» »

Napaka na disku, nakup novega

Napaka na disku, nakup novega

Midnas ::

1TB Samsung F3 HD103SJ sem prestavil v nov računalnik z Windows 7 in takoj dobil opozorilo, da naj nemudoma zamenjam disk zaradi možnosti okvare. Na prejšnjem računalniku z Windows XP je delal brez težav, tudi sedaj razen opozorila nič ne kaže na težave, ampak ok.

Disk sem testiral in dobil edino napako v S.M.A.R.T. in sicer "Spin up time". Kaj to pomeni, je to pomemben parameter?

In seveda, katere diske se trenutno kupuje? Podjetja so samo še štiri ampak je en kup nekih modelov. Prosim, če mi svetujete, kaj naj nabavim, velikost ~2TB.

Hvala in lep pozdrav!

Dami ::

Spin-Up Time
Verjetno je rabil nekaj dlje časa od normalnega da se je zagnal. Zdaj če je to vedno tako, potem preglej malo napajanje (preklopi na drug kabel itd). Drugače pa če dela vse ostalo ok ne vidim razloga da bi menjal.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

filip007 ::

Če imaš garancijo jim ga lifraj nazaj, drugače pa kupi WD Blue ali Hitachi oz. Toshiba je zdaj to po t'novem.
Daj odpri s HD Tune in Health, da vidimo ta zmazek od diska.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Midnas ::

Hvala za odgovore.

Garancije ni več, vsaj mislim. Moram preveriti še RMA, zdaj je to pri Seagate-u al kako?

Bom pa postal še HD Tune, samo da pridem domov.

Midnas ::

Tako, RMA še velja in sicer do 16. februarja, tako da se mi malo mudi :)

HD Tune pravi tole:
 Samsung HD103SJ HD Tune

Samsung HD103SJ HD Tune



Tole je verjetno za poslati na Seagate...

Kar se pa novega diska tiče -

WD Blue ne najdem več, je pa Red. A je to nekaj novega?

Tile so na voljo:
TOSHIBA 2TB SATA3 8,89CM 7200RPM 64MB DT01ACA200
Seagate ST2000VX000 "SV35 Series™"
Western Digital WD20EFRX "Caviar® Red™"
Seagate ST2000DM001 "Barracuda® 14"
Western Digital WD20EZRX "Caviar® Green™"
Hitachi Deskstar 5K3000 2000GB SATA 6Gb/s 5400rpm 32MB

Kaj od tega se priporoča?

Bolhač ::

Bi malce skočil v temo, čeprav je mičkeno off, saj nima veze z nakupom...ampak, ker se ravno pogovarjate o RMA diskov.

Imam namreč tudi sam težavo, ker mi nekaj parametrov pri HD tune pobarva rumeno, v nekem drugem programu pa spet ne. Ali so zaznane težave v enem izmed programov ter "rumen warning" na kateremkoli parametru zadosten razlog za uveljavljanje garancije?

Midnas ::

Najbolje je, da poskusiš narediti kakšen test z orodjem od proizvajalca.

Zdaj sem poskusil program od Seagate-a, pa mi nobenega testa ne konča uspešno, tako da gre po hitrem postopku v RMA.

Samo še nadomestni disk kupim. Torej predlogi :)

Dami ::

UltraDMA CRC Error Count se pojavi pri slabem kablu, kar sem že tako prej predvideval. Torej zamenjaj oba tako podatkovnega kot napajalnega in poročaj, če bo disk delal vredu. Na žalost podatek za to napako v smartu ne bo zginil, lahko pa boš videl ali se bo število povečevalo. Za novi disk pa močno priporočam WD RED 3tb (ta ima zagotovo 3 1tb plate noter, za manjše kapacitete pa ne vem). Če pa rabiš 7200rpm disk potem pa hitachi oz. nove toshibe. Seagata jaz ne diram, razen mogoče CS serijo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

filip007 ::

Bolhač, daj slikco...

Drugače pa tisti SV35, gre čez 200MB/s, če bo pa zdržal 2 leti, samo bog ve.

Možno slab kabel, samo škoda je bila že narejena, nima pa slabih sekorjev še zaenkrat, probat ni greh z drugim kablom.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Bolhač ::

Gre za 2 enaka diska. Na srečo sta oba v garanciji, vendar se mi zdi dokaj čudno, da pride pri obeh do napak...sem pa seveda že menjal napajanje ter priklop na matični (če bi to kaj vplivalo). Napaka 0B naj bi bila del mehaničnega podsistema.

Namen imam najprej zamenjati zgornji disk ter ponovno pognati HD Tune, da vidim kaj pokaže pri novem. Če bi se recimo pokazale kakšne napake bi potem že skoraj pokazal s prstom na matično.

Sem pa odprt za ideje.

 Disk 2

Disk 2



 Disk 1

Disk 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolhač ()

Hayabusa ::

Slab napajalnik zna tudi zjebati hdd...so kondenzatorji na os. plošči ok ?
Imaš kaj navito ? sata vodilo je zelo občutljivo glede tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Bolhač ::

Napajalnik je Corsair TX750. Gre sicer za sistem SB, Asus matična P8Z68 ter nenavit i5 2500k, ker se s tem še nisem igral. Matična je že druga, ker sem prejšnjo vrnil zaradi drugih težav...tako, da mi je tudi to malo sumljivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk zopet deluje-čudež?

Oddelek: Strojna oprema
223163 (2585) potepuh
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213165 (11659) SanAndreas
»

Rohnenje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
402696 (2122) kixs
»

Disk Seagate st31000340as 1TB barracuda

Oddelek: Pomoč in nasveti
423459 (1697) KTr1sk
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616358 (11520) e-marko

Več podobnih tem