatere trgovine že dobile in stane okrog 97.000SIT, je celo cenejši od malo starejšega modela 225BW.
Samsung SyncMaster 226BW
kriko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kriko ()

MEDENA ::

kriko: € ne SIT. Prej se boste navadilil bolje bo.

micky84 ::

@Gundi in @open
Hvala za odgovora. Mislim, da bom kar naročil LG203WT :)

Kriko ::

MEDENA imaš prav, 226BW od Samsunga pride okrog 405€.
kriko

frudi ::

v opozorilo vsem, ki so v fazi nakupovanja monitorja ali pa bi se preprosto radi malo izobrazili o tehnologiji; na x-bit labs so ponovno spisali superioren članek o karakteristikah modernih LCD monitorjev.
za razliko od tudi tukaj pogosto linkanega članka izpred dobrih dveh let ( click), se tokrat ubadajo bolj s splošnimi lastnostmi LCDjev, ne toliko z razlikami med posameznimi tipi matrik. odzivni čas in zakaj so tudi 2ms LCDji opazno počasnejši od CRTjev, input lag, reprodukcija barv, dinamični kontrast in še kaj... branje toplo priporočeno :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Whisky1981 ::

Kot prvo lep pozdrav!

Bral sem kar nekaj strani foruma pa nisem prišel do pravega odgovora. Kupujem 19" LCD zaslon in ne mislim zapraviti dosti denarja. Zanima me kaj zgubim, če kupim low-cost monitor tam do 300€. Gledal sem Philipsa 190C7FS. Pa še stran na Bofu: Klik. Prosil bi za še kakšen boljši nasvet, ker se v LCD-je res ne zastopim.

Hvala lepa za vse odgovore!

LP, Whisky

OldSkul ::

S tem LGjem ne boš zgrešil!

Zheegec ::

Philips je prvo leto pixel class 1, kar je velik plus, pa Philips ima tudi boljši kontrast, tako da je boljša zadeva, IMHo se splača. Je pa še vseeno to TN matrika tako da ne neka extra dobra zadeva, ampak o tem se je že veliko pisalo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tonex23 ::

kaj pa 24 inčni monitorji so dobri naprimer za igre glede nato da imajo 1920 x 1200 ?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Tugo ::

24" je zelo fin za igranje igre. Vedeti moraš edino to, če boš igral preko interneta, da imajo lahko večji input lagg, kar pomeni zakasnitve. Je pa res fantastično igrat na taki resoluciji. Saj imaš igrice, ki podpirajo tako in še večjo resolucijo, tako da tukaj ne bo problem, edino prej se pozanimaj, da igrica, ki jo želiš igrat podpira željeno resolucijo.

lp, T.

Eagle ::

No, naj vam povem, da sem od danes naprej ponosen lastnik novega Dell-a UltraSharp™ 2007WFP 20.1", dobil sem ga za 600€. in res mi ni žal da sem ga kupil, ker je res enkraten, tako po funkcionalnosti kot seveda po sliki,..
in če je kdo v dilemi kaj na kupi, vam osebno svetujem da ne kupite lcdja z TN matriko, če že ni denarja rajši majnšega in kvalitetnega kot, velikega z tn matriko.. nič lp

nicjasno ::

Mene TN matrika nic ne moti. In se marsikoga ne, kljub neizpodbitnim slabim stranem.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com
««
113 / 168
»»