» »

arch linux težave z namestitvijo

arch linux težave z namestitvijo

šrawfncigr ::

Pozdravljeni!

Želim namestiti Arch linux vendar se mi zatakne že pri namestitvi ko potrebujem internetno povezavo. Probal sem pingat google ter mi napiše unknown host. Wiki sem že prebral in probal vspostaviti po njihovem vodiču vendar mi ni uspelo. (Namestiti želim v virtualbox).

Poleg tega kater DE mi priporočate želim da bi mi delal compiz fusion drugo mi niti ne ovira.

Lep pozdrav.
  • poskusilo klonirati: šrawfncigr ()

34054 ::

Kar se interneta tiče. V nastavitvah (v VirtualBoxu), pod "Network" poskušaj spremeniti iz "NAT" v "Bridget Adapter", meni na primer z NAT ni delovalo. Na splošno pač malo preglej nastavitve networka.

Glede DEja če želiš Compiz, imaš na izbiro (od bolj očitnih) XFCE, LXDE ali pa Unity, in pa verjetno Mate. Lahko pa imaš tudi samo Compiz (preberi si več tukaj: http://crunchbang.org/forums/viewtopic..... V tvojem primeru bo XFCE verjetno najlažja opcija.

popster ::

drugače obstaja tudi archbang ki imas archa že predinstaliranega.

šrawfncigr ::

No delovalo je da sem preklopil na bridge in sem namestil (base install) vendar ko nisem več v live različici mi spet ne dela tudi ko pingam 8.8.8.8 mi napiše network unreachable. Je pa res da v nastavitvah virtualboxa imam name eth0 ko dam ip link pa imam: lo in emp0s3 če ima kaj veze.

Za archbang sicer vem vendar se poskušam prebiti skoz namestitev archa..

Hvala za pomoč.

sajko ::

Sam sem prajšnji teden installiral Arch preko virtualboxa. Problem je bil v dnsjih (pingal sem lahko 8.8.8.8, medtem ko google.com ni šlo).

Takrat sem enostavno popravil /etc/resolv.conf:

nameserver 8.8.8.8


Stvar je potem delovala.

Nisem se pa še nikoli igral z nastavitvami mrežne kartice v Virtualboxu.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

34054 ::

Osebno takšni težav nisem imel, torej ne vem; če se lotevaš Archa, se navadi da boš moral občasno preleteti njihov wiki oz. forum, kar pa ni slabo saj je dokumentacija res odlična.

V kolikor ti je stvar delovala pred namestitvijo bit ti morala tudi potem; upam da nisi spregledal koraka kjer moraš nastaviti omrežje še enkrat, ko je sistem že nameščen: https://wiki.archlinux.org/index.php/Be...

Tudi če ti je pred namestitvijo stvar delovala brez da bi bil moral kaj nastavljati, moraš po namestitvi nastaviti stvari tako kot ti veli vodič.

šrawfncigr ::

Je mogoče pravilno da sploh nimam /etc/rc.conf fajla?

technolog ::

Ja, to je super, kar pomeni, da že uporabljaš systemd. Arch je šaltal nanj že kake 3 mesece nazaj, ta novi install medii ga že imajo.

Žal pa je tako, da ni še čisto ves wiki posodobljen in so informacije za star sistem (initV).

šrawfncigr ::

in kot dobim kaka navodila za konfiguracijo?

ank ::

Tukaj https://wiki.archlinux.org/index.php/Sy... je lepo razloženo, katere datoteke so se spremenile zaradi systemd, katere so nove, itd... Verjetno pa je treba, še kaj drugega nastavit, če vse laufaš v virtuallboxu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ank ()

MrStein ::

Imaš zadnjo verzijo VirtualBox-a?
Zna imeti take nadležne male bugece, ki se potem v naslednji verziji odpravijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1067320201 (3580) polozweii
»

Nenormalno počasen internet - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
265287 (4769) --MiRaLdInJo
»

Kateri VM za Linux?

Oddelek: Programska oprema
6763 (582) MrStein
»

linux arch

Oddelek: Operacijski sistemi
414922 (3333) Ventil
»

Win7:Kubuntu - segrevanje laptopa

Oddelek: Operacijski sistemi
101463 (1113) Stipex

Več podobnih tem