» »

Zalman Northbridge & Thunderbirdi

Zalman Northbridge & Thunderbirdi

phoinix ::

Zanima me če kdo na mamaplati uporablja od zalmana northbridge in kaki so kaj rezultati po montaži. Mam ASUS mamaplato A7V 133 in temp na čipovju okol 43°C.

Druga stvar pa: mam thunderbirda 1,4Ghz in temperature do 61°C obremenjen, na totalno bakrenem evercool-u. Kake mate izkušnje uporabniki thunderbirdov - XP-jevci sorry, vem da mate full nižje tempe.

MI_KO ::

61°C je absolutno preveč! (Razen, če je spet kaka finta z neko drugo termalno diodo)

Neobremenjen: 38-41°C
Obremenjen: do 50°C (okvirno)
Hladim pa s aluminijastim titanom (2800Rpm 80mm vent)!

Pred tem sem imel temperaturo za kakih 5°C višjo, kr sem imel en noname aluminjast vent z bakrenim jedrom in malim ventilatorčkom z 5000 Rpm in obupnim zvokom!

Probaj ventiltor snet, lepše namazat pasto (TANKO!!!) in ga ponovno gor vtaknit!

phoinix ::

Ti maš zihr XP-ja, kokr sem že prej omenu, prave bitke z temperaturo so na thunderbirdih in ekstremnem navijanju!

phoinix ::

To je že moj drugi thunderbird (prej 1200MHz) in je pri obeh tempertura od 55°C - idle, do nekje 59 - 62°C.

Thanatos ::

Jz mam Tbirda 1000@1230 pa imam 45°C max pri prime tortute testu :D na njem sedi V7+ s 3800 obrati v dobro prezračenem ohišju (beri 5 ventov)

phoinix ::

Jest mam 2 System blowerja en vent 80x80 not piha, pa napajalnik posebej, da mi ne segreva. Treba bo še en vent dat. Drugače bi mel temperature krepko čez 60. Nazadnje je blo 69°C. Midi tower - pa napajalnik je bil 1,5cm preč od venta hladilnika CPU-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382970 (1742) rejven
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262233 (1508) Grimlord
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442558 (1735) Mr.B
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017679 (5469) the_unborn
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411852 (1352) abcde7

Več podobnih tem