» »

Kako izbrisati datoteko ?!??!

Kako izbrisati datoteko ?!??!

primozetoo ::

Mam win xp in na disku ne morem izbrisati ene mape (x).Napise mi acess is denied.Make sure the disk is not full write protected and that file is not in use.
Isto naredi ce grem v safe mode.
Pa sem dal disk v drugi racunalnik pa tud tam nisem mogel zbrisat.
Kako naj jst zbrisem tisto mapo?

ToniT ::

Bootaš računallnik z diskete in zbrišeš vse.

primozetoo ::

Nocem vse brisat, samo tisto mapo.Pa sem bootal na 100 nacinov pa noce brist mape.

Acess is danied,... ma kar neki,...

ToniT ::

Ma ja... Mislil sem vse v tisti mapi in potem tudi mapo.

primozetoo ::

Kako pa naj mapo zbrisem ce v winxp jo ne morem.Dos pa tud NTFS ne prepozna.
Kako mislis sz diskete?

ToniT ::

Potem pa se najprej postavi na mapo in udari miško po desnem ušesu in poglej na lastnosti in atribute. Mogoče je potrebno samo odstraniti zavihek samo za branje.
Če pa je to sistemska mapa, pa je tako ali tako ne smeš zbrisati

primozetoo ::

Atributov ne morem spreminjat.MNe pusti.System mam na drugem disku,na tem pa sama šara.Tako da bi se moglo dat zbrisat, samo ne pusti,...

ToniT ::

Potem pa se prijavi kot administrator in potem desni klik -> lastnosti->varnost ->dodatno->lastnik in daj sebe kot lastnika te mape in potem boš lahko tudi spremenil atribute.

basko ::

Probi z zagonsko disketo in z njo naloži sistem in potem pridi do tega direktorija in mape,pa jo tko probi zbrisat.

primozetoo ::

Sem prijavljen kot administrator in imam popolen nadzor nad datotekami pa vseeno ne da haska.
Format pa mi ne pride v postev.

ToniT ::

Če ti pravim: take ownership!!!

primozetoo ::

Ce ti pravim da ne pusti na noben nacin zbrisat tiste mape.Tud ce sem administrator in full acess.;(( ;(( Al ti moram narisat?

krneki ::

Pejt pol v recover konzolo pa tm zbris.

primozetoo ::

V recover console ne morem zbrisat mape.
Napise Acess is danied
Atribute tud ne moremo zbrisat.

Damjan Jagar ::

V Command Prompt si poizkusil?
http://jagar.si

boštjan ::

končno en ki ve kako se tej stvari streže,jaz divx filme vedno prek command prompta delejtam

StratOS ::

winxp nesoglasje z explorer.exe/FileSistem
spozna kot da je datoteka v oporabil ali v sklicu kakšnega dll,exe-a
pojdi v DOS (cmd) pojdi v subdirektorij direktorija, ki ga misliš zbrisati
torej

poglej za del /?
in dobiš rešitev :

del /f /s [direktorij], če je res v uporabi ti bo napisalo Acess denied, ce ne pa je zbrisan, pojdi v raziskovalec pa poglej.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

primozetoo ::

V command prompt tud noce.Napise sledece X( mapa ) is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.
Disk dam v drug rac ki mi ga pokaze pod( d:) Nevem kako upajo bit datoteke v uporabi ce pa je system na drugem disku (c:)
Probal sem se sz nekim eraserjem pa noce, zmeraj ACESS IS DANIED;(( ;((

borchi ::

odpri si command prompt

ctr+al+del, desno klikn explorer.exe in dej end process, pejt v command promptu do mape in pobriš fajle, v promptu napiš explorer.exe.
l'jga

boštjan ::

primozetoo,fajl preimenuj,toda tako da del besedila pobrišeš z backspace ali delete.pustiš pa kake 3črke,pol bi moralo it

primozetoo ::

Ime mape lahko spreminjam in jo lahko kopiram kamor koli na disk samo zbrisat jo ne morem.Preimenujem tud lahko pa še zmeraj brez ucinka.

Bellzmet ::

Evo jaz mam isti problem. Direktorija se ne da zbrisat!

Yohan del Sud ::

Doinštaliraj zraven Linux in ga zbriši preko njega... 8-O

primozetoo ::

Ma ne ti meni o linsux:P .Ni druge varjante blo kot format.:'(

boštjan ::

kaj boš za vsaki drek ki ga ne bo mogel izbrisat formatiral.zakaj pa nisi v nerotu zbrisal,al pa s pomočjo command prompta

primozetoo ::

Kaj pa mi je drugo ostalo po vsek poskusih ki sem jih naredu?Primt disk in ga zabrisat skoz okno ?:D

CandyMan ::

toj tud men delal!!sm skor fuknu komp u smeti :))ce mas Nero-ta sam przgi progy pa kao posnem cd pa lepo zbris.Men dela pa ostalim tud :))

primozetoo ::

Zdej pa nevem kaj ima tuki veze Nero pa snemanje cdjow in potem brisanje?Ce mape nisem mogel zbrisat sz command promptom,repari console,eraser,......nevem kako bi potem sz nerotom

CandyMan ::

dj probi a te kj stane no . kva kompliciras.

boštjan ::

lepo v nerota greš in daš tam na delete tega file.meni je vedno ratalo v commandpromptu zbrisat,s tem da sem prej fail preimenoval.

primozetoo ::

Ce bi mal bol pozorno bral , bi lahko videl da kljub dolgotrajnem zajebavanju sz brisanjem na vse nacine mi ni uspelo, tako da se moral disk navsezadnje formatirat.

boštjan ::

probaj še tako:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler]
@="{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}

Lahko daš tudi find : {87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}
in ključ s tem imenom enostavno zbrišeš.

Unable to Delete AVI Fix.
Open regedit and go to:
HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler
Delete the value you find there.
This is due to XP (explorer in particular) trying to create a preview
for it. Now because the file is corrupted or incomplete,
it cannot read it properly, hence, it will not release the file.
This prevents explorer from doing this.
As usual, backup the registry key before deleting it.

CandyMan ::

ja jebiga pol ces formatirov :) bos za naslednic vedu heheeh

ahriman ::

Jaz prav tako ne morem zbrisati določenih (nesistemskih) direktorijev na eni particiji, čeprav sem že poizkusil vse mogoče (vključno z vsemi nasveti, ki so opisani pod to temo). V glavnem problem je popolnoma enak, kot pri primozetoo. Seveda sem poizkusil tudi zadnji nasvet bostjana - vendar brez uspeha. Če imate še kakšen predlog, kako se rešiti tega katastrofalnega problema (brez formatiranja), se priporočam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z brisanjem pokvarjene AVI datoteke!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151486 (1222) smolep
»

Ne morem zbrisat datotek

Oddelek: Pomoč in nasveti
61243 (1159) scenic
»

Windows XP in AVI datoteke

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
183105 (3105) AtaStrumf
»

Izbris filma...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81071 (976) Kebab
»

XP-ji in brisanje *.avi datotek

Oddelek: Operacijski sistemi
181974 (1653) Tr0n

Več podobnih tem