» »

Koliko bi bil vreden avto?

Koliko bi bil vreden avto?

cekr ::

Zanima me, koliko bi bil vreden avto Honda Civic, 14 let star, ima pa samo okoli 50.000 km?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

shovty ::

1500 eur

Hayabusa ::

Motor, barva, kaj od opreme, stanje vozila&gum, 3/5 vrat - karavan, kateri lastnik, se je notri kadilo, prevažalo pse/mačke ?

avto.net ponudba l.1999
http://tinyurl.com/cldhktf

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

cekr ::

Motor je 1.4 , barva ena kovinska, gume-zimske 2 let stare, cigareta ni videl, živali tudi ne, hatchback, malo vožen, stalno garažiran, nov avtoradio, ... 1.lastnik, avto je bil vedno kot rezervni. Se pa v toliko letih nabere tudi kakšna praska ampak ne v globino. Zarjavet pa tudi ni nikjer.

Me pa to bolj zanima informativno, da bi vedel, če se splača iti v akcijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MTm2H37rqt7B ::

jaz sem 1.4 bingo, letnik 97? odlicno ohranjen prodal za 1400... 3 leta nazaj

Hayabusa ::

1.4 55kW ?

Če imaš možnost ga vozi sam, 14 let stara Honda nižjega razreda brez klime je vredna en drek, če ima 50k ali samo 10k km.
Da ni nič rjava ne verjamem, sosed ima golfa 3 dizel z zelo malo km tvojega letnika, vedno garažiran in je spodaj lepo rjav.
Za 500-600 če boš imel srečo, Hondaši znajo biti čudni tiči ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mikojan ::

1000-1500€ pa še to sam zato, ker je honda

Mr Johnny ::

Verjemi, se ne splača prodajat če avto dela. 1.4i je preteklost.
Čisto informativno, barve nisi povedal. Pa servisna knjiga je potrjena?

oo7 ::

Mr Johnny ::

Optimistična cena. Imam izkušnje s takšnimi civic-i, ni zanimanja. Pa ta na linku je iS.

Zgodovina sprememb…

smesnoje ::

Koliko bi bil pa približno vreden ta avtomobil:
Reanault classic (meni se zdi da je 1.6)
letnik 1999.
prvi lastnik
barva: bordo rdeča
gume: zimske-2 leti
garažiran
ni zarjavel nič
nič opraskan
55000 km prevoženik
bencinar
5-vratni
nič se ni not kadilo
nikoli ni bilo notri živali.
sedeži-kot novi, vedno je bila čez deka

mikojan ::

tep se zdi, da je 1.6, ne veš pa kako se avto kliče?? megane classic 4 vrata verjetno. 750€ ker je brez klime.

smesnoje ::

avtomobil ima 3 oz 5 vrat in ne 4 sam v vednost

in ja 1.6 megane classic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smesnoje ()

cekr ::

Mr Johnny je izjavil:

Verjemi, se ne splača prodajat če avto dela. 1.4i je preteklost.
Čisto informativno, barve nisi povedal. Pa servisna knjiga je potrjena?



Če misliš, da so kilometri prevrteni, me žališ.
Barva kovinskosiva.
Vsak avto je preteklost. In to od tistega trenutka, ko si ga odpeljal iz trgovine.
Itak nisem rekel, da bi se šlo brezpogojno v prodajo.
Če bi dobil ugodno ponudbo, seveda ne bo dvomov.
O raznih ponudbah okoli 500€, se pa ne pogovarjam.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

c00L3r ::

Ogromno je 15+ let starih avtomobilov za 500 - 1500€. Ker je ponudba tako velika, niso vredni praktično nič. Za koliko ga prodaš je bolj odvisno od tvojih prodajalskih sposobnosti, časa ki imaš na voljo od sreče.

Je pa tak, da dlje kot boš čakal, manj bo vreden. Če avto res dela tako kot mora, ga ali uporabljal ali pa prodaj znancu po prijateljski ceni. Če tudi ima malo prevoženih km, pa pri teh letih začnejo težave z tesnili in raznimi gumijastimi elementi. Da zamenjaš kako bolj "skrito" tesnilo, bo mehanik med ravno tako imel s tem par ur dela, ki lahko za več 10x preseže ceno samega tesnila.

@nny ::

Predlagam, da ga odpelješ v kakšno avtohišo z rabljenimi avtomobili in vzameš denar, ki ti ga ponudijo. Par 100 € manj, vendar se ti ni treba sekirati.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

cekr ::

Avto ne prodajam. To bi storil samo v primeru ugodne ponudbe. Koliko je to, še iščem odgovor.
Do takrat se bom pa lepo vozil.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Mr Johnny ::

cekr je izjavil:

Če misliš, da so kilometri prevrteni, me žališ.
Barva kovinskosiva.
Vsak avto je preteklost. In to od tistega trenutka, ko si ga odpeljal iz trgovine.
Itak nisem rekel, da bi se šlo brezpogojno v prodajo.
Če bi dobil ugodno ponudbo, seveda ne bo dvomov.
O raznih ponudbah okoli 500€, se pa ne pogovarjam.

Nikakor nimam namena žaliti, samo vprašam, kakšno je stanje. Če ima potrejeno knjigo/dokazljivo zgodovino, je malenkost več vreden, ane?

Kot preteklost pa mislim zgradbo in opremo avta :) Ni ravno med varnimi avti.

cekr ::

Mr Johnny je izjavil:

cekr je izjavil:

Če misliš, da so kilometri prevrteni, me žališ.
Barva kovinskosiva.
Vsak avto je preteklost. In to od tistega trenutka, ko si ga odpeljal iz trgovine.
Itak nisem rekel, da bi se šlo brezpogojno v prodajo.
Če bi dobil ugodno ponudbo, seveda ne bo dvomov.
O raznih ponudbah okoli 500€, se pa ne pogovarjam.

Nikakor nimam namena žaliti, samo vprašam, kakšno je stanje. Če ima potrejeno knjigo/dokazljivo zgodovino, je malenkost več vreden, ane?

Kot preteklost pa mislim zgradbo in opremo avta :) Ni ravno med varnimi avti.


Če hočeš sodoben avto, daš 20k€...30k€ in vojla. Če ti je pa dovolj 1k€, pa dobiš takšnega, kakršen je bil v tistih časih. Ne moreš pa primerjat avta, ki je naredil 300k km, s skoraj nerabljenim.
Varen avto? Toliko kot je varen voznik in potencialni storitelj karambola v drugem avtu.
Si pa ne želiš karambola ne s starim, ne z novim avtom. Mogoče ti bo novi, kje še prej delal sive lase kot pa stari.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Utk ::

Hayabusa je izjavil:


Da ni nič rjava ne verjamem, sosed ima golfa 3 dizel z zelo malo km tvojega letnika, vedno garažiran in je spodaj lepo rjav.

Glej, sosed ima golfa, on ima hondo. Kaj ima veze golfova rja s hondo? A je golf 3 referenca za karkoli?

Pa servisna knjiga je potrjena?

Pri 14 let staremu avtu bi ti gledal servisno knjigo? WTF?

Mater, pri takšnih "kupcih" bom svoj avto, ko bo čas za to, raje odpeljal v prešo, kot da se bi 5 minut z njimi ukvarjal, ni vredno tega jurja. Najbolje, da mu pri 14 let staremu avtu nekdo še merilec laka ven privleče. Takšnega bi pa res na gobec :)

Hayabusa ::

Glej, sosed ima golfa, on ima hondo. Kaj ima veze golfova rja s hondo? A je golf 3 referenca za karkoli?

Avti preprosto niso narejeni za tako starost biti brez korozije.

To bi kvečjemu držalo, če bi bil nekje kjer imajo 2x na leto padavine, samo tam imajo druge probleme z vozili.

Vikking ::

Utk je izjavil:


Najbolje, da mu pri 14 let staremu avtu nekdo še merilec laka ven privleče. Takšnega bi pa res na gobec :)


Verjetno ne razumeš koncepta nakupa vozila. Ko prodajlca dobiš na eni laži, veš da če ti je vozilo še tako zelo zelo všeč ,je takšen prodajalec še marsikaj zamolčal in se laže.
Večina prodajalec pač tvezi kako ima vozilo prvo barva, nekaramboliran... Pač je dovolj da nekdo vzame merilec laka in pomeri lak. Odziv prodajalca je takojšen. Prav tako pa lahko nakup takšnega vozila hitro zaključiš in mu zaželiš vsenajboljše pri nategovanju drugega kupca.

Utk ::

Ampak kako pomembno je to pri 14 let staremu avtu? Če ni gnil in če gre čez tehnični, težko več zahtevaš. In kaj pol če nameriš ne vem kaj, normalno, da je bil zadet v 14 letih iz vseh koncev, tudi če je samo v garaži stal, pa kaj potem.

steklo ::

Imaš ZS

GrimReaper ::

Kaj se je že menjalo na tem avtu?
Nimam sicer namena kupovat, ampak me samo informativno zanima.
Na primer pri moji 8 let stari Astri se je menjalo, prvih 6 let ko še ni bil moj nič, razen olja in 1x polnjenje klime.
Potem letošnja zima je pa že zahtevala davek, najprej regulator gretja, potem pa še odpadlo desno steklo ogledala, krivec je bil seveda ogrevanje stekla.
Ampak zaenkrat sem vseeno zelo zadovoljen glede na to da gre za 8 let star avto. Za zadnja dva problema sem v bistvu sam kriv, ker bi lahko bolj šparal na jakosti ventilacije in z ogrevanji stekel.
Oz. tako bom rekel, več je dodatne opreme, več stroškov imaš. Avto brez klime, brez ogrevanih stekel in še česa ti je najcenejši za vozit.
Ampak ok, vsaj klima mora bit, ker če ne polet umiraš v avtu. Servo ima pa že skoraj vsak po letu 2000, če ni ravno Fiat tud ni nekih problemov s tem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Doman ::

Za avto boš dobil 600-800eur.odvisno od sreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Blinder ::

cekr je izjavil:

Honda Civic, 14 let star, ima pa samo okoli 50.000 km?


15.000€ izgube vrednosti za 50.000 km. drago tole
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RejZoR ::

Zakaj že? Mogoče pa ima znotraj te majhne kilometrine neprecenljive trenutke. Ni vse samo v kvantiteti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

neprecenljive trenutke?? v avtu brez opreme in z 75 konji? še podvozje ima mehko
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vorantz ::

Hayabusa je izjavil:

Da ni nič rjava ne verjamem, sosed ima golfa 3 dizel z zelo malo km tvojega letnika, vedno garažiran in je spodaj lepo rjav.


Jaz pa mam 15 let staro felicio s 150k brez kančka rje
Imagine that 8-O

RejZoR ::

Blinder je izjavil:

neprecenljive trenutke?? v avtu brez opreme in z 75 konji? še podvozje ima mehko


Ti pa tud ne vidiš 2cm pred sabo a? Spet gledaš samo kvantiteto, sploh pa kdo pravi da mora bit povezano z vožnjo? :evil:
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22124444 (1948) KTr1sk
»

Rjavenje podvozja - Mazda 6 letnik 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8112534 (9667) bambam20
»

Pomoč pri nakupu rabljenega avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506957 (5163) next3steps
»

Cene rabljenih avtomobilov pri nas in v tujini (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12427067 (23443) krneki0001
»

študentski avto, kateri modeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6913843 (11505) spirit

Več podobnih tem