» »

Učenje tujega jezika v alfa/theta stanju

Učenje tujega jezika v alfa/theta stanju

mk818764 ::

Ima kdo kake izkušnje z tem? Ali je to samo nategovanje folka, rezultatov pa ni.
KLIK
  • zaklenilo: zee ()

Rok Woot ::

Na podlagi realne osnove miljon buč.

ratkob65 ::

Tole je bolj za en K... So mi leta nazaj plačali tole v firmi in angleško še vedno ne govorim!

Hayabusa ::

Te izkrcamo v UK in tam pustimo 3 mesece...
Boljše kot vsak "tečaj".

mk818764 ::

ratkob65 je izjavil:

Tole je bolj za en K... So mi leta nazaj plačali tole v firmi in angleško še vedno ne govorim!


Torej nobenega uspeha?
No, jaz pa sem upal, da bo kdo reko, da se je naučil v enem tednu.

aaads ::

Jaz se glih odločam za dva centra, zdaj sta to v Sloveniji Karnion in Sita, oba v Medvodah. V bistvu grem jutri na osebni obisk da vidim kako to zgleda in če me prepričajo. Če je kdo že bil prosim za kako koristno informacijo :D. Sicer pa sam menim da od nobenega tečaja ne moreš pričakovat da te oni naučijo v tednu dni tekoče govoriti... Lahko se naučiš toliko da razumeš, potem pa moreš nadaljevati in jezik uporabljati. Drugače po moje ne gre.

GTX970 ::

http://www.karnion.si/vtisi-udelezencev/
Baje deluje (vsaj za Loredana naj bi, ker se preselil v nemško govoreči del Švice).

Okapi ::

Ti tečaji, ki obljubljajo, da se boš veliko naučil na hitro in brez truda, so enak nateg kot vsi tisti posli, kjer ti obljubljajo, da boš brez truda veliko zaslužil.

O.

vostok_1 ::

Meni pa je bolj smešno, ko podjetja pošiljajo zaposlene na neke team-building in podobno, programe.

Seriously...ne vem za vas, ampak jz že v prvih par srečanjih dobim občutek ali bo človek težek ali ne. Po enem tednu pa mam že solidno sliko. To bi moral vsak kadrovski oddelek obvlada, namesto, da se plačuje neke BS programe, ki jih skušajo kadrovske agencije vturit.

Okapi ::

Team building je namenjen temu, da se "nekompatibilni" ljudje naučijo sodelovati. Ko sestavljaš moštvo, ne moreš vedno najti karakterno ustreznih sodelavcev, če sta pomembnejša znanje in stroka. In potem moraš pač iz ljudi, ki jih imaš na voljo, ustvariti učinkovito moštvo.

Druga stvar je, da mnoge (da ne rečem vse>:D ) tovrstne firme prodajajo meglo in drago zaračunajo nekaj, kar bi lahko dosegel, če bi enkrat na mesec sodelavce povabil na pir.

O.

zrataj4201 ::

To deluje in to odlično. Težava je v tem, da te bo prišlo precej drago, da bo efektno, razen če si sam kupiš napravo in jo sam redno uporabljaš. Potrebna je takoimenovane "mind machine" pogosta in pravilna uporaba.
Sam imam 3 te naprave in so zelo efektne. Tako se lahko učiš po kateremo-koli programu tudi z cd-jev.
Se pa naprave prodajajo od 100 evrov naprej.
Za ponudnike pa ne vem, kaj in kako podajajo snow.

aaads ::

Ja saj po moje bi mogel to kar nekajkrat it, samo pol se ti pa že res bolj splača da napravo kupiš sam... Enkratni obisk po moje ni nevemkako efektiven.

zrataj4201 ::

Je pa pogoj, da nisi epileptik. Ker vse te naprave - pri epileptikih seveda - zelo verjetno sprožijo epileptični napad.Pa pomembna je pravilna uporaba programov.

Polarni_Medo ::

Lahko kdo prilepi povezavo do aparata?

[D]emon ::



Nobeni aparati, noben submersion, ampak pravi pristop. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

sandmat ::

GTX970 je izjavil:

http://www.karnion.si/vtisi-udelezencev/
Baje deluje (vsaj za Loredana naj bi, ker se preselil v nemško govoreči del Švice).


To mora zih držat, sploh, če se je učil nemščino in je potem v beta stanju delal fonetično klasifikacijo švicarskega dialekta in potem unicorns and stuff.

Zih mora bit res, če je na netu. BTW, kirurgi bivše juge v sloveniji - koliko jih govori slovensko?

[D]emon ::

sandmat je izjavil:

BTW, kirurgi bivše juge v sloveniji - koliko jih govori slovensko?


Vsi bivsi JNA zdravniki se vedno tolcejo srbohrvasko.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

GTX970 ::

sandmat¸
O švicarskem dialektu & co je zrastlo izključno na tvojem zeljniku.
Če imamo kakega "zemljaka" gor, naj gre undercover na obisk.

Možno je seveda tudi da gre za nateg, ter da osebe na njihovi strani strank na njihovi plačilni listi za false PR.


zrataj4201
Povej kaj več o tvoji metodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

sandmat ::

GTX970 je izjavil:

sandmat¸
O švicarskem dialektu & co je zrastlo izključno na tvojem zeljniku.


Jo, na podlagi "nemško govorečega dela švice". Si že bil kdaj tam? ;) Sicer verjemi, da imaš že z nekim nivojem znanja nemščine probleme z razumevanjem.

GTX970 ::

Iz SŠ:
In vielen teilen der Schweiz in der Dialekt noch sehr lebendig :)).


Tole je precej hudo, ja, vendar se navadiš:

Govori kot da je mešanice nizozemščine, norveščine in malo nemščine, 90% skozi nos.


vs
http://tvthek.orf.at/program/WETTER-ZIB...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

zrataj4201 ::

Polarni_Medo je izjavil:

Lahko kdo prilepi povezavo do aparata?



Tukaj imaš kar nekaj naprav in 2 dobra softwera.Softwera lahko tudi preiskusiš, a za resnično uporabo jih je potrebno kupiti, ker pri trial verziji je rezultat nezadovoljiv.Sem poskušal z trial narediti nekaj programov(dokler še deluje) a je pod dobrogledom rezultat pomanjkliv.Pri trial verziji namreč izpušča vzorce, kar pa na prvi pogled ni opazno.Zelo toplo priporočam pri softwaru tudi očala.Pri ostalih napravah pa so praviloma zraven.

http://www.mind-machines.de/

Roadkill ::

Več kot plačaš boljši je efekt.
Ü

crniangeo ::

Roadkill je izjavil:

Več kot plačaš boljši je efekt.

in this case you can speak very londoniš
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

sončno ::

aaads, pozdravljeni. Prosila bi, da z nami delite izkušnjo glede učenja tujega jezika. Za kateri program oz. za katero podjetje ste se odločili?

Sama se tudi odločam za hitro učenje tujega jezika in sem primerjala obe omenjeni podjetji po netu, predstavitve, a še se nisem odločila.

Tudi mnenje koga drugega bo zelo dobrodošlo :)

razmišljam tudi o aktivnih počitnicah za odrasle v poletnih mesecih. Je res, da sem malo pozna. Včeraj sem malo iskala, a nisem našla nič. Po večini le za mladostnike.

Ima kdo izkušnje s kakšno poletno šolo (združeno počitnice + učenje tujega jezika) za odrale ali ima kakšne informacije o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sončno ()

737 ::

Sam sicer nimam neposrednih izkušenj z učenjem tujih jezikov s pomočjo spremenjenih stanj zavesti, imam jih pa s samim prehajanjem v alfa stanje ter globlje s pomočjo binauralnih tonov za namene sproščanja in odstranjevanja podzavednih vzorcev, ki preprečujejo učinkovito učenje. Metoda se imenuje brainwave entrainment.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Brainwa...

To področje se je pričelo hitro razvijati po vojni, vendar so šele zadnje desetletje na voljo programi, primerni za širšo javnost. Če si namreč prehitro nižamo indukcijsko frekvenco, na primer v theta področje, lahko v preveliki meri pridejo na površje podzavedni čustveni naboji, nabrani v otroštvu, in nam povzročijo prehodne neprijetne stranske učinke, kot so glavobol, slaba volja, driska, depresija... Sčasoma so torej ugotovili, da podzavest sicer je plastična, a tudi lena, in ti programi trajajo leta. Sam sem se po daljšem preizkušanju in branju mnenj odločil za Lifeflow 2.0 podjetja Project Meditation. Po slabem letu sem približno na polovici. Rezultati so nad pričakovanji in presegajo zmožnosti kratkega opisa. Pred enim letom se vsekakor nisem bil sposoben vsesti za knjigo in biti zbran niti deset minut, danes je stanje popolnoma drugačno in se še izboljšuje. Kljub napredni tehologiji program le ni za vsakogar. Tako globoke spremembe, kot jih povzroči redna globoka meditacija, kar ti programi v osnovi so, pomenijo spremembo osebnosti, čemur se ego močno upira in za uspešno napredovanje je treba biti sposoben to omejitev preseči.

Sem mnenja, da je dopust namenjen za oddih. Kot aktiven dopust lahko preživimo teden ali dva tudi v kampu, namenjenem osebni rasti, kot je na primer na spodaj navedenem linku na Pašmanu, kjer se naučimo tehnik, ki nam bodo koristile v nadaljnjem življenju, jeseni pa sedemo za knjige.

harmony.hr/sl/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Učenje angleščine - v naravnem okolju

Oddelek: Šola
458271 (5073) bajsibajsi
»

Ali sinhronizacija vsebin vpliva na znanje in učenje tujega jezika?

Oddelek: Problemi človeštva
283205 (2569) Daliborg

Potrebujem igralce in igralke računalniških iger!

Oddelek: Konzole
101273 (742) bluefish
»

Učenje tujega jezika

Oddelek: Loža
246196 (725) fosil
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717171 (13112) lobo_feroz

Več podobnih tem