» »

MSI GE60 visoka CPU temperatura

MSI GE60 visoka CPU temperatura

xxpolhecxx ::

Lp

Pred dobrim mesecem sem kupil MSI GE60 in začel pred kakšnim tednom spremljati temperature. Ko je računalnik v mirovanju, je CPU usage nekje na 1%, temperatura procesorja pa se giblje med 60 in 65C (konstantno). Temperature pod 60C še nisem zasledil. Temperatura grafične je v idle nekje med 30 in 35C kar je vredu.

Pri igranju igre je bila max temperatura grafične 77C, temperatura procesorja pa naraste na 93C in se redko spusti pod 90C. Malo me skrbi zakaj tako visoke temperature. Bi lahko bilo kaj narobe s termalno pasto? Postaja pa tudi moteče da se ventilatorji neprestano vrtijo ko je računlanik v idle :/

Ima mogoče še kdo težave s tem modelom in kaj mi priporočate. Dvomim da je to v mejah normale

filip007 ::

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi ga prodal dokler se stvar še skupaj drži. Lahko pa kupiš hladilnik za prenosnik, kar pa dvomim da bo kaj pomagalo.
Osebno mnenje, pa brez zamere.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

xxpolhecxx ::

Hladilnik ze imam, razlike pa ni nobene :) Prenosnik ima 3 leta garancije, tako da če to ni normalno ga bom reklamiral.

hojnikb ::

spucaj vente in nanovo namaži pasto.
#brezpodpisa

solatko ::

To bo napaka na hladilnem telesu. Nesi na servis in naj zamenjajo hladilnik. Verjetno so pri montaži, poškodovali cev hladilnika.
Na idle ne sme preko 45 in na full ne preko 70.
Takoj ukrepaj, saj se ti pregrevajo ostale komponente.
Delo krepa človeka

xxpolhecxx ::

Ko prenosnik dela na batariji, je temperatura v idle med 50 in 53. Torej za 10C manj kot če je na adapter. Je smiselno sam menjati termalno pasto (zaradi garancije)? Sprašujem zato, ker je računalnik kupljen iz Nemčije

xxpolhecxx ::

Dejansko takoj ko priklopim adapter naraste temperatura iz 53 na 62. Ko ga odklopim pade nazaj na cca 52

xxpolhecxx ::

Test je bil opravljen ko sem priklopil in odklopil adapter z vstavljeno batarijo. Ko batarijo odstranim in prenosnik deluje samo na adapter, so temperature "normalne" v rangu 50-54C

Kaj pa če obstaja moznost, da je CPU tovarniško navit? Gre namreč za gaming serijo laptopa

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Tukaj omenja na 2:20 "manual fan override", probaj tisto če imaš.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

xxpolhecxx ::

Ja ta gumb začne vrteti ventilatorje na 100%. Razlika v idle je nekje med 3 in 4C. Teste sem vedno opravljal z ventilatorji na max. Sem pa zdaj preizkusil še dva različna programa za merjenje temp in dobil zanimive rezultate. Oba programa mi kažeta nižje temperature kot Speccy. Kateremu bolj verjeti?

Speccy: AVG 50
Real temp: AVG 46
CPU Thermomether: AVG 42

 Primerjava

Primerjava

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje cpuja in glasna graficna

Oddelek: Pomoč in nasveti
382880 (2312) ST-777
»

Temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
382664 (2209) ST-777
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586814 (5715) Pyr0Beast
»

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
695770 (4210) batista
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728829 (6228) Vuli

Več podobnih tem