» »

Velikost ekrana (prenosniki)

Velikost ekrana (prenosniki)

ramiz?! ::

Mene zanima kakšno je vaše mnenje glede velikosti ekrana na prenosniku, ki bi ga uporabljal za rekreativno programiranje, oblikovanje spletnih strani, na faksu, brskanje po spletu in občasno sa ogled kakšnega filma. V mislih imam 11,6" ultrabook, pa me zanima ali je to dovolj veliko. Doma imam možnost prikopa na 22" monitor.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

einstein :P ::

za programiranje je čisto v redu, če pa rabiš kaj večjega:

http://cnettv.cnet.com/20-inch-laptop-l... :D
STAY OUT OF MY TERRITORY!

popster ::

velikost enkrana ni nikoli dovolj ;) mam doma 30 inch in je ni dovolj :)

ramiz?! ::

Eh kašni odgovori, sej človek neve a bi se zjokal al res tako depresivni ljudje ždijo na slo-techu. Moje vprašanje je bilo mišljeno za ljudi, ki se ukvarjajo z programiranjem, web developmentom ali študentom, ki imajo svoja menja o prenosnikih in v čem vidijo slabosti/prednosti v velikosti ekrana.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

krneki0001 ::

Ja za na faksu in za rekreativne zadeve je dovolj, ko pa si doma ga pa priklopiš na večji monitor.

Sam imam to rešeno z docking station-om in imam doma nanj priklopljen printer, 24col monitor in miško ter tipkovnico. V dokingu imam pa še en velik disk in so gor backupi za vse kar delam in se ponoči, ko je prenosnik na njem prepišejo vsi podatki, tako da imam vse dvojno, če bi kaj izgubil.

Računalnik samo postavim na docking in ga niti ne odpiram samo prižgem ga s tipko na dokingu. Pa takrat dela kot osnovna mašina, ko pa grem naokoli ga pa iz dokinga dol poberem in nesem s seboj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

fr4nc ::

ramiz?! je izjavil:

Eh kašni odgovori, sej človek neve a bi se zjokal al res tako depresivni ljudje ždijo na slo-techu. Moje vprašanje je bilo mišljeno za ljudi, ki se ukvarjajo z programiranjem, web developmentom ali študentom, ki imajo svoja menja o prenosnikih in v čem vidijo slabosti/prednosti v velikosti ekrana.


Večji je ekran manj drži baterija ponavadi... drugače pa sam uporabljam 15.6" za vse kar si naštel.

Lep pozdrav
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

dope1337 ::

Osebno ne bi šel pod 13".
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

AlienRR ::

krneki0001 je izjavil:

Ja za na faksu in za rekreativne zadeve je dovolj, ko pa si doma ga pa priklopiš na večji monitor.

Sam imam to rešeno z docking station-om in imam doma nanj priklopljen printer, 24col monitor in miško ter tipkovnico. V dokingu imam pa še en velik disk in so gor backupi za vse kar delam in se ponoči, ko je prenosnik na njem prepišejo vsi podatki, tako da imam vse dvojno, če bi kaj izgubil.

Računalnik samo postavim na docking in ga niti ne odpiram samo prižgem ga s tipko na dokingu. Pa takrat dela kot osnovna mašina, ko pa grem naokoli ga pa iz dokinga dol poberem in nesem s seboj.


Kakšen dock uporabljaš? Dock bi mi prav prišel, rešeno imam podobno oz. brez docka. Ob mizi imam poličko, do nje pa pripeljane potrebne kable oz. kar se, da je wireless.

Kaj se 11" tiče, sem se moral malo navajati na to velikost in mi je za kakšna izi opravila dovolj(surfing, mejli, kratke tekstovne zadeve, videji/filmi, brskanje po forumih ipd..). Za resnejše stvari recimo pisanje seminarske za fax, ali kakšno dolgoročno delo na tej velikosti pa se mi zdi zelo utrujajoče.

Tak sistem je tudi meni zamenjal navadno kišto. To vklopim le za kaj zahtevnega ali, če zaigram kako igro. Uporabljam netbook, zato je tudi razlika v porabi KW/h v celem mescu malo opazna.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

krneki0001 ::

 ultrabase X200

ultrabase X200


Zamnenjal sem samo DVD in namesto njega dal adapter za 2.5" disk, pa imam sedaj 1TB disk v dockingu vgrajen za backupe in podatke, ki jih ne rabim imet vedno s seboj.

Ja, odkar je šel en I5-2500k od hiše, se je račun za elektriko zmanjšal za celih 8 evrov. ŠE enega se moram znebit in še par drugih mašin, ki jih bodo vse zamenjale ITX kište, samo da atoma S1200 začnejo prodajat v redni prodaji (ker podpira virtualizacijo, da bodo vse virtualke delale na teh procesorjih, ker za sedaj še laufam 6 serverjev v virtualkah, ampak rabim zato met orenk mašino, potem bo pa več mašin z več proci in z mnogo manjšo porabo).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Infinity ::

Sam imam za faks (FRI) in lastno programiranje 13" ultrabooka z 1980x1080 resolucijo, za to mi več kot zadostuje, tudi oblikovanja spletnih strani sem se lotil in je šlo brez problemov, ravno tako urejanje fotografij v lightroomu. Ga praktično za vse uporabljam ker je moja main mašina.

Za službo pa imam 15,6 thinkpada z 1600x900 resolucijo in gor 24" ekran z 1920x1200 resolucijo, pa mi je včasih še premalo ;((

Hočem povedat to da če dobro vidiš, je pomembna bolj resolucija kot pa velikost, jaz imam kot sem rekel 13" z 1920x1080 in mi je vso delo lažje kot na prejšnem 14,4" z 1440x900.

ramiz?! ::

A to maš Asus ux31a?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Infinity ::

Ja, luštna mejhna stvarca.

neres ::

Ene 13-14". Mogoče tudi okoli 12" (nisem uporabljal, tako da ne vem), več kot 14" pa ne bi kupoval.
Sem imel 15,6" prenosnik in mi je bil odločno prevelik in pretežak za ga nosit stalno okoli.

MadMax ::

Imam 12" netbuka, pa za kako resnejše delo nekako ni zadosti, kar se ekrana tiče.
Glej 13 ali 14", več je (kot so že povedali) že nerodno nosit.
Seveda tudi ni vse v velikosti ekrana, pozoren bodi tudi na velikost napajalnika in njegovega 230V kabla...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Sba ::

Kot zanimivost lahko povem, da se dobijo USB 3.0 port replikatorji, ki opravljajo podobno nalogo kot docking station, s tem, da nisi omejen na poslovno serijo prenosnikov.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Invictus ::

13,3 col je nekje na meji da lahko delaš. Sam imam takega, ampak imam tudi zunanji monitor ...

Dostikrat si ne moreš pomagat, ker program rabi več vertikalnih vrstic kot jih zagotavlja ekran.

Ampak isti problem je tudi na 17 colskih ekranih z zanič resolucijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Sba je izjavil:

Kot zanimivost lahko povem, da se dobijo USB 3.0 port replikatorji, ki opravljajo podobno nalogo kot docking station, s tem, da nisi omejen na poslovno serijo prenosnikov.

Dobijo se tudi na USB 2.0 in celo taki ki jih priklopiš v gigabitno mrežo (za starejše thinkpade, da je dost prenosa), pa čeprav prenosnik nima izhoda niti za VGA, imaš potem celo HDMI in DVI porta na takem port replikatorju. Pa še zelo poceni so.


Invictus je izjavil:

13,3 col je nekje na meji da lahko delaš. Sam imam takega, ampak imam tudi zunanji monitor ...
Dostikrat si ne moreš pomagat, ker program rabi več vertikalnih vrstic kot jih zagotavlja ekran.
Ampak isti problem je tudi na 17 colskih ekranih z zanič resolucijo.


Ena prednost hibridov; sam imam 12,5 cole ekran ampak ker je računalnik hibrid med tablico in prenosnikom, lahko z lahkoto obrnem ekran, da imam namesto XXXxYYY kar resolucijo YYYxXXX in imam vse vertikalne vrstice.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dock stationi v avtomobilih

Oddelek: Znanost in tehnologija
221841 (1084) zee
»

Lenovo x250 Cena

Oddelek: Pomoč in nasveti
151700 (1397) zbrisan
»

Kaj kupiti: laptop ali tablico?

Oddelek: Kaj kupiti
223546 (2890) matobeli
»

Windows 8 za ARM dvakrat dražji od Sedmice

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4414012 (11968) Lonsarg

Več podobnih tem