» »

Photoshop začetniški problemi

Photoshop začetniški problemi

killa bee ::

Narisal sem "sketch" s sivo barvo. Kako bi sedaj to barvo potemnil da bi dobil črno. A morm še enkrat narisat use s črno barvo?
  • spremenilo: killa bee ()

dottor ::

CTRL + U in pol prebarvaš kaj imaš označeno. Upam da imaš sketch na drugem layerju.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

#000000 ::

Če imaš ta sketch na svojem layerju lahko dvakrat klikneš na ta layer ali izbereš layer styles ter color overlay

dottor ::

Najboljše je vsak element dajat na svoj layer, ker ga je tako najlažje urejat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

killa bee ::

na začetku sem risal s črno barvo vendar sem imel flow na 14% in zato mi zgleda kot siva. In zdj ne morem spremeniti te sive v črno, tudi z zgornjim načinom ne?

#000000 ::

Dej nekam uploadi PSD file, da vidmo kje si ga usral :)

Zelnick ::

Odpri levels (ctrl+l) izberi črno "kapalko" (set black point) in klikni na sivo črto. Na ta način bi moralo spremenit črto v črno, če jo imaš na Backroundu.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

killa bee ::

eric_cartman ::

Sem vidu kaj si naredu.

Glej, da maš pri color overlay pri layerjih uček, da je efekt viden.

Potem pa greš na sketch in ga večkrat dupliciraš s CTRL + J. Ko ga večkrat dupliciraš slika postaja čisto temna. In recimo ga 5x dupliciraš bo barva čisto črna. Potem pa označi vse kopije s controlom. Ko maš vse označene pa klikni CTRL + E, da vse layerje, ki si jih označil združiš v enega.

To je to. In sketch je črn!

Lp

Edit:
Če se kje pojavijo packe, ker si tolikokrat kopiral, jih pač samo zabrišeš z radirko. To je to.

Zgodovina sprememb…

killa bee ::

sm naredil kot si napisal samo ene črte so bolj sive kot druge, ene so bolj črne. ampak za moj projekt tko kokr je to čist zadošča.

eric_cartman ::

Pa kopiraš še dodatnih petkrat in potem spet združiš. Enkrat boš prišel do čisto črne.. Sej to lahko tut 50krat ponoviš. In vedno bolj bo črna.. Samo je pa tut res, da se ti bo črta debelila in več pack boš imel v okolici, ker si pač očitno tut tam nekaj skiciral.

A delaš z grafično tablico to al z miško?? Jst sm že kr dost časa navajn na tablico.. In je prov zakon oz. za določene projekte, ki jih mam brez tablice sploh šlo nebi..

killa bee ::

jst delam s tablico, sm naredu 64 kopij pa je še zmer siva siva, ene linije so pa črne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

killa bee ::

a mogoče kdo ve key shortcut za Brush Preset picker, ker bi ga rad dal na ta kuli ko kliknem, da mi to odpre.

eric_cartman ::

well..that's weird..

:D

Jst sm prov tvojo fotko sprobu pr men.. In dela tko kot more. V Color overlayu je naštimana črna in opacity na 100 %. In je črna fotka cela čist.

killa bee ::

aha, zdj sm u color overlayu zbral črno barvo in je res use črno

killa bee ::

Pod brush presets dam kljukco in izberem Textures in izberem nek texture. Ko rišem z brushom pa ne vidim nobene razlike med tem z textures in običajnim brushom. Mogoče kdo ve zakaj mi ne kaže teksture?

http://www.filedropper.com/textures

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

Zelnick ::

Daj hardness na 0% oz. zmanjšaj dept v brush panelu.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

killa bee ::

aha, zdj pa dela.

Naredil sem sliko velikosti 512x512 in sem jo shranil s končnico .PAT. Zdej bi pa rad ta custom patern dodal med default texture. Ko hočem ta custom patern Loadat v Patern Managerju mi napiše "file is bad or corupted"??

http://www.filedropper.com/customtextat...

#000000 ::

Probi narest tako, ofni kar bi rad mel za patern, izberi kar rabiš ali vse CTRL+A pejt na fitre/ patern maker in pokazal se ti bo okno kjer deluješ dalje, tak patern boš lahko naložil v knjižnico.

killa bee ::

kaj pa je to "fitre", Pod filter ni opcije patern maker

Zelnick ::

Pod Edit-Define Pattern je ta opicja.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

#000000 ::

killa bee je izjavil:

kaj pa je to "fitre", Pod filter ni opcije patern maker


Kater fotošop imaš ?

Zelnick ::

#000000 je izjavil:

killa bee je izjavil:

kaj pa je to "fitre", Pod filter ni opcije patern maker


Kater fotošop imaš ?

CS5, 5.5 ali 6. Ker so ga v 4ki ali 3ki "pomotoma" odstranli oz. si ga moral dodatno inštalirat.
Sicer pa skorjada ni začetnikov, ki si "lastijo" Adobe program. Je pa z CreativeCloud naročnino malo lažje.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zelnick ()

killa bee ::

Narisal sem naprimer krog. Zdj bi pa rad naredil da bi bil ta narisan krog na novem layeryu. Kako to naredim. Uporabljam CS6

dottor ::

Jaz sem se navadu vsako novo stvar spravljat v svoj layer. Prej ko se lotim karkoli dodajat nardim nov layer, nardim kar sem želel, pol spet nov layer in tako dalje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

killa bee ::

ja jst sm pa najprej naredu novo stvar, zdj bi jo pa rad dal v nov layer

skyline ::

Narediš selekcijo kroga, poj pa right click > layer via cut.

killa bee ::

a je možno z eno tipko(kombinacijo tipk) rotation premaknt iz X stopinj na 0 stopinj ? Seprav da sliko z eno tipko vrneš v prvotno stanje(da ni zavrtena).

TroxWe ::

Jaz bi prasu zakaj ko mam photostop in z brusherji delam se mi pol začne delat tko črno, ko pa savam v JPG ali kak drug program pa tisto črno zgine

skyline ::

Boš moral najprej kakšen screenshot pokazat...

TroxWe ::

Okej

Tuki je v photoshopu:


K shranim v format:

opeter ::

Pojdi na View - izklop Gammut Warning
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

TroxWe ::

Ok hvala

HighBane ::

Mam jaz eno vprašanje:
Kaj obstaja orodje v PS-ju za enostavno, hitro premikanje pixlov. Recimo, kakor grab brush pri 3D "sculpting"-u. Kjer s brushom preprostu primeš del in ga na hitro malenkost premakneš.
Da recimo za malenkost popraviš kotičke ust, očes, premakneš lepotne pike. Zdaj delam select -> move tool -> in popravim luknjo ki ostane

Primer pri 3d modelu prej, dva potega in rezultat

LapD ::

lahk probaš s smudge tool (dela približno to kar ti hočeš), za lepotne pike so uporabni patch tool, clone stamp tool, healing brush ... v glavnem dost orodij za se igrat.
web&motion designer

opeter ::

Nekoč je bil tisti Liquify, ali kaj je bilo (ko so se delale karikature). Ne vem pa, če je še na voljo v novejših verzijah. Vem, da si lahko kot vtičnik/plugin prenesel iz Adobe-jeve strani za CS4 in CS5.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

HighBane ::

Sem si vzel čas za odgovor :D. Hvala za odziv.
Liquify je tisto, kar sem iskal. Mi je bil skrit pod filtri -> Liquify filter...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Photoshop problem (pixlaste oblike vektorjev)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6797 (709) Zelnick
»

Barvanje z SEE THROUGH barvo? Program

Oddelek: Programska oprema
91119 (986) Neumann
»

Photoshop ... predelava logotipa

Oddelek: Programska oprema
81060 (954) Ciklamen
»

Photoshop + Vektor

Oddelek: Programska oprema
122541 (2232) shark_nm
»

Kako pri sliki označiti ozadje za prozorno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
64590 (4503) vidi

Več podobnih tem