» »

Floppy problem!

Floppy problem!

Jebiveter ::

Rabim pomoc! (to zelo tezko priznam) Imam namrec problem z floppyjem! Ce ga prikljucim obicajno na kabel na prve kontakte(najblizje kontolerju) ga ne prepozna (bios, ob zagonu)! Ce pa dam na tazadnje kontakte na kablu, pol mi ga prepozna sam, ko hocem zagnat sistem z floppyja mi napise disk i/o error.... bla, bla, bla! Kaj nej nardim:| Sm probal ze z razlicnimi kabli inrazlicnimi floppyji pa se vedno ne dela tko k bi moglo! Kaj nardit?:|

miranpozar ::

Pravilno obrni kabel. Poglej, kje na motherboardu je pri kontrolerju oznacen pin 1, na floppyju pa je pin 1 na njegovi notranji strani. Kabel mora biti pred floppyjem se prekrizan. V BIOSu imej pravilno nastavljeno na 3.5" 1.44MB in izklopljeno "floppy swap" in probaj vklopit "detect floppy".

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Izak ::

Kabel za povezavo ma eno žilo obarvano rdeče to je na tisti strani kjer je pin 1. Tko je prmeni;> 8-)

Alec999 ::

Ce je kabl narobe obrnen pol skoz svtel lucka od disketnika.

Za tvoj problem pa prvic slism.

Medved ::

Tako težavo sm si naredu jaz, sm skrajšu kabl ampak narobe, KABEL mora bit zavihan na sredini, drugač ne dela, pol sm kupu nov kabel k nima velikega flopa in je obrnjen na sredini, zdej dela, hehe:)

Bungee- ::

A mas u BIOS-u nastavlen taprav PLOPY, aja drugac je pa tko da ce das na un konektor ki je blizje MB-ju potem je to PLPOY B! Ce pa se tko ne bo slo pa MamaPlato zameni :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

Jebiveter ::

Ok thnx! Sem ze zrihtal! ocitno sem res nal narobe kabel! Glede tistega I/O errorja pa je bil problem na disketi, ki je bla not! Ocitno jo je neki totalno sfu***o!
Thanx again vsem!
Aja, ce v winsih dela bom vidu jutri, ko dobm rame in postavim winse (128MB PC133, Win2k)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neznana težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
201361 (1058) beni
»

ASP 32 bitni slovarji z zaščitno disketo..instalacija na notebook brez disketnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
132752 (2485) ping
»

Omejitev mreze

Oddelek: Omrežja in internet
111398 (1254) brazgotine
»

Štromarji na pomoč!!!!Please help

Oddelek: Pomoč in nasveti
5930 (819) TheHijacker
»

Lamer rab pumoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271689 (1447) luni

Več podobnih tem