» »

Problem s hardwareom

Problem s hardwareom

Kox01 ::

Pozdravljeni!

Pred dvemi dnevi se mi je pojavil problem ki (na žalost) presega moje znanje računalništva. Imam PC, ki je večino časa prižgan 24/7 in mi je do sedaj delal brez problemov. Pred dvemi dnevi sem ga zaradi zatikanja resetiral in ko se je ponovno zagnal, je vse kar od tedaj počne, da se samodejno reboota (ne pride niti do windows logota, niti ne morem priti v bios ali zagnati varni način ker nobene funkcijske tipke ne delujejo). Po tem sem ga odprl, sčistil, preveril vse RAMe, trdi disk, grafično kartico itd.. Sem pa opazil nekaj kar doslej še nisem nikoli in sicer, na matični plošči mi gorijo 4 ledice, zraven je napisano Phase 1 2 3 4. Pri številki 1 in 2 mi ledici gorita zeleno, pri 3 oranžno in pri 4 rdeče. Nekje sem zasledil da je mogoče šla baterija..
Kakršen koli nasvet bi mi prišel zelo prav, da bi vsaj vedel kje in kako se lotiti zadeve.

Hvala in lep pozdrav!

edit: pozabil sem omeniti da po tem ko sem razdrl cel PC in ga sestavil nazaj sedaj ne dela niti video- računalnik se samodejno reboota na cca 10 sekund, vendar se na ekranu ne zgodi nič- sama tema.
  • spremenilo: Kox01 ()

Hayabusa ::

Preveri kondenzatorje in napiši konfiguracijo.
Multimeter v roke in preveri napetost na bateriji, ~3.3V bi moralo biti, čeprav dela tudi s prazno baterijo 8-).
Odstrani baterijo za minuto, da resetiraš cmos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Brias ::

klicem jasnovidca da mi pove firmo in model tvoje plate ...

Kox01 ::

Baterijo sem odstranil že takrat ko sem tudi vse ostalo, za več kot minuto.
Točnih specifikacij nevem ker nisem doma zdajle, bom napisal ko pridem domov. osnovne pa grejo nekako takole:
Intel procesor quad core
6GB Ram
Geforce gtx 280 1Gb
Western digital 650 GB
Win 7 Ultimate

LordPero ::

Ja, ni ravno vseh podatkov tukaj ... ampak prvi ugib bi bila slaba plata (tudi verjetno ne nič piska?).

Imaš možnost poskusiti z drugim PSUjem?
Si poskusil tudi samo z eno RAM palčko?
LordPero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317350 (13473) G_mAn
»

ekran na prenosniku razbit - kako naštimati sliko na drugemu LCD_ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
482467 (1928) Pyr0Beast
»

ne morem odpreti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
133573 (2955) rockrose
»

nf7-s bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
261642 (1278) MrGTO
»

BIOS FLASH - Problem - NUJNO

Oddelek: Pomoč in nasveti
191919 (1671) steiner

Več podobnih tem