» »

AVI 2 VCD

AVI 2 VCD

yabadak ::

Pozdrav!
Kupil sem si DVD player.
Gledal bi rad film ki je zaenkrat v AVI formatu.
Konvertiram ga v VCD, a opazim,da bi konvertiranje celega filma trajal kar 30 ur.;(
Zanima me če obstaja kakšen hitrejši konvert, ki bi ga DVD lahko bral.(VCD, Mpeg...)
Hvala!
Poletje je toplo in zima je hladna

gumby ::

tmpgenc
poglej na www.doom9.org

marS ::

DVD komponenta sigurno bere DVD in VCD. Nekatere novejše tudi SVCD. Najboljše je .avi pretvorit v .mpeg in potem to zapečt preko npr. Nerota v VCD.

Ko pretvarjaš iz avi=>mpg moraš mpg nastavit točno po standardu VCD (sliko na 352x288 pix, 25 fps in CBR-constant bit rate na 1150 kbs, audio na 44100Hz, CBR 160kbs), če ne, ti bo Nero pretvarjal v ta standard in bo kar dolgo trajalo. TMPGenc je eden boljših programov za to pretvorit, pretvorba traja od 1:4 do 1:7, odvisno od značilnosti avi-ja katerega želiš pretvoriti. Isto velja za SVCD.
Slika VCD preko DVD predvajalnika je znosna, vendar na ravni slabšega VHS posnetka. Primerno je bolj za kake animacije kot pa za sliko s TV-ja. SVCD je že dosti boljši, tudi od DivX-a, nearDVD, vendar ga podpira zaenkrat le malo predvajalnikov.
Včasih, imam potrebo za pretvorit, kako kratko stvar, max 3-5 minut dolg material, pa traja za napolnit VCD kar nekaj časa.

Link na kompatibilnost playerjev z obstoječimi formati

Link na primerjavo video formatov

:D

...no more heroes...
https://ilbis.com/

Tr0n ::

To, da je vedno treba v 25fps pretvorit ne drzi oz. je zelo odvisno od tega, kaj tvoj DVD komponenta bere. Ce je film v 23.976 ali 29.976, gre za NTFS ameriski standard in ga moras temu primerno tudi kodirat, ce je 25.000 pa je PAL evropski standard pa tudi moras pazit, kako ga kodiras.

Vecina DVD prevajalnikov lahko predvaja oba standarda.

Jaz zadevico pretvarjam z VirtualDuom (frameserver) + TextSob za podnapise. Frameservam v TMPGEnc. Zvok je vcasih potrebno prej pretvorit v WAV ce je recimo v AC3 formatu ali VBR MP3ju etc...

Penny ::

Živijo!
Tut js uporabljam program tmpgenc za izdelovanje vcd-jev in naj povem da odlično deluje. Fim mi pretvarja približno 75 % dolžine filma, podnapise dodajam s pomočjo ffdshowa,ki tudi deluje odlično.
Zanima pa me nekaj!
Ko pretvorim avi v mpeg in jo zapečem kot vcd, slika ne deluje gladko kot na divx-su, se praji da rahlo skače, še posebej če slika prikazuje neko dogajanje od blizo in se pomika levo ali desno. To je opaziti že na računalniku, na dvd-ju pa je še bol izrazito. Ali je možno težavo odstraniti s kakšnimi dodatnimi nastavitvami, ali opstaja kakšen program, ki bi izdelal bolj kakovosten mpeg.

Tenks!! LP

samoj ::

Kakšna je kvaliteta, če se kodira Divx v SVCD?

LP,
Samo

marS ::

Najbolj kvaliteten mpeg kodirnik je od firme Cinemacraft, najboljša slika in ful hiter, max 1:2, hja, vendar je 2000$, pa tut ta pravi :D krek je težko dobit.
TMPEGenc je zelo dober vendar počasen. Dober je tudi tisti ki je v Premieru 6.5, vendar je ravno tako počasen.
DivX => SVCD bi po mojem moralo bit o.k. kvaliteta, vendar so file-ji daljši, nisem še probal (ravno danes se pripravljam, sm nabavu DVD predvajalnik JVC 230, zelo ugodna cena 44Ksit, pa SVCD podpira, kao), bomo videli kaj bo ratalo ven.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Penny ::

A je imel kdo primer, da je bila mpeg datoteka daljša od 80 min,
in je ni šlo zapečt na 90 minutni cd???
Ko sem skodiral harry-a 2cd mi je lepo v neroto napisalo 84 min,
torej bi moglo it na 90 minutni cd , vender ne gre ter napiše vstavite nosilec z večjo kapaciteto!!! Nič jasno!!8-O

Tenks!! LP

gumby ::

video-cd ima neko omejitev glede dolžine... mogoče ravno 74min?

marS ::

Na DVDhelp.com kjer je player compatibility list, sem gledal primerjave in izkušnje uporabnikov. Nekaj pripomb je bilo čez 90 min CD-je, da ne dela na njih, verjetno je to omejitev standarda SVCD na en CD????
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Penny ::

Zej mi je končno uspelo spraviti 88 min na 90minutni cd,
vender samo s funkcijo overburn, stvar je šlo normalno nasnet.
Pol sem vcd sprobal na power DVD-ju, kjer je delal tekoče,
ko pa sem ga probal na dvd predvajalniku, je deloval samo do 80-te minute, naprej pa je bil zmazek.
Js ne vem, a so ti 800 mb smart buyi v K....., al kaj je.
Znaimivo je še to, da sem poskusil isto datoteko zapečt na
700mb- TDK, kjer je potem deloval brezhibno tudi na dvd playerju!!
Tenks!! LP

marS ::

Evo, sem danes kodiral v Premieru 6.5 par avi-jev in par divx-ov v mpeg2 za SVCD in ko sem zapekel SVCD sem kar rahlo razočaran. SVCD-ji na JVC DVD predvajalniku se vrtijo lepo, vendar je slika zelo kockasta, slabša kot VCD, ne morem verjet!!:(
Sicer se da gledat, vendar ni to to. Pričakoval sem ful boljšo kvaliteto glede na značilnosti formata.
Mogoče bi moral probat kak drug mpeg encoder? TMPGenc?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Penny ::

Tmpgenc je kakovosten encoder, z njim naredim zadovolijv vcd,sam bi vsen probo ta tvoj program!!
Naredi link do tega, ki ga uporabljaš!!!

marS ::

Kako to misliš?:D

Jaz uporabljam Adobe Premiere 6.5 za zajem in montažo, potem pa kar iz njega naredim export=>Adobe MPEG Encoder in tam zberem kar hočem delat VCD, SVCD ali DVD.

Uporabljal sem tudi TMPGEnc, vendar potem moram v Premier-ju exportirat v nek drugi fajl (v .avi, npr) in potem ta avi uvozit v TMPGEnc (ali kak drug zunanji program) in potem tam pretvorit v mpeg1 ali mpeg 2 za VCD ali DVD ali SVCD. To pa še enkrat dlje traja.

Poskusil sem tudi CinemaCraft Encoder, Trial verzija dela ful hitro, čas kodiranja je skoraj 1:1, vendar ma trial verzija značko Cinemacraft tko da ga ne morem uporabljat. Stane pa ful :| (1950$).
Prave mone8-O !!!!!!
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11928017 (7453) LexLuthor
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111869 (1721) pivmik
»

SKVCD

Oddelek: Zvok in slika
383087 (2155) Caligula
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414389 (3025) jabe
»

Program za DVD format iz Dvix formata

Oddelek: Sedem umetnosti
151935 (1696) metro

Več podobnih tem