» »

Ali je ta comp dovolj dober za igranje Sims3?

Ali je ta comp dovolj dober za igranje Sims3?

AnitaM ::

Prosim za pomoč, odločam se za nakup računalnika in se ravno ne spoznam na te stvari, tu gor ste pa sami stručkoti. Ali bi bil ta računalnik primeren oz. dovolj dober za tekoče delovanje igric Sims3 (predvsem Sims3) in podobnih. Konfiguracije:

PROCESOR: Intel® Core™ i5-3350P 3.10/3.30 GHz
POMNILNIK: 8 GB
OPERACIJSKI SISTEM: Microsoft (Windows 7)
MATIČNA PLOŠČA: AsRock 1155 B75 Pro3-M
TRDI DISK: 2 TB
GRAFIČNA: GeForce GT 650 1GB

Imam še drugo variantno, da bi vzela prenosnik, pa pravijo da je za igre boljši stacionarec.

Lenovo G780
ZASLON: 17,3 palcev / 43,9 cm, 1600 x 900 pik, bleščeč
PROCESOR: Intel® Core™ i3-3120M (2.50 GHz)
POMNILNIK: 8 GB
OPERACIJSKI SISTEM: Microsoft® Windows™ 8
TRDI DISK: 500 GB
GRAFIČNA: nVidia GT635M 2GB

Vesela bom vsakega odgovora.
Lp.

bluefish ::

Ja, oba bi igro poganjala brez večjih težav.

Se odločaš le med omenjenima konfiguracijama ali te morda zanimajo še alternativni predlogi?

tomaz- ::

Sam imam 1 teden star laptop Acer V3 771G z i5, 8Gb RAM in GT650M. Simsi z vsemi dodatki igrajo povsem tekoče na full HD in vse na high. Simsi tekoče tečejo tudi na GT635M, nič bat.. Zadeva ima dovolj močno grafiko.

AnitaM ::

Hvala vama za tako hitre odgovore. Ja, varianto imam samo to dvoje. Ali eno ali drugo. Sicer se nagibam bolj k prenosniku, vendar ima window 8. To mi pa ni čisto jasno če je ok. Kaj predlagata vidva? Eno ali drugo? Vem da mešam jabolka in hruške, pa vseeno prosim za mnenje. Predvsem me zanima kateri bi bil boljši za tovrstne igre? 2 lptopa sta sicer že doma, vendar absolutno prešvoh za Sims3 in podobne..

Halfdead987 ::

Prvi je seveda boljši.
To, da ima prenosnik w8 je pa čisto kul. Hitrejši boot time. Še Start8 namestiš pa je skoraj isti kot w7 :)

bluefish ::

V splošnem so stacionarni računalniki za igre boljša izbira - tako glede razmerja cena/zmogljivost kot možnosti poznejših nadgradenj,...
Če pa že imaš dva prenosnika, je odločitev sploh enostavna.

Skratka, med tema dvema vsekakor prva zadeva.

AnitaM ::

Vsem najlepša hvala za pomoč!!! Bom nabavila stacionarca, če bo pa čez čas potrebna nadgradnja, se pa še javim :) Lep konec tedna želim.

AnitaM ::

Pozdravljeni, zopet se oglašam, skratka doma je nastala uzbuna, da bi raje laptopa, pa prosim samo še za en nasvet. Lahko izbiram med tema dvema, pa me zanima kateri bi bil boljši za igro Sims3 (ki mi je že malo načela živce).. ;)

1.)
Lenovo G780
ZASLON: 17,3 palcev / 43,9 cm, 1600 x 900 pik, bleščeč
PROCESOR: Intel(R) Core™ i3-3120M (2.50 GHz)
POMNILNIK: 8 GB
OPERACIJSKI SISTEM: Microsoft(R) Windows™ 8
TRDI DISK: 500 GB
GRAFIČNA: nVidia GT635M 2GB

2.)
HP HP4740s
ZASLON: 17,3 palcev / 43,9 cm, 1600 x 900 pik, nebleščeč
PROCESOR: Intel(R) Core™ i3-3120M (3M Cache, 2.50 GHz)
POMNILNIK: 4 GB
OPERACIJSKI SISTEM: Microsoft(R) Windows™ 8
TRDI DISK: 500 GB
GRAFIČNA: AMD Radeon HD7650M 1GB

Prosim za pomoč. Aja pri strojnih zahtevah za Sims3 niso nič omenjeni Windowsi 8, a bo to vseeno delovalo? Hvala za vse odgovore, v veliko pomoč ste mi.

Shegevara ::

jah prvi je boljši, grafika in pomnilnik. Windows 8 nima problemov s simsi.

AnitaM ::

Najlepša hvala! :)

Shegevara ::

AnitaM je izjavil:

Najlepša hvala! :)


Je pa res da je tu še polhno drugih faktorjev. Če bi mi kdo rekel, da tale lenovo napram HPju ropota ko hudič, ali da se pregreva, ali da bo eno leto prej crknil, bi raje vzel HPja, če bi bilo to res, ker oba poganjata simse.

Pa tud dizajn je važn, teža je važna, baterije niso nikjer omenjene in še druge reči. Ni vse tako enostavno samo po specifikacijah. Bo treba oba še malo resneje pregledat pa to. Ampak imam občutek, da sta oba tam-tam. Lenovo ne verjamem da je bil kdaj izredno zanesljiva znamka, HP pa tudi ni več tisto, kar je bil.

AnitaM ::

Pozdravljeni, zopet se obračam na vas, sodelovka bi rada kupila prenosnik na Mobitelu, pa se ne more odločit kateri je boljši, ravno tako bi ga imeli za igre. Prosim za pomoč. Specifikacije:

1.)
Prenosni računalnik HP 4740s

masa: 3,05 kg
velikost: 41,3x27,9x2,9 cm
zaslon HD LED+ 43,9 cm (17,3'') z zaščito proti bleščanju
Intel(R) Core™ i5-3210M (2.5 GHz, 3 MB L3)
Microsoft Windows(R) 8 64-bit, SLO/ANG
delovni pomnilnik 4 GB DDR3
trdi disk Smart Sata II 750GB
HDMI-izhod, VGA-izhod
bralnik pomnilniških kartic (SD™, MMC)
2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 1 x RJ45, 2 x AUDIO

2.)
Prenosni računalnik Samsung NP350E7C-S06HR

masa: 2,8 kg
velikost: 41,13x27,02x3,52 cm
zaslon LED HD+ 43,9 cm (17,3'')
Intel Core i5 3210M (2,5 GHz)
AMD HD 7670M gDDR3 2 GB_Hybrid
Microsoft Windows(R) 8 64-bitni, SLO/ANG
delovni pomnilnik 8 GB
trdi disk 500 GB
HDMI-izhod
bralnik pomnilniških kartic
2 x USB 3.0, 2 x USB 2.0

Prosim za pomoč, jaz sama sem ji priporočala Samsunga, saj ima malenkost boljšo grafično kartico, ampak končno presojo pa prosim povejte vi..?

hojnikb ::

samsung, če že more izbirat med tema dvema..
#brezpodpisa

AnitaM ::

Hvala hojnikb. Tudi jaz sem mislila tako, je pa HP sicer dražji, pojma nimam zakaj. Ja, izbira lahko samo med tema dvema, na mbt imajo samo 4 prenosnike na izbiro in ta2 sta bila še najboljša. Vzela bo tam, tako se je odločila, verjetno zaradi plačila na obroke..

hojnikb ::

pa sj druge druge trgovine tut omogočajo plačilo na obroke, tako da nwm zakaj ravno mobitel..
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
100€ceneje..
#brezpodpisa

AnitaM ::

Ja, ker je edino tu na položnice.. Nima pa kartic itd. Hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
91429 (1186) NLight
»

prenosnik za igre do 1200E

Oddelek: Kaj kupiti
337278 (6650) hojnikb
»

nakup prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
11786 (625) Enron x86
»

Sestavi.si (računalnik) komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8715514 (14346) gljis
»

Asus ali HP

Oddelek: Kaj kupiti
293912 (3229) Metalc666

Več podobnih tem