» »

Fujitsu Siemens notebook in linux

Fujitsu Siemens notebook in linux

operater ::

Pozdrav

Imam težave pri instalacijah linux distribucij na notebook. Sama instalacija mi uspe normalno, a mi po ponovnih zagonih obstane na Starting pcmcia in ne gre vec nikamor.
Kako oz kdaj ali kje lahko izklopim to nadležno vsiljevanje pcmcia. Probal sem z RH 8.0, Mandrake 9.0, pri debianu pa mi ne uspe zagnati XSERVERja - najverjetneje zaradi grafike.

Rabil bi dober nasvet in hvala

In pa notebook podatki
Model Fujitsu-Siemens Amilo D CY23
CPU Intel Pentium III (Coppermine) 1.0 GHz (996.325 MHz) Desktop CPU
BIOS Phoenix BIOS V1.3
Chipset VIA PN133, VT8603(North Bridge), VT686B (South Bridge)
Cache 256 KB second-level cache
RAM 256 MB
Display 14.1" TFT XGA, 1024x768, 60 Hz
Graphics S3 ProSavage Twister 4, upto 32 MB shared memory, Read Alberto Pianon. In VIA PN133 (VT8603) integrated
Harddisk IBM-DJSA-210, ATA DISK drive 10.0 GB 10056 MB w/384KiB Cache, CHS=1222/255/63
CD-rom
Ethernet Accton Technology 1216.12161119 EN2242 Series Fast Ethernet Adapter MiniPCI (10/100 MBit/s)
Modem Lucent LT MiniPCI WinModem 56K, V.90
Audio Crysal CS 4299(AC97) Intergrated in the VIA chipset 'VIA 82C686A at 0x1400, irq 5'

dr.J ::

Si pogledal po webu glede linux supporta za ta model? Večina stvari menda deluje.

Izklopi (= pobriši ali bolje preimenuj) ustrezen pcmcia link v /etc/rc.d/rc5.d, ki najbrž izgleda nekako takole: XYpcmcia S pomeni start, XY je neka stevilka rc.5 pa je grafični način. Isto naredi še v rc.3.

No, na RH poženi komando /usr/bin/serviceconf, naprej ti bo pa najbrž šlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

operater ::

Hvala

Je uspelo, a žal vidim, da zaenkrat linux nima primerne distribucije za notebooke - kakor tudi za novejše računalnike z popolno podporo - me preseneca, da nima v sklopu instalacije aktivirano java skripte in jo je potrebno naloziti posebej. Tudi fonti so bolj slabi in še zdaleč ne bodo dosegli zadovoljive uporabe za povprečnega uporabnika. Vsakdo ki želi uporabljati linux mora biti dobro podkovan ( z starimi winsi ) , saj drugače se mu ne bo niti sanjalo kaj je bistvo dobrega sistema. Podkkovan pa mor a biti tudi na področju nekega hardwera, saj drugače niti neve kaj vklaplja in kaj bi moral.

Za strežnike je res lahko sila uporaben a zatakne se pri domači zahtevnejši uporabi.

Sama hitrost delovanja pa mi je bila všeč pri nižjih disribucijah - RH6.2 , sedaj pa mi RH 8.0 počasneje deluje kot Win XP na istem računalniku- kar nekaj išče in išče.

LP

dr.J ::

Jave ni zraven zaradi licenčnih razlogov. Sicer jo lahko DLJaš posebej kot free, a to ni isto kot če je zraven. Window$e pošteno preplačaš in tam potem ni toliko tovrstnih težav. Zanimivo, kako dobro pomirjevalno sredstvo so $$$!

RH8.0: jaz čakam na RH8.1, do takrat pa ostajam na RH7.2/7.3. 8.0 je rahlo buggy, začenši z rpm paketom.

Mletje: tu je gotovo nekaj narobe. Koliko RAMa imaš in koliko swapa? Zlasti je vsak GUI bolj potraten od prejšnje verzije. Ali rabiš KDE?

Kaj pravi komanda 'top'? (poženi ob 'mletju') Navadno poganja updatedb, ko vklopiš računalnik, lahko pa je tudi kaj drugega.

Fonti: do nedavnega se je z M$ ftp strežnika dalo sneti 3 najpogosteje uporabljane True Type fonte: Arial, Courier New in Times New Roman. To možnost so onemogočili (#&!\@}##!), lahko si misliš zakaj. Kakorkoli že, nekje dobi te fonte, jih daj recimo v direktorij
/usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF
poženi komando 'ttmkfdir', ki ti naredi datoteko 'fonts.dir'. Nato poveš X-font strežniku, da išče fonte tudi zgoraj omenjenem direktoriju:
chkfontpath -a /usr/X11R6/lib/X11/fonts/TTF
in še restartaš xfs:
/etc/rc.d/init.d/xfs restart

Potem lahko npr. v OpenOfficu normalno vidiš omenjene fonte, pa tudi brskanje po spletu je lepše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

operater ::

Ja, v bistvu HDD ne melje - ampak linux čaka in potem pokaže - nadležno - počasno ( imam občutek kot da gre v trafiko po kruh in nazaj ).

Imam pa še vprašanje za JAVA skript in PLUG-IN (This page contains information of a type ( aplication/x-java-vm) that can only be viewed with the appropriate Plug-in ) ????

Javo sem potegnil z suna dol - inštaliral in hoče še Plug- in - mozila d.o.o.
Mi lahko pomagaš kaj sploh hoče in kje to aktiviram ali downloadam ?

Čudno zakaj je na www.java.sun.com toliko različnih verzij jave - imajo večkratne buge ali je kaj drugega ??

Hvala

dr.J ::

Da nimaš vklopljenih kakšnih maksimalnih varčevalnih načinov - npr. ugašanje diska po kaki minuti neaktivnosti?

Pri java pluginu je treba narediti samo simbolični link: kot root pojdi v direktorij /usr/lib/mozilla/plugins in naredi nekaj takega:
ln -s /usr/java/jdk1.3.1_01/jre/plugin/i386/ns600/libjavaplugin_oji.so libjavaplugin_oji.so

(jaz imam konkretno takole, mozilla pa je mozilla-1.2.1)

Za ostale plugine poglej sem:
http://plugindoc.mozdev.org/linux.html

A fonte si poštimal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI linux gonilnliki in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
121934 (1821) roli
»

radeon 9200 suse10 brightness problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251848 (1664) roli
»

Kako naj naložim program v linux-u (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1455998 (4927) CCfly
»

suse 9.1 in radeon 9800PRO

Oddelek: Operacijski sistemi
111633 (1505) jurre
»

Linux in kWord

Oddelek: Programska oprema
111596 (1443) Gh0st

Več podobnih tem