» »

Tpad C450

Tpad C450

«
1
2

T-Mac ::

Pozdravljeni ponovno :)

Mi zna kdo povedati kaj je to zaena stvarca od telefona? Zasledil sem v sparovi reklami in tudi pri njih lahko kupis ta pametni telefon... ??? Je to kaka kitajska zadeva ali kaj prvic vidim in prvic slisim????

Hvala in lp

tamauuu ::

Pozdravljen
Drugace je ta telefon kitajska zadeva, ki jih uvaza tridom
http://www.tridom.si/tpad
telefon je standardan android z dual corom ter IC androidom.
Software je poznan tako da s tem ne bi smelo biti problem.
Ce malo pobrskas vidis da so te zadeve na kitajskem precej
razsirjene. Tako da je smotrno se vprasati ali kupujes
telefon ali znamko

lp

kmetek ::

morda bi jaz še vedno dal prednost prestigio modelu

trnvpeti ::

c450 ima 1280x720, prestigio 960x540?

kmetek ::

ZASLON IPS LCD zaslon na dotik, 11.40 cm (4.5"), 1280 x 720 točk
OPERACIJSKI SISTEM Android 4.0 OS
PROCESOR MTK6577 1 GHz Dual Core Cortex A9
SPOMIN 4 GB DDR, čitalec SD kartic do 32 GB
OMREŽJE Wi-Fi 801.11 b/g/n, Bluetooth V3.0
APLIKACIJE Gmail, spletni brskalnik, Skype, Multimedia, Facebook, igre
MULTIMEDIA kamera (spredaj/zadaj), formati: MP3, WAV, MPG4, JPEG, BMP, GIF
OSTALO podpora dveh SIM kartic, SMS, MMS, FM radio

vzemi tega tpada, spar ga prodaja ugodno....ni slab.

trnvpeti ::

kmetek je izjavil:

morda bi jaz še vedno dal prednost prestigio modelu

si se premislil?

kmetek ::

da, ker sem pogledal specifikacije....sem mislil, da je podoben kot prestigio 4300, ki ima 4,3'' ips itd....tale tpad je super izbira, kakšna je pa kvaliteta, servis in podpora developerjev za OS je pa druga pesem :)

trnvpeti ::

ker ni nobene informacije o kaksni podpori, kasknih reviewov, pol to odpade
lahko je, lahko ni
tako se ne kupuje, to se samo sproba

pa toliko portalov, blogov,.. pa nihce ni naredil kksnega test

kmetek ::

sej zato.

trnvpeti ::

kmetek je izjavil:

sej zato.

si se spet premislil?

kmetek ::

jaz ne, t-mac kupuje....jaz imam s2.

trnvpeti ::

rekel si, da predlagas rajsi prestigio, pol tpad, zdaj ?

T-Mac ::

hvala za odgovore

lp

T-Mac ::

se zmer ne vem ali je za kupit ali ne... tudi nekaj sem zasledil da se je podobna zadevca tablica kitajska scena seveda ko jo je nekdo kupil, da ko jo je dal polnit da se mu je vzgala... mislim da je to nekaj na hitro vrzeno skupaj in ne vrjamem da je silno nekaj kakovostno... jst imam iphone 4 original sprasujem pa za punco ko je zasledila v oglasu...

lp

Rudolf ::

Glede na to, da ni še nobenega reviewa telefona s to oznako, je jasno, da gre zgolj za no name brand. Ni nujno, da je to slabo. Za garancijo najbrž jamči Spar.

Je pa zanimivo, da ga je nekdo prodajal na Bolhi že pred par dnevi, ko še ni bil nikjer uradno najavljen. Morda dobavitelj?
Na sliki škatle je razbrati, da ima vgrajen celo GPS, kar ga naredi še bolj zanimivega. Za kaj podobnega v tem cenovnem rangu se moraš pri operaterju vezat za dve leti.

Na spodnjih dveh straneh je čudo raznih kitajskih replik in različic. Vmes je najti tudi zelo podobno reč temule Tpadu c450 iz Spara...

A happy deal
China buye

Don Kihot ::

Ne gre mi v glavo, kaj je to za en telefon, če pa stric google nič ne najde o njem :O. Ali je Špar dal v prospekt napačno oznako telefona, ali pa nekdo k nam uvaža čudno robo, ki se v ostalem zahodnem svetu ne prodaja?! Tudi Tridom ga nima v svoji ponudbi.
No pa naj kakšen nov lastnik tega telefona jutri ali v naslednjih dneh tukaj napiše, kaj je kupil in kako je zadovoljen s to napravo.

Rudolf ::

Zgleda kot tole...
Potem pa raziskuj naprej, či imaš željo.

Don Kihot ::

Rudolf je izjavil:

Zgleda kot tole...
Potem pa raziskuj naprej, či imaš željo.

Hvala za tvoje odkritje :) Moj sum je bil torej pravi, kar se imena tiče. Malo je manjkalo, da bi se zjutraj zagnal proti Šparu in kupil telefon. Ko pa sem med veliko naštetimi specifikacijami zasledil debelo napisano "This Cell Phone only works with GSM networks, NOT 3G Networks", pa mi je ročna zapikala ;((. Drugače so pa ostale lastnosti prav bombastične...

Zgodovina sprememb…

Rudolf ::

(Nekaj trokira poprava prispevka...)

Osebno imam tudi par pomislekov:
- samo 512 MB RAM-a
- dvomljiva podpora 3G-ju (na slikah z Bolhe sicer piše, da podpira WCDMA, HSUPA in HSDPA)
- švoh baterija, 1500 mAh (sodeč po kitajskih slikah sta v paketu dve)
- malo spomina, samo 4 GB
- brez G-senzorja (jasno tudi brez baro, kompasa ipd.)

Ampak za ta denar več najbrž ne boš dobil. Morda se res plača počakat kak dan, da se kdo skorajži in ga kupi. Vprašanje pa, kakšno imajo kaj zalogo.

Don Kihot ::

Čudno, ta slika pa kaže 2G in 3G :|

fosil ::

Ne moreš sklepat, da ker so nekatere specifikacije podobne, je pa to kar isti telefon.
Teh kitajskih telefonov je milijon podobnih.
Bo treba v trgovini na škatli pogledat specifikacije.
Tako je!

Don Kihot ::

Pa še video: youtube.com/watch?v=QQHfJ_Lt1BI

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Mislim to je pa rez izvrstno ime. Pa kje si to zmislijo? Tpad? Zveni kot obrabljeno...

McClane ::

Od te firme sem v Sparu kupil en tablični računalnik. Ker sem kasneje imel par vprašanj sem se obrnil po emailu na njih. Odgovori so bili skrajno neresni. Niso želeli povedati resničnega proizvajalca tablice, nadgradnja na novejšo verzijo androida, ker jo sami pač niso ponujali tako ni bila mogoča.
Naj povem še, da je bila kvaliteta baterije v podnu. Po dveh, treh urah jo je pobralo, če pa tablice kak dan nisem uporabljal, me je pa seveda pričakala popolnoma prazna baterija. Odzivnost toucha pod vPri Ipadu se mi kaj takega nikoli ne zgodi. Vem, da je tudi povsem drug cenovni rang, ampak to so take stvari, ki ti jih lahko kakšni testi na netu že prej razkrijejo, zato mene take lastne brand zadeve ne vidijo več. Pazljivo torej pri nakupu tega telefona.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Don Kihot ::

McClane, glede na tvoje izkušnje, je zelo žalostno, da imamo pri nas trgovce, ki pojma nimajo, kaj prodajajo in to je totalno narobe! V prospekte natisnejo full akcije in (namerno) tudi robo sumljivega izvora, ker se dobro zavedajo, da bo ubobožan slovenski narod kupil vse, samo da je poceni, pa četudi je narejeno iz blata (človeškega ali živalskega).

Mislim, da bi počasi morali prodajo takšnih in podobnih artiklov sumljivega izvora prijaviti na ZPS.
Če Nemčija in ostali razviti zahodni svet na svojem tržišču ne dovoli prodaje izdelkov iz azijskih tržnic, potem bi se morali tudi v Sloveniji držati določenega reda, kaj se lahko prodaja pri nas in kaj na naš trg ne sme.

Pa nestrpno čakam, da bo tukaj kakšen kupec napisal svoje izkušnje z novim telefonom ONN K7, ki ga je nekdo namerno preimenoval v Tpad C450.

trnvpeti ::

1500mAh za 4.5 IPS 1280x720
tole ne bo drzalo niti en dan

simple ::

Jaz sem pa kupil v šparu 9" tablico, pa sem izjemno zadovoljen z njo. Lahko jo uporabljajo otroci in mi ne bo škoda, če jo uničijo, ker je bila 90€. Če ti pa Ipad-a razbijejo, je pa mal drgač, če daš zanj 700€. Igrce delajo, mail lahko pogledaš... to je to
Teh tablic je čuda vrst in to ni nič kaj takega, če imajo zadeve različna imena. Tudi avtomobili nimajo enaka imena v vseh državah.
Je pa nekaj takega: http://www.amazon.com/D2-Pad-Android-In...
Meni ta telefon ni všeč samo zato, ker nima GPS.

trnvpeti ::

simple je izjavil:

Jaz sem pa kupil v šparu 9" tablico, pa sem izjemno zadovoljen z njo. Lahko jo uporabljajo otroci in mi ne bo škoda, če jo uničijo, ker je bila 90€. Če ti pa Ipad-a razbijejo, je pa mal drgač, če daš zanj 700€. Igrce delajo, mail lahko pogledaš... to je to
Teh tablic je čuda vrst in to ni nič kaj takega, če imajo zadeve različna imena. Tudi avtomobili nimajo enaka imena v vseh državah.
Je pa nekaj takega: http://www.amazon.com/D2-Pad-Android-In...
Meni ta telefon ni všeč samo zato, ker nima GPS.

ce ze hoces kaj napisati, moras primerjat z kaksno drugo tablico
stil, da si pac zadovoljen, bo vecini tezko kaj povedalo

AvtoR ::

Je kolega danes nabavil ta telefon in sem ga imel možnost za kakih 5 minut imeti v rokah. Na prvi uč zelo spominja na Samsung galaxy s3. Izdelava je kar solidna - bela svetleča plastika. Telefon je zelo odziven in tekoč. Zaslon se mi zdi kar OK, čeprav je na soncu slabo viden. Naložen je android 4.04. Fotoaparat je 8mp in nima namenskega sprožilca. Podpira dual sim. Pomoje je njegova šibka točka le 1500mAh baterija. Sem imel v preteklosti možnost videti tudi ostale Tpad telefone, pa je ta edini, ki je vreden nakupa, ostali so bili navaden zatikajoč crap, tale pa na prvo žogo zgleda obetavno:)

Sem na Youtubu našel tele link:

cuvaj ::

Bi dodal še to, da naj tisti, ki ne vedo kaj govorijo bodo raje tiho.
Kot prvo omenjeni izdelek ima GPS.
Kot drugo podpira omrežje G2 IN G3 (tako da lahko odpikate ročno).
Edina težava do sedaj je to, da še nisem usposobil, pošiljanje in prejemanje MMS ter zelo tih zvok ko daš sogovornika na spiker!

AvtoR ::

Podatki:


Warranty:
1 Year, click here for details
CPU:
MTK6577 ARM Cotex-A9 Dual-core 1.0GHZ
GPU:PowerVR SGX531
OS:
Android OS 4.0.4
Memory:
512MB / RAM ,4GB/ROM
MAX supports 32GB Class 12 Micro SD Memory Card (TF-Card)
Screen:
4.5 inch IPS Retina Screen 1280*720
Capacitive Multitouch Screen.
3G Network:
WCDMA 850/900/1800/19002100MHz
2G Network:
GSM: 850/900/1800/1900 MHz
Audio:
MP3/AAC/AAC+/eAAC+/AMR/WAV/MID/OGG/FLAC/WMA/APE, etc. / 3.5 mm Audio Jack
Video:
MPEG4/3GP/AVI/MP4, etc.
Features and highlights:
Fast reaction
Wi-Fi
GPS & AGPS
Bluetooth
8.0 mega pixel flash light
Gravity Sensing
Proximity Sensor
Light Sensor
Photo Quality:Support Maximum 3264x2448 Resolution for Taking Pictures
USB(USB2.0)
FM Radio
JAVA
720P Video
Dual SIM
WCDMA+GSM
Built-in Google play
131.5*69*8.5mm,119g
Camera:
Back 8.0 mega pixel / Auto Focus / Flash LED,Front 2.0MP
Battery:
1500mAh
Package Content:
ONN K7
USB Cable
Charger
ONN headset microphone
Color:
White
Language:
English


Ima celo FM radio...
Nekatere internetne strani omenjajo 1gb ram, tako da verjetno obstajati obe varianti.

trnvpeti ::

Google play?

Resolucija je zelo velika za taksno ceno.
Kako je z ekranom?

Pol se ostaja baterija.
Spet mogoce kratka ocena.

AvtoR ::

Google play ima!
Bom poskusil preveriti koliko ima rama, 512mb je za današnje čase precej malo!
Ni vprašanje samo kapaciteta baterije, ampak tudi sama kvaliteta baterije, ki pri kitajcih že po difoltu ni najboljš...

cuvaj ::

Moj kaže 512 rama, ravnokar tudi po mukah uspel nastaviti APN da dela MMS. Baterija je ravnokar umrla, po celodnevnem igranju z raznimi nastavitvami (no, ni bilo ravno celi dan, je bilo pa dost). Odzivnost ekrana in hitrost presenetljiva. Zaenkrat zelo navdušen!

denabiker ::

jaz osebno ga ne bi nikoli kupil, ampak za ta denar ne smete kritizirat.

simple ::

Gledal sem specifikacije (link http://www.sparslovenija.si/spar/2011/a...), pa ne najdem, da bi imel GPS. Tako, da te prosim cuvaj, da mi poveš, kje se to vidi.
Lahko pa, da ga res ima.
Sam sem že velikokrat na e-bayu gledal za podobne telefone, pa pri tistem, ki je poceni hitro kaj manjka. kak GPS, senzorji, ali pa UMTS... tako, da je treba bit previden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simple ()

mrhowinar ::

Ta vikend ima zastopnik/distributer TPAD izdelkov v Sparu na Viču promocijo svojih izdelkov. Jst sm jim ravnokar vse prešlatal :)
Imajo par tablic, eno celo s Tegra3 čipovjem in zaslonom, ki ustreza retina standardu, ima tudi 3g. Dela precej smooth, zaslon je sicer lepe ločljivosti, ampak barve niso ravno ekstra žive. Torej ni ravno ipad screen, ni pa obupn.
Telefoni so precej pisana druščina. Edn je po obliki kopija S3, s tem da je 5" in ima ločljivost 800x480; vidi se da so šparal na ekranu (slabi vidni koti), je pa zadeva kar normalno odzivna, in v roki daje občutek, da je solidno skup sestavljena. Pol imajo enga, ki je podoben note1-ki in je velik 6", ločljivost zaslona je seveda spet švoh, build quality pa kar soliden.
Tale, ki ga prodajajo v SPARU za 169€, je nekako najbolj zanimiv. IPS zaslon pusti bistveno boljši vtis kot ostali, tudi ločljivost doda svoje, je lepo odziven, in v menujih dela gladko. Edino, kar mene res skrbi pri vseh njihovih telefonih je baterija - že v specifikacijah piše, da je samo okrog 200h pripravljenosti. V nastavitvah na razstavljenem telefonu sem pogledal, in je bla baterija na 58%, "time on battery" pa je bil samo 3h, pri čemer v fonu ni blo nobene sim kartice in tudi wifi je bil off.
Imajo še kup enih drugih reči - od android mini PC-ja za TV do gsm alarmnih naprav.

kmetek ::

imajo usb android tv box?

Janac ::

Koliko pride ta Tegra 3 tablet?

cuvaj ::

simple je izjavil:

Gledal sem specifikacije (link http://www.sparslovenija.si/spar/2011/a...), pa ne najdem, da bi imel GPS. Tako, da te prosim cuvaj, da mi poveš, kje se to vidi.
Lahko pa, da ga res ima.
Sam sem že velikokrat na e-bayu gledal za podobne telefone, pa pri tistem, ki je poceni hitro kaj manjka. kak GPS, senzorji, ali pa UMTS... tako, da je treba bit previden.


Kje pa si sploh iskal in ne našel?
Pošlji mi email naslov na privat, pa ti pošljem slike mojega aparata in navdil, v katerih jasno piše, kaj ima in kaj ne. Lahko se pa sprehodiš do špara in pogledaš, če slučajno še imajo kje kakšnega. Vsak špar je dobil samo nekaj kosov. Od začetka jih niso mogli prodati, potem so jih pa menda razgrabili.
Okrog baterije pa takole. Danes dopoldan v nekaj urah potegnil cca 150 MB aplikacij iz marketa. Na službeni poti sem opravil kar nekaj klicev in SMS-jev, podatkovni vod je bil ves čas vklopljen. Trenutno kaže baterija 29%.
Toliko o zanič bateriji.
Kdor želi dober telefon, naj ga kupi. Kdor se želi pohvaliti da ima dober telefon, naj kupi S3!
Moje skromno mnenje.

Katja8 ::

pozdravljeni
zanima me ali je s teh strani s kitajsko robo varno kupovat? ( http://www.tinydeal.com/ , http://www.chinabuye.com/cell-phone-acc... , http://www.ahappydeal.com/smart-phones-... itd..)
kakšni so telefoni, baterija
kaj pa tale ONN telefon, ki ste ga že zgoraj omenjali

lp

gojka ::

Zanima me če kdo ve kje pri nas bi se dalo dobiti ovitek (po možnosti silikonski) za ta telefon Tpad C450?

billy ::

A komu dela GPS? Zalaufam tisti program "navigacija" in samo stoji pri "iščem lokacijo"...

fify ::

ja gps dela brez težav, prejšnji teden navigiral v Švico k žlahti (iGO Primo 2.0)... ja, tut res... zvočnik je potihem, da ga komej oz. učasih sploh ne slišm... drgač pa za te pare je ok zadevšna... če še kj rabš, pa upraš... LP vsem skupej....

billy ::

kako dolgo pa rabi da najde gps? Mogoče je to krivo, ker sem probaval zadevo zgolj kakšno minuto...pa tista navigacija od googla dela, ali je boljše s čem drugim testirat gps?

cuvaj ::

Lepim še na ta forum:

Ker vidim, da imate tudi drugi težave z dostopom do interneta in pošiljanjem in prejemanjem MMS-jev sem se odločil, da vam napišem navodila nastavitev. Sicer so navodila za Simobil, za pravilne številke pa pobrskajte po netu.

Torej kreirati moraš dve dostopni točki- eno za gprs, drugo za mms.
To storiš po naslednjem postopku:

Klikni na spodnjo levo tipko, nato sistemske nastavitve/več/mobilna omrežja/imena dostopnih točk.
Zdaj si v meniju APN-ji.

Če imaš v tem meniju kako dostopno točko, jo pobriši.
Potem pa spodnji levi gumb in Nov APN.
Ko se ti napravi nov apn vanj vpišeš naslednje podatke:


1. APN Točka za internet je:

Ime: Vodafone live!
APN: internet.simobil.si
Strežnik proxy: 80.95.224.17
Vrata: 9201
Uporabniško ime: simobil
Geslo: [sicer maskirano] internet
Strežnik: [prazno]
Storitveni center za sporočila: [prazno]
Strežnik proxy za sporočila: [prazno]
Vrata MMS: [prazno]
Mobilna koda države: 293
Koda mobilnega omrežja: 40
Vrsta preverjanja pristnosti: [prazno]
Vrsta APNja: default, supl
Protokol APN: IPv4

Nato pa po istem postopku kreiraš še točko za mms:

2. APN Točka za mms je:
Ime: Si.mobil MMS
APN: mms.simobil.si
Strežnik proxy: [prazno]
Vrata: [prazno]
Uporabniško ime: simobil
Geslo: [sicer maskirano] internet
Strežnik: [prazno]
Storitveni center za sporočila: http://mmc
Strežnik proxy za sporočila: 80.95.224.46
Vrata MMS: 9201
Mobilna koda države: 293
Koda mobilnega omrežja: 40
Vrsta preverjanja pristnosti: [prazno]
Vrsta APNja: mms
Protokol APN: IPv4a
Na koncu greš iz menija, resetiraš telefon in se čudiš, kako lepo vse deluje.

Če pa kdo najde kje podatek natančno katerega telefona je kopija se pa priporočam. Rabil bi silikonsko obrobo pa nič ne paše.

Don Kihot ::

V sredo 20.3. bo Špar spet imel telefon Tpad C450.
Fify je pisal, da je zvočnik tih, sicer pa me zelo mika.
Pa prosim, če lahko lastnik kašnega C450 napiše, kako je zadovoljen s telefonom :).

semematej ::

Jaz sam sem lastnik tega Tpad C450 in trenutno sem z njim zadovoljen. Ekran je dovolj velik, aplikacije delajo, baterija zdrži 1 dan. Od 6:30 do 20:30. Seveda jo lahko tudi hitrej pokuriš. Poglejte si tudi malo po forumih ker vsi polnilci NISO enaki. Naprimer Samsungov počasneje polni kot od HTC-ja. Več časa polni ampak več časa zdrži in je tudi boljše za baterijo. To je preverjeno! Drgači pa ko si v kakšni aplikaciji al pa kje in klikneš DOMOV, meni malo zaštopa preden pride na namizje. Če to dela vsem nevem ampak meni to dela. Sprva me je malo motilo ampak sem se na to že navadil. (zaštopa za približno 3 sec). Drgač pa dela no.

Ovitka ne boste dobili ker sem že sam toliko pregledal in tudi sprobal ampak nikjer ne paše ali zaradi velikosti ali pa zaradi tipk pri strani, ki niso enake. Priporočam, da si kupite kot jaz normalen tošlc(pač tista torbica kr daš telefon notr in ga vzameš vn.. preden so bli tile ovitki so vsi tm notr meli) Sam sem ga kupil od Galaksy S3 in je velikost TOČNA tako da ni problemov. Glede GPS-a morš 1.) biti zunaj stabe oziroma na prostem, da te najde in 2.) meni dela normalno tako da nevem, zakaj tebe ne najde... Pa še to je potrebno omeniti.. Če igraš npr. eno bolj zahtrevno igrico, se baterija logično bolj segreje ker se segreva bolj ram, procesor itd in to segreva baterijo. ko je baterija segreta jo KURI veliko hitreje! Kamera oziroma fotoaparat je super. Če poslušaš muziko do konca na glas, ekran maš zaprt in to traja 45 min, skuri 1,5 % baterije. Moti me tudi to, da je fotoaparat na hrbtni strani izbočen do take mere, da vedno ko položiš telefon na mizo vedno sloni Direktno na kameri. Če ponesreči zdrsne in ti pade na mizo obstaja verjetnost, da ti poči... tako da pazite. In morm rečt da je izredno lahek. Nujno rabite nove slušalke ker te ki dobite zravn niso vredne 2 evra. Če poslušaš s slušalkami do konca na glas je bolj potiho, kot če imaš brez slušalk do konca na glas :D

Bi se še enkrat odločil, da kupim ta telefon? Sm v veliki dilemi, ker dobiš za isti denar rabljene HTC-je kot je Evo 3D za isto oziroma malo manjšo ceno, v garanciji itd. HTC pač veš da je dober, ma neko kvaliteto. S tem sem velikokrat v skrbeh kaj bo drugi dan, kdaj se bo kaj pokvarilo itd itd...

robiii ::

pa kaj mislis za ta dnar 167€ je vreden tega dnara? mislim zaslon ki je na dotik je vredi mislim je kaj podobnega kot samsung galaxy s3? pa fotoaparat? hvalla za odg

pepelka9 ::

Živjo! Mene pa zanima če se da sinhronizirati imenik s facebook-om, ma kdo to narejeno? Pa če ja, kako do tega? Hvala za odgovor. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
202308 (1573) menjalnik
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716865 (13218) 1krat
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682637 (49057) Ciklamen
»

7" tablica

Oddelek: Kaj kupiti
273516 (2072) mk818764
»

Freelander I20 4.7 ( Vaše mnenje)

Oddelek: Mobilne tehnologije
5802 (668) Bananovec

Več podobnih tem