» »

Brezžični internet ne deluje na prenosniku

Brezžični internet ne deluje na prenosniku

BarbaraS ::

Na področju računalništva lahko mirne duše priznam, da tavam v trdi temi, zato se obračam na vas. Morda bi mi lahko kdo pomagal.
Pred slabim tednom dni sem si uredila tv in internet povezavo preko Elektra Turnšek. Tv in brezžični internet sicer delujeta brezhibno na vseh napravah, razen na mojem prenosniku. Ko se je operater Elektra Turnšek povezal z netom preko svojega prenosnika je vse delalo brez težav, medtem ko na mojem prenosniku povezava kratek čas deluje potem pa večino časa ne. Operater je poskušal spremeniti nastavitve na mojem računalniku in je v tistem času ko je bil pri meni tudi vse delovalo brez težav. Naslednji dan nisem mogla odpret nobene spletne strani. Moram pa poudariti, da je računalnik z netom povezan, vendar vseeno ne morem odpreti nobene strani.
Ali se komu sanja kaj bi to lahko bilo in če je treba spremeniti kakšne nastavitve na mojem računalniku?
Za vse odgovore bom zelo hvaležna!

Barbara

Hayabusa ::

Model prenosnika&routerja in verzija OS ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

BarbaraS ::

Prenosnik je Hp compaq 6820s, router je thomson TWG850-4, OS je windows 7.

Hayabusa ::

Na kakšni razdalji testiraš ?

Recimo v isti sobi, 5 metrov stran bi moralo delati bp.

BarbaraS ::

Razdalja ni več kot 1 meter. Včeraj je bil računalnik restoran in je po ponovnem vklopu net deloval za približno 10 minut, potem pa spet ne. Poleg tega smo preizkusili delovanje neta z lan kablom in ni bilo nič bolje

Hayabusa ::

HW ali težave z driverji.

Stankaj ubuntu desktop 13, ga zapeči na cd/usb, poženi live verzijo in testiraj.
http://www.ubuntu.com/download/desktop

BarbaraS ::

Em.... eno butasto vprašanje... na cd ne morm zapečt ker nimam nobenega z dovolj prostora, na usb pa tudi ne, ker mi okence ne da te možnosti. Mi lahko prosim poveš kako naj to spravim na usb?

Hayabusa ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV tuner za PC z DVB-C z digitalnem pretvornikom !?

Oddelek: Kaj kupiti
1311132 (6711) laguna1
»

LG LCD TV in Digitalna kabelska

Oddelek: Zvok in slika
3219602 (11780) triker
»

Dostop do Proklika oz. www.nlb.si

Oddelek: Omrežja in internet
111214 (997) mat xxl
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413488 (7060) yanz
»

Philips LCD...??

Oddelek: Zvok in slika
404094 (2877) ttommy

Več podobnih tem