» »

Siol modem (WiFi)

Siol modem (WiFi)

Edgar8 ::

Doma imam Siol modem, na katerem je tudi wifi povezava. Problem je, ker je wifi signal izredno slab (lovi samo v sobi z modemom in še dveh sosednih sobah). Rad bi imel wifi po celi hiši. Kaj mi priporočate (router, dostopno točko, anteno)?

cegu ::

Če bi mel rad po celi hiši, potem do vsake sobe kabel s Siol switcha, na drugo stran kabla pa Acces point.

To ti na žalost ustvari dvojni NAT, kar pomeni da bodo lahko problemi z medsebojnim povezovanjem PC-jev in s kakšno igro.

Mogoče kdo ve kako se lahko 2 routerja poveže tako, PC na drugem dobi DHCP od prvega (torej je drugi le wireless switch? Vprašanje za DDWRT ali Tomato..bilokaj poceni)

Edgar8 ::

Brez kablov, zanima me najboljša brezžična varijanta

solatko ::

Power line

http://www.mimovrste.com/artikel/250000...

Najdejo se tudi cenejši, pa tudi taki z wi-fi.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Delo krepa človeka

Hayabusa ::

Prestavi siol modem v bridge mode, kupi spodoben wifi router + range extender.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

cegu ::

Powerline so kar v redu ja. Pazi le, če imaš 3 faze v stanovanju, potem ne dela oz se zadeva podraži.

Če ti lovi le v sosednjih sobah mislm da imaš še hišo z debelimi stenami ali pa veliko železja okrog. Jaz brezžično tega problema nisem uspel rešiti.

solatko ::

Če teče signal po negativnem polu, potem mora tudi na treh fazah delat b.p.
Sem jih že nekaj postavil, tudi v 3faznih objektih, pa ni bilo problemov.
negativni pol je za vse tri faze isti.
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

Powerline je precej draga zadeva, UTP je še vedno zakon.
Tomi

cegu ::

solatko je izjavil:

Če teče signal po negativnem polu, potem mora tudi na treh fazah delat b.p.
Sem jih že nekaj postavil, tudi v 3faznih objektih, pa ni bilo problemov.
negativni pol je za vse tri faze isti.



Misliš na nevtralnega? Zanimivo, nisem vedel da se lahko sploh odločiš za to. kako pa to narediš, ga obrneš za 180°?

Oseba ki nam je na faksu predstavila zadevo...je rekla da rabijo mostičke za 3f sistem.

solatko ::

...:TOMI:...- Zadeva je sorazmerno draga, vendar se tudi te napravice kar dobro cenijo (komplet dobiš že za okoli 40€).
Če imaš hišo urejeno in ni možnosti vleke kabla, je to praktično edina rešitev, poleg ojačevalcev signala, ki pa so tudi cenovno, nekje tu.
Zadeva je stabilna, kar pa za večino ojačevalcev signala, ne moreš dat roko v ogenj.
Dejansko je to rešitev, za prostore, kjer bi bilo vlačenje kabla neestetsko ali brez vrtanj in razbijanja nemogoče.

cegu - Zadeva je taka - Trinadstropna hiša, priklop trofazni, vtičnice razdeljene na vse tri faze, deluje v vseh. Iz tega sklepam, da teče informacija po - polu, saj drugače nebi delovalo. Nisem pa poizkusil z obračanjem naprave. Negativni pol je v vseh vtičnicah v tej stavbi, na desni strani.

Ko bom imel priložnost, poizkusim z obračanjem, da vidim ali sem imel samo srečo ali zadeva dejansko deluje na negativnem polu.
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

Za prenos signalov potrebuješ samo en kabel in maso. Lahko gre po nuli in ozemljitvi... Ne poznam principa, samo ugibam.
Tomi

solatko ::

Po ozemljitvi ne more it, ker ima napravica samo dva vtiča, zemlja je plastična. Verjetno gre po levem vtiču, saj mi sicer na trofaznem omrežju nebi delovalo. Bom naslednjič poizkusil napravo obrnit, pa bomo imeli rešeno vprašanje. Saj me bo lastnik kaj poklical, da mu poštimam računalnike, do takrat pa bomo še malo ugibali.
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

100 % deluje, tudi če obrneš. Saj ni definirano, kje je faza in nula. Vsaj moralo bi.
Tomi

Edgar8 ::

Sedaj sem se odločil za router. Tudi siolov wifi vleče, ampak slabo, ali pa sploh ne (odvisno od naprave) v oddaljenejše sobe. Mislim da bi moral router to stvar popraviti in ojačati signal.
Kot razumem, moram sedaj siolov modem nastaviti, da deluje kot modem in ne kot modem/router kot sedaj (to najlažje uredim s klicem na 0801000). Nato pa v modem priključim router in ga naštimam. Mi lahko kdo pomaga, kako naštimam router (TP-Link TL-WR1043ND), da bo delal kot router preko siolovega modema?

Hayabusa ::

Nastaviš "wan type" kot "pppoe" ter nastaviš wifi (wpa2-eas, neko dolgo geslo), kanal 1/6 ali 11.

...:TOMI:... ::

Peskeniraj katere wifije imaš okoli hiše, nato izberi kanal, ki ji zaseden. Izbiraš lahko med temi tremi, ki jih je napisal hayabusa. Preskeniraš lahko z inssider-jem.

Moraš spremeniti privzeto geslo za dostop do routerja in še polno malenkosti za izboljšanje varnosti.
Tomi

fosil ::

Peskeniraj katere wifije imaš okoli hiše, nato izberi kanal, ki ji zaseden.

Verjetno si misli rečt, kanal, ki ni zaseden.
Zakaj pa bi izbiral samo med tremi, če jih imaš na voljo 11?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

...:TOMI:... ::

Res je, tiskarski škrat je bil.

Zato, ker drugi kanali se prekrivajo med sabo. Samo te so prosti, pa recimo 14, vendar je problem, ker ga mnoge naprave ne podpirajo. 1, 6 in 11 je prava izbira.

Evo, sem našel še nekaj slovenske razlage.

http://mojmikro.si/preziveti/varnost/kd...
Tomi

Zgodovina sprememb…

cegu ::

...:TOMI:... je izjavil:

100 % deluje, tudi če obrneš. Saj ni definirano, kje je faza in nula. Vsaj moralo bi.


Ka ko misliš ni definirano? Faza te zruka nula pa ne, tako da je kar dobro definirano :)

Solatko: bi bil vesel povratne informacije, ko bo.

...:TOMI:... ::

Nimamo polariziranih vtičnic, nekje je faza na levi, nekje na desni, v mnogih objektih celo mešano, odvisno od vsake posamezne vtičnice. Marsikaj se vidi na terenu.
Tomi

fosil ::

...:TOMI:... je izjavil:

Zato, ker drugi kanali se prekrivajo med sabo. Samo te so prosti, pa recimo 14, vendar je problem, ker ga mnoge naprave ne podpirajo. 1, 6 in 11 je prava izbira.

Evo, sem našel še nekaj slovenske razlage.

http://mojmikro.si/preziveti/varnost/kd...

Glede na to razlago, moraš te kanale uporabit, če imaš več ločenih omrežij.
Če uporablja sosed kanal 5, se bo prekrival s tvojim kanalom 6.
Logično bi bilo, da uporabiš tisti kanal, ki je čim bolj oddaljen od obstoječih omrežij.
Tako je!

...:TOMI:... ::

Zelo malo verjetno je, da bo imel sosed kanal 5. Privzeti kanal je ponavadi 1, odvisno od proizvajalca.
Tomi

fosil ::

Jah jaz na primer trenutno lovim 16 sosednjih omrežij.
Kanali so pa takole 2x1, 1x2, 2x3, 2x5, 2x6, 1x7, 5x11, 1x12
V tem primeru nobeden od 1,6 ali 11 ne bi bil dobra izbira.
Tako je!

...:TOMI:... ::

V tem primeru bi bilo najbolje imeti 5 GHz.

Če imaš težave je najbolje preizkušati, kje najbolj stabilno deluje, samo to je težko in dolgorajno opravilo, odvisno je tudi od trenutnih "obremenitev frekvenc" itd.

V tvojem primeru, karkoli izbereš je slabo. Izbereš nekaj, kar se ti zdi, da je v redu in to je to.
Tomi

Zgodovina sprememb…

solatko ::

...:TOMI:...- Ko sem se še ukvarjal z elektromontažo, smo povsod obračali stikala enako in v vseh vtičnicah dajali fazo na levi. To je bilo v 70-ih letih. Je pa seveda napeljava odvisna od urejenosti človeka, ki jo dela, tako kot urejenost kablov v računalniku. Nekaterim je pač vseeno, kako je narejeno, sam da gre signal skozi.
Sem doživel tudi to, da je bila faza na ozemljitveni žici, črna pa ozemljitev. Pač delujoč preizkuševalec v roke, pa sprobat.
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

Res je, srečaš vse živo, od zelo urejenih inštalacij, do skropucal, narejenimi iz starih avtomobilskih kablov. Da o barvah sploh ne govorim.

Nikjer pa ne piše, kje mora biti faza. Obe strani sta pravilni.
Tomi

solatko ::

V Nemških standardih je tudi to (leva stran), vendar nihče ne uporablja standardov. Kjer pa so delali pravi električarji in ne slabi fušarji, pa je električna napreljava, dokaj urejena.

To je tako kot v računalniku, tisti, ki ga je sestavljal ljubitelj, je čisto drugače poštiman, kot tisti iz naših firm, ki so jih sestavljali študentje za nekaj €/h.
Poglej kak Tron, Pcplus, Anni.... računalnik, pa te mine volja do življenja. Vsi so imeli kepo kablov, zraven RAM-ov in DVD enote.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

repeater mode

Oddelek: Omrežja in internet
192317 (1432) PogachnyK
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7718135 (15518) Furbo
»

Wifi Range extender - Pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
51454 (1405) Furbo
»

Internet preko električne napeljave

Oddelek: Omrežja in internet
4115947 (14109) lojze8
»

Siol TV na optiki

Oddelek: Omrežja in internet
293051 (2332) smejko

Več podobnih tem