» »

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna"

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna"

1 2
3
»

Poldi112 ::

Vitez je izjavil:


Dober gledljiv film je danes že velika redkost.


Traparija, več jih je kot kdajkoli prej. Evo ene teme tu, kjer jih boš imel malo morje: https://slo-tech.com/forum/t58301/99
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Vitez je izjavil:

Glasba do vključno 90-ih je zakon. Danes pa snemajo samo še sranje. Ali se mi pa samo zdi tako, ker sem vedno starejši, kdo bi vedel.


Samo nostalgija te matra. Pa mogoče dejstvo, da ni bilo dovolj časa, da se sfiltrira tako kot starejše. Ampak evo ti jih par:

Nickelback - How you remind me
Beyonce - Crazy in love
Kelly Clarkson - Since U Been gone
Amy Winehouse - Rehab
Lady Gaga - Poker face
Avril Lavigne - Complicated
Arcade Fire - Wake up
Eminem - Stan

Da ne začem s kakšnimi Within temptation, Tristania, Flowing tears, Cynic, Opeth, Dark Tranquillity, Bolt thrower, ..., kjer sem precej bolj doma, pa še tu vem, da je veliko kvalitetnega materiala, ki ga ne poznam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Phantomeye ::

Mah, ni fer, ker ste že vsi vse povedal.

Ampak poanta je, da večina mladeža, ki posluša bande izpred njihovega časa (flojdi, acdc, bitli) posluša najboljše najboljših oz. bande, ki so preživeli. Sej so čez beatle nekoč podobno govorili kot danes čez Justina Bieberja (ne primerjam direktno, da ne bo kdo znorel :D)

Sem šel za foro poslušat enkrat neke neznane bende iz 70/80. Obup. Zdaj jih nikjer ne slišiš.


Sicer pa zanimivost:

Originalen pop komad iz 80ih, ki ga skoraj nihče ne pozna in je za mnoge obupen (napram priredbi). Ogledi, ki jih ima so večinoma od ljudi, ki so poslušali priredbo, ker je večina ljudi najprej slišala priredbo. In na youtubu še vedno potekajo bitke, kateri je boljši.







in priredba, ki jo domala poznajo vsi. Ljudje so presenečeni, ko jim povem, da gre za priredbo:

BigWhale ::

Vsako obdobje do zdaj je za sabo pustilo nekaj 'timeless' pesmi, skupin, izvajalcev. Kaksen je odstotek tistih, ki so brezcasni in tistih, ki niso je pa tezko rect. Ljudje hitro pozabljamo slabe stvari, dobre si pa zapomnimo.

Niti niso vsi, ki so med temi brezcasnezi, nevem kako kvalitetni. Madonna je tipicen primer, da lahko nekdo s povsem povprecno glasbo in povprecnimi besedili postane to kar je postala.

NissanGTR ::

Originalen pop komad iz 80ih, ki ga skoraj nihče ne pozna in je za mnoge obupen


Originala ne pozna današnja Lady Gaga glasbeno nerazgledana mularija, tisti, ki smo v 80ih gor rasli, ga pa dobro poznamo.

Meni ta novejša depresivnejša verzija komada niti pod razno ni bolj všeč od originala...

svenica ::

^ +1, se mi zdi, da ta komad vsi poznajo. novejša verzija pa je postala popularna ob izzidu filma Donnie Darko.

Poldi112 ::

Jaz sem kar lepo v 80ih gor rastel, pa sem včeraj prvič slišal original (in se mi ni dopadel).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Phantomeye ::

NissanGTR je izjavil:

Originalen pop komad iz 80ih, ki ga skoraj nihče ne pozna in je za mnoge obupen


Originala ne pozna današnja Lady Gaga glasbeno nerazgledana mularija, tisti, ki smo v 80ih gor rasli, ga pa dobro poznamo.

Meni ta novejša depresivnejša verzija komada niti pod razno ni bolj všeč od originala...


se opravicujem, zgleda, da je bil komad res enkrat na lestvici popularne glasbe, ampak vseeno,primerjaš hruške pa jabolka.

Govoriš, da ga današnja mladina ne pozna, ker je nerazgledana, ti pa ga poznaš, ker je bil takrat na lestvici popularne glasbe.

Ti sploh nisi rabil biti razgledan, da poznaš ta komad (razen, če se razgledanost pogojuje s sposobnostjo prižiga radia.)
Plus zadeva deluje obojesmerno. Današnja mladina je nerazgledana, ker ne pozna vseh 30, 40, 50 let starih komadov (ki so nekoč bili mainstream, zdaj pa niso več)? Potem more enako veljat, če ti ne poznaš vseh mainstream komadov/izvajalcev izpred 60, 70 80 let nazaj.

Je pa avtor te 'depresivnejše verzije' tud gor rastel z originalom.

Zgodovina sprememb…

svenica ::

Poldi112 je izjavil:


Nickelback - How you remind me
Beyonce - Crazy in love
Kelly Clarkson - Since U Been gone
Amy Winehouse - Rehab
Lady Gaga - Poker face
Avril Lavigne - Complicated
Arcade Fire - Wake up
Eminem - Stan



To so navadni kosi usmrajenega govna,
ne pa predstavniki kvalitetne moderne glasbe. amy je morda izjema.
Michaela Jacksona in Princa pa še nihče ni omenil, zanimivo.
Nickelback, lol :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()

Poldi112 ::

Pogovarjamo se o mainstramu. Tom Waits ne vem če ravno paše notri. Pa ker si si ravno zaželel Jacksona:

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

svenica ::

lol, good one :)

Unknown_001 ::

Phantomeye je izjavil:

Mah, ni fer, ker ste že vsi vse povedal.

Ampak poanta je, da večina mladeža, ki posluša bande izpred njihovega časa (flojdi, acdc, bitli) posluša najboljše najboljših oz. bande, ki so preživeli. Sej so čez beatle nekoč podobno govorili kot danes čez Justina Bieberja (ne primerjam direktno, da ne bo kdo znorel :D)

Sem šel za foro poslušat enkrat neke neznane bende iz 70/80. Obup. Zdaj jih nikjer ne slišiš.


Sicer pa zanimivost:

Originalen pop komad iz 80ih, ki ga skoraj nihče ne pozna in je za mnoge obupen (napram priredbi). Ogledi, ki jih ima so večinoma od ljudi, ki so poslušali priredbo, ker je večina ljudi najprej slišala priredbo. In na youtubu še vedno potekajo bitke, kateri je boljši.







in priredba, ki jo domala poznajo vsi. Ljudje so presenečeni, ko jim povem, da gre za priredbo:




Če bi jaz ocenjeval, potem original zamga. Prirejena verzija deluje tako zategnjeno, sploh pa ji že zarad tega, ker je zgolj priredba na začetku odštejem 50% vrednosti.

Kamran ::

Ola,

Okapi je izjavil:

MTV je bil tudi v 80 letih
Ja, saj, takrat se je začela pot navzdol.>:D Med drugim zato, ker ljudje niso več poslušali glasbe, ampak so jo gledali.

Pod tole se podpišem, da ne omenim, da je MTV posredno bil večkrat tudi kriv, da so razpadle določene glasbene skupine. Glam je naredil svoje, potem so črnci "nagurali par ritastih" punc v videospote in nekaj jamrali zraven in ej... naklada je bila dosežena, album se je prodajal v milijonskih nakladah. :|
Je bil pa MTV neka začetna odskočna deska za neznane bende, čeprav internet oz. video portali (YT,...) so pa danes tudi ta razlikovanja precej odpravili, četudi je J.B. zaradi tega postal slaven. Vrata so pa odprta tudi drugim... ne potrebujete "Slovenija ima talent" podobnih šovov.

Mislim pa da je bila glasba iz prejšnjih obdobjih prepletena z "backmasking" tehnikami za doseganje večje naklade kot je tudi pop danes marsikje okužen s tem.
Me zanima če bi kakšne Pop Design nazaj vrtel (Audacity, op.p.), če bi kaj zanimivega slišal. :))

Phantomeye ::

Unknown_001 je izjavil:

Če bi jaz ocenjeval, potem original zamga. Prirejena verzija deluje tako zategnjeno, sploh pa ji že zarad tega, ker je zgolj priredba na začetku odštejem 50% vrednosti.


Oprosti, ampak, če ti je pesem avtomatsko slabša za polovico samo zato, ker veš, da je priredba. Potem nimaš nobene kredibilnosti pri ocenjevanju.
Resno, to je pa nekaj najbolj debilnega, kar lahko nekdo butne ven.



In ni zgolj priredba. Pravzaprav je isto samo besedilo. Vse ostalo zgodba, glasba je avtorsko delo. Kar je očitno.

Kamran je izjavil:


Je bil pa MTV neka začetna odskočna deska za neznane bende, čeprav internet oz. video portali (YT,...) so pa danes tudi ta razlikovanja precej odpravili, četudi je J.B. zaradi tega postal slaven.


Bieberju mnogi zamerijo zaradi namernega zanemarjanja dejstva, da ga je youtube 'naredil'. Namreč, če ne bi bilo youtuba, bi on danes še vedno živel v napol gnilem stanovanju in jedel crknjene podgane.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

@Phantomeye

Nisem mislil v dobesednem smislu kot zanič, ampak meni veliko pomeni, če je en izvajalec bil zmožen sam ustvarit dobro besedilo (50%) in ga tudi dobro izvesti (50%).
Mogoče sem preveč naravnost postavil svojo besedo, ker me včasih narod malo falš razume, ker ne morejo vedeti, kaj sem mislil.

Od tu lahko sklepaš, kako vrednotim in ker besedilo ni samostojno narejeno in je le od drugod pobrano, ga ne morem prišteti izvajalcu priredbe.

AlphaOne ::

Nekaj je jasno, naj takoj umrem, če ne drži! Glasba 80-ih 90-ih se ne more primerjat z ničimer. Mislim, kaj tle berem, kako smploh lahko omenite Bieberja, pa ste normalni, nimate pojma kaj je muska sploh!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlphaOne ()

e-marko ::

Heh, to je bila tudi moja prva reakcija. :)

Lp
...somebody, somewhere...

Kamran ::

Ja no sam sem si 80-te zapomnil po tem, da so bili (marsikateri) fantje lepši od deklet zaradi glam stila oz. (prekomerne) uporabe ličil, lakov/sprejev za lase. :))

Vanilla Ninja so tudi "kjute" - za gledat. >:D

Poets Of The Fall so mi pa tudi zelo melodični (prvič izvedel za njih, ko so dali soundtrack Late Goodbye za Max Payne II. - The Fall Of Max Payne). Sploh All The Way 4U - 1A !

4kik4 ::

normalno, da se glasbe iz 80ih in 90ih ne da primerjati, ker je vsaka glasba primerna svojemu obdobju... pa kako lahko ocenjujete, kakšna je današnja glasba s tem, ko poslušate radio?! lol, na radiu pač res vrtijo samo najbolj komercialne komade, vsaj večino časa, pač se je treba mal potrudit, mal poiskat kaj, ne pa slišat npr neke sanje grohar pol pa rečt, da je cela slovenska muzika zanič... glasbe je ogromno, vedno več, vsak drugi že nekaj ustvarja, ni nujno, da nekaj dobrega, samo med vso to količino je veliko dobrih stvari, niso pa pač prinešene na pladenjčku in zavrtene na radiu v najbolj poslušanih urah... itak pa so tut okusi različni ;) pa ja, ni vse kar ni rock zanič, poslušam tudi kaj rocka, ampak še dosti več elektronike, im moram reči, da je glasbeni razvoj čisto neverjeten, ogromno novih zvrsti glasbe, od tega jih je nekaj, ki so mi zelo všeč... ;)

pa da vam še kakšen link nalimam, mogoče bo pa komu tudi kaj takega všeč :)









b3D_950 ::



:P
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Jst ::

"Fever Ray - Keep the streets empty for me" je tudi meni všeč. Ampak če zraven gledaš video.

"Lykke Li - I follow Rivers" - mi je tudi všeč.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

opeter ::

Jaz pa zelo rad poslušam predvsem filmsko glasbo ali kako se temu pravi (recimo Star Wars, Indiana Jones, Gladiator, Lord of the Rings itn.), glasbo računaliniških/video iger (npr. Halo, STAR WARS serija, Final Fantasy ter nešteto drugih) ter ljudsko glasbo raznih narodov (južnoameriških, raznih evropskih, azijskih, afriških, pač kar se najde).

Obstaja celo neke vrste "gibanje" (?), kako bi oživeli oz. bolj popularizirali ljudsko glasbo za moderno populacijo. Primer ene take ljudske v moderni predelavi:


Ena druga:


Ali pa ena z bolj klasičnimi inštrumenti:


Ali pa to. Nekaj fantastičnega:


Sicer besedila v večini primerov ne razumem, se pa vedno najdejo ljudje, ki prijazno prevedejo besedila v recimo angleščino.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Jerry000 ::

Men pa ni nč nrobe z današnjo musko, prišlo je nekaj zvrsti novih (hvala bogu), razvija se naprej tko da men je ušeč:). Itq pa old school muska ne zastari, tist k so se zapisal so se, tist je evergreen. Sej tut v 80, 90 so mel crap bande, niso sam danes;). Je pa res da mamo dons internet in večkrat slišiš lahko crap k ga učas nisi mogu tokrat slišat;)

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9813366 (11743) Machete
»

*sodobna* glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612898 (11391) Trololololol
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211941 (8247) AmokRun
»

Rock glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
538267 (7119) Pebkac

Več podobnih tem