» »

Kako sem slekel Ivota (3570K delid)

Kako sem slekel Ivota (3570K delid)

Temo vidijo: vsi

Janac ::

Evo pa sem ga slekel.

Material ki sem ga uporabil:
~ Rezilo olfa noža.
~ Ceramique 2 termalna pasta (jedro in IHS, IHS in blok). Ni TOP, svetujem čimboljšo npr.: Liquid Pro oz. primerljivo. Odsvetujem pa termalne paste, ki vsebujejo delce, ki bi lahko škodili jedru!)
~ Alkohol, da sem očistil ostanke termalne paste in lepila.

Postopek traja DO ene ure.

1. Z močnim fenom segrejemo vse kote procesorja, res čimbolj segrejemo. Procesor primemo z brisačo(da se ne opečemo) in z rezilom(previdno!, sam sem se nekajkrat urezal) in odrežemo lepilo na kotih first!
2. Ko prerežemo lepilo na kotih, se lotimo še ostalih delov med koti.
3. Zdaj bi IHS mogel že skoraj odstopiti, lahko pomagamo z nežnim vrtenjem in premikanjem le-tega.
4. Odstranimo vse lepilo, termalno pasto na IHS-ju in jedrom.
5. CPU brez IHS-ja vstavimo v socket.
6. Nanesemo termalno pasto in IHS ter zapremo pritrdilni mehanizem, medtem IHS držimo čimbolj na mestu, da se nebo premikal.
7. Vstavimo Hladilnik (itd.) na procesor. Načeloma lahko zadevo vsatvite tudi brez IHS-ja, če z hladilnikom lahko zagotovite dober stik. Seveda so v tem primeru temperature ŠE nižje!
8. ...

Še slike:

To je prvo kar boste zagledali po odstranitvi IHS-ja! Večino dela ste s tem že storili.(Beri: točka 1,2,3)

Procesor čimbolj očistite in zglancajte, da bo sijal v vsej lepoti!(Beri: točka 4)

Lepo pazljivo vsatvite v socket. Naneste pasto na jedro vstavite IHS in zaprete.(Beri: točka 5,6)

Zadnji korak namestitev hladilnika and you are good to go! (Beri: točka 7)

Odličen video:




Good luck!

Možno da sem kaj pozabil dodat.

Temperature before and after sledijo, any guesses?

Isotropic ::

http://forums.anandtech.com/showthread....
sorodna tema, avtor se je ze zelo izkazal na forumu z znanjem (process inzenir v TI)

sicer pa cestitke.
pa naceloma ni nujno, da bi bile brez IHS nizje temp., ker hladilniki niso optimizirani za tako majhno nalezno povrsino.

edit: no, motim se
http://forums.anandtech.com/showpost.ph...

mailer ::

Varčujejo na zelo pomembni stvari, katere cena se lahko izrazi v promilih izdelka.

Isotropic ::

niti ne, ker ta stvar (ki je bila uporabljana do sedaj - toplotno dobro prevoden lot) vsebuje tudi platino in zlato.
edina tezava pri ivy bridge je debelina nanosa, ne pa toplotna prevodnost (glej moje linke).

mailer ::

Naj raje dajo keramično pasto pa bodo procesorji cenejši. Očitno se ne more primerjat ne po ceni še manj pa po toplotni prevodnosti.

Isotropic ::

ni fora v pasti, problem je v predebelem nanosu le-te. tak problem bi se pojavil tudi pri keramicni in drugih pastah, ki poleg tega ne delujejo kot lepilo.

janac, med pcb in heatspreader daj 0.5mm debel karton, da bo stabiliziral heatspreader.

Zgodovina sprememb…

stock ::

Za bogo menjavo paste zgubljat garancijo, pol bi blo že boljše če bi ga lappal oz. še bolje če bi kako drugače fiksiral CPU na ploščo in potem dal kuler direkt na cpu brez IHSja, kot je to bilo učasih.

freesty ::

Ja pomoje ce pac nebi uporabil tiste "kletke" od maticne za pritrditev cpuja bi lahko kar kuler gor dal in bi kuler drzal cpu na mestu.

Kaj, ce das ta IHS nazaj gor se vidi, da si ga odstranil in ti v vsakem primeru gre garancija? Verjetno ce dodas malo lepila k termalni pasti pomoje noben ne more vedet, da si dol odstranil?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

LordPero ::

stock je izjavil:

... drugače fiksiral CPU na ploščo in potem dal kuler direkt na cpu brez IHSja, kot je to bilo učasih.

Kot včasih, ko še ni bilo IHSjev ali kot v časih prvih IHSjev (P4), ki so jih potem dol snemavali (je bilo precej težje, kot danes pri Ivicah)?

Drugače pa, IHSji so itaq samo za štalo, ker je folk (tudi na servisih) serijsko škrbal & uničeval proce (sploh starejši AMD pga heatsink mount sistemi). Heat pa IHSji spredajo samo toliko, kolikor hladila niso prilagojena za majhne površine die-a. Torej nič. Samo dumb user proofing.

Za te LGAje pa ja, verjetno samo kletko snameš, definitivno pa je dobro dat nek distančnik okrog die-a (karton, ja).
LordPero

Janac ::



Ne vem zakaj mi jedro 1 dosega take "ogromne" temperature glede na preostala jedra? No, jedro 0 je tudi toplejše. Uporaba brez IHS-ja bi bla tezka. Ker neves kako mocno zategnit vijake, da ne zdrobis die-a...

Mogoče bi rabil dat kvalitetnejšo termalno pasto?

No, po pravici povedano mi dol visi za temperature, ampak me matra ferbec:D

hojnikb ::

to je zarad oblike samga die-a, pozicije jedra pa verjetno se na tem delu ne stika dober.
Na stock je ista zgodba; razlike +/- 10C
#brezpodpisa

hojnikb ::

če na stock so isti rezultati, malo pogooglaj pa boš vidu da so take razlike normalne..
#brezpodpisa

Janac ::

@ Hojnik a bi prilepo še ti svoj 3570k gor?

Core Temp ---> Tools ---> ScreenShot.

hojnikb ::

nalepim ko bom doma ;)
Ampak lahko kr povem, da je v loadu tud do 12c razlike med hladnim in vročim jedrom..
#brezpodpisa

Janac ::

Vem vem;), ampak me tko nasplosno zanimajo temperature...

Buggy ::

v idle imam tudi jaz na 2600K pri enem jedru 10 stopinjsko odstopanje od drugih, se pa ta pri loadu iznici. Namestitev hladilnika ali nanos paste nima veze, ker sem imel z razlicnimi hladilniki in pastami vedno isti rezultat in proc se prav lepo tudi navija, torej mu nic ne manjka zaradi tega :)

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Janac ::

http://www.ekwb.com/shop/ek-supremacy-p...

EKWB izdal tale add-on ampak samo za Supremacy bloke, škoda :>

ABX ::

Eden od glavnih razlogov zakaj nisem kupil i5 3xxx je prav ta problem z slabo prevodnostjo temperature. sicer se da rešit, ampak je za moj okus preveč dela.

Ampak vseeno, damn good work!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Janac ::

Je možno kje v SLO okoli LJ nabavit Collaboratory Liquid Ultra? Lahko tudi Pro.

Rad bi mel že danes...

galu ::

Mam eno tubico doma, ampak sem jo uporabil samo za en nanos. Lahko rečem samo: prste stran od tega, ker jo je dol spravlat pravo mučenje.
Tako to gre.

Xserces ::

špohtl pa je ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

Če bi še enkrat deliddal bi izbral tole pot:



Pri tej tehniki, če se ti ponesreči imaš zagotovljen nov procesor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Hayabusa ::

Zadnji video je dober, primež, deska in kladivo :D.
In potem se iz Rusov norce delajo.

Še kontra način, fiksiraš IHS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Janac ::

Vedno fiksiraš IHS:P

Hayabusa ::

Ups, prav imaš.
Samo je problem, ker lahko procesor odleti kamor nebi smel.

Janac ::

Pa das 23 brisac vse naokoli in si safe.

Spajky ::

Kar se tiče temperatur so siguno nižje brez IHS - ČE urediš, da ti HS res dobro nasede na s pasto namazano jedra in da nič ne odkrušiš pri tem. Namreč dostikrat IHS ni enakomerno "zaliman" na PCB osnovo proca in med njim in IHS ni nobene paste ampak samo Thermal Pad !!!

Zasilno se da zadeve izboljšat tudi s "pečenjem" proca v ponvi na 100°C in stiskom IHS na PCB proca-začasno dokler se lepilo ne shladi/strdi nazaj: lepilo pod robovi IHS je večinoma neenakomerno in se tako iztisne ispod robovov IHS ko je mehko. Ko se strdi ga drži z notranje in zunanje strani in ne pod robovi. Hkrati se IHS zlivelira glede na core (če ta ni zalotan šlampasto na PCB) in se ThermalPad malce "razlije" in stanjša. Pridobiš kako stopinjo ziher. Jest sem mojega Tulca pred desetletjem tudi tako malce izboljšal (se je še bolje navijal) : poglejte UPDATED heh ... seveda vse delajte na lastno odgovornost, če kaj preizkušate ... tudi jest sem tako reskiral na eventuelne svoje stroške ... pa mi je ratalo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

RC14 ::

A ni pri tisti vice metodi, ko da v primež CPU (IHS) in z kladivom udarja po cpu-ju, nevarnost, da ko se sname-odleti CPU , da ga s tem poškoduješ (saj jedro gleda malo ven ic PCB-ja in lahko jedro udari ob IHS ki ga imamo fiksiranega in bi ga s tem obkrušil??

ali klasična metoda z olfa nožem, ali ta vice metoda , kje je manjši riziko za poškodbo jedra?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Janac ::

Če bi jaz še enkrat delal bi dal CPU najprej v pečico, recimo 100°C za 20minut in definitivno zbil PCB dol.

einstein :P ::

torej hočeš reči, da bi ga zbil dol tudi, ko bi laufal prime test na 100°C...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Xserces ::

???. Če procesor ne deluje ga lahko veliko bolj pogreješ.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

RC14 ::

Torej tista vice metoda ne pride v poštev, če prej proca ne segreješ, da se tisto "lepilo" omehča, al lahko kr dol zbiješ brez predhodnega segrevanja proca ??

Je pa hitro gotovo ja:)

potem PCB in IHS sčistiš z alkoholom in potem kaj je bolje?
1. da namažeš z recimo MX-4 pasto samo jedro in ga daš v podnožje in potem dal IHS gor, nato pa še hladilnik gor. Torej IHS ni prilepljen na PCB
2. ali je potrebno kaj namazat okrog PCB-ja , (tam ko je prej bilo lepilo), ostalo pa potem isto kot zgoraj ?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med odstranjevanjem IHSja uničil CPU?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111915 (1641) Rogelj
»

Po ponovnem nameščanju IHS-ja temperature skoraj iste ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332071 (1522) Pyr0Beast
»

Amd 64 po odstranitvi IHS-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282293 (1435) Shark-357
»

odstranitev ihs-ja pri a64 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
525217 (4001) _Dejan_
»

P4 2.4C gre pod nož :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
555790 (4045) Alexius Heristalski

Več podobnih tem