» »

Računalnik se random užiga

Računalnik se random užiga

Rainbow Dash ::

Pozdravljeni,

kot omenjeno imam problem, da se mi računalnik kar random vžiga, to se mi je začelo dogajati pred približno enim tednom, ko sem ugasnil (ne spanje pa tte fore) računalnik in šel spat, in se mi čez 20 minut kar vžge.. Do sedaj se mi je to naredilo že 3x, in nikoli čez noč, torej nikoli se ni čez noč vžgal. Ko je vžgan pa se ne ugaša random kar tako, torej po moje ni problema v kakem stiku..


Kot znamenitost:
--Pred 1 mesecu se je random vžigal ob spanju (od 10-30 sekund max. spanje, nato se je vžgal), pa sem nekaj nastavil v windowsu, ko sem takrat videl podobno temo na ST-ju, in je bil problem rešen..

Nevem kaj je to, mogoče ni stikalo za vžig dobro priklopljeno na matično ali kaj.. Problemov pa z vžigu drugače ni...


Lp


Motherboard: imate v podpisu

korenje3 ::

probi izklopit wake up by lan v nastavitah za mrežno kartico v windowsih. oziroma sprejemanje paketov medtem ko je računalnik v sleep načinu.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Rainbow Dash ::

sej to sem takrat naredu, da mi je nehalo vkapljat računalnik ko je bil v spanju.. Problem zdaj je da dela to ( za zdaj je redko recimo 1x na 2-3 dni se vklopi), ko je računalnik izklopljen čisto, ne spanje..

Rainbow Dash ::

nobody?

Računalnik se je spet vžgal ko me ni blo.. mislim da je sedaj vedno bolj pogosto...

Riff ::

izklopi ga iz vtičnice pa ne bo nobenih random vžigov pa še proti streli si varen :)

Rainbow Dash ::

jah to je ena možnost, samo me še vedno zanima kaj povzročuje problem

pviran3 ::

testiraj brez LAN kabla. Poglej po biosu za wakeonlan nastavitve

mirancar ::

mogoče imaš nastavljeno da se prižge ob vklopu elektrike (bios) in hkrati imate ali: izpade elektrike ali te napajalnik zajebava in simulira izpad

Rainbow Dash ::

izpade elektrike nimamo nikoli (vsaj js se nespomnem da bi kdaj blo), napajalnik je pa tudi skoraj nov, in res nevem zakaj bi to začel delati kar naenkrat...


Pa sj napajalnik nč ne simulira izpade elektrike.. Ko je računalnik vžgan dela normalno.. ko je ugasnjen nekaj zajebava..

pogledu sm zdle po biodu in sm našu neki LAN boot, al neki takega, pa je bil ze disablan...

Zgodovina sprememb…

mirancar ::

kaj pa v biosu kaka druga power opcija ? imaš recimo "AC power loss .." ali pa kak drug "automatic power up on ..."



mogoče gumb za vklop ..

Rainbow Dash ::

nimam nič od tega... bom sliku vse strani bios-a pa dau tule gor..

Rainbow Dash ::

 glavni meni bios-a

glavni meni bios-a


 1 opcija menija bios-a

1 opcija menija bios-a


 2 opcija menija bios-a

2 opcija menija bios-a


 3 opcija menija bios-a

3 opcija menija bios-a


 4 opcija menija bios-a

4 opcija menija bios-a


 5 opcija menija bios-a

5 opcija menija bios-a


 tazadnja opcija bios-a

tazadnja opcija bios-a



Evo vam tak je bios

Janac ::

Kater napajalnik?

Rainbow Dash ::

clancy ::

Tudi sam sem imel podoben problem pred nekaj tedni, in odkrito povedano, še sam ne vem kaj je bilo narobe. Ko ugasneš računalnik, probaj za nekaj sekund izklopiti stikalo na napajalniku in opazuj, če se ti bo tudi takrat računalnik samodejno prižgal. Ker lahko, da je kriv kak virus, ki ne pusti, da bi se računalnik popolnoma ugsanil in se čez nekaj minut ponovno prižge.

Janac ::

Rainbow Dash je izjavil:

energon eps-750w
http://pdf.jacob-computer.de/content/da...


Sem skoraj prepričan da imaš defekten napajalnik..

Rainbow Dash ::

pomoje je napajalnik čisto vredu.. če dela stik med 2 žicami na 24 pin connectorju, potem bi se mi tudi ugašal ko bi bil pržgan

Hayabusa ::

Slikaj power nastavite v biosu.

Odstrani baterijo na os. plošči za minuto -> resetiraš cmos na privzete nastavitve.


Katero revizijo os. plošče (piše zgoraj levo na plošči) in kateri procesor imaš ?
http://www.gigabyte.com/products/produc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Rainbow Dash ::

procesor: AMD X4 965 3.4 GHz
MATIČNA: tta ko si dau link s tem da namesto TURBO3D piše GIGABYTE, drugače je pa enaka, isto ime plate itd..

Hayabusa ::

3 revizije so in 3 različni biosi, zato sprašujem !

Rainbow Dash ::

vem ko sm gledu že kaka 2 meseca nazaj... Tta ko si poslav je tta.. Na nobeni od teh 3 revizij ne piše gigabyte na hladilniku tako kot pri moji, s tem da je pri tti ko si poslav vse isto, pač isto nametano na plato...

Hayabusa ::

Okulist...na vseh treh PIŠE.





Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Rainbow Dash ::



na tti sliki se ti vidi da je tta plata z tem da piše GIGABYTE GOR

Js sm ti pravu ker takrat (recmo 2 meseca nazaj), nisem mogel najti prave plate na netu oz. identicno od tte ko jo imam, sem pogledal malo položaj mikroprocesorjev/kontaktorjev itd, in je bila tista ko si zgoraj poslav čisto ista, s tem da je na njej pač TURBO3D pisalo...

Hayabusa ::

Grafična ti prekriva napis revizije.

Rainbow Dash ::

ja kaj naj zdaj dam grafično iz ohišja? una slika je stara...

Rainbow Dash ::

bom zdle inštaliru en antivirus pa pregledu sistem da vidim, če se najde kj

Rainbow Dash ::

zdej ko sm dau da se sistem pregleda preko anti virusa so se mi začeli prikazovat okna taka:

 tole se je prvo prikazalo

tole se je prvo prikazalo


nato pa se ene 3/4 IP-ji različni
 tole je biu en izmed njih...

tole je biu en izmed njih...




nevem ka nj nardim... ka nj formatiram?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljam računalnik - rabim pomoč

Oddelek: Strojna oprema
51230 (1084) Infusion
»

Bodo zvočniki delovali na Gigabyte Z77M D3H

Oddelek: Zvok in slika
191914 (1780) --MiRaLdInJo
»

napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
8849 (572) Leprechaun
»

V kateri slot na matični plošči vstavim R9 290?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101757 (1621) Ribič
»

old_PC_menje

Oddelek: Strojna oprema
141988 (1357) Brane22

Več podobnih tem