» »

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

alese ::

Torej na internetu sem kupil za par evrov kot ste mi predlagali tukaj gor tisto napravo, kartico,kamor priklopiš disk eide gor in potem ima še povezavo do power in seveda preko sata kabla na matično in ko sem mislil da bo kaj delalo ni nič, tam samo napiše da je removable disk e ko pa grem v propertis pa used space in free space 0 bits kar je traparija saj je disk skoraj poln in ko grem pod tools error checking mi napiše da windows ne more accesshe disk.kaj je narobe hvala.

alese ::

a bi jaz moral mogoče še power dat na disk je to težava ker sedaj je power samo na to kartico

samo drugega kabla ni bilo zdraven

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Duhec ::

Hm, daj link do slike te kartice kako izgleda. JE to nek sata/ide konverter ?
Ide disku moraš vsekakor priklopiti napajanje, saj se drugače ne bo niti zavrtel in postavil na noge.

alese ::

http://www.ebay.co.uk/itm/IDE-TO-SERIAL...
tole je, zdej sem nekaj bral da ne podpira win 7, power sem dal na disk pa tudi reče da ni nič, a je kaj drugega za kupit da bi lahko presnel podatke

hojnikb ::

eno staro kišto poiši ko ma IDE, da se ti ni treba jajčkat z temi adapterji..
#brezpodpisa

alese ::

če bi kišto imel na dosegu zagotov ne bi tole spraševal

fosil ::

Maš disk nastavljen na slave?
Predvidevan da priklopil si prav?
Napajanje moraš 2x priklopit.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

alese ::

ko priklopim vse skupaj power enkrat za kartico in en za disk mi napiše da diska sploh ni, priklopil sem pa kabel rdeč na sata saj drugam ne moreš

Duhec ::



Poveži kot je na zg. sliki.

1.Kako imaš nastavljen ide disk kot master, slave sli cs?
Napajanje moraš imeti tako na disku (molex konektor iz napajalnika) in ide2sata adapter s priloženim kablom, ki ga priklopiš zopet v molex napajalnika.
2.Se disk sploh zavrti ?
Najprej vse lepo priklopi, štartaj in pojdi v bios, če ga plata sploh detektira. Če ga ne, ga ne bo noben op. sistem. Poizkusi tudi v drugem, tretjem sata slotu.
Odgovori na vprašanja.

alese ::

Kako imam nastavljeno, torej ta disk mi je v prejšnjem računalniku služil kot taglavni disk na katerem sem imel windows.
Kaj je to moleks konektor ne vem, ker ta novi računalnik nima teh konektorjev za ta stari disk za napajanje, sem zdraven priključil še stari računalnik oz. napajalnik in preko tega napajalnika zagnal disk. Mislim da se disk zavrti, ker slišati je tako, ker disk je normalno deloval v računalniku.
Ta adapter sem prikopil sata konaktorje na sata v matični plošči in sicer sem probal oba prosta slota in tudi napajanje sem priklopil verjetno pravilno,ker je bil še en prosti konektor za to in tudi ta rdeča lučka na tem adapterju se prižge torej naj bi delovalo.

einstein :P ::

"ker ta novi računalnik nima teh konektorjev"

nemogoče, napajalnik mora imeti definitivno vsaj enega ali dva molexa.

takole zgleda molex, ki pride iz napajalnika:



in, če tega molexa ne vštekaš v disk, ne bo nikoli delovalo...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

alese ::

saj enega ima ali dva in sta oba zasedena torej kaj naj nardim, a ni vseeno če iz druzga napajanika dam tok

einstein :P ::

ja je vseeno, tudi iz drugega lahko napajaš, če ga imaš... drugače pa preprosto odklopiš kak dvd ali s čimerkoli je trenutno zaseden.

je šlo?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

alese ::

ni šlo nič ni pravi da diska ni nikjer kot da ni nič priklopljeno

alese ::

vsaj predlahgajte če je še kje kaj kakšna kartica ali naprava da bi to dol pobral

fosil ::

Teh naprav je cel kup.
Na ebayu daj search: ide usb
Tako je!

Aston_11 ::

dela to, če pcja ne zaćeneš na novo? Verjetno bi ga moral bios videt?

alese ::

govoril sem s prodajalci pravijo ker imam win 7 64 bit da te aprature ne delujejo,kaj sedaj.

solatko ::

IDE disk deluje na vseh sistemih, pri tebi je problem, da imaš jumper na slave, kadar delaš preko adapterjev, mora bit jumper (mala plastificirana kocka, na enem od treh ali štirih parov. Nad imaš označeno kateri je M, S, CAB) na master.
Delo krepa človeka

alese ::

ta disk je bil glavni disk tako da mislim da ima na master, problem je ker ti adapterji ne vlečejo win 7 64 bit pa sploh ne.

Brane22 ::

Meni so ti adapterji delali na 64-bit linuxu že nekaj časa nazaj brez problema.

Ne mislim zdaj razpravljat na temo Win/lin, samo pravim, da ni čisto jasno, kaj naj bi imel adapter z 64 ali 32-bitnostjo OS-a.

Če ni driverjev, je to drug problem, ampak saj jaz jih nikoli nisem rabil. Stvar je samo nek bolj ali manj nevidni ATA-SATA bridge.

In ja, napajati je treba tako kartico kot disk. Napajalni konektor na kartici je samo za napajanje tistega čipka za pretvorbo.

Ker sem imel večjo količinotakih diskov in kar nekaj teh pretvornikov, sem svojčas kabel za napajanje pretvornika zalotal kar na tiskanino diska, tako da sem preko diska napajal vse skupaj.

solatko ::

alese - te adapterji prav lepo vlečejo tudi na 7 - 64bit (preizkušeno). Ni potrebe, da bi se ti zdelo, poglej, kako so postavljeni jumperji, saj ti na nalepki piše, kako morajo bit. Pri večini Maxtorjevih diskov je bil master brez jumperja, pri WD pa sta bila, pri večini na obeh koncih.
Delo krepa človeka

alese ::

brane solatko dajta mi prosim link od enega izmed adapterjev za katerega menita da bo delal, da ga kupim najraje bi videl usb da bo zihr hvala.

Hayabusa ::

Dafuk, hujši si kot razpisi za javno naročlo, že 14 dni kopiraš ...v tem času bi lahko našel nekoga z ide/sata MB...

Brane22 ::

Ne vem točno. Nimam tega več pri roki, ker dolgo že ne rabim več.

USB-IDE pretvornik je precej drugačen, čeprav fizično mogoče podobno zgleda.

Govora je blo o IDE-SATA pretvornikih.

Koneckoncev za ta namen lahko pri kakem techtradeu ubodeš poceni PCI-SATA/IDE kartico.

Če nimaš PCI slotov, potem pa za PCIe, čeprav bo stvar mogoče malo dražja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

solatko ::

Delo krepa človeka

alese ::

slolato tukaj lepo piše da ne podpiora win 7

fosil ::

Tole kupi. In bo delovalo tudi na win7, čeprav ne piše.
Tako je!

solatko ::

alese - Doma in na poslu, uporabljam popolnoma enake adapterje, za IDE, 2,5 IDE in za SATA diske, na w7, XP in w8, pa še ni bilo problema, da na kakšni mašini, nebi delalo.
Imam doma še en adapter, ki pa je samo za IDE 3,5 in 2,5 naprave, ki tudi dela na vseh sistemih, kjer dela USB.
Naprava ima svoje vezje, računalnik pa preko USB dobi samo podatke, sam zagon in delovanje diska nima nič s sistemom.
Ni mi jasno, čemu nebi delovalo.
Priprava namreč ne rabi nobenega gonilnika, samo delujoč USB.
Piše da podpira določene OS, je pa to še od takrat v proizvodnji, ko vista, w7 in w8 še niso bili v prodaji.

Brez skrbi, deluje na vseh sistemih (n-krat preizkušeno).
Delo krepa človeka

alese ::

hvala obema, bom kupil ta adapter.lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE SATA adapter

Oddelek: Kaj kupiti
315715 (2129) tv6865
»

IDE disk preko pretvornika V USB disk NI ZAZNAN

Oddelek: Pomoč in nasveti
121345 (1136) m3k
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595180 (4454) T-Mac
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161581 (1227) WinXP
»

Kje dobiti?

Oddelek: Strojna oprema
213432 (2998) Karen

Več podobnih tem