» »

Ali so komponente na sliki dovolj hlajene za vmod ?

Ali so komponente na sliki dovolj hlajene za vmod ?

(*)_(*) ::

Pripravljam se na dolgo pričakovani vddmod za 8rda in za geforca 4200ti od leadteka.



Orginalni hladilnik za North Bridge, sm vzel dol in temeljito pobrusil. Opazil sem da je bil ZELOOOO kriv in to me presenetilo. Uglavnem un termalni trak sm dol utrgal, čip namazal z termalno pasto. South bridge sem pa prilepil tako, da sem ga 99%namazal s termalno pasto, le v kotičkih po diagonali sem pustil 2 majni pikici, na katere sem dal sekundno lepilo. Aluminij na South Bridgu se mi zdi še najbolj vroč od vsega na plati.


Zdaj pa lotat !

OrkAA ::

Hehe, kul si naredu! Drugač je tole vse dost hladno, ampak bi blo dobr, če bi mogoče še en ventilator usmeril proti northbridgu!

(*)_(*) ::

sej ubistvu zalmanov ventilator, ki ga ni na sliki, ne piha sam na pahlačo, ampak tudi okol.. torej malo tudi na north bridge in malo na mosfete. Kako se pa v praksi pokaže, če je nb premalo hlajen? razen tako da skos prst gor držim :)

Fury ::

kaj mas to zaena rebra na graficni?

(*)_(*) ::

Ta rebra so hladila en star p233mmx, brez ventilatorja. Mal jih je blo treba obrezat, pa 2 lukni skozi zvrtat. Zanimivo je to, da so rebra na gpu-ju le rahlo mlačna... Daleč od tega da bi bla vroča.. pomojm tut nikol ne bojo. Na ramih so pa Thermaltake rebrca, ki sm jih slučajno dubu.

OrkAA ::

Jah prevroč nb = nestabilen sistem! Ampak, če piha še zalman mal čez, bo čist v redu. Če bo kišta prevetrena ne bo nobenih problemov 100%

TITAN ::

tist ventilator ku ga maš na grafični
je full zanč. skor nč ne piha, js sm si
ga dal pred disk k sm si lukno zrezu
ps kr mam črn ohišje full dobr zgleda.
sam ga mam bol ko ne zarad lepote ne
pa zarad učinkovitosti. drgač si ga pa
dobr zrihtu, vsaka ti čast.
kulk ti pa kej nardi v 3dmarku2001,

lp>:D >:D >:D

borchi ::

glede 8rda: nb hladilnik ma še vedno premalo kontakta s hladilnikom. čeprav, northbridge se ne greje pretirano (razen če misliš furat 2V). vseeno bi jaz dal en hladilnik, ki bi imel kontakt s celim nb.

js mam hladilnik še na mosfetu med agp in pci slotom.

pol boš pa vidu kolk se ti bosta grela modificiran čip in sosednji čip. ponavadi se grejeta FULL!! tako, da ko boš delal mod bod pazljiv in ga nared tako, da boš lahko dal na ta dva čipa še dva hladilnika.

ajde, lotat ;-)
l'jga

VASkO ::

pred kratkim sem na AOA prebral, da hlajenje MOSFETov s prilepljenimi hladilniki skoraj nic ne hasni, ker je ohisje MOSFETa toplotno slabo prevodno. O tem je pisal en tip, ki ima dosti prakse z elektroniko. In da je cisto dovolj, ce na njih usmerimo piš zraka. Pa glih sem si hladilnike gor napopal...

borchi ::

?? če pa se hladilniki segrejejo!
l'jga

ali3n ::

borchi: a maš Alu hladilničke gor? mala reberca pa to... ker se ravno da skočim do mojstra Mali-ja po reberca za grafično... pa bom mimogrede še za mofsete kupul... pri men sta dva vroča, tretji je pa mlačen (skor hladen); nameravam jih pa zalepit s termalnim lepilom...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

the_unborn ::

jst moram tudi po heatsinke za mosfete skocit, ker se svinjsko grejejo, tko da ne mors drzat prsta gor 2 sekundi;((

sharp ::

Kaj pa je fora teh mosfetov če se pregrevajo?

borchi ::

ja, alu hladilnike mam. zalimane z zalmanovim termalnim lepilom.
l'jga

ali3n ::

un|verse: poznam to...>:D
v soboto smo mel mini lan (štirje compi) in po eni uri je mreža trokirala... mam Planetov svič... ga odprem in vidm da so na čipu "alu hladilna reberca" 1x1,5cm ! že ko si približal prst je blo ornk vroče... da ne govorim o dotiku!! bo treba zmodificirat....

PS: en od udeležencev LANa je reku, da bi si jajca speku na mojem sviču... da je glih lačen...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

rfmw ::

meril sem temp na MCP-T southbridgu in je znasala 52'C, pa se toplotni stik na senzor je bil slab.

hmmm, mislim, da morm gor neki nalimat, kaj pravite?

trenutno furam xp1700+ na 166*10.5=1750
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

f|ction ::

Js laufam na na 205(ce primerjam s tvojim=vec),
in nimam problemov z temp..mcp-t potemtakem ne rabi hlajenja-epox own's it!>:D -don't worry.


Sorry, the item is not available at the moment...please do nothing...

rfmw ::

@kexs tnx!

sam mam vseeno slab obcutek, da se cip tako hudo greje.

Ok, ce imamo vsi tako vroc MCP-T, da prst ne mores drzati gor 20 s, pol me ne bo skrbelo..hehe:))

kaj pravite ostali in vas prst???
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

(*)_(*) ::

zdej sm bil neki cajta zaseden, tko da nisem mogel odpisat.
3dmarko mi nardi 14200, vdd mod je uspel, trenutno mam 1.76V. Fsb furam 215 in deluje prbližn isto kot na 200 :)) ampak cifre so le cifre :)=
treba bo še grafično mal prelotat >:D

VASkO ::

enako - vroceee

Yacksy ::

Kako si pritrdil rebro na GPU. A ima grafična luknje ob procesorju, ali si moral uporabljati lepiplo?

(*)_(*) ::

6 luken ma..
jaz sem uporabil 2

VASkO ::

nisem na GPU nic limal, ampak na MOSFETe

Bacilio ::

Mos fetke se ne splaca hladit ker mosfetki zdrzijo do 170 stopinj C in se skurjo zelo tezko. Se skurjo sam prej kej druzga odpove na plati k pa fetki...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilnik za mosfete

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281755 (1115) Jackal
»

Hlajenje mosfetov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351639 (995) Spajky
»

hlajenje mosfetov?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
573267 (2511) Tic
»

Abit nf7-s -Gretje south bridge

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221360 (1028) Grimlord
»

Ugasanje graficne oz. GF4Ti4200+8RDA+ Problemi

Oddelek: Strojna oprema
10982 (916) frenk

Več podobnih tem